21 Ocak 2019 Ay Tutulması

kanlı ay-2

“DUYGUSAL İSTİKRAR”

21 OCAK  TAM AY TUTULMASI

Vedik Astroloji’ye göre 21 Ocak günü Yengeç Burcunda ve PushyaTakımyıldızında gerçekleşecek Tam Ay Tutulmasının hissettiğim enerjisel açıklaması “Duygusal İstikrar”.

Bu tutulma öncelikle Yengeç ve Oğlak burçlarını yoğun şekilde etkileyecek. Yengeçlerin bu yıla bakışını belirleyecek olan tutulma, Oğlak burçlarını ilişkileri konusunda hareketlendirecek. Her iki burç için de Denge anahtar kelime. Koçların iç huzur alanlarını, Boğaların ailevi iletişimini, İkizlerin parasal konularını, Aslanların gelir gider dengelerini, Terazilerin kariyer bağlantılarını, Akreplerin bolluk bereket kapılarını, Yayların önemli kararlar alma dürtülerini, Kovaların sezgisel kapılarını, Balıkların ise ani kazanç beklentilerini tamamlayacak ve yeni başlangıçlarını destekleyecek enerjiler barındırmakta.

Tutulmanın diğer aktörü Güneş ise Uttara Ashadha yıldızında olacak (Ketu ve Merkür ile birlikte). Bu yıldız krallar, liderler, devlet otoritesini simgeler çünkü yöneticisi Güneş’tir. Ülkemiz haritasında 2.evimizde gerçekleşecek bu tutulma Ekonomi, bankacılık ve finans alanlarını yoğun etkisi altına alacak. Güneştarafında (8.evde) bu dönemde liderlerin duygusal davranarak tepkiler vermesi sarsıcı sonuçlar doğurabilir.

kanlı ay-1

Pushya’nın kelime anlamı “Beslenmek, Besleyen”dir. Dolayısıyla yıldızın hizmet etme, yardımseverlik, güven gibi duygularla yakın bir ilişkisi vardır. Ama gölge yanında tembeldir de; yani Satürn’ün ödevlerini ihmal ettiğinde duygusal istikrarı sekteye uğrar.

Pushya Takımyıldızının yöneticisi Satürn’dür ama Ay etkisi güçlü bir yıldızdır. Satürn disiplinin, çalışmanın ve istikrarın öğreticisidir. Ay ise duyguların efendisi, Satürn dünyevi çalışır yani Karmanın öğretmeni ruhun bu dünyada tekamüle ereceğini ve dolayısıyla durmadan çalışması gerektiğini, disiplinli ve istikrarlı olması gerektiğini vurgular. Ay ise zihnimiz, duygusal benliğimizdir yani bir anlamda manevi tarafı simgeler. Ama Ay istikrarlı değildir; karanlığı ve aydınlığı, iyiyi ve kötüyü, sevgi ve öfkeyi birlikte barındırır. Daha doğru tabirle bu duyguların nasıl olacağını ve ne şekilde algılandığını kişinin bakış açısının belirleyeceğini simgeler. Bu etmenler birleşince melankolik bir enerji açığa çıkarır. Bu melankoliyi dengeleyen ise yıldızın tanrısı Guru yani Jüpiter’dir. Bu yıl anahtar kelimelerden biri “Denge”. Öyle bir zamandan, enerji koridorundan ve dönüşümden geçiyoruz ki, nerede doğmuş olursanız olun, hangi burç olursanız olun artık Maddi Dünya ile Manevi Dünya arasında denge kuramayanların çok ama çok zorlanacakları bir süreç yaşıyoruz. Evren de her şey denge üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla ilahi ve tanrısal olanla bağlantıya geçmenin yolu ruhsal tarafımızın da farkına varmaktır. Her şeyi bilen Öz Ben (Atma) bunu bu dünyada sergilemesi gerektiğini de bilir. Yani tamamen maneviyatta dengeyi bozar. Dengenin anahtarı ise Sevgi’dir. İçimizde ki koşulsuz sevgi frekansını ne kadar yükseltirsek bu dünyada denge içinde bir yaşama kavuşuruz. Bu enerji her zaman kazanır, bu hep böyleydi ve hep böyle kalacak. Evrendeki tek gerçek budur, geri kalan her şey ise sadece bir illüzyondan ibarettir.

Hepinize harika dönüşümlerin yaşandığı bir tutulma diliyorum.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

18.01.2019