İkizler Burcu-2019

İKİZLER

2019 İKİZLER BURCU

Sevgili İkizler burçları 2019 yılı kendi potansiyellerinizi keşfedeceğiniz, hedeflerinizi ve yaşama bakışınızı yeniden şekillendireceğiniz, ilişkilerinizi gözden geçirip düzelteceğiniz, kısacası bir restorasyona gireceğiniz bir yıl olacak.

Geçtiğimiz yıl daha çok maddi alanlarla ilgili dönüşüm ve gelişim süreçlerinden geçtiniz. Belki çalışmanıza rağmen istediklerini almakta biraz zorlandınız, anlayamadığınız, içinden çıkamadığınız durumlarla baş etmek zorunda kaldınız. Çünkü gökyüzü enerjileri sizleri maddi dünyaya bakışınız konusunda hem geçmiş karmik yüklerinizle, hem de bu hayatta halletmeniz gereken süreçlerle yüzleştirdi. Bu dönüşümden geçerken de hem ortaklı işleriniz, hem de özel ilişkilerinizle ilgili de değişime hazırlandınız. Satürn sizleri 2019 yılında gireceğiniz sürece hazırladı adeta. Ay düğümleri ise öncelikle maddi dünyaya karşı olan bakış açılarınızı sorgulattı sizlere.

Satürn 2020 yılının ocak ayına kadar Yay burcunda konaklıyor olacak. Mart başları itibariyle de Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştirecek. Rahu tam burcunuzun üzerine, Ketu ise Yay burcuna geçiş yapacak ve bu tarihten itibaren yaklaşık bir buçuk yıl sizleri yaşama bakış açınızı, hedeflerinizi, önceliklerinizi, kendi potansiyellerinizi yeniden gözden geçirmeniz ve değiştirmeniz gereken yerlere müdahale etmeniz için itici güç oluşturacaklar. Bu yıl kendinize sıklıkla şu soruları sorarken bulabilirsiniz; Ben Kimim? Bu Hayattaki Amacım Ne? Neyi Yapmak Beni Mutlu Ediyor? Yeteneklerim ve Potansiyellerim Neler?

İlişkileriniz ve ortaklıklarınızla ilgili tüm karmik temizlik fırsatını gün yüzene çıkaran Satürn-Ketu kavuşumu bunu halletmeniz için Rahu’nun bulunduğu noktaya gitmenizi ve kendinize bu soruları sorup, cevaplarını netleştirmenizi istiyor olacak. Bu doğrultuda yaşamınızda yapacağınız restorasyon sonucu, tekrar Ketu’nun bulunduğu noktaya gidip neden bunca zamandır ilişkileriniz ve ortaklıklarınız ile sorunlar yaşadığınızı görüp, anlayıp ve serbest bırakmanız için gereken enerjilerini sizlere yansıtıyor olacaklar. Bu yıl geçmişten gelen ilişki ve ortaklıklarla ilgili karmik yüklerinizi temizleme zamanı ve bunu öncelikle kendinizi değiştirecek başarabileceğinizi anlama zamanı. Yaşam, dünya, evren kısacası her şey sürekli bir değişim halindedir. Değişim öncelikle içeriden başlar. Siz değişirseniz yaşamınız da değişecektir. Bu doğrultuda ne kadar özverili olduğunuzu, değişimi başarmak için ne kadar disiplinli çalışıp çalışmadığınızı Satürn’ün Retro yapacağı Mayıs ve Eylül arası anlama fırsatınız olacak. Bu dönemde özverinizden ve disiplininizden vazgeçmemeniz önemli olacaktır. Burcunuzu yöneten Merkür sizlere doğuştan gelen bir zeka, kavrama ve anlama gücü ve en önemlisi iletişim yeteneği bahşetmiştir. Lütfen bu yıl bunu kullanın ve kendi yaşamınıza el koyun.

Jüpiter ise Kasım 2019’a kadar yolculuğuna devam edeceği Akrep burcunda sizlere, Satürn, Rahu ve Ketu üçlüsünün verdiği ödevleri yapmanız halinde bulunduğunuz ortamı, çalışma şartlarınızı, belki işinizi değiştirmeniz ile ilgili desteğini veriyor olacak. Bunu yapabilmeniz için içinizi yani sezgilerinizi dinlemenizin ne kadar önemli olduğunu hatırlatacak. Bu dönemde çevrenizde ki insanları artık düşman, rakip gibi algılamaktan vazgeçip karşılaştığınız her insanın sizlerin gelişimi için bir fırsat olduğunu algılamanız önemli. Evrende tesadüf diye bir şey yoktur. Dolayısıyla karşılaştığınız her insan gelişiminiz için bir fırsattır. Bu dönemde beslenmenize de dikkat edip, vücudunuzu sağlıklı tutmanız ama en önemlisi ruhunuzu besleyecek aktivitelerle uğraşmanız yerinde ve faydalı olacaktır.

6 Ocak’ta ki Güneş tutulması ve 21 Ocak’ta ki Ay tutulması ortaklıklar ve parasal kazançlar aksında olacağı için, geçen yıl uğraşıp sonuç alamadığınız, ya da planlayıp hayata geçiremediğiniz işleri sonuçlandırmak adına sizleri destekleyecek. Yılın başlarında gökyüzünün sizlere verdiği enerjileri doğru kullanmanız halinde Venüs 28 Haziran 22 Temmuz aralığında bu yıl ki hedef konularınızda birçok tamamlanışa sahne olabilir. Özellikle 02 Temmuz da burcunuzun üzerinde gerçekleşecek Güneş tutulması harcadığınız eforun, sabrın ve disiplinin karşılığını sizlere yansıtma potansiyeline sahip.

Sevgili İkizler burcu, bu yıl gerçek potansiyellerinizi keşfedeceğiniz ve yaşamınıza yeni bir dönüşüm katabileceğiniz enerjiler barındırmakta. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.