Başak Burcu

BAŞAK-1

2020 BAŞAK BURCU

2020 yılı sizler için ilişkiler alanınızı yeniden organize edeceğiniz, kişisel alanlarınızda yeni mekanlara, yerlere geçebileceğiniz biraz yoğun ve dönüştürücü bir yıl olacak gibi görünüyor.

Satürn; 24 Ocak itibariyle yaklaşık 2,5 yıl konaklayacağı ve yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçişini gerçekleştirecek. Başöğretmen Satürn bu yıl sizleri ikili ilişkiler, çocuklar, kısacası yakın çevrenizle kurduğunuz tüm iletişim alanlarınızı yeniden düzenlemek ve organize etmek için çalıştırıyor olacak. Ele aldığınız işler sanki kaplumbağa hızında ilerliyormuş, bir sonuca ulaşmıyormuş gibi gelebilir sizlere. Doğrusunu söylemek gerekirse bu yıl sizlerin atılım yapma, öne çıkma yılınız değil. Daha çok yaşamınıza dair ama özellikle ikili ilişkilerinize dair alanlarınızı düzenlemeniz ve bu alanlara farklı bir bakış açısı ile yaklaşmanız isteniyor sizlerden. Bu süreçte kesinlikle ağır borçlar altına girmeyin, spekülatif (Borsa, Döviz gibi) yatırımlardan uzak durun derim. Daha birikim odaklı, eldeki imkanlarla ve birazcık kendi yağınızla kavrulma zamanları 2020 sizler için. İlişkiler ve aşk hayatınıza gelince, bu süreçte bugüne kadar bakmış olduğunuz gözlükleri çıkarmanın ve artık yeni bir perspektif oluşturmanın zamanıdır diyebilirim. 2020 senesi bir “4” senesi. 4 sayılar içerisinde zorlu bir tekamül evrimini belirtir. Dünyevi bir sayı olmakla birlikte kişinin artık bunu aşmasını ve ruhani olanla bağlantıya geçmesini ve yaşam deneyimlerini bu açıdan ele almasını ister. Bu yüzdendir ki kalp çakrası ile bağlantılıdır. Yani evrensel sevgi, sezgi enerjilerini destekler. Kısacası artık zihin gözünüzle değil, kalp gözünüzle organize etmeniz gerekiyor bu alanlarınızı. Eski yaptığınız gibi yapmaya devam ederseniz yaşadığınız deneyimleri anlamlandırmanız zor olacaktır ve epeyce yorulacaksınız demektir. Yeni yıl ile birlikte artık Hakikat senesine giriyoruz. Gerçeği görme, olduğu gibi kabul etme ve bunula uyumlu bir şekilde değişim gerçekleştirme senesi. Yaşadığınız deneyimleri sezgisel bir bakış açısı ile alırsanız ilişkiler ve aşk hayatınıza dair yepyeni açılımlar geliştireceğiniz kesin. Bu süreçte çocuk sahibi olanlarınızın onlarla olan iletişimine de aynı hassasiyet ve bakış açısıyla yaklaşması yerinde bir davranış olacaktır.

Jüpiter; büyük bilge, Zodyak’ın Guru’su bu yıl sizlere sıklıkla “Tebdili mekanda ferahlık vardır” enerjisini gönderiyor olabilir. Yöneticisi olduğu Yay burcunda yılın büyük bir bölümünü geçirecek olan Jüpiter sizlerde, evden, bulunduğunuz mekandan ayrılma kısacası fiziksel olarak yer değiştirme enerjisini aktive edecek. Bu elbette olabilir ama böyle bir karar almadan önce şunu netleştirmenizde fayda görüyorum; Bu kararı neden alıyorsunuz? Bu bir şeylerden kaçış mı? Kararınız sezgisel mi, zihinsel mi? Bu sorunların cevabına kalp gözünüzle erişmeniz ve ondan sonra adım atmanız sizler açısından daha yerinde olacaktır. Unutmayın ki mekanlar değiştirilse de, orada konaklayacak kişi, ruh aynı ise yeni mekana da aynı ruh hali hakim olur. Yani yer değiştirmek içinizi değiştirmez. Dolayısıyla böyle bir karar almadan önce içinizde sessizleşip, netleşmeniz çok ama çok önemli. 29 Mart-30 Haziran arası Satürn’ün yanına Oğlak burcuna kısa süreli bir geçiş yapacak olan Jüpiter işte yukarıda yazmış olduğum soruları net bir şekilde görmeniz, kavramanız ve karar vermeniz adına çok olumlu bir süreci işaret ediyor.

Mars; cesaretin efendisi yaklaşık iki yılda bir gerçekleştirdiği Retro hareketini bu yıl tekrarlayacak. 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında önce Koç burcunda başlayıp daha sonra Balık burcunda tamamlayacağı Retro sürecinde yine içsel olarak gergin, ilişkiler ve özellikle eşiniz ile olan iletişim alanlarınız gergin bir yay kıvamında olacak. Ayrıca bu dönem dikkatsizlik, kazalara açık bir enerjiyi de beraberinde getirecek. Bu süreçte lütfen ani, öfke ile kararlar almaktan şiddetle kaçının. Keskin sirke küpüne zarar atasözü bu süreçte sürekli aklınızda bulunsun. Olayları fazla kişisel almadan, neyi, neden yaşadığınızı anlamaya odaklanarak, biraz içe dönerek süreci ele alırsanız yaşayacağınız deneyimlerde o ölçüde yapıcı ve dönüştürücü olur. Unutmayın ki yaşadığım her şey, bir şeyleri fark etme, idrak etme üzerine gökyüzü tarafından bizlere gönderiliyor. Gezegenlerin bizlere bir garezi veya husumeti hiçbir zaman olmadı ve olmayacak. Evrensel enerjilerin amacı ruhun yolculuğunda ona kılavuzluk yapmak ki zaten Vedik Astrolojinin temeli bu.

Venüs; Aşk tanrıçası uzun süre bolluk ve bereket evinizde konaklıyor olacak bu yıl. 28 Mart-01 Ağustos tarihleri arasında Boğa burcunda konaklayacak olan Venüs olumlu enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. Burada dikkat etmeniz gereken tarih aralığı ise şu dönem; Venüs de tıpkı Mars gibi pekte sık gerçekleştirmediği Retro hareketini bu yıl yapacak. Yaklaşık 584 günde bir yaptığı Retro süreci 13 Mayıs-24 Haziran arasında gerçekleşecek. Bu süreçte ani atılımlar yapmamanızı, estetik ve kreatif olan (Özellikle mekan değiştirme gibi) ne varsa bekleme sürecine almanızı tavsiye ederim. Ayrıca Venüs gerilemelerinde Söz, nişan, evlilik gibi aktivitelerin yapılması tavsiye edilmez. Bu tarih aralıklarında bu tür organizasyonları denk getirmemeye hassasiyet gösterin derim. 23 Ekim-16 Kasım tarihlerinde ise burcunuz üzerinde konaklayacak olan Venüs, sizlerin önde olduğu, dikkat çektiği, adeta yıldızınızın parladığı bir süreci yaşatabilir.

Merkür; diğer burçlar için yazmadım ama sizler ve İkizler burçları için Merkür önemli bir gezegen, zira her iki burcunda öneticisi konumunda. Dolayısıyla normal bir süreç olan Merkür Retroları sizler için biraz daha fazla önem arz etmekte. Merkür bu yıl 3 defa Retro hareketi gerçekleştirecek. 17 Şubat-09 Mart arası Kova burcunda başlayacak ilk Retro, sizlerin sonuç odaklı olduğunuz ve bir şeyleri sonlandırma niyetine büründüğünüz bir süreçte yaşanacak. Bundan dolayı bu dönemde özellikle mesleki anlamda bir karar almamanızı tavsiye ederim. 18 Haziran-12 Temmuz tarihinde ise İkizler burcunda gerçekleşecek ikinci Retro süreci sizleri yine kariyer ve statü alanlarınızda bazı kararlara itebilir. Ben yine bu süreçte de özellikle iletişiminize dikkat etmenizi ve mesleki anlamdaki kararlarınızı askıya almanızı tavsiye ediyorum. Bu süreçte Merkür Retro da iken İkizler burcu üzerinde bir de bir Güneş Tutulması olacak ki; işte bu süreçte sakin, dingin ve dengeli kalmanız çok ama çok önemli. Bu dönem zihninizi dengelemeniz ve tamamıyla sezgisel ve kalp gözüyle hareket etmeniz elzem. 14 Ekim-03 Kasım arasında ise Terazi burcunda son gerilemesini yapacak olan Merkür, sizleri özellikle maddi ve parasal alanlarda etkileyebilir. Bu dönemde gelir gider dengenizi ayarlamanız, anlaşmalar ve imzalar gibi maddi beklentide olduğunuz konuları beklemeye almanızda ve dikkat etmenizde fayda var.

Tutulmalar; Güneş ve Ay tutulmaları bu yıl Kariyer, Statünüz, Ailevi alanlarınız, Taşınmazlar, İçsel tatmin gibi alanlarınızda sizleri etkiliyor olacak. Ama ben bu yıl çok radikal kararlar almamaya özen göstermenizi tavsiye ederim. Daha doğrusu eğer bu alınan kararlar, kalpten doğru olduğuna inandığınız kararlar ise elbette uygulamaya geçirebilirsiniz. 2020 yılının sizlere mutluluk ve neşe getirmesi dileğiyle.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.