Boğa Burcu

BOĞA-1

2020 BOĞA BURCU

2020 yılının uzunca bir bölümünde yıldızınız parlasa da sizler parlamak isteyecek misiniz? İşte o kısmın cevabı biraz da 2019 yılını nasıl geçirdiğiniz ile alakalı. Bu yıl sık sık pişmanlık, keşke gibi kavramları kullanırken bulabilirsiniz kendinizi. Ama geçmiş geçmişte kaldı ve yaşandı. Hiçbir şey için geç değildir ve değişim her zaman yanınızda.

Satürn; yukarıda ki giriş yazısını yazmamın nedeni Satürn’dü aslında. Çünkü Satürn sizlere 2019 yılında değişmeniz, adım atmanız ve kendinizden yeni bir ben yaratmanız adına Ketu ile el ele verip destekledi adeta. Evet, çok zorlandığınızı, karmik korkularınızla, endişelerinizle yüzleştiğinizi biliyorum. Özellikle Ay burcu Boğa olanlar Ashtamathu Shani dediğimiz bir Satürn transiti deneyimledi ve yükseleni Boğa burcu olanlara nazaran etkileri biraz daha volümlü hissettiler. Ama Satürn’ün amacı sizlere ızdırap çektirmek değil, değişmeniz için gereken gücü ve kuvveti vermekti. Aslında sizlere şunu söyledi; Olduğun kişiden memnun değil misin? O zaman değiş! Çünkü değişim için harekete geçmek şart ve bunu yapmalısın. İşte bu çağrıya kulak verenleriniz eminim zorlanmalarına rağmen şu an geldikleri nokta konusunda hayretler içindedir. Yaşanan, olan her şey aynı gibi görünse de kendinizi muhtemelen değişmiş hissediyorsunuz çünkü bakmak eyleminden görmek eylemine geçiş yaptınız. Bu yıl yeni sizi daha iyi tanıma, hissetme ve bunu artık yeni eylemlerle destekleme yılı. Eylemlerden katım, bir eğitim olabileceği gibi yeni bir iş alanı olarak da tezahür edebilir. Bu yıl aslında kişisel gelişiminize yatırım yapmanız adına hayli kuvvetli enerjileri barındırıyor çünkü 24 Ocak tarihinde Satürn yönettiği Oğlak burcuna geçişişi gerçekleştirecek ve yaklaşık 2,5 yıl burada konaklayacak. Ama geçen yılı tembel öğrenci olarak geçirenleriniz için bu yıl biraz daha zorlu geçecek. Çünkü hala olduğunuz kişiden mutsuz ama bunu değiştirmek için gerekli adımları da atmamış ve keşke yapsaydım, niye yapmadım fısıltılarıyla zihninizi meşgul bir halde bulabilirsiniz. Ama ben bunu yapmamanızı tavsiye ediyorum. Girişte de yazdığım gibi, geçmiş geçmişte kaldı ve kendinizi yargılamanız hiçbir şeyi değiştirmez ama mutsuz olmanızı sağlar. Bu yüzden Ey hayat! Neresinden olursa olsun senin akışına gönüllü teslim oluyorum cümlesi emin olun sizleri de bu değişim döngüsüne olması gereken yerden sokacaktır. Sizler sabit bir burçsunuz ve değişim, değişmek kelimeleri sizleri her zaman ürkütmüştür ama şunu anlamanızda fayda var. Mevcut düzende artık değişmek zorunlu ve bundan kaçmanızın hiçbir olanağı yok. Zihninizin size güvenli alan olarak sunduğu hayatın artık sonuna gelindi. Bırakın güveni, o geçmiş yaşam deneyimleriniz artık sizlere korkuyu veren asıl şeyin kaynağı. Bu yıl “4” senesi yani kalp çakrasının, sevginin, ruhsal gözün ve sezgilerin coştuğu bir sene. Zihin dünyasında kalarak olanları anlamlandırmanız çok zor. Bu yüzden artık içsel dönüşümünüzü hızlandırmanız ve buna yatırım yapmanız yaşayacağınız deneyimleri algılamanız adına çok yararlı olacaktır.

Jüpiter; bu yıl Jüpiter sizleri biraz zorlayacak çünkü sekizinci ev alanına yerleşen bu bilge gezegen görmek istemediğiniz, hani o değişme için çok korktuğunuz tüm o şeyleri sizlerin gözüne sokarak büyütecek. Ama aslında net baktığınızda korktuğunuz tüm o şeylerin birer yanılsama olduğunu, gereken bilgeliğin ve cesaretin içinizde olduğunu da gözlerinize sokacak. Sizlerden zihinlerinizi dinginleştirmenizi, sezgilerinizi yükseltmenizi, akışta olmanızı ve yaşam sürecine güven duymanızı isteyecek. Hatta bu yetmeyip Nisan, Haziran arasında Satürn’ün yanına Oğlak burcuna uğrayıp dönüşümünüz için gereken rahatlama enerjilerini sizlere yansıtacak. Bu yıl sizler için bana göre en önemli olay kalp gözünüzü aktive etmeniz. Sezgilerinize kulak verip yaşamın akışına direnmediğiniz sürece yaşadıklarınızı hazmetmeniz ve yolculuğunuza bambaşka bir perspektif kazandırmanız çok daha rahat ve kolay olacaktır. Bu yıl bedensel sağlığınıza da özen göstermenizi ve artık otomatik davranışlar yerine vücudunuzun sizle konuştuğunu hatırlayıp ona kulak vermenizi tavsiye ederim.

Mars; Bu yıl Mars’ın sizin adınıza çok olumlu çalıştığını söyleyemeyeceğim maalesef. Yıl boyunca iç dünyanızın dehlizlerinde dolaşacak olan bu ateşli gezegen sadece 04 Mayıs-18 Haziran arası kariyer evinizde ani ve beklenmedik sürpriz gelişmeleri tetikleyebilir. Ama yıl bazında sizler için en önemli transiti Eylül ayında başlayacağı geri hareketinde meydana gelecek. Koç burcunda başlayacak ve 04 Ekim’e kadar Koç burcunda devam edecek bu Retro sizin borçlar, giderler, çıkışlar evinizde gerçekleşeceği için bu dönemde dikkatli adım atmanızda fayda var. Daha sonra Balık burcuna geri dönüp retrosunu orada bitirecek ve bu dönem sizlerin ani ve fevri hareketlerden kaçınmanız ve adım atmakan daha ziyade durup beklemeniz gereken bir dönem.

Venüs; burcunuzun yöneticisi yılın büyük bölümünde burcunuz üzerinde parlayacak. 28 Mart tarihinden Ağustosun başına kadar burcunuz üzerinde seyredecek olan Venüs, sizin göz önünde olmanızı ve dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olacak. Ayrıca bu dönem maddi gelirler adına da akışın daha rahat olduğu bir süreci beraberinde getirecek. Bu dönem yeni ilişkiler, evlilik, nişan gibi olası ilişki kaynaklı güzel gelişmeler yaşamanız muhtemel. Ama Venüs ayrıca 584 günde bir yaptığı Retro hareketini yine burcunuz üzerinde gerçekleştirecek ki işte bu dönemde burç kuşağı içerisinde en dikkatli olması gereken burçların başında geliyorsunuz. 13 Mayıs-24 Haziran arasında retrosunu yapacak olan Venüs bu dönemde durup beklemenizi isteyecek sizlerden. Bu döneme kesinlikle düğün, nişan gibi organizasyonları dahil etmemenizi tavsiye ederim. Venüs gerilemesi sert ve enerjilerini yoğun yansıtan bir Retro sürecidir. Ayrıca yine bu dönemde kreatif olan her şeyin durup bekleme sürecidir. 23 Ekim-16 Kasım arası yine Venüs sizlere güzel enerjilerini yansıtacağı bir aralıktan geçiyor olacak.

Tutulmalar; Ay ve Güneş tutulmaları bu yıl para alanlarınızı, içsel mutluluğunuz ve dönüşüm enerjilerinin yoğun olduğu evinizi ve ayrıca başkasından elde ettiğiniz kazanç alanlarınızı aktive edecek. Ayrıca kasım tutulması tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek ki bu yine tamamlanma enerjilerini olumlu yansıtacağı bir süreci beraberinde getirecek. 2020 yılı maddi alanlarınızı düzenleme, içsel mutluluğunuzu dengeleme yani aslında kim ve ne olduğunuzu kabul etme adına tutulmalar tarafından şekillendirilecek ve aktive edilecek.

2020 sizler için içsel olarak zorlu ama dönüşüm enerjilerinin yoğun olduğu bir sene. Ayrıca maddi olanaklar adına da sürpriz gelişmelerin olabileceği bir yıl. Yapmanız gereken net ve organize olmak ve artık olduğunuz kişiyi kabul etmekten geçiyor. Kim ve ne olduğunuzu kabul edeceksiniz ki, dönüşmek veya olmak istediğiniz kişiye yol alabilin. Hepinize kalbinizin kılavuz olduğu ve sezgilerinizin coştuğu bir yıl diliyorum. Artık durmak ve beklemek yok, güvenli alan diye bir şey yok. Değişimin kendisi de güvenli çünkü güvenin yaşanan olaylarla ilgisi yok. Güvenin sizin içsel dengenizle alakası var. Zihniniz yerine, kalbinizin rotasını kabul ederseniz harika dönüşümlerinde kapısını aralamış olursunuz.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.