Ağustos 2018

space

AĞUSTOS 2018 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

 

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Koç burçları Ağustos ayında iç dengelerini bulmakta zorlanabilirler.

İç huzurunuz, yakın aileniz ve çevreniz üzerinde geri hareketine devam eden Merkür enerjileri ile sizi zorlamakta. Bu dönemde iletişimde zorlanmalar ve sağlıklı karar kalma mekanizmalarınız randımanlı çalışmıyor. Bu nedenle yakın çevrenizle iletişiminizde dikkatli ve titiz olmanız önemli. Aksi halde bu enerjiler gergin durumların yaşanmasına sebebiyet verebilir.

Ayrıca 11 Ağustosta gerçekleşecek güneş tutulması yine bu alanda gerçekleşeceği ve Retro hareketine devam eden Mars ve Ketu birlikteliği bu alana bakış attığı için bu dönemde imkanınız elveriyorsa izin kullanmanız ve dinlenmeniz size iyi gelecektir. Her şey üstünüze geliyormuş gibi hissedebilirsiniz ama unutmayın ki daha önceki yazılarımda paylaştığım gibi bu tutulma mevsiminin ana teması “Karanlıktan Korkma”. Bu enerjiler ciddi bir karma temizliği için fırsat. Bu fırsattan faydalanmanız yerinde olacaktır.

Ayrıca bu dönemde bazı fiziksel rahatsızlıklar da hissedebilirsiniz. Bu çok normal bir durum; bir yandan geçmiş yüklerin temizlenmek için ortaya çıkması, diğer yandan yeni enerjilere uyum sağlama çabası nedeniyle vücudunuzda daha önce deneyimlemediğiniz enerjiler hissedebilirsiniz. Kendinizi fazla yormadan ve sağlıklı beslenerek bu dönemi atlatmanızı tavsiye ederim. Bu fiziksel değişimler sadece sizler için değil, tüm burçlar için geçerli. Ama karma her kişi için ayrı çalışır bu yüzden neleri deneyimlediğinizi ve neleri halletmeniz gerektiğini en iyi siz biliyorsunuz.

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Boğa burçları Ağustos ayında ikili ilişkilerinde ve yakın çevreleri ile olan iletişimlerin de sorunlar yaşayabilirler.

Hem Merkür gerilemesi hem de ayın 11’in de ki Güneş Tutulması ikili ilişkiler ve yakın çevreniz ile olan iletişim alanlarınız üzerinde gerçekleşeceğinden bu ay bu konular üzerinden gerginlikler yaşamanız olası. Fazla alıngan ve sözleri olumsuz taraflarından görme eğilimindesiniz. Bu yüzden iletişiminizde dikkatli olmanız ve sakin kalmanız önemli. Sözcüklere gereğinden fazla anlam yüklemeden ve takılmadan iletişimlerini sürdürmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ağzınızdan çıkan kelimeleri önce tartıp sonra söylemeniz olası gerginliklerin önüne geçecektir.

Ay başı itibariyle Başak burcuna geçecek olan Venüs, ikili ilişkiler anlamında size yeni durumlar ve ilerlemeler getirebilir. Gerçi Venüs Başak burcunda rahat ettiği ve tam randımanlı çalışmadığı bir alanda olacak ama yine de özellikle bekar Boğa burçları için yeni bir ilişki fırsatı doğurabilir.

Tıpkı diğer burçlarda olduğu gibi Boğa burçları da bu dönemde fiziksel sağlıklarına dikkat etmeli. Hem sağlık evinizde ki yolculuğuna devam eden Jüpiter etkisi, hem de tutulma enerjileri nedeniyle vücudunuzda belli rahatsızlıklar gözlemlemeniz olası. Bunun geçici bir dönem olduğunu unutmadan ve bu durumun karma temizliğinden kaynaklandığını bilerek ve bunu fırsata çevirerek hareket etmeniz ve sağlığınıza dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

26 Ağustosta gerçekleşecek dolunay ise kariyer ilintili bir konuda sizin için bir sonuç verebilir.

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

İkizler burcu için Ağustos ayı iç huzur ve maddi kaynaklar açısından zorlayıcı enerjiler içeriyor.

Burcunuzun yöneticisi Merkür’ün geri hareketi sebebi ile bu ay iç huzur, iletişim açısından zihnen dağınık bir dönem geçiriyorsunuz. Ayın 11’in de gerçekleşecek Güneş Tutulması da bu alanda olacağından dengede kalmanız ve olayları akışına bırakmanız önemli.

Ayrıca hem Merkür retrosu hem de Güneş Tutulmasının etkisi nedeniyle maddi kaynaklar açısından da gelir gider dengenizi ayarlamanız önemli. Bu dönemde bu konularla ilgili imza atmanız gerekirse ertelemenizi ve ayın 19’undan sonra harekete geçmenizi tavsiye ederim. Zira Merkür bu tarihte geri hareketini tamamlamış olacak.

İlişki alnınızda geri hareketine devam eden Satürn ve size gergin enerjiler yayan Ketu-Retro Mars birlikteliği ilişkinizde sabrınızın zorlanmasına sebebiyet verebilir. Gereksiz tartışmalardan uzak kalmanız ve olayları büyütmemenizi tavsiye ederim.

Ayın 26’sında gerçekleşecek Dolunay tatil planlarınızın netleşmesine ve güzel süprizlere gebe olabilir.

Sizlerde bu ay geri hareketlerin ve tutulma enerjilerinin yoğun olması nedeniyle fiziksel bazı rahatsızlıklar hissedebilirsiniz. Bu dönem karmik temizlik enerjilerinin güçlü olması nedeniyle fırsata çevirebileceğiniz bir dönem ve yüklerinizi boşaltmanız için size olanaklar sunuyor. Hafif ve kolay sindirilebilir yiyecekler tüketmenizi ve fazla efor sarf etmenize neden olabilecek aktivitelerden uzun durmanızı bu dönem için tavsiye edebilirim.

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Yengeç burçları Ağustos ayında yoğun enerjilerden en çok etkilenecek burç olacak.

11 Ağustos da ki Güneş Tutulması ile hayata bakışınızda, ilişkileriniz de, kariyer alanlarınızda bazı bitişlere ve tamamlanmalara şahitlik edebilirsiniz. Bu dönem en çok tatile ihtiyaç duyan, hatta ihtiyaçtan çok bir gereklilik halini alan burç sizin burcunuz. Bu dönemde izin kullanma imkanınız yoksa bile bol bol topraklanmanız, yürüyüş yapmanız, bol su tüketmeniz ve nefes egzersizleri uygulamanız çok işinize yarayacaktır.

Bu yoğun enerjiler altında kendinizi fiziksel olarak da rahatsız hissetmeniz olası. Bu dönemde yorucu aktivitelerden uzak durun lütfen. Bu yoğun karmik temizlik enerjilerini kullanıp fırsata çevirebilirseniz bu dönem sonunda ruhsal ve maddi anlamda ciddi yol kat edebilirsiniz. Ayın 19’u itibariyle Retro hareketini tamamlayacak olan Merkür sizi biraz olsun rahatlatacaktır.

Her ne kadar düşük enerjiler yaydığı bir burç olsa da, Venüs’ün Başak burcunda ki yolculuğu yeni fırsatlardan yararlanma konusunda size bir fırsat verebilir.

Bu dönem bulunduğunuz ortamdan ayrılma enerjilerini de hissedebilirsiniz ama benim tavsiyem bu dönemi karar almaktan ziyade bir bekleme ve olgunlaştırma dönemi olarak geçirmeniz olacaktır.

Eğer başkalarının kaynaklarından para kazandığınız bir meslek ile uğraşıyorsanız 26’sın da ki Dolunay size bu konularda getiri sağlayabilir.

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Ağustos ayı Aslan burçları açısından kariyer ve ikili ilişkiler anlamında yeni gelişmelere sahne olabilir.

Venüs her ne kadar rahat ettiği bir burçta olmasa da Başak transiti sırasında Aslan burçlarına maddi alanlarda fırsatlar ve yeni teklifler getirebilir. Ancak kayıplar evinde ki Merkür gerilemesi ayın 19’una kadar adım atmamanızı ve durup beklemenizi söylüyor. Ayrıca bu dönemde beklenmedik giderler karşınıza çıkabilir.

Güneş tutulması ise size eğer varsa yurtdışı ilintili bir konuda destek verecek. Ancak dediğim gibi karar aşamalarını ayın 19’undan sonraya bırakmanız isabetli olacaktır.

Güneş tutulması ayrıca bağışıklık sisteminizi de hassas hale getiriyor. Hissedeceğiniz fiziksel rahatsızlıklar bilin ki temizlemeniz gereken yükler anlamına geliyor. Bu dönemde ağır yiyeceklerden kaçınmanız ve yorucu fiziksel aktiviteler yapmamanız isabetli bir karar olacaktır.

Merkür’ün geri hareketini tamamlamasının ardından ayın 28’in de Mars’ın da Retro hareketini bitirecek olması sizi rahatlatacaktır.

Ay’ın 26’sında ki Dolunay, beklediğiniz veya beklettiğiniz bir ilişkinin veya yeni bir başlangıcın tamamlanmasını destekleyebilir.

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Başak burçları için Ağustos ayı Venüs etkisiyle romantik geçecek.

Venüs’ün ay başı itibariyle burcunuz üzerinde gerçekleştireceği transit fiziksel olarak dikkat çekici olacağınız bir ay yaşatacak sizlere. Girdiğiniz ortamlarda gözler sizin üzerinizde olabilir. Özellikle bekar Başak burçları için yeni bir ilişki potansiyeli yüksek.

Maddi anlamda da size fırsatlar sunacak olan Venüs bu konuda sizi desteklese de, burcunuzun yöneticisi Merkür’ün Retro hareketinde olması ayın 19’una kadar bu alanlarda dikkatli olmanız gerektiğine işaret ediyor.

Ayın 11’inde yaşanacak Güneş Tutulması hedefleriniz veya arzuladığınız bir konunun netleşmesini ve sonuçlanmasını sağlayabilir. Ancak Merkür retrosu nedeniyle sağlıklı karar alma potansiyeliniz düşük. Bu nedenle yeni bir başlangıç işini ayın 20’sinden sonraya bırakmanız isabetli bir karar olacaktır.

Bu ay özellikle sinir sisteminiz üzerinde baskı hissedebilirsiniz ve bunun sonucunda fiziksel yansımalar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle çok gürültülü ve havasız ortamlar yerine, sakin, dinlenebileceğiniz alanlar yaratmanız kendinizi rahatlatmanız açısından önemli. Bol su içmeniz ve topraklanmanız iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Ayrıca ayın 26’sın da gerçekleşecek Dolunay sizlere etkisini yine fiziksel olarak hissettirecek. Bu ay vücudunuza iyi bakmanız ve yorucu aktivitelerden kaçınmanız yerinde olacaktır.

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Ağustos ayı Terazi burçları açısından ruhsal olarak yoğun geçecek.

Kariyer evinizde Retro hareketine devam eden Merkür yeni kararlar alma ve başlangıçlar yapma noktasında sizi uyarıyor. Çünkü bu ay sağlıklı karar alabilme potansiyeliniz çok olası görünmemekte.

Ayın 11’inde ki Güneş Tutulması kariyer anlamında beklediğiniz bir durumun netleşmesine aracılık edebilir. Ancak dediğim gibi karar aşamasını bu ay vermemeniz ve ileri bir tarihe atmanız akıllıca olacaktır.

Bu ay kendinizi daha çok yüklerinizden kurtulma ve yeni olana adapte olma enerjileri içerisinde hissedebilirsiniz. Bunun için enerjisel olarak fırsatlar önünüzde durmakta. Bunları değerlendirip Eylül ayına yenilenmiş girebilirsiniz.

Tabi ki her burçta olduğu gibi Terazi burçları da kendilerini bu ay fiziksel olarak rahat hissetmeyebilirler. Yapacağınız küçük değişikliklerle bu etkileri bertaraf etmeniz olası. Bol su tüketimi ve özellikle ayağınızın toprağa basacağı kısa yürüyüşler ve hafif beslenme kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Ay sonuna doğru dengede kalmanız ve akışa direnmemeniz faydanıza olacaktır. Dolunay sizi ruhsal dengeniz açısından inişli çıkışlı bir duruma getirebilir.

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Akrep burçları için Ağustos ayı yoğun ve dönüştürücü enerjiler içermekte.

Ayın 11’in de gerçekleşecek Güneş Tutulması uzun zamandır hayatınızda, yaşama bakış açınızda gerçekleştirmek istediğiniz bir değişikliğin tamamlanmasına neden olabilir. Bu tutulma mevsiminden hem en zorlanan, hem de dönüşüm enerjilerinin en yoğun olduğu burçlar sizinle birlikte Yay burcunda olanlar.

Yıl başından bu yana hayatınızda attığınız adımların, aldığınız kararların sonuçlarını bu tutulma mevsimi sonunda görebilme ihtimaliniz var. Ektiklerinizi biçme zamanı yaklaşıyor olabilir. Ancak bu aya özel olarak Merkür retrosundan dolayı karar almaktan kaçınmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü Merkür’ün size yaydığı enerji ve burcunuzun yöneticisinin de geri hareketinden dolayı sağlıklı karar alabilme yetiniz zayıflıyor. Bu ayı düşünme ve fikirleri olgunlaştırma, gelecek ayı ise bir şeyleri başlatma olarak kullanabilirsiniz.

Başak burcunda başlayan Venüs yolculuğu da sizi fikirlerinizi olgunlaştırmanız adına az da olsa destekleyecektir. Ancak maddi alanlarınızı bu ay iyi yönetmenizi tavsiye ediyorum. Gereksiz harcamalardan kaçınmak ve bütçenizi buna göre planlamak olası süprizlerle karşılaşmanızı engelleyecektir.

Ayın 26’sında gerçekleşecek Dolunay gayrimenkuller adına daha önce başlatmış olduğunuz bir girişimin sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Ama Dolunay sizi ruhsal olarak inişli çıkışlı bir ruh halinde bırakabilir. Sakin ve dengede olmanız önemli.

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Yazılarımı takip edenler hatırlayacaktır. Bu yıl çok kuvvetli dönüşüm enerjilerinin olduğundan bahsetmiştim. Adeta hızlandırılmış bir karma temizliği ve güncel enerjilere uyum yaşanmakta geldiğimiz noktada. Bu yıl bana göre en önemli dönüşüm geçirecek birinci burç Yay burçları (bir diğeri Akrep).

Özellikle Ay Burcu Yay olanların Sadesati döneminden geçiyor olmaları ve üçlü tutulma enerjisi girdabıyla beraber Yay burçları çok zorlanmalarına rağmen harika gelişmeler başarabilirler. Tutulma mevsiminin son halkası olan 11 Ağustos Güneş Tutulması bu döngünün tamamlanma aşaması. Eğer bu yıl ile birlikte hayatlarında yeni bir şeyler yapmak, bakış açılarını değiştirmek ve dönüşmek için çaba sarf edip gerekli adımları attıysanız bu tutulma sonunda ektiğinizi biçeceksiniz.

Çok zorlayıcı enerjilerden geçtiğinizi kabul etmekle beraber bu son tutulma döngüsünü temizlenmek için kullanırsanız inanın sonunda gerçekleşecek değişikliklere sizde şaşıracaksınız.

Bu dönemde ruhsal olarak ne hissediyorsanız ve fiziksel olarak nerelerde rahatsızlık duyuyorsanız bilin ki temizlenmek için yüzeye çıkıyorlar. Ay burcu Yay olanlar bu fırsatı değerlendirmenizi ve hedeflerinize ulaşmanızı öneririm.

Kendinize karşı nazik olun, bol su tüketin ve topraklanın. Ayrıca sizi ne rahatlatıyorsa onunla ilgilenin. İletişimlerinizde dikkatli olun zira söylemek istemeyeceğiniz şeyler ağzınızdan çıkabilir.

Ayın 26’sında gerçekleşecek Dolunay bir süredir beklettiğiniz bir meselenin tamamlanmasına neden olabilir. Ayın 19’unda Merkür retrosunun sona ermesiyle ruhsal olarak daha rahat enerjiler altında olacaksınız.

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Oğlak burçları için Ağustos ayı daha çok ortaklık ve ikili ilişkiler ekseninde geçecek.

11 Ağustos da gerçekleşecek Güneş Tutulması enerjisi sizi ortaklı ilişkilerinizde (buna evlilik de dahil) dikkatli olmaya davet ediyor. Bu ay özellikle iş ile ilintili imzalamanız gereken şeyler varsa bekletmenizi ve bunun için ayın 20’sinden sonraya tarih vermenizi tavsiye ederim.

Zira beklemediğiniz gelişmelere şahitlik edebilirsiniz. Venüs alçalım burcu olan Başak yolculuğuna başlarken sizi varlık için az da olsa desteklerken Merkür ve tutulma etkisini göz önüne alarak hareket etmenizi öneririm.

İkili ilişkiler anlamında da zorlayıcı bir ay geçireceksiniz. Partnerinizle olan ilişkinizde gereksiz tartışmalardan kaçınmanız önemli. Olayları fazla abartma potansiyeli olduğu için münakaşalardan kaçınmak bu durumu bertaraf etmenizi sağlayacaktır.

Bu ay özellikle fiziksel olarak zorlanabilirsiniz. Herhangi bir sebebi yokken bazı rahatsızlıklar deneyimlerseniz bilin ki mevcut enerjilerden kaynaklanmakta ve karmik temizlik için sizlere fırsat sunmakta.

26 Ağustosta gerçekleşecek Dolunay ise maddi anlamda bir konunun tamamlanmasını sağlayabilme enerjisini taşıyor.

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Kova burçları Ağustos ayında meslek ilintili konularda tamamlanmalar ve yeni durumlarla karşılaşabilir.

Ayın 11’inde ki Güneş Tutulması iş ve meslek alanında gerçekleşeceği için bu konularda karar almanıza veya netleşmenize neden olabilir. Ancak bence bu ayı karar almak ya da yeni bir başlangıç yapmaktan ziyade bekleme ve durma zamanları olarak değerlendirmeniz yerinde olacaktır.

Tutulma enerjileri ve Merkür’ün devam eden retrosu, ayrıca kayıplar evinde Retro hareketine devam eden Mars sizi fiziksel olarak epey zorlamakta. Yorucu aktivitelerden uzak durmanız, rahat ettiğiniz alanlarda ve uğraşlarda kalmanız bu süreci atlatmanızda yardımcı olacaktır. Beslenmenize de dikkat etmelisiniz.

Ayın 20’sinden sonra Merkür’ün Retro hareketini sonlandırması ve ay sonunda Mars’ın da buna eşlik edecek olması sizi enerjisel olarak rahatlatacaktır.

İkili ilişkiler bağlamında geçmişten gelen meselelerin tekrar su yüzüne çıkmasına şahitlik edebilirsiniz. Olayları fazla abartmadan ve tepkisel olmadan hareket etmeniz bu süreci yönetmeniz açısından önemli.

Ayın 26’sında ki Dolunay tam burcunuzun üzerinde gerçekleşecek olması sizi ruhsal ve duygusal anlamda zorlayabilir. Dengede kalmanız önemli.

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Ağustos ayı Balık burçlarını ilişkiler anlamında destekleyecek bir ay olacak.

Venüs her ne kadar alçalım burcu olan yani enerjilerini rahat yansıtmadığı bir burç olan Başak’ta da olsa bu ay özellikle bekar Balık burçları açısından yeni gelişmelere sebebiyet verebilir. Ancak Merkür gerilemesi ve Güneş tutulması sizi iletişim kurmakta zorlayıcı enerjiler içerisine itebilir, zihinsel olarak kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Bu dönemde net yargılardan kaçınmanız ve akışta kalmanız önemli. Gereksiz ayrıntılarda boğularak hem kendinize hem de partnerinize sıkıcı durumlar yaratabilirsiniz.

Merkür’ün ve Mars’ın Retro hareketlerini tamamlaması ile birlikte özellikle ayın 20’sinde sonra zihinsel olarak daha rahat edeceksiniz.

Bu ay harcamalar ve giderler kalemlerinizde de dikkat etmelisiniz. Gereksiz yapacağınız her harcamanın zorlayıcı etkisini ay sonuna doğru gerçekleşecek Dolunay ile birlikte deneyimleyebilirsiniz.

Tutulma döneminin sonunda kariyer ile ilintili konularda yeni gelişmelere ve olumlu enerjilere sahne olacak. Bu yüzden projelerinizi bu ay başlatmaktan ziyade önümüzde ki aya bırakmanız yerinde olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Sevgi ve Işık Sizinle Olsun

Vedik Astroloji Evi

31.07.2018