Ekim 2018

ekim

EKİM 2018 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

Vedik Astrolojiye göre Ekim ayının kuşkusuz en önemli gökyüzü olayı Venüs gerilemesi olacak. 6 Ekim itibariyle Retro hareketine başlayacak olan Venüs, 17 Kasım’a kadar Terazi burcunda geri hareketini sürdürecek. Venüs yaklaşık 1,5 yılda bir 40 gün geri hareketini gerçekleştirir. Aslında fiziksel olarak gezegenler geri gitmez. Dünyadan bakınca sanki geri gidiyormuş gibi görünür. Gezegenler geri hareketleri sırasında enerjilerini rahat yansıtamaz, baskılar ve içeri doğru yansıtır.

Venüs, aşkın, sevginin, estetiğin, lüksün, konforun ve cinselliğin sembolüdür. Ayrıca erkek haritalarında eş temsilcisidir. Bu da demek oluyor ki Retro süresince Venüs’ün temsil ettiği konularda kesintiler yaşanacaktır. Venüs Retrolarında yeni bir ilişkiye başlamak, söz, nişan, evlilik gibi aktivitelerin yapılması uygun değildir. Ayrıca estetik ameliyatlar, ev tadilatları gibi konularında ele alınmaması doğru olur. Harcamalarımıza da bu dönem dikkat etmemiz isabetli olacaktır. Bu Retro hareketi kuşkusuz en çok Koç ve Terazi burçlarını etkileyecek. Ayrıca Kova ve İkizler burçları da bu etkiden nasibini alacaklar arasında.

ekim-2

Ekim ayının bir diğer önemli gezegen hareketi ise Eylül 2017’den bu yana Terazi yolculuğunu sürdüren Jüpiter’in Akrep burcuna geçişi olacak. 12 Ekim itibariyle Akrep burcuna geçecek olan Jüpiter Kasım 2019 tarihine kadar burada konaklıyor olacak. Akrep burcu Jüpiter’in sevdiği bir burçtur, yani aralarında dosthane bir ilişki olduğunu söyleyebiliriz. Bu da enerjilerini olumlu yansıtacağı bir alan olduğunu gösteriyor. Akrep, yüzü daha çok ruhsal dünyaya dönük bir alandır. Sezgileri çok kuvvetlidir ve spritüel gelişime çok açıktır. Ancak doğuştan gelen bu yeteneklerini doğru kullanmayı öğrenmelidir ki bu dünyada ki en önemli tekamülü budur. Batı astrolojisinde daha çok cinsel güç ile bağdaştırılan Akrep, Vedik astroloji de ruhsal ve spiritüel gelişime açık insanlar yaratır. Özellikle Yükselen Akrep burçları bu bir yıllık döngü de bu yönlerini keşfetme ve Jüpiter’in merhameti ve dürüstlüğü sayesinde bunu doğru kullanma olanağına kavuşacaklar. Sadesati döngüsünün son periyodunu yaşayan Ay Burcu Akrep olanlar ise bu zor dönemde biraz olsun rahat nefes alabilecekler. Tabi ki Jüpiter girdiği her alanı büyüttüğü için bu dönemde kilo sorunlarına karşı da açık olacaklar. Hiç kuşkusuz Jüpiter’in Akrep yolculuğunda her burç onun Bolluğu, bereketi, ruhsal gücü ve ışığından kendi payına düşeni alacak. Tek bir istisna olarak, Yükseleni İkizler Burcu olanların bu dönemde sağlık konularında dikkatli olmaları yerinde olacaktır.

Merkür 7 Ekim de Terazi burcuna geçecek ve ayın 26’sına kadar burada konaklıyor olacak, 27’si itibariyle de Akrep transitine başlayacak. Güneş ise ayın 18’i itibariyle Terazi burcuna geçecek.

6-17 Ekim arasında gezegenler ay düğümleri (Rahu/Ketu) arasına sıkışacak ve Kala Sarpa Yoga dediğimiz enerjilerinin baskılandığı bir aralıkta bulunacaklar.

Oğlak burcunda devam eden Mars-Ketu birlikteliği Ekim ayı boyunca da devam edecek. Ayın 24’üne kadar Shravana (Şahravana) takımyıldızında ilerleyecek olan Mars, özellikle Oğlak burçları açısından iletişimlerinin kuvvetli ve etkili olacağı bir dönemeci işaret etmekte. Zira Mars, hem rahat ettiği bir burçta, hem de iyi çalıştığı bir takımyıldızda ilerliyor olacak.

Satürn ise Ekim ayında da Yay burcunda konaklayacak ve Moola (Mula) takımyıldızında ilerleyecek. Gizli olan, bilinmeyen, derinlerde ki gerçeği temsil eden bu yıldız Karmanın efendisi Satürn ile birlikte geçmişin tozlu sayfalarından kalma sırları gün yüzüne çıkarabilir. Özellikle Yay yükselenler için.

9 Ekim Yeni Ay’ı Vedik Astroloji’ye göre Başak burcunda ve Hasta (Haşta) takımyıldızında gerçekleşecek. Yeni Ay döngüsünün ardından Başak, Akrep, Kova, İkizler ve Yengeç burçları iş, meslek, kariyer ilintili konularda yeni girişim fırsatları, başlangıçlar yapma etkilerinde olacak.

24 Ekim Dolunay’ı ise Vedik Astroloji’ye göre Koç burcunda ve Aswini (Aşvini) takımyıldızında gerçekleşecek ki bu yıldız, başlangıçları ve yeni olanı temsil eder.

 

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

koç

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Koç burçları aybaşı itibariyle Retro hareketine başlayacak olan Venüs enerjileri etkisiyle bir ay geçirecekler.

Ekim ayı Venüs gerilemesi sizlerin, ilişkiler adına durup bekleme, önemli adımlar atmama (söz, nişan, evlilik gibi), fevri hareketlerden kaçınma ve mevcut durumu değerlendirme dönemi olacak.

12 Ekim itibariyle Akrep yolculuğuna başlayacak olan Jüpiter ise kişisel kazançlarınız konusunda sorunlara yol açabilir. Bu dönemde zorunlu olmadıkça seyahat planlamamanız ve kişisel harcamalarınızı aybaşı itibariyle sıkı tutmanız yerinde ve faydalı olacaktır. 7 Ekim itibariyle yine Akrep burcuna geçecek olan Merkür ise iletişim ve sağlık konularında sizleri zorlayabilir.

Ayın 18’ine kadar Güneş, meslek ilintili konularda sizi desteklemeye devam edecek. Güneş 18’inden sonra ise sizler için yurtdışı ilintili konularda gelişmeler ve sürpriz seyahatler getirebilir. Ancak Jüpiter etkisi nedeniyle bu planlamayı iyi yapmanız ya da zorunlu değilse ertelemeniz yerinde olacaktır.

9 Ekimde ki Yeni Ay süreci sağlık konularında sizi biraz kuruntulu hissettirebilir. Özellikle elleriniz hassaslaşabilir.

24 Ekim de gerçekleşecek Dolunay ise bir süredir beklettiğiniz bir konunun netleşmesine ya da yaşama bakış açınız ile ilgili yeni fikirlerin oluşmasına sebebiyet verebilir.

boğa

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

12 Ekim itibariyle Akrep burcu yolculuğuna başlayacak olan Jüpiter, Boğa burçlarının dikkat çekeceği bir döneme adım atmalarını sağlayacak.

Bir yıl boyunca özellikle Boğa yükselenler için ilişkiler adına hayli hareketli bir dönemi işaret eden Jüpiter, evli olanlar içinse eşten ve çocuklardan yana bereketli bir dönemi başlatmış olacak. Bu süreçte seyahatlerde artışlar ve evlilik adına destekleniyor olacaksınız.

Ancak 6 Ekim-17 Kasım arası Venüs Retro’su sebebi ile yeni bir ilişkiye adım atmak adına uygun enerjiler barındırmamakta. Bu sürecin ilişkiler adına bekleme döneminiz olması daha yerinde olacaktır. Venüs Retro sürecinde sağlık konularında vesveseli olmanız olası ama 18’inden sonra Güneş’in de Terazi burcuna gelmesi ile birlikte Retro sürecinin negatif etkisini azaltmasına ve bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olacak. Ayrıca ay sonuna kadar mesleki alanlarda sizleri destekleyecek ancak Retro etkisiyle adım atmadan önce dikkatli davranmanız faydalı olacaktır. Yine Retro süreci boyunca dekorasyon ve tadilat gibi konularda adım atmamanız uygun olacaktır. Aksi halde işlerin bir türlü bitmemesi ile karşılaşabilirsiniz.

9 Ekim de ki Yeni Ay süreci aşk, ilişkiler ve çocuklar ile ilintili bir konunun gündeme gelmesini sağlayabilir. Yine bu dönemde spekülatif kazançlar konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Aksi halde 24 Ekim Dolunay sürecinde kötü sürprizlerle karşılaşmanız olası.

ikizler

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Ekim ayı İkizler burçları için Venüs Retro’su sebebiyle aşk ve ilişkiler ekseninde hayli hareketli geçecek.

6 Ekim itibariyle Retro sürecine başlayacak olan Venüs, 17 Kasım’a kadar olan süreçte sizler için ilişkiler adına hareketli bir dönemin işaretçisi. Ancak özellikle yeni bir ilişkiye yelken açacak olan İkizler burçlarının bu Retro sürecinde harekete geçmemesi ve süreç bitene kadar beklemesi enerjisel açıdan daha uygun olacaktır.

Jüpiter’in ayın 12’si itibariyle Akrep burcuna geçişi ile birlikte özellikle yükselen İkizler için rakiplerle uğraşacağı, çalışanlarla ilgili sorunların çıkabileceği ve sağlık alanlarını etkileyebileceği bir döneme işaret etmekte. Ama Akrep burcu Jüpiter’in enerjilerini olumlu yansıttığı bir burç olduğu için kanaatim bu etkilerin çok güçlü olmayacağı yönünde.

Ayın 18’i itibariyle Terazi burcuna geçecek olan Güneş, ilişkilerde ve çocuklar ile ilgili sorunlar doğurabileceği gibi, zihinsel olarak da sizi zorlayabilir. Sakin ve denge de kalmanızda fayda var. Zira Merkür’ün de Terazi burcunda olması ile birlikte saymış olduğum etkilerin negatif etkisi artacaktır.

9 Ekim de ki Yeni Ay süreci ailevi alanlarda ve gayrimenkul ilintili bir konunun gündeme gelmesine aracılık edebilir.

24 Ekim de ki Dolunay süreci ise hem Yeni Ay sürecinde ki konunun çözümlenmesine, hem de parasal kazançlar adına bir şeylerin tamamlanmasına vesile olabilir.

yengeç

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Yengeç burçları Ekim ayını Jüpiter’in olumlu enerjileri ışığında geçirecek olsalar da, Venüs Retro’su dikkatli olmalarını işaret ediyor.

Aslında Venüs’ün özellikle Yükselen Yengeçler için olumlu olan Terazi transiti, Retro hareketinden dolayı bu olumlu enerjilerini kesintiye uğratacak. Bu dönemde olası emlak alımlarının ertelenmesi, ertelenemeyecekse de ince elenip sık dokunması yerinde olacaktır. Zira harcamalar beklenmedik boyutlara ulaşabilir.

Jüpiter ise sizin için mutlu ve kısmetli bir dönemi işaret etmekte. Yaklaşık bir yıllık bu transitte Yengeç kadılarının çocuk sahibi olma potansiyelleri de artmakta. Ayrıca bu süreç, kişisel ve ruhsal gelişiminiz için de bir fırsat sunmakta.

Burcunuzu görünümde tutan Mars-Ketu birlikteliği ise sizi ilişkiler adına zorlamakta. Ancak Mars’ın hem rahat ettiği bir burçta, hem de iyi çalıştığı bir takımyıldızda ilerliyor olacak olması ilişkileriniz adına geçmişten gelen bazı gerçeklerin önünüze serilmesini ve bunları halletme cesaretini sizlere verecek.

Güneş, ayın 18’ine kadar sizleri mesleki alanlarda desteklemeye devam edecek. Ancak ayın 18’inden sonra ruhsal gelgitler ve ailevi sorunlar ortaya çıkabilir.

9 Ekim Yeni Ay’ı yakın çevreniz ile ilgili iletişimizin de dikkatli olmanızı işaret ediyor. Kardeşler ile ilintili bir konuda geçmişten gelen bir problem tekrar su üstüne çıkabilir.

24 Ekim de gerçekleşecek Dolunay ise kariyer ve meslek ile ilintili beklediğiniz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir.

aslan

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

 

Bir süredir size fırsatlar yaratan Venüs, Retro hareketi ile Ekim ayında enerjilerini rahat yansıtamayacak.

6 Ekim tarihinde Terazi burcunda Retro hareketine başlayacak olan Venüs, yakın çevreniz ile olan iletişimlerinizde, arkadaş çevrenizde bazı sorunlara yol açabilir. 40 gün sürecek Retro boyunca kendinizi biraz olsun gergin ve vesveseli hissedebilirsiniz. Zira geri hareketteki Venüs, duygularınızı ifade etmenizde sorunlara yol açabilir. Kendinizi karşı tarafa anlatmakta zorlanabilirsiniz. Bu dönemde alıngan olmadan, açık ve net ifadeler kullanmanız sizleri rahatlatacaktır.

12 Ekimde Akrep burcuna geçecek olan Jüpiter ise yaklaşık bir yıl boyunca ailevi alanlarınızı etkileyecek. Bu dönemde gayrimenkul gibi parasal alanlarda sizleri destekleyecek olsa da, girdiği her alanı büyüttüğü gibi özellikle anne ile ilintili ailevi sorunları da büyütebilme potansiyeline sahip. Bu yüzden bu süreç boyunca zaman zaman kendinizi aileden soyutlama, başka yere taşınma gibi fikirleri düşünürken bulabilirsiniz.

7 Ekimde Terazi burcuna geçecek olan Merkür ise ayın 27’sine kadar girişimleriniz konusunda dikkat etmeniz gerektiğini söylüyor. Zira bu dönem doğru karar alabilme yetiniz biraz zayıflıyor ve yanılgılara açık bir hale geliyorsunuz. Bu nedenle durup beklemeniz ya da ince eleyip sık dokumanız önemli. Çünkü Mars, düşünmeden adım atmanız konusunda sizlere baskı yapabilir.

Bir süredir sizleri fiziksel ve ruhsal olarak besleyen Güneş ise 18’ine kadar bu etkisini sürdürecek. Ancak ayın 18’inden itibaren kendinizi kuruntulu ve sıkıntılı bir halde bulabilirsiniz.

9 Ekim de ki Yeni Ay sürecinde sindirim sisteminiz ile ilgili sorunlar yaşamanız olası. Yeni Ay öncesi ve sonrası beslenmenize dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca bu dönemde konuşma konusunda zorluklar yaşayabileceğiniz için önemli görüşmelerinizi 8-9-10 Ekim tarihlerinde yapmamanız yerinde olacaktır.

24 Ekim de ki Dolunay sürecinde ise hiç beklemediğiniz ya da umudunuzu kestiğiniz sizi şaşırtacak iyi bir haber alma olasılığınız bulunmakta.

başak

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Ekim ayında Yeni Ay süreci burcunuz üzerinde gerçekleşeceği için aybaşından itibaren kendinizi biraz huzursuz ve karamsar hissedebilirsiniz. Özellikle 8-9-10 Ekim tarihlerinde sindirim sisteminiz hassaslaşacağı için problemler yaşamanız olası. Ama Yeni Ay döngüsü sonrasında yeni fırsatlar yaratma konusunda destekleniyor olacaksınız.

6 Ekimde Terazi burcunda Retro hareketine başlayacak olan Venüs, bir süredir size yarattığı maddi fırsatlarda kesintilere neden olacak. Özellikle kadın Başak burçları için bu dönemde yüzlerinde değişiklik yapma isteği olabilir. Ancak unutmamalısınız ki Venüs Retro’sun da her türlü estetik girişim önerilmez. Bu yüzden 17 Kasım’a kadar bu tip isteklerinizi ertelemeniz yerinde olacaktır.

12 Ekimde Akrep burcuna geçecek olan Jüpiter ise sizleri yaklaşık bir yıl boyunca kısa vadeli düşünmeye itebilir. Yine bu dönemde kardeşlerinizden yana faydalar görebilirsiniz. Ama sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Zira bu süreç boyunca fiziksel olarak kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlar olabilir. Özellikle boyun, omuz ve göğüs çevreniz hassaslaşabilir.

Her ne kadar Merkür’ün Ekim ayının büyük bölümünde size iletişimde başarı ve maddi fırsatlar sunabilme potansiyeline olsa da, 18 Ekim de Terazi burcuna geçecek olan Güneş, ay ortasından sonra sizlere maddi konularda dikkatli olmanızı söylüyor.

24 Ekim de gerçekleşecek Dolunay ise miras, nafaka ilintili beklediğiniz bir durumun netleşmesine aracılık edebilir.

terazi

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Bir süredir sizlere maddi alanlarda fırsatlar sunan ve fiziksel olarak dikkat çekici olmanızı sağlayan Venüs, Retro hareketi ile bu alanlarınızı hassaslaştıracak.

6 Ekim tarihinden itibaren 17 Kasım’a kadar olan süreçte özellikle kadın Terazi burçlarının kendilerini beğenmeme, kusurlar bulma eğiliminde olması muhtemel. Ama bu sizleri fiziksel olarak bir şeyleri değiştirmeye iterse 17 Kasım’a kadar beklemeniz yerinde olacaktır. Aksi halde tatsız sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

12 Ekim de Akrep yolculuğuna başlayacak olan Jüpiter ise, sizlere yaklaşık bir yıl boyunca maddi fırsatlar doğuracak. Bu dönemde parasal olarak büyüme potansiyeliniz bulunmakta.

7 Ekimde Merkür’ün burcunuz üzerinde yapacağı transit sizlere maddi konularda hassas etkiler vermekte. Bu dönemde harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var.

Ayın 18’i itibariyle Güneş’in de Merkür ve Retro Venüs’ün yanına gelecek olması sizler için Ekim ayında karışık etkiler vermekte. Bu süreçte biraz kararsız hissetmeniz doğal. Önemli adımlarınızı bu ay atmamanız daha sağlıklı olacaktır.

9 Ekim Yeni Ay’ı döngüsünde uyku problemleri çekmeniz olası. Bu dönemde hem maddi alanlarınıza, hem de fiziksel sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

24 Ekim Dolunay’ı ise ikili ilişkiler alanlarınızda net bir karar vermenize aracılık edebilir. Ama unutmayın ki Venüs Retro’su boyunca söz, nişan ve evlilik gibi konuları ertelemeniz yerinde olacaktır.

akrep

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Ekim ayında Akrep burçları için en önemli gezegen hareketi hiç kuşkusuz Jüpiter’in 12 Ekimde burcunuz üzerine geçişi olacak.

Özellikle Akrep yükselenler için yaklaşık bir yıllık süreç kişisel ve ruhsal gelişiminiz, eğitiminiz ve varlık gibi alanlarda sizleri destekliyor olacak. Bu dönemde kadın Akrep burçları için de çocuk sahibi olma potansiyeli artmakta.

Ay burcu Akrep olanların ise uzun bir süreçtir devam eden Sadesati döngüsünde bu transit rahatlatıcı bir etki yaşatacak. Sadesati’nin son periyodunu yaşayan ve daha çok maddi alanları etkilenen Ay burcu Akrep olanlar, Jüpiter’in yaydığı olumlu enerjilerle nefeslenme imkanına kavuşacak.

6 Ekimde Retro hareketine başlayacak olan Venüs, sizleri en çok maddi alanlarda etkileyecek. Bu yüzden 6 Ekim-17 Kasım arası maddi kaynaklarınızı iyi yönetmeniz önemli. Yoksa daha sonrasında kötü sürprizlerle karşılaşmanız olası. Merkür’ün de Venüs’ün yanına gelecek olması bu hassasiyeti artırmakta.

Ayrıca bu gerileme hareketi ilişkileriniz açısından da dikkatli olmanızı, partnerinizle ya da yakın çevrenizle iletişimlerinizde sakin kalmanızı gerektiriyor.

9 Ekim de gerçekleşecek Yeni Ay döngüsünde sosyal çevreniz ile sıkıntılar yaşama ihtimaliniz bulunmakta.

24 Ekim Dolunay’ı ise meslek ile ilintili bir konunun çözümlenmesine aracılık edebilir.

yay

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Ekim ayı Yay burçları için girişimler adına destekleyici olsa da, hem Venüs Retro’su hem de Jüpiter’in Akrep burcuna geçişi harcamalarına dikkat etmeleri gerektiğine işaret ediyor.

12 Ekim de ki Jüpiter Akrep buluşması özellikle Yay yükselenlerin kayıplar evinde gerçekleşeceği için, gelir gider dengesini ayarlamanız çok önemli. Aksi halde girdiği her alana büyüme etkisi veren Jüpiter, borçlarınız konusunda size kötü sürprizler getirebilir.

Bir süredir hedeflerinizi gerçekleştirme konusunda sizleri destekleyen Venüs ise, 6 Ekim de yapacağı Retro sebebiyle bu alanlarda kesintiler yaşamanıza neden olabilir. Venüs maddi konfor ve lüks harcama ihtiyaçlarını temsil ettiği için, geri hareketinde kaynak ihtiyacı yaratır. Bu yüzden maddi alanlarına en çok dikkat etmesi gereken burç Yay yükselenler.

Ay burcu Yay olanlar için de Sadesati sürecinin ikinci bölümü devam etmekte. Satürn’ün dönüştürücü gücü sizleri halletmeniz ve temizlemeniz gereken süreçlerle yüzleştirmeye devam ediyor.

Bu zor etkileri biraz olsun Merkür’ün terazi yolculuğu ile hafifletmeniz olası. 6 Ekim de Terazi yolculuğuna başlayacak olan Merkür, en azından iletişimde sizleri biraz olsun rahat ettirecek.

9 Ekim Yeni Ayı kariyer, meslek veya daha önceden başlatmış olduğunuz bir konunun tekrar gündeme gelmesine olanak tanıyabilir.

24 Ekim de gerçekleşecek Dolunay ise çocuklarınızla ilgili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir

oğlak

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Ekim ayında ki Yeni Ay döngüsü Oğlak burçları açısından hedefledikleri bir konuda başlangıç yapmaları için uygun enerjiler barındırmakta.

9 Ekimde gerçekleşecek Yeni Ay, burcunuz üzerinde bulunan Mars’ın olumlu etkileriyle sizi cesaretlendirecek. Bu döngüde kurduğunuz etkili ve kuvvetli iletişimin meyvelerini bu ay almanız olası.

12 Ekim de Akrep burcuna geçecek olan Jüpiter sayesinde kariyerinizde güçlenme ve maddi rahatlama olanaklarına kavuşmanız olası.

Ancak Venüs Retro’su sırasında, yani 6 Ekim-17 Kasım arası beklenmedik sorunların çıkmasına da sebebiyet verebilir. Bu konuda dikkatli ve sakin adımlarla ilerlemeniz yerinde olacaktır.

Soğukkanlı ve emin adımlarla ilerlemeniz durumunda hem 6 Ekimde Merkür’ün, hem de 18 Ekimde Güneş’in Terazi burcuna geçişi ile birlikte işlerinizde statü yükselmesi etkilerini barındırıyor olacaksınız.

24 Ekim de gerçekleşecek Dolunay sürecinde gayrimenkullerle ilgili çözümlenmemiş bir konunun netleşmesine şahitlik edebilirsiniz.

kova

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Ekim ayı Kova burçları için Venüs Retro’su sebebiyle ilişkilerinde hareketli bir dönemi işaret ediyor.

6 Ekimde Terazi burcunda başlayacak olan Retro hareketi sayesinde Venüs, ilişki alanlarınızda fazla takıntılı ve alıngan olmamanız, kararlar almaktan kaçınmanız konusunda sizleri uyarıyor. Yine bu dönemde harcamalarınıza da dikkat etmeniz yerinde olacaktır.

12 Ekimde Akrep burcu yolculuğuna başlayacak olan Jüpiter, yaklaşık bir yıl boyunca meslek ve kariyer ilintili alanda sizleri etkiliyor olacak. Bu dönemde iş ile ilgili problemleriniz varsa, Jüpiter sayesinde bu konuların büyüdüğüne şahitlik edebilirsiniz. Ama Jüpiter rahat ettiği bir burçta olduğu için sizleri yeni kariyer ve meslek fırsatları adına destekleyecektir. Bu dönemde atacağınız adımlardan emin olmanız yerinde olacaktır.

7 Ekim de Merkür’ün Terazi burcuna geçişi ve arkasından 18 Ekimde Güneş’in yanına gelecek olması zihinsel ve ruhsal olarak karışık hisler barındırmanıza neden olabilir. Bu dönemde kurduğunuz iletişimde dikkatli olmanızda yarar var.

9 Ekim Yeni Ay’ı bir süredir düşündüğünüz bir konuda sizlere adım atma cesareti verebilir.

24 Ekim de gerçekleşecek Dolunay ise girişim yaptığınız konunun netleşip tamamlanmasına olanak sağlayabilir.

balık

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Ekim ayında Balık burçları için hiç kuşkusuz en önemli gelişme Jüpiter’in 12 Ekimde Akrep burcuna geçişi olacak.

Özellikle Başak yükselenler için yaklaşık bir yıllık süreçte yıldızlarının parladığı, maddi alanlarında büyük fırsatların yaratıldığı bir dönem olacak. Bu dönemi iyi değerlendiren Başak burçları bu dönem sonunda Jüpiter’in bolluk ve bereketinden olağanca faydalanmış olarak çıkacaklar.

6 Ekim de başlayacak olan Venüs gerilemesi ise ilişkiler konusunda hareketli bir dönem geçireceğinize işaret ediyor. Duygusal kararlar aşamasında hassas ve alıngan olabilirsiniz. Bu nedenle olayları fazla büyütmeden hareket etmeniz ve sakin kararlar almanız yardımcı olacaktır. Bu dönemde gelir gider dengenizi de ayarlamanız önemli. Özellikle spekülatif kazançlar konusunda dikkatli davranmanızda fayda var. Aksi halde Retro Venüs, beklemediğiniz sürprizlerle karşılaşmanıza neden olabilir.

Bu ay sağlığınıza da dikkat etmenizde fayda var. Zira 7 Ekimde Merkür’ün ve 18 Ekimde Güneş’in terazi burcu yolculukları sırasında sağlık alanlarınız hassasiyet barındırmakta.

9 Ekim de gerçekleşecek Yeni Ay sürecinde ikili ilişkileriniz ile ilgili bir konunun gündeme gelmesi olası. Venüs etkisiyle sakin kalmanız ve radikal kararlar almamanız önemli.

24 Ekim de gerçekleşecek Dolunay sürecinde ailevi odaklı maddi bir konunun netliğe kavuşması ve çözümlenmesi olası görünüyor.

 

Sevgi ve Işık Sizinle Olsun

Vedik Astroloji Evi

29.09.2018