Haziran-2018

HAZİRAN 2018 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

 

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

   Haziran ayı Koç burçlarını daha çok iş ve maddi kaynaklar alanlarında meşgul edecek. Merkür 10 Haziran da kendi yönettiği burç olan ikizlere geçiş yapacak. Venüs ise 9 Haziran da Yengeç burcuna geçecek.

   10 Haziran Merkür transiti koç burçlarının iletişim ve yeni ticari başlangıçlar alanlarını etkileyecek. Ancak Koç burçları Merkür transitinde yeni girişimlerine dikkat etmeli ve ince eleyip sık dokumalı. Yanlış kararlar alma olasılığı mevcut ancak, dikkat edilmesi halinde yeni iş girişimlerinde ve kontaklarda sizleri destekliyor olacak. Tabi ki bu girişimleri 26 Hazirandan önce planlamanız faydalı olacaktır, zira Mars bu tarihte retro’suna başlayacak ve bu yumuşak etkileri sertleştirecektir. Bu geri hareket yeni iş fırsatlarına sebebiyet verebileceği gibi, gerginlikler ve iş kayıpları da yaşatabilir.

   9 Haziran Venüs transiti ise yeni bir sosyal çevreye girme ve mevcut çevrenin genişlemesi ve sosyal statünüzün artması konularında olumlu enerjilerini yansıtırken, evinizde yapacağınız dekorasyon değişiklikleri ya da yeni gayrimenkul alımları konusunda da destekleyecek.

   13 Haziran da gerçekleşecek Yeni Ay, sizi maddi bir konuda yeni bir başlangıca itebilir ve bu başlattığınız etkinin sonucunu ay sonunda gerçekleşecek 28 Haziran Dolunay’ı ile alabilirsiniz.

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

   Bu ay Boğa burçları için Merkür ve Venüs’ün transitleri yeni fırsatlar, yeni iletişim kanalları ve maddi alanlarda sizleri olumlu etkileyecek.

   10 Haziran Merkür’ün ikizlerden geçişi size yeni iletişim kanalları açarken bunun sonucunda maddi alanlarda yeni fırsatlar getirebilecek.

   9 Haziran Venüs transiti de yeni fırsatlar ve başlatmış olduğunuz bu fırsat kapılarından yararlanmanız adına sizleri destekliyor olacak.

   Ancak özellikle yükseleni Boğa burcu olanların şans evinde Retrosu’na başlayacak olan Mars, bu planları 26 Hazirandan önce yapmanızı size söylemekte. 26 Haziran-27 Ağustos arası depresif etkilerin artacağı bir döneme girerken gerginlikler yaşamanız olası.

   Ayrıca bu dönemde fiziksel ve ruhsal sağlığınıza da dikkat etmenizi ve kendinizi hem bedenen, hem de ruhen dinlendirmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü hali hazırda sağlık alanlarınızda Retro’suna devam eden Jüpiter, Mars ile birlikte bu etkileri artırmakta. Yine bu dönemde çalışanlarınızla ilgili sorunlarla da boğuşmak durumunda kalabilirsiniz.

   Venüs ve Merkür’ün sizlere sunduğu fırsatı 13 Haziran Yeni Ay’ına kadar başlatmanız, 28 Haziranda gerçekleşecek Dolunay da sonuçlar getirme potansiyeline sahip.

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

   Haziran başı itibariyle bir süredir ilişki alanlarınıza dokunan Venüs, 9 Haziran itibariyle Yengeç burcu transitine başlayacak ve maddi alanlarınıza olumlu etkiler vermeye başlayacak.

   10 Haziranda Merkür ise burcunuzun üzerine geldiği için maddi alanlar konusunda hassas ve dikkatli olmanız gerektiğini size hatırlatacak. Bu yüzden maddi fırsatlar karşısında dikkatli ve titiz olmanızda fayda var.

   Mars’ın beklenmedik kazançlar, ortak kaynaklar alanlarınızda ki olumlu etkisi sürerken bu etkilerini 26 Haziran da yapacağı Retro’ya kadar devam ettirecek olması da bu ay adına sizler için maddi bir olanak sağlamakta. Ancak aynı zamanda kazalara ve ufak aksaklıklara karşı da hazırlıklı olmanızda fayda var.

   Hali hazırda devam eden Jüpiter Retrosu, hobileriniz, doğal yetenekleriniz, spritüel konularla uğraşmak ve bu konularda eğitim almak adına 10 Temmuz’a kadar sizi destekliyor olacak.

   13 Haziranda ki Yeni Ay’ın kayıplar evinizde gerçekleşecek olması giderleriniz ile ilgili konuları size hatırlatıp tekrar gözden geçirmenizi sağlayabilir. 28 Haziranda ki Dolunay ise, öncesinde ve hemen sonrasında ikili ilişkileriniz adına hassas enerjiler barındırmakta. Sakin kalıp olayların çok üzerine gitmemeniz yerinde olacaktır.

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

   Yengeç burçları Haziran ayının başlarında Venüs’ün burçlarının üzerine gelmesiyle aşk ve ilişkiler anlamında hareketli bir ay yaşama potansiyeline sahipler.

   9 Haziran Venüs transiti sadece ilişkiler anlamında değil, maddi anlamda da sizlere rahatlık ve konfor sunabilir. Venüs etkisiyle etrafınızda ki dikkatleri üzerinize çekme ve yeni fırsatlar yaratma enerjileri sizi destekliyor olacak.

   Ancak Merkür’ün kayıplar evinizde yapacağı transit 10 Haziran itibariyle maddi alanlarınızda dikkatli olmanız ve harcamalarınızı iyi hesaplamanız gerektiğine işaret ediyor.

   İlişki alanlarınız Venüs etkisiyle rahatlasa da Mars’ın gergin enerjileri ilişkileriniz açısından devam etmekte. 26 Haziran da başlayacak Mars Retrosu öfkenizi ve gerginlikleri artırma potansiyeline sahip. Jüpiter’in de etkisiyle ayrılma veya evi ayırma gibi düşünmeden alınan kararlar sizi zor durumda bırakabilir. Sakin kalıp düşünmeniz ve ondan sonra hareket etmenizi tavsiye ediyorum.

   13 Haziran Yeni Ay’ı işiniz ile ilgili bazı planları aktive etmeniz için sizi destekleyebilir. Bu başlattığınız etki 28 Haziran da ki Dolunay ile birlikte ilk meyvelerini verme potansiyeline sahip.

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

   Haziran ayı Aslan burçlarının giderleri konusunda dikkatli olmaları gereken bir ay.

   Venüs’ün 9 Haziranda Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte giderlerde bir artış, beklenmedik masraflar çıkma olasılığı bulunmakta. Önceden planladığınız bir tatil veya gezi planınız varsa ayırmış olduğunuz bütçenin dışına çıkma potansiyelini göz ardı etmeyip buna göre hareket etmenizde fayda var.

   Merkür ise bu ay size yeni iş fırsatları ya da mevcut işinizde yeni gelişmeler sağlayabilecek bir konumda olacak. 10 Haziranda yöneticisi olduğu İkizler burcuna geçişiyle birlikte olumlu enerjilerini size yansıtıyor olacak.

   Mars’ın Oğlak burcuna geçişi ile birlikte iş hayatınızda yaşadığınız ani ve beklenmedik gelişmeler, uğraşmak zorunda kaldığınız rakipler ile ilgili alanları etkilemeye devam ederken 26 Haziranda başlayacağı Retro ile olayları tersi bir duruma getirebilme potansiyeline sahip. Ketu ile kavuşumuna devam ettiği için beklenilmeyeni bekleyebilirsiniz. Bu dönemde Mars sizi sinirsel olarak zorlayabilir. Kendinizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlatacak şeylerle uğraşmanız faydalı olacaktır.

   13 Hazirandaki Yeni Ay Boğa burcunda ve sizin kariyer alanınızda gerçekleşeceği için mevcut işinizde yeni bir statü, ya da yeni kariyer olanakları sunabilecek enerjiler barındırıyor. 28 Haziranda ki Dolunay ise, öncesinde ve hemen sonrasında ikili ilişkileriniz adına hassas enerjiler barındırmakta. Sakin kalıp olayların çok üzerine gitmemeniz yerinde olacaktır.

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

   Haziran ayı Başak burçları için kariyer fırsatlarının gerçekleşebileceği bir ay olacak.

   10 Haziran da Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle birlikte mevcut işinizde yeni bir yükselme veya yeni iş fırsatlarının karşınıza çıkmasıyla beraber bazı şeyleri netleştirmeniz olası.

   Venüs’ün 9 Haziranda amaçlar evine geçişiyle birlikte Merkür’ün verdiği bu olumlu etkileri kuvvetli iletişim ile birleştirerek yeni görüşmeler yapmanız ve yeni iş sahalarının hedefinize girmesi muhtemel. İşiniz ve kariyeriniz ile ilgili konuları başlatma ve sonuçlandırma anlamında destekleniyor olacaksınız.

   26 Haziranda ki Mars Retro’su ise Başak burçlarının daha çok ilişki alanlarını etkileyecek. Hali hazırda Ketu kavuşumuna bir de geri hareketin eklenmesiyle ilişki alanlarınızda gergin ve beklenmedik bir süreç sizi bekliyor olacak. Bu dönemde eski defterlerin açılması ve bazı gizli kalmış konuların su üstüne çıkması gibi hadiselerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

   13 Haziranda ki Yeni Ay ile birlikte Merkür ve Venüs’ün vereceği etkilerle kariyer planlarınızda yeni bir başlangıç oluşturma olasılığınız muhtemel. Bu başlatmış olduğunuz sürecin 28 Haziranda ki Dolunay ile birlikte tamamlanma etkisi bulunmakta.

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

   Terazi burçları tıpkı Başak’lar gibi Haziran ayını daha çok kariyer ilintili konular etkisinde geçirecek.

   Venüs’ün 9 Haziranda Yengeç burcuna geçişi ile birlikte normalde işinizde beklenmedik sorunlar doğurma potansiyeline sahipken Rahu ile yapmış olduğu kavuşum size bu alanlarda yeni fırsatlar sunma enerjisine sahip.

   10 Haziranda ki Merkür transiti ise bazı konuları anlamlandırma da sizi zorlayabilir, iletişimde tıkanıklıklar yaşayabilirsiniz. Kariyer alanlarınızı etkileyecek bu enerji, iletişiminizi biraz daha dikkatli ve seçici cümlelerle kurmanız gerektiği konusunda sizi uyarmakta.

   26 Haziranda başlayacak Mars gerilemesi ise aile alanlarınızda ve gayrimenkulleriniz adına zorlayıcı ve gergin enerjiler barındırmakta. Özellikle anneniz ile olan iletişiminizde problemler ve gerginlikler yaşamanız olası. Bu tartışma ve gerginliklerin taşınmazlarla ilintili olma olasılığı yüksek.

   13 Haziran Yeni Ay sürecinde iletişiminize dikkat etmemeniz halinde 28 Haziran da gerçekleşecek Dolunay etkisiyle problemler yaşamanız olası. Bu etki hem kariyer alanlarınızda hem de aile alanlarınızda gerginliklere neden olabilir.

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

   Haziran ayı Akrep burçları için Venüs’ün etkisiyle şans evini süslese de, Merkür transitiyle sağlıklarına dikkat etmelerinde fayda var.

   Venüs’ün 9 Haziranda Yengeç burcuna gelmesiyle pozitif enerjilerin etkisine gireceksiniz. Bu etki hem ikili ilişkilerinizde hem de yaratıcılık alanlarınızda sizi etkiliyor olacak. Ayrıca seyahatler anlamında da yeni fikirler üretebilirsiniz.

   Merkür ise bu süreçte sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Kendinizi çok yormadan yoğun tempodan ziyade aktivitelerinizi daha planlı yaparak bünyenizi çok zorlamamanız gereken bir dönem. Ama Venüs’ün etkisiyle güçlenen yaratıcılık alanlarınızda üreteceğiniz fikirler sonucunda Merkür etkisiyle yeni kazançlar elde etme olasılığınız bulunmakta.

   Mars gerilemesine kadar yani 26 Hazirana kadar olan süreçte bu etkileri kullanmanız ve Mars gerilemesiyle birlikte bazı şeyleri rölantiye almanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Aksi halde yaz boyu aksaklıklar ve gerilimlerle uğraşmanız olası.

   Boğa burcunda 13 Haziranda gerçekleşecek Yeni Ay ikili ilişki alanınızda sizi yeni kararlar alma konusunda etkilerken, Ay sonunda ki 28 Haziran Dolunay enerjisi ise parasal kazançlar anlamında bir olayın çözümlenmesine aracılık edebilir.

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

   Satürn’ün dönüşüm sürecine zorladığı Yay burçları, Ay burcu Yay olanların Sadesati döngüsünde olmaları sebebiyle aynı dönüşüm etkisinde geçirecekleri bir aya daha adım atacaklar.

   Ketu-Mars kavuşumuyla maddi alanlarında da gerilme ama aynı zamanda yeni fırsatlar yaratma enerjisi, Mars’ın geri hareketine başlamasıyla tersine dönüşebilir. Yani olumsuz bir durum bir anda olumlu bir seyre geçebilir, tabi ki tam tersi de olabilir.

   9 Haziran Venüs transiti ise sizi biraz olsun rahatlatacak. Hem ikili ilişkilerinizde hem de maddi alanlarda nefes alacağınız bir dönem sizi bekliyor. Mars retrosuna kadar bu etki devam edecek.

   Merkür transiti ise işinizle ilgili yeni anlaşmalar, ortaklıklar gibi konularda enerjisini yansıtıyor olacak. Bu süreç içerisinde ekip çalışmalarına katılabilir, iletişim kurduğunuz çevre gelişebilir ve yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

   Venüs ve Merkür’ün Jüpiter Retrosu nedeniyle durağanlaşan bolluk ve bereket alanlarını ay sonuna kadar rahatlatması biraz nefes almanıza yardımcı olacak.

   13 Haziranda ki Yeni Ay süreci işyerinde yeni rakiplerle ilgili bir süreci tetikleyebilir. 28 Haziranda ki Dolunay ise en çok sizleri etkileyecek çünkü tam burcunuzun üzerinde gerçekleşecek. Bu süreçte duygusal ve ruhsal olarak gel gitler yaşamanız olası. Sizi rahatlatacak ve dengede tutacak şeylerle uğraşmanız yerinde olacaktır.

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

   Haziran ayını zorlu enerjiler etrafında geçirecek burçlardan biri de Oğlak’lar olacak.

   Burçlarının üzerinde gerçekleşen Mars-Ketu kavuşumuna ek olarak 9 Haziranda Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi ve Rahu ile yapacağı kavuşum tam karşısındaki Mars-Ketu enerjilerinin yoğunlaşmasına neden olacak. 26 Haziran da başlayacak Mars Retrosu yaz boyunca gergin enerjilerini sizlere yansıtacak. Özellikle ilişkiler alanınızda daha sakin ve sezgisel davranmanız, yaşamanız olası öfke ve gerginlikleri, inişli çıkışlı ruh halinizi kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

   10 Haziranda İkizlerde ki Merkür transiti ise bu ay için size sürpriz ve yeni fırsatlar yaratma potansiyeline sahip. Mars retrosu başlamadan bu fırsatlardan yararlanmanız yerinde olacaktır.

   İkili ilişkilerinizde ki gergin atmosfer 13 Haziranda ki Yeni Ay ile birlikte yeni kararlar almanıza neden olabilir. Dediğim gibi bu dönemde sağduyulu ve sakin kalmanız alacağınız kararların gidişatı konusunda belirleyici olacaktır. 28 Haziranda ki Dolunay ise kayıplar evinizde gerçekleşeceği için bu ay masraf kalemlerinizi iyi ayarlamanız yerinde olacaktır.

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

   26 Haziranda ki Mars retrosu’nun çıkışlar evinde gerçekleşecek olması Kova burçlarını yaz boyunca gelir ve giderlerini ayarlamaya itiyor. Ayrıca bu süreç içerisinde ailevi meselelerle de uğraşmanız olası görünüyor.

   9 Haziranda Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi ve Rahu ile yapacağı kavuşum ise size ikili ilişkiler, beklenmedik iş fırsatları ya da devam eden projelerinizle ilgili olarak olumlu enerjilerini yansıtıyor olacak.

   10 Haziranda İkizler burcuna geçecek olan Merkür ise ikili ilişkilerde bazı iletişim problemlerini tetikleyebileceği gibi, çocuk sahibi olan Kova burçları için de çocukları ile ilgili iletişim problemleri yaşaması olası.

   13 Haziranda ki Yeni Ay ailevi konularda sizi etkileyebilir ve yeni durumların karşınıza çıkmasına sebebiyet verebilir. 28 Haziran Dolunayı ise Venüs-Rahu etkisiyle başlatmış olduğunuz işlerin sonucunu almanız için enerjileriyle sizi destekliyor olacak.

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

   Haziran ayı Balık burçlarının yeni aşklara yelken açacağı bir etki ile geliyor.

   9 Haziranda Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi Balık burçları için yeni sosyal ortamlar, yeni aşklar ve ilişkiler anlamında destekleyecek. Evli olan ve çocuk sahibi olmak isteyen Balık burçları içinse gebelik etkilerinin olduğu bir dönem olacak.

   Hem Venüs etkisi hem de 10 Haziranda İkizler burcuna geçecek olan Merkür’ün etkisiyle beraber yeni iş fırsatları, yapmış olduğunuz gayrimenkul ilintili yatırımların pozitif olarak sonuçlanması adına etkili bir dönem olacak.

   Bu girişimleri 26 Haziran Mars retrosuna kadar sonuçlandırmanız yerinde olacaktır. Bu süreçten itibaren daha temkinli, planlı ve programlı olmanızda fayda var. Aksi halde gereksiz aksiliklerle ve bu aksilikler sonucunda sosyal çevrenizle sorunlar yaşamanız olası.

   13 Haziran Yeni Ayında kısa ve orta vadeli planlarınız adına yeni bir başlangıç yapma ihtimaliniz bulunmakla beraber, 28 Haziranda ki Dolunay süreci ile birlikte bu adımın filizlendiğine ve yeşerdiğine şahitlik edebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik yorumlar tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir.

 

Sevgi ve Işık Sizinle Olsun

Vedik Asroloji Evi

01.Haziran.2018