Eylül 2018

eylül-5

EYLÜL 2018 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

Mayıs ayından bu yana tüm yaz boyunca yoğun enerjilerin bombardımanına sahne olan gökyüzü, Eylül ayı itibariyle enerjilerini daha rahat verebileceği bir döneme giriyor.

Tutulma döngülerinin kaotik ama bir o kadar da arındırıcı ve dönüştürücü etkileri elbette hemen kaybolmuyor ancak birkaç gezegenin rahat ettiği burçlara geçecek olması ve ayrıca 3 gezegenin Retro hareketlerini bitirip enerjilerini daha rahat salacakları bir döneme giriyoruz.

Ketu ile birlikte geçmiş karmik yüklerimizi ve ani, beklenilmeyenleri önümüze seren Retro Mars nihayet 27 Ağustos itibariyle retro hareketini tamamladı. Ancak bu birliktelik Kasım ayına kadar süreceği için, her şeyin düzeldiğini söylemek yanlış olur. Özellikle Retro hareketi sırasında Ketu ile birlikte alevlendirdiği ve ortaya çıkardığı gelişmelerin önümüze serileceği ve çözmemiz için bizi cesaretlendireceği kesin.

Venüs ay başı itibariyle kendi yönettiği burçlardan biri olan Terazi transitine başlayacak ve olumlu enerjilerini bizlere yansıtacak. Mars’ın Oğlak burcunda olması, Venüs’ün Terazi burcuna geçişi ve ayın 19’u itibariyle Merkür’ün Başak transitine başlayacak olması bu 3 gezegenin enerjilerini pozitif yansıtacağı bir dönemi işaret ediyor.

eylül-3

Zodyak’ın ağır topu, Karmanın Efendisi Satürn’ün uzun süredir devam ettirdiği Retro hareketi 6 Eylül itibariyle sona eriyor. Bu geri hareketi sırasında hali hazırda Sade Sati süreci devam eden Ay burcu Akrep ve Yay olanlara verdiği yoğun ve yorucu enerjilerini sona erdirecek. Tabi ki bu sürecin bittiği anlamına gelmiyor, çünkü bu özel sürecin dönüştürücü enerjileri bu burçlar için devam edecek. Retro hareketi sırasında bu süreci iyi değerlendirip gerekli dersleri çıkaranlara Satürn hediyelerini de verecektir.

Merkür ise geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Retro hareketi ile özellikle iletişim ile ilgili verdiği sıkıntıları kendi yönettiği burç olan Başak burcuna geçişi ile birlikte rahatlatacak. Eğer geçtiğimiz ay ertelediğiniz ve imzalamanız gereken anlaşmalar veya iş bağlantıları var ise ayın 19’undan sonra yapabilirsiniz.

Bu ay Vedik Astrolojiye göre Yeni Ay süreci 9 Eylül’de Aslan burcunda ve Purva Phalguni Takımyıldızında gerçekleşecek. Dolunay süreci ise 25 Eylül’de Balık burcunda ve Uttara Bhadrapada Takımyıldızında gerçekleşecek.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

eylül-4

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Eylül ayı Koç burçları açısından ikili ilişkiler ve aile hayatı konularında dikkatli olmaları gereken bir ay.

Ay başı itibariyle Terazi yolculuğuna başlayacak olan Venüs ve 6 Eylül itibariyle Aslan burcuna geçecek olan Merkür, çocuklar, aşk hayatı, eş ile ilgili sorunlar doğurabileceği gibi, ortaklı iş yapan Koç burçlarının da bu ay iletişimlerine dikkat etmelerinde fayda var.

Bir süredir Aslan burcunda ki Güneş’in ve Merkür’ün size verdiği zihinsel sıkıntılar 17’si itibariyle Güneş’in ve 19’u itibariyle Merkür’ün Başak burcuna geçişi ile birlikte kendinizi toparlamanızı, sağlık problemlerinizin azalmasını sağlayacak.

Özellikle 9 Eylül YENİ Ay sürecinde meslek ile ilintili bir girişim başlatırsanız, 19 Eylül Dolunay süreci ile tamamlanma yaşayıp yeni bir kapı açabilirsiniz.

Satürn’ün 6 Eylül itibariyle Retro hareketini sonlandıracak olması sizi bu konuda destekleyecek ve kariyer adına önemli adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Bir süredir sizi zihinsel olarak yıpratan Merkür’ün 6 Eylül itibariyle Aslan burcuna, 19’u itibariyle de başak burcuna geçecek olması ele aldığınız işlerde hızlı ve pratik çözümler getirebileceğiniz bir dönemin kapılarını açacak.

Ancak hem ayın 16’sına kadar Aslanda hem de sonrasında Başak burcuna geçecek olan Güneş sizi zihinsel olarak ara ara yoklamaya devam edecek. Özellikle ayın 17’sinden sonra sizi, çocuklarınız ve ruhsal olarak daha fazla etkilemesi olası.

Hem uzun süredir sağlık evinizde konaklayan Jüpiter, hem de ay başı itibariyle yanına gelecek olan Venüs, sağlığınıza dikkat etmeniz için sizleri uyarıyor. Özellikle Yükselen burcu Boğa olanların daha dikkatli olmasında fayda var.

6 Eylül itibariyle Retro hareketini sonlandıracak olan Satürn sizin üzerinizde ki enerjilerini hafifletse de, sizi koşullarda ani değişikliklere uyum sağlamanız konusunda sınayabilir.

9 Eylül’de ki Yeni Ay süreci ile gayrimenkul ile ilgili bir konunun gündeme gelmesini sağlayabilir. 25 Eylül Dolunay’ı ile birlikte de bu konunun sonuçlanmasına şahitlik edebilirsiniz.

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Bir süredir Retro hareketinden dolayı iletişim sorunları veren Merkür sizi rahatlatacak olsa da, hemen 6 Eylül de Aslan burcuna geçişi ile birlikte sizi girişimlerinize dikkat etmeniz konusunda uyaracak. Bu dönemde yanılgılara açık bir hale gelebilirsiniz. Ancak ayın 19’undan sonra Başak burcuna geçişi ile birlikte enerjilerini olumlu yansıtmaya başlayacak.

Ay başı itibariyle Terazi transitine başlayacak olan Venüs, sizi ikili ilişkiler konusunda şanslı bir döneme itiyor. Venüs’ün Jüpiter ile kavuşumu şanslı ve kısmetli bir dönemi başlatıyor. Ancak dediğim gibi kararlar alırken ayın 19’una kadar iyi düşünmeniz ve dikkatli olmanızda fayda var.

Güneş’te ayın 17’sine kadar sizi statü, sağlık ve maddi kazançlar konularında destekliyor olacak. Ancak ayın 17’sin de Başak burcuna geçecek olması sizi biraz zorlayabilir.

Satürn ise eşiniz ve yurt dışı ilintili konularda sizi zorlamaya devam edecek.

9 Eylül’de ki yapacağınız girişimlerinizin meyvesini 25 Eylül Dolunayı ile alabilirsiniz.

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Ağustos ayı boyunca sizi ruhsal, zihinsel olarak çok zorlayan ve düşünme yetinizi zayıflatan Merkür’ün Aslan ve Başak yolculuğu size rahat bir nefes aldıracak.

Özellikle ayın 17’sinden sonra Güneş’in ve 19’undan sonra Merkür’ün Başak burcuna geçecek olması ele aldığınız konularda daha net düşünmenizi ve sağlıklı kararlar alabilmenizi sağlayacak.

Venüs’ün ay başı itibariyle Terazi burcuna geçişi ile birlikte gayrimenkul alanlarında yeni girişimleriniz olabilir ve bunu 9 Eylül Yeni Ay’ı ile başlatabilirsiniz.

Ayrıca bu dönem arkadaş çevreniz ve sosyal ilişkilerinizde de yükselmenizi sağlayabilir.

Retro hareketinden dolayı sizi iş yaşamı konularında olumsuz etkileyen Satürn, bu enerjilerini 6 Eylül itibariyle serbest bırakacak.

25 Eylül’de ki Dolunay sürecinde umudunuzu yitirdiğiniz bir konuda size sürpriz yapabilecek enerjiler veriyor olacak.

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Burcunuzun üzerinde ki Güneş sizin ayın 17’sine kadar her anlamda parlamanızı sağlıyor.

6 Eylül itibariyle yanına gelecek olan Merkür ile birlikte farklı ve yaratıcı düşündüğünüz bir döneme giriyorsunuz.

17’si sonrası maddi kaynaklarınız açısından hassas etkiler barındırmakta. Bu yüzden kendinizi ay başından itibaren sıkı tutmanızda fayda var.

Venüs’ün Terazi burcuna geçişi ile birlikte fırsatlar yaratma ve yaratılan bu fırsatlardan faydalanma adına destekleniyor olacaksınız.

Sadece Jüpiter size biraz daha kısa vadeli düşünmenizi tavsiye ediyor. İkili ilişkiler anlamında üzerinizdeki Satürn etkisi devam etmekte ve sizi bu alanlarda zorlamakta.

Bu ay sizi, hayata bakışınız ve gidişatınız ile ilgili radikal kararlar almaya itebilir. Emin olduktan sonra bu konularda girişim yapmanız yerinde olacaktır. Enerjisel anlamda destekleniyor olacaksınız.

9 Eylül’de ki Yeni Ay yaşamı algılama biçiminizde bir pencere açabilir. 25 Eylül Dolunay’ı ise sizler için dönüştürücü bir etkiye sahip.

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

6 Eylül de Merkür’ün Aslan burcuna geçişi; ticari girişimleriniz, ortaklıklarınız ve yatırımlarınız konusunda hassas bir etkiye sokacak. 19 Eylül’e kadar bu konularda dikkatli olmanızda fayda var.

Bu dönemde adım atmanız size maddi kayıplar yaşatabilir. Her ne kadar ayın 17’si itibariyle burcunuzun üzerine gelecek olan Güneş, parlamanızı sağlasa da, Merkür etkisiyle dikkatli olmanızda fayda var.

İyi düşünüp hareket etmeniz halinde Terazi yolculuğuna başlayacak Venüs ve Jüpiter birlikteliği size maddi alanlarda destek vermekte.

Bu dönemde yeni atılımlardan çok, mevcut işlerinizi tamamlamanız daha yerinde olacaktır.

Satürn 6 Eylül itibariyle Retro hareketini sonlandırsa da sizi ailevi ve ikili ilişkiler konularında zorlamaya devam ediyor.

Bu ay hem 9 Eylül Yeni Ay’ı, hem de 25 Eylül Dolunay’ı ilişkiler bağlamında kopuşlar yaşamanıza neden olabilir.

eylül-1

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Ay başı itibariyle burcunuz üzerine gelecek olan Venüs ve hali hazırda burcunuz üzerindeki yolculuğuna devam eden Jüpiter ile birlikte sizi, fiziksel güzellik, dikkat çekme, bolluk, bereket ve fırsatlar ve ayrıca eğitim ve kişisel gelişim konularında olumlu destekliyor olacak.

Buna 6 Eylül de Retro’sunu sonlandıracak olan Satürn de eşlik edecek ve atacağınız adımların uzun vadeli etkilerinin olmasını sağlayacak. Sizler için fırsatlarla dolu bir ay olabilir.

 Bu adımları 17 Eylül’e kadar atmanız daha doğru olacaktır. Bu dönemde Güneş sizi destekliyor olacak ama daha sonrasında size sorunlar yaşatabilir.

Bu girişimleri yaparken 6 Eylül de Aslan yolculuğuna başlayacak olan Merkür, sizi rahat ve açık iletişim konusunda destekleyecek.

9 Eylül’de ki Yeni Ay etkisi ve 25 Eylül’de ki Dolunay enerjisi, eğer gerekli adımları atarsanız kariyer değişikliği ve yeni mekanlara geçiş konusunda destekliyor olacak.

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Anlama ve idrak kapasitenizi bir süredir zorlayan ve sınayan Merkür, bu olumsuz etkisini Aslan ve Başak burçlarında ki yolculuğuyla pozitife çevirecek ve sizlere rahat bir nefes aldıracak.

Bu akıcı etki altında Güneş ay boyunca sizi statü yükselmesi, kariyerde başarılar, hedeflere ulaşma ve maddi kazançlar konularında destekleyecek.

Venüs’ün Terazi yolculuğuna başlaması ile birlikte parasal alanlarda olumlu etkilerini size yansıtması olası. Ancak aynı evdeki yolculuğuna devam eden Jüpiter, harcamalarınıza dikkat etmeniz, aksi halde olası süprizlerle karşılaşabileceğiniz konusunda sizleri uyarmakta.

Sıkı çalışmanız gerektiğini ve disiplinli olmanızı size sürekli hatırlatan Satürn, bu etkisini eylül ayında da devam ettiriyor ve maddi konularda har vurup harman savurmamanız için sizi dikkatli olmaya davet ediyor.

9 Elül Yeni Ay’ı ile birlikte kariyer ilintili bir konuda gelişme yaşamanız olası ve bunun meyvesini 25 Eylül Dolunay’ı ile birlikte almanız muhtemel.

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Ay burcu Yay olanların Sade Sati yolculuğu devam ediyor. Büyümek ve hayatı algılamak adına sınavlardan geçtiğiniz ve karmik yüklerinizle yüzleştiğiniz bir dönemdesiniz.

Bu süreçte göstereceğiniz sebat ve disiplin dönem sonunda sizlere hediyelerini sunacaktır. Çünkü Satürn karmanın efendisidir ve sınavlarını geçen öğrencilerini dönem sonunda ödüllendirir.

Aylık bazda Merkür’ün yolculuğu boyunca maddi fırsatlar yaratmanız olası. 17’sine kadar olan süreçte ruhsal olarak sizi zorlayan Güneş, Başak burcuna geçişi ile birlikte kariyer konularında sizleri destekliyor olacak.

Bu dönemde Terazide ki Venüs ve Jüpiter, hedeflerinize ulaşmanız konusunda size yardımcı olacak enerjiler barındırmakta.

9 Eylül Yeni Ay’ı hayat amaçlarınız konusunda yeni adımlar atmanızı sağlayabilir. Atacağınız bu adımların sonucunda 25 Eylül Dolunay’ı ile birlikte ruhsal bir rahatlama yaşamanız olası.

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Uzunca bir süredir sizleri öfkeli, fevri ve gergin bir yay kıvamında tutan Mars ve yetmezmiş gibi hem karmik yüklerinizi yüzeye çıkaran, hem de hayatınızla ilgili ani gelişmeleri tetikleyen Ketu birlikteliği bu ay da burcunuz üzerinde devam edecek.

Bu dönemde sakin ve dengede kalmanız önemli. Aksi halde hayatınızda birçok bitiş ve başlangıç yaşamanız olası.

Bu zor enerjilere bir de Yay yolculuğuna devam eden Satürn etkisi ekleniyor. Sizler için bekleme, anlama ve idrak etme dönemi diyebiliriz.

Terazi burcunda yolculuğuna başlayacak olan Venüs, partnerinizin gereksiz kıskançlıklarına sebebiyet verebilir. Ayrıca Jüpiter etkisi nedeniyle iş yerinizde ki sorunlar gereğinden fazla büyüyebilir. Olayların üzerine gitmeden sadece işinize odaklanmanız bu etkiyi atlatmanıza yardımcı olacaktır.

9 Eylül’de ki Yeni Ay, miras ya da nafaka konuları ile ilgili bir hadisenin gündeme taşınmasına aracılık edebilir. 25 Eylül’de ki Dolunay ise, kardeşler ve yakın çevreniz ile ilgili geçmişten gelen ve halledilmemiş problemleri tekrar önünüze serebilir.

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

6 Eylül itibariyle Merkür’ün Aslan burcuna geçişi ile birlikte ayın 19’una kadar, iş yerinizde ki ekip çalışmaları ve ortaklı işleriniz ile ilgili konularda sizleri hareketlendirecek. Yine bu dönemde seyahatleriniz artabilir ev ayın 17’sine kadar da Güneş bu etkiyi destekliyor olacak.

Ay başı itibariyle Terazi yolculuğuna başlayacak olan Venüs, size varlık, refah, bolluk ve bereket konularında olumlu enerjilerini yansıtıyor olacak.

Bu yolculukta ona eşlik eden Jüpiter ise yıldızınızın parlamasına yardım edecek.

Ama kayıplar evinde ki Ketu-Mars birlikteliği harcamalarınıza dikkat etmeniz gerektiğini size hatırlatıyor. Olası değişimlere ve sürprizlere kaşı esnek olmanızda fayda var.

9 Eylül Yeni Ay’ı ikili ilişlileriniz ile ilgili bir başlangıç sunabilir. 25 Eylül’de ki Dolunay ise gayrimenkul ilintili bir konunun çözümüne aracılık edebilir.

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

6 Eylül de Aslan burcuna geçecek olan Merkür, sonuç odaklı yaklaşımlar sergileyebileceğiniz ve çözümsel, pratik olacağınız bir dönemi işaret ediyor. Özellikle Merkür’ün 19’unda Başak burcuna geçişine kadar bu etki devam edecek.

Güneş ise ayın 17’sine kadar sizi fiziksel olarak da güçlü kılacak ve bu durumu destekleyici enerjilerini size yansıtacak.

Ayın 17’sinde sonra sürpriz seyahatleriniz çıkabilir, hazırlıklı olmanızda fayda var.

Venüs’ün Terazi burcuna geçişi ile birlikte maddi olarak bereketli bir döneme giriyor olsanız da, Jüpiter harcamalarınızı kontrol etmeniz gerektiğini size hatırlatıyor.

Ketu-Mars birlikteliği ise bu ay da size sürpriz fırsatlar sunmaya devam edecek.

9 Eylül Yeni Ay’ı size meslek ilintili bir konuda yeni bir adım atma şansı verebilir0. 25 Eylül deki Dolunay ise, uzun zaman önce girişimlerini yaptığınız ya da askıya aldığınız bir konunun tamamlanmasına aracılık edebilir.

Sevgi ve Işık Sizinle Olsun

Vedik Astroloji Evi

31.08.2018