İkizler Burcu

İKİZLER

2020 İKİZLER BURCU

2020 sizler için büyük ve köklü değişimlerin yılı. Yaşam size güçlü, dönüşümsel ve etkileri uzun vadeye yayılacak fırsatları sunuyor olacak bu yıl. Eğer gökyüzün sesine kulak verirseniz yapacağınız sıçrama büyük ve kalıcı olacaktır.

Satürn; Zodyak’ın ağır topu 24 Ocak tarihinde Oğlak burcuna geçecek ve yaklaşık 2,5 yıl kendi yöneticisi olduğu burçta konaklayacak. Bu süreç kendinizi yeniden yapılandırdığınız, içe döndüğünüz, maddi alanlarınızın da hassaslaştığı bir süreci beraberinde getirecek. Özellikle Ay burcu İkizler olanlar Ashtamathu Shani dediğimiz bir Satürn transiti deneyimliyor olacak ki; bu süreci biraz daha yoğun ve volümlü hissedecekler. Ama her halükarda Yükselen veya Ay burcu bu alana düşenler bu etkileri yoğunluk derecesine göre yaşayacaklar. Satürn sizlere hayatınızı organize etmeniz için bir fırsat sunuyor. İçsel mutluluğunuz, çevrenizle olan ilişkileriniz, yaptığınız iş bir anlamda kendinizden yeni bir ben yaratmanız için gerekli enerjileri ve ödevleri sizlerin önüne getiriyor olacak. Bu süreci ay düğümlerinin geçtiğimiz yıl başlattığı transitte ele alanların çok daha verimli geçireceğini düşünüyorum. Bu dönem bittiğinde yakın çevreniz, iş alanlarınızın değiştiğini ve hayatınızdan birçok kişinin çıktığını ve yeni insanların yolculuğunuza eşlik ettiğini görebilirsiniz, çünkü siz değişmiş olacaksınız ve dolayısıyla bu değişim çevrenize de yansıyacak. İlişkiler, evlilik gibi alanları hem netleştirdiğiniz, hem de yeniden ele aldığınız bir dönemi yaşıyor olacaksınız. Bu süreçte sizlere tavsiyem ise; yaşadığınız olaylara, deneyimlere zihin penceresinden değil, kalp penceresinden bakmanız olacaktır. Çünkü 2020 yılı bir “4” senesi yani kalp çakrasının aktif olduğu ve ruhsal enerjilerin yoğun olarak yaşandığı bir sene. Bu yüzden her ne kadar zihinsel bilgi konusunda çok yetenekli olsanız da, artık sezgilerinizi harekete geçirmenin vaktidir derim. Çünkü bu öyle bir yıl ki; yaşananları zihin gözünden anlamlandırmanın çok zor olduğu bir süreç. Bana, çevreme, dünyaya neler oluyor? Sorusunun yanıtını alabilmeniz için sezgisel hareket etmeniz gerekmekte, yoksa yaşanılanlar sizlere bir kaos gibi görünebilir.

Jüpiter; bu yıl bir yandan Satürn tarafından ilişkiler alanlarınızı yeniden organize etmeniz istenirken, bir yandan da Jüpiter bu alanları düzenleyebilmeniz için sizlere fırsat sunacak. Yılın büyük bölümünü Yay burcunda geçirecek olan bilge gezegen sizlerin ilişkiler, ortaklı alanlarınız ile ilgili yeni gelişmeleri, güzel enerjileri yansıtıyor olacak. Burada bugüne kadar yapmış olduklarınızı yapmaya devam ederseniz o zaman gökyüzünün size anlattıklarını anlamamışsınız demektir. Evren size artık yeni bir bakış açısı geliştirmeniz, değişip dönüşmeniz gerektiğini vurguluyor. Bu alanlarınızı yeni bir bakış açısıyla ama özellikle kalp gözünüzden bakarak değerlendirirseniz, bu alanlarda ciddi, güzel ve köklü değişimleri de yaşayacaksınız demektir.

Venüs; 13 Mayıs-24 Haziran arası Venüs, 584 günde bir tekrarladığı Retro yani geri hareketini yapıyor olacak. Boğa burcunda gerçekleşecek bu döngü sizlerin çıkışlar evinizde olacağından bu dönemde maddi alanlarınız epey bir hassaslaşacak. O yüzden bu dönemde harcamalarınızı, gelir gider dengenizi planlamanız ve bu alanlara özen göstermeniz elzem ve gerekli. Tabi ki tüm burçlar için geçerli bir hadise sizler içinde önemli; bu dönemde evlilik, nişan gibi aktivitelerin yapılması kadim metinlerde kesinlikle tavsiye edilmez. Ayrıca estetik ve kreatif olan her şeyin bekletilme dönemidir bu süreç. Bu yüzden bu dönemde bu konulara dikkat etmeniz olası sürprizleri engelleyecektir. Ağustos başından sonuna kadar burcunuz üzerinde konaklayacak olan aşk tanrıçası bu dönemde ilişkileriniz adına çok güzel gelişmeleri beraberinde getirebilir. Yıldızınızın parladığı bu süreçte, gelen fırsatları değerlendirmeniz yerinde olur.

Mars; savaşçı gezegen de tıpkı Venüs gibi bu yıl Retro da olacak. Yaklaşık iki yılda bir tekrarladığı geri hareketini 10 Eylül-14 Kasım arası Koç ve Balık burçlarında gerçekleştirecek. Bu dönemde özellikle çevreniz ile olan iletişiminizin, kariyer ve statü alanlarınızın gergin bir ok kıvamına geldiği bir süreç olacak ki, bu dönemde adım atmaktan daha ziyade durup bekleme dönemine geçmeniz gerekmekte. Gereksiz tartışmalardan, polemiklerden uzak durup içe döndüğünüz bir süreç yaşamanız bu enerjileri daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

Merkür; diğer burçlar için yazmadım ama sizler ve Başak burçları için Merkür önemli bir gezegen, zira her iki burcunda yöneticisi konumunda. Dolayısıyla normal bir süreç olan Merkür Retroları sizler için biraz daha fazla önem arz etmekte. Merkür bu yıl 3 defa Retro hareketi gerçekleştirecek. 17 Şubat-09 Mart arası Kova burcunda başlayacak ilk Retro, sizlerin otorite, aile büyükleri ile olan ilişkiler alanında gerçekleşeceği için bu dönede iletişiminize dikkat etmenizde fayda var. 18 Haziran-12 Temmuz tarihinde ise tam da sizin burcunuzun üzerinde gerçekleşecek ikinci Retro süreci sizleri bu yıl yoğun etkileyecek önemli süreçlerden bir tanesi. Bu süreçte Merkür Retro da iken burcunuz üzerinde bir de bir Güneş Tutulması olacak ki; işte bu süreçte sakin, dingin ve dengeli kalmanız çok ama çok önemli. Bu dönem zihninizi dengelemeniz ve tamamıyla sezgisel ve kalp gözüyle hareket etmeniz çok önemli ve elzem. 14 Ekim-03 Kasım arasında ise son gerilemesini yapacak olan Merkür, sizleri özellikle çocuklarınız ile ilgili alanlarda etkileyebilir. Bu dönemde onlarla kurduğunuz iletişime dikkat etmenizde fayda var.

Tutulmalar; bu yıl sizleri çok yoğun etkileyecek bir diğer hadise. Çünkü yıl genelinde yaşanacak tutulmaların ikisi tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek. Bu dönemler dönüşümlerinizin meyvelerini toplayacağınız ve bir anlamda hasat zamanları diyebileceğim bir süreç. Bundan dolayı bu dönemler içsel olarak yoğun geçse de, sizlere yaşatacağı dönüşüm adına bence gayet güzel gelişmeleri tetikleyecek. Ayrıca bu yıl mesleki anlamda yine tamamlanmalara şahitlik edebileceğiniz bir süreç olacak çünkü tutulmalar bu alanlarınızı da destekleyici nitelikte.

2020 yılı sizlerin köklü değişim ve dönüşüm geçirebileceğiniz yoğun, zorlayıcı ama harika enerjiler barındırmakta. Hepinize bu dönüşümleri kalpten yakaladığınız, sezgilerinizi, doğuştan gelen bilgeliğinizle harmanladığınız harika bir yıl diliyorum.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.