Bitmeyen Gün

moon

BİTMEYEN GÜN (AKSHAYA TRİTİYA)

18 Nisan 2018 Çarşamba yani bugün, Vedik Astroloji de çok özel bir gündür. Vedik Astroloji nedir? yazısında bahsettiğim gibi bu Hint disiplini Veda'ların (bilgi) bir koludur. İlk önceleri ehil olan Rişi'ler (gören) tarafından kuşaklar boyu sözel olarak aktarılan bu bilgi bütünlüğü, yaklaşık 5000 yıl önce yazılmaya başlanmıştır. İşte o ilk yazılma günü Akshaya Tritiya (Bitmeyen Gün) olarak kabul edilir ve Vedik Astroloji de özel bir gezegen yerleşimine tanıklık eder.

Vedik Astroloji'nin ışık kaynakları Güneş ve Ay'dır. Yılda bir kez yücelim burçlarında beraber konaklarlar ve ışıklarını maksimum derece de üzerimize yansıtırlar. Bunun oluşması için öncelikle Koç Yeni Ay'ı olması gerekir ve Güneş Koç burcunda ve  Ay da Boğa burcunda konaklar. Bu özel günde her türlü ritüel çok faydalıdır ve bize olumlu enerjiler verir. Ama en önemli konu ise yazmak'tır. Bugün temennilerinizi, niyetlerinizi, dileklerinizi kısacası içinizden ne geliyorsa bir kağıda yazmanızı ve onu sizin için özel olan bir yerde saklamanızı tavsiye ediyorum.

Bugün, olabildiğince sakin, huzurlu ve dilinizden duanın eksik olmadığı bir gün geçirmenizi ve yazdığınız tüm temennilerinizin bugünden başlayarak uzun yıllar devam etmesi dilerim.

Sevgi ve Işık sizlerle olsun.