Balık Burcu-2019

BALIK

Sevgili Balık Burçları, 2019 yılı olmak istediğiniz yer, toplumda ki yeriniz, statünüzü, ailevi hayatınızı sorguladığınız ve yeniden şekillendireceğiniz bir yıl olacak.

Geçtiğimiz yıl yaşamınızda köklü değişikliklerin, yeni fırsatların karşınıza çıktığı, bakış açınızı genişlettiğiniz, hedef ve arzularınızı yapılandırdığınız bir yıl oldu. Muhtemelen hayatınızla ilgili birçok karar aldınız ve birçok değişikliğe gittiniz. Gökyüzünün vaat ettiği enerjileri doğru kullananlarınız yepyeni ufuklara yelken açmış, yaşamda ki hedef ve arzularını netleştirmiş, ilişkilerine yeni bir boyut katıp kalıcı hale getirmiş olabilir. Eğer geçtiğimiz yıl başlatıp özellikle kariyer alanınızda eksik kalan ya da tamamlanmamış işleriniz varsa 6 Ocak’ta ki Güneş Tutulmasında sonuçlarını almanız muhtemel. 21 Ocak’ta ki Ay Tutulmasında ise ilişki ilintili bir konunun netleşmesini sağlayabilir. Satürn ise geçtiğimiz bir yıl boyunca sizleri bu yıl yaşayacağınız enerjilere hazırlamaya çalıştı. Toplumda olmak istediğiniz yer, statü hedefiniz, iş yapış şekliniz ve sahip olduğunuz yetenekler üzerine düşünmenizi ve bu konuda ki engellerinizi görmenizi istedi. Bu ödevleri anlayıp içselleştirenleriniz için 2019 yılı daha rahat etkilerle geçecek ama dersine çalışmayanlarınız için kariyerinizle alakalı tıkanıklıklarla uğraşmak zorunda kalabileceğiniz, sonuç elde edebilmek için ciddi efor sarf edebileceğiniz bir yıl olacak. Mistik Düğümlerin yani Rahu ve Ketu’nun Mart ayında burç değiştirmesiyle beraber yaklaşık bir buçuk yıllık süreçte sizleri kariyer ve statü gelişiminize odaklanmaya çağıracak. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçecek. Ocak 2020’ye kadar Ketu ile kavuşum yapacak olan Satürn, daldan dala atlamak yerine hedeflere tek tek odaklanıp gerekli sebat ve disiplini göstermenizi, sabırlı ve kararlı olmanızı vurgulayacak. Ketu bu konuda ki eksiklerinizi yani bir anlamda geçmiş yaşamlarınızdan getirdiğiniz karmik yüklerinizi ortaya çıkaracak ve yüzleşmenizi sağlayacak. Bu kavuşum her burç için zorlayıcı elbet ancak yine her burç için bu yıl karmik temizlik anlamına gelebilecek bir enerji. Hintliler Satürn-Ketu kavuşumu için karmanın temizlenme zamanları olduğunu söyler ve bu aslında (Dokunduğu alana neyi ifade ediyorsa) hepimiz için bir fırsat anlamına gelir. Ayrıca Ketu Rahu’ya gitmenizi ve köklerinize, ailenize, doğduğunuz ve şekillendiğiniz yere dönmenizi ve burada ki tıkanıklıkları halletmenizi isteyecek. Bu dönemde garimenkul edinmek adına ani fırsatlar yakalamanız da olası. Bu yıl yaşanacak tutulmaların üçünün Yay Burcunda (6 Ocak Güneş, 16 Temmuz Ay, 26 Aralık Güneş Tutulmaları) yani kariyer alanınızda olduğunu varsayarsak, enerjileri doğru kullanmanız, sabırlı, odaklanmış ve özverili hareket etmeniz halinde yaşamda olmak istediğiniz yer ile ilgili ciddi ve köklü değişikliklere şahitlik edebilirsiniz.

Burcunuzun yöneticisi Jüpiter ise 2019 yılının Kasım ayına kadar Akrep yolculuğunu sürdürecek ve burcunuzu da görünümde tutuyor olacak. Jüpiter bu yıl bereket anlamında yaşayacağınız tıkanıklıkları, kararsızlıkları aşmanızda güçlü enerjileriyle yardım ediyor olacak. Bu yıl kariyerinizle ilgili adımları atarken Jüpiter’in sizlere şunu söylediğini unutmayın; “Sezgilerinize Güvenin”. Bunu aklınızda tuttuğunuz, sabırlı ve disiplinli olduğunuz takdirde dönüşüm enerjilerinden başarılı çıkacağınızı düşünüyorum.

5 Şubat tarihine kadar Burcunuz üzerinde konaklayacak olan Mars bu döneme kadar duygusal ve zihinsel olarak biraz zorlanmanıza sebebiyet verebilir ama Jüpiter görünümü bu etkiyi yumuşatacaktır diye düşünüyorum. Düşünerek adım atmanızda fayda var. 23 Mart-7 Mayıs arasında hedeflerinize daha rahat ulaşabileceğiniz enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. 9 Ağustos 24 Eylül tarihleri arasında da kendinizi güçlü hissetmenize ve mesleki anlamda ileri adım atmanızda faydalı olacak enerjileri barındırıyor.

İlişkiler bağlamında baktığımızda ise aşkın gezegeni Venüs, 16 Nisan-9 Mayıs tarihlerinde burcunuz üzerinde konaklayacak. Ayrıca 23 Temmuz-15 Ağustos ve 9 Eylül-3 Ekim tarihlerinde aşk tılsımlarını sizlere yansıtıyor olacak. Bu dönemlerde ilişkilerinizin daha rahat aktığı, bekar olanların yeni başlangıç fırsatları yakaladığı dönemler olabilir.

Sevgili Balık Burçları, 2019 sizler için olmak istediğiniz yeri kesinleştirebileceğiniz, maddi varlıklarınızı arttırabileceğiniz ama sıkı çalışmanız ve odaklanmanız gereken bir yıl olacak. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.