Jüpiter Retrosu

Jüpiter-2

“SESSİZLİK”

JÜPİTER RETROSU

“Sen duyduklarına inanıyorsun; söylenmeyenlere inan. Çünkü insanın sessizliği sözcüklerden daha yakındır gerçeğe.” Halil CİBRAN.

Varoluşun ifadesidir sessizlik, gerçeğin durduğu, senin sen olduğun yer. Hiçbir şeydir, her şeydir… Algılayan ile algılanan arasındaki farkın kalktığı yerdir. Özgürlüğün baş tacıdır ve her şeyi kapsayan bilgeliktir. Ruhun gıdasıdır sessizlik, lakin zihnin ve ego’nun düşmanı… En çok ondan korkar ego, çünkü onun var olduğu yerde o yoktur. Bu yüzdendir kaos bandosunu bedenimize salması, bu yüzdendir içimizde bitip tükenmek bilmeyen patırtı, bu yüzdendir konuşmadığımızda bile içimizde yankılanan çığlık. Oysa sessizlik şu ‘An’dır ve önemli olan da şu ‘An’dır’. Geçmiş artık yok, olacaklarda henüz yaşanmadı. Elimizde sadece şu ‘An’ var. Bu bizim en büyük armağanımızdır. Şimdi yaptıklarımız, ‘Burada, bu ‘An’ da geleceği belirleme gücüne sahip. İşte bu gücün yakıtıdır sessizlik.

Büyük bilge, ruhsal öğretmenimiz Guru Jüpiter 10 Nisan’dan itibaren kendi yönettiği Yay burcunda gerilemeye başlıyor ve ayın 23’üne kadar da Yay da gerilemeye devam edecek ve daha sonra geldiği yere yani Akrep burcuna geçip geri hareketini 11 Ağustos’ta sonlandıracak. En derinde ki gerçeğin yıldızı Moola da başlayan yolculuğu ilahi çark’ın yıldızı Jyestha da tamamlanacak. Bize sessizleşin diyor yüce bilge Jüpiter, sadeleşin, atın fazlalıkları, susturun içinizde ki orkestrayı ve sadece evrenin sonsuz titreşimi aksın diyor bizlere. Keşfe içinizden başlayın diyor, zira dışarıdakiler içinizin yansıması. Sezgilerinize kulak verin diyor, çünkü evrenin iletişim dilidir sezgi. Çok susup, az konuşun, ağzınızdan çıkana değil, gönlünüzde söylenen şarkıya kulak verin diyor. Olanı olduğu gibi kabul edin, değişime direnmeyin diyor, çünkü her şey değişir bu alemde; tek sabit ‘Yaratıcı’dır.

Sessizleşin Koçlar; Zira bu sessizlik içinizde ki bilgenin uyanışıdır. Kendi otoritenizi kabul edişiniz, yeni bir ben yaratma çabanızdır. Kulak verin sessizliğinize.

Sessizleşin Boğalar; Zira bu sessizlik dönüşümünüzün şahlanışıdır. En derinde ki gerçeğinizdir. Onu olduğu gibi sevin ve takdir edin. Bırakın bu sevgi tüm çevrenize aksın.

Sessizleşin İkizler; Zira bu sessizlik içinizde ki potansiyellerin yakarışıdır. Yeni ufuklara, yeni işlere adım atışınızın ilanıdır. Bırakın sezgileriniz çalışsın sessizliğinizde.

Sessizleşin Yengeçler; Zira bu sessizlik ruhsal farkındalığınızın genişlemesidir. Kabuğunuzu kırdığınız ve aslında hiçbir zaman o kabuğa ihtiyaç duymadığınızın ilanıdır.

Sessizleşin Aslanlar; Zira bu sessizlik köklerinizi filizlendirdiğiniz can suyunuzdur. Gördüklerinizi kabullenip, yeni kapılar eşiğinde duruşunuzdur. Adım atın, girin o sessizliğin içine.

Sessizleşin Başaklar; Zira bu sessizlik benliğinizle kurduğunuz en saf iletişimdir. Yaşanılan her şeye göğüs gerebileceğinizin göstergesidir. Olduğunuz kişiyi kabullenişinizin gerçeğidir.

Sessizleşin Teraziler; Zira bu sessizlik etrafınıza verdiğiniz huzurun, bolluğun bereketin titreşimidir. Sezgilerinizle dengelediğiniz yüksek benliğinizin terazisidir.

Sessizleşin Akrepler; Zira bu sessizlik uyanışınızın tescilidir. Aslında hiç uyumadığınızın, hep orada olduğunuzun ispatıdır. Sezgilerinize kulak verdiğinizde gerçeğin karşınızda durduğunun ve tamlığınızın belgesidir.

Sessizleşin Yaylar; Zira bu sessizlik sabrınızın yükselen selametidir ufkunuzda. Bilginin bilgeliğe dönüştüğü alandır, keşfin zafer şarkısıdır, neşe-keyif-coşkunun yaradılışıdır.

Sessizleşin Oğlaklar; Zira bu sessizlik düşlerinizin resme dönüştüğü andır. Olmak istediğiniz yerin varış noktasıdır. Ama bir son değil, bu yeni başlangıcınızın durağıdır.

Sessizleşin Kovalar; Zira bu sessizlik sadeleşmenin dayanılmaz hafifliğidir. Şifanızın ilanı, arınmanızın durağıdır. Artık yeni ‘Siz’le yola devam etme zamanıdır.

Sessizleşin Balıklar; Zira bu sessizlik bilgide bulamadığınızı bilgelikte kavrayışınızdır. Kusursuz vizyonun yaradılışı ve netleşmenin şahlanışıdır. Tümevarımın açıkça sergilenişidir.

 

Sessizleşin… Ölüm dokunmasın ruhlarınıza.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

09.04.2019

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.