Aslan Burcu

ASLAN-1

2020 ASLAN BURCU

2020 yılı sizlerin çok çalışacağı ama bunun karşılığını da fazlasıyla alabileceği bir yıl olabilir. Özellikle mesleki anlamda disiplinli, özverili ve sıkı bir sene sizleri bekliyor.

Satürn; Karmanın öğretmeni Satürn 24 Ocak itibariyle yaklaşık 2,5 yıl konaklayacağı ve yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçişini gerçekleştirecek. Bu süreç sizlerin mesleki anlamda yeniden yapılanacağınız bir süreci de beraberinde getirecek. Belki iş değiştireceksiniz, belki mevcut işinizi büyüteceksiniz, ya da eğer maaşlı çalışıyorsanız terfi veya kıdem alacaksınız. Ama hangisi olursa olsun 2020 çok çalışmanız, inanmanız ve disipline olmanız gereken bir yıl. Mesleki alanlarınızı yeniden yapılandırırken şuna dikkat etmenizde fayda görüyorum; bu yıl bir “4” senesi, yani kalp çakranın aktif olduğu ve sevgi enerjisinin, ruhsal enerjinin yüksek olduğu bir yıl. Ama aynı zamanda “4” sayısı tekamül evrelerinin en zorlu katmanlarından biridir. Eğer kendinizi yeniden yapılandırmak istiyorsanız alışılagelmiş düşünce kalıplarının dışına çıkmanız ve olaylara farklı bir pencereden bakmanız gerekmekte. Yaşadığınız olayları veya deneyimleri bu güne kadar yapmış olduğunuz, ya da klasik bir zihinsel bakış açısından değerlendirir ve ele alırsanız istediğiniz sonuçları almanız pek olası görünmüyor. Bundan dolayı 2020 kalp gözünüzü devreye alacağınız, sezgisel bakış açınızı ortaya koyacağınız bir yıl olmalı. Hakikat senesinde gerçeği idrak edebilmek için hepimizin kalp gözümüzle bakmayı öğrenmemiz gerekiyor. Dünyevi veya materyal düzeyde olaylara yaklaşırsak yaşanılanları anlamamız ve idrak etmemiz hiçte kolay olmayacaktır. Bu sıkı çalışma temposunda bedensel sağlığınıza da dikkat etmenizde fayda var. Bedeninizi dinlemeniz ve ona ihtiyaç duyduğu ilgi ve özeni göstermeniz gerekiyor.

Jüpiter; büyük bilge 2020’nin çoğunluğunu yöneticisi olduğu Yay burcunda geçirecek. Bu transit özellikle çocuk sahibi olmak isteyenleriniz adına hayli destekleyici enerjileri barındırmakta. Eğer zaten çocuk sahibi iseniz onlarla ilgili özellikle eğitim alanında güzel gelişmeleri yaşamanız muhtemel. Jüpiter ayrıca sizlere içsel huzur anlamında da pozitif enerjilerini gönderiyor olacak. Derinleşmeniz ve yaşanılanları içsel olarak kavrayabilmeniz adına çalışacak. Bu transit maddi bolluk ve refah adına da sürpriz gelişmeleri veya beklentilerinizi sonuçlandırma enerjilerini barındırıyor. Özellikle Yay burcunda gerçekleşecek tutulma döngülerinde bu yönde hasat yapmanız çok olası görünüyor. Bu süreçte kendinizi iyi hissettirecek hobilerinize yönelmenizi ve Satürn’ün size yüklediği zihinsel ve fiziksel yorgunluğu bu şekilde bertaraf etmenizi öneririm. Bu süreçte bir konuda eğitim alabilir, ya da hobilerinize biraz daha fazla önem verebilirsiniz.

Mars; cesaretin gezegeni bu yıl yaklaşık iki yılda bir tekrarladığı Retro yani geri hareket sürecini tekrarlayacak. 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında önce Koç burcunda başlayıp daha sonra Balık burcunda tamamlayacağı Retro sürecinde kendinizi gergin, vesveseli ve kuruntulu hissetmeniz doğal. Sizler için zihinsel olarak zorlu geçecek bu süreçte sakin kalmanız, polemiklerden kaçınmanız ve ani, fevri davranışlardan uzak durmanız önemli ve elzem. Özellikle üstünüz konumundaki kişilerle olan iletişiminizde bu dönem ciddi bir hassasiyet göstermeniz gerekmekte. 23 Mart-04 Mayıs arası Satürn’ün yanına Oğlak burcuna gelecek olan Mars, bu dönemde ele aldığınız işlerde atak, aktif ve cesur olacağınız bir süreci başlatacak. Satürn’ün disiplininden ve odağından çıkmadan, Mars’ın verdiği enerjileri doğru kullanmanız halinde sizler için özellikle mesleki anlamda hareketli ve güzel bir dönemeci görmeniz kuvvetle muhtemel. Yalnız bu dönemde yoğun bir enerji açığa çıkacağı için sağlığınıza azami dikkat göstermenizde fayda var. Kazalara, aksiliklere ve özellikle kan ile ilintili hastalıklara karşı hassaslaşacağınızdan dolayı beden sağlığınıza özen göstermenizi tavsiye ederim.

Venüs; aşk tanrıçası Venüs de, tıpkı Mars gibi pekte sık gerçekleştirmediği Retro hareketini bu yıl yapacak. Yaklaşık 584 günde bir yaptığı Retro süreci 13 Mayıs-24 Haziran arasında gerçekleşecek. Sizler için kariyer ve statü alalında gerçekleşecek bu Retro bu dönemde çok dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. Bu süreçte mesleki anlamda herhangi bir adım atmamanızı ve süreç geçene kadar beklemede kalmanızı tavsiye ediyorum. Tüm burçlar için geçerli olan bir nokta da Venüs gerilemelerinde söz, nişan, düğün ya da ilişki başlatımının kesinlikle desteklenmemesidir. Retro zamanlaması düğün mevsimin de olduğu için şimdiden böyle bir planınız varsa bu tarihlerin öncesi veya sonrasına ertelemenizde ciddi yarar var. Yine Venüs gerilemelerinde estetik ve kreatif olan her şey beklemeye alınmalıdır. 27 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında ise burcunuz üzerine gelecek olan Venüs, yıldızınızı parlatacak ve göz önünde olmanıza olanak verecek. Bu dönemde karşınıza çıkan maddi manevi fırsatları değerlendirmeniz daha kolay olacaktır. Yine bu dönemde bekar olanlarınız için yaşamınıza yeni bir ilişkinin girme potansiyeli yüksek görünüyor.

Tutulmalar; tutulmalar bu yıl hedeflerinizi, arzularınızı, iç huzurunuzu, gayrimenkul alanlarınızı, şans ve bereket evinizi harekete geçirecek nitelikte. 05 Haziran, 14 Aralık tutulmaları aile, taşınmazlar ve içsel gelişim alanlarınızda sonuçlanmalara, tamamlanmalara olanak verecek enerjileri açığa çıkartacak. 10 Ocak, 21 Haziran ve 05 Temmuz tutulmaları ise hedef ve arzularınız, uzun vadeli planlarınız adına başlatmış olduğunuz girişimleri sonlandırma enerjisiyle geliyor. Bu dönemler ektiklerinizi biçme zamanları. Ayrıca yeni gelişmeleri de tetikleyebilecek nitelikte tutulmalar.

2020 sizler için daha çok mesleki alanlarınızı yeniden düzenleyeceğiniz ve gerekirse baştan yaratacağınız bir süreci beraberinde getiriyor. Zihni ve egoyu dizginleyip bu yıla kalp gözüyle bakmayı başarabilenleriniz için çok güzel gelişmelerin yaşanacağını söylemek yanlış olmaz. Hepinize gönül gözünüzün sonuna kadar açıldığı, hakikati görüp idrak edebileceğiniz harika bir yıl diliyorum.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.