Kasım 2018

kasım-3

KASIM 2018 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

Vedik Astrolojiye göre Kasım ayının en önemli gezegen hareketini uzun süredir Ketu ile birlikte olan Mars’ın 6 Kasım da Kova burcuna geçişi oluşturacak.

Geçmiş karmik yüklerimizi, beklenilmeyeni ve ani olanı temsil eden Ketu ile düşünmeden atılan adımları, gerginliği ve öfkeyi temsil eden Mars birlikteliği tüm burçlar için zorlayıcı enerjileri açığa çıkarmıştı. Mars’ın Kova burcuna geçişi ile birlikte hem Ketu’nun temsil ettiği konularda bir rahatlama olacak, hem de Mars rahat bir nefes aldıracak.

Ayrıca yazılarımda bahsetmiş olduğum gezegenlerin Ay düğümleri yani Rahu ve Ketu arasında sıkışması sonucu oluşan Kala Sarpa Yoga dediğimiz etki de böylece serbest kalmış olacak. Bazı Hint kaynakları tek bir gezegenin bu akstan çıkmasının Kala Sarpa Yoga’yı bozmadığını ileri sürse de, ben bu görüşe katılmıyorum. Kanaatimce bu zorlayıcı etki de bertaraf edilmiş olacak.

Bir başka zorlayıcı enerjiler barındıran Terazi burcundaki Venüs Retro’su ise 16 Kasım itibariyle son bulacak ve ilişkiler bağlamında enerjilerini rahatlatsa da hemen 17 Kasım da Akrep burcunda Retro hareketine başlayacak olan Merkür, iletişim sorunlarına neden olabilecek. Tabi ki her Merkür Retro’sun da olduğu gibi bu Retro’da teknoloji kaynaklı kesintiler, kazalar ve sorunlar olabileceği gibi, bu aletleri bu süre zarfında yenilememek, iş ile ilgili önemli imzalar atmamak yerinde ve isabetli olacaktır. Merkür Retro’su 6 Aralık tarihinde sonlanmış olacak.

kasım-2

Geçtiğimiz ay yaklaşık bir yıllık Akrep yolculuğuna başlayan Jüpiter ise, daha rahat enerjiler yayacağı derecelerde ilerliyor olacak. Bu dönemde Yükselen Akrep, Boğa, Yengeç, Terazi, Oğlak ve Balık burçları için temsil edildiği alanlar anlamında destekleyici enerjilerini yansıtacak.

Satürn’ün ise Yay yolculuğu bu ay da devam ediyor. Ay Burcu Akrep, Yay ve Oğlak olanlar için yoğun dönüşüm dönemleri olan Sade Sati devam etmekte. Ayrıca Ay Burcu Balık, İkizler ve Başak burçlarının da Kandaka Sati dediğimiz dönemleri Satürn’ün Yay burcu yolculuğunca devam edecek. Satürn Ocak 2020’de Oğlak burcuna geçişini gerçekleştirecek.

7 Kasım tarihinde Vedik Astrolojiye göre Yeni Ay Terazi burcunda ve Vişhakha gibi sert bir takımyıldızda gerçekleşecek. Vişhakha, aşırı tutkuyu, ne pahasına olursa olsun elde etme dürtüsünü temsil eder. Öfkeli ve evlilik için iyi sayılmayan yıldızlardan biridir. Hem bu yıldızda gerçekleşecek olması, hem de yanında Retro Venüs ve Güneş’in olması ilişki ilintili konularda yoğun enerjiler yansıtacağı anlamına geliyor. Bu dönemde ağzımızdan çıkacak kelimelere dikkat etmek, kırıcı olmamak, gereksiz ego göstermemek yerinde ve isabetli bir seçim olacaktır.

Dolunay ise Vedik Astrolojiye 23 Kasım da Boğa burcunda ve Krittika yıldızında gerçekleşecek. Bu yıldız Keskin Bıçak ile sembolize edilir. Güneş ile yönetilir ve öfkeleri yıkıcı olabilir ama uzun sürmez. Politik değildir, net ve kesindir. Düşündüğünü ve hissettiğini açık seçik ifade eder. Bundan dolayı bu Dolunay enerjisinin ilişkilerde ego kaynaklı sürtüşmelere neden olması olası.

 

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

koç

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Koç burçları 6 Kasım itibariyle Kova burcuna geçecek olan Mars sayesinde gerçekleştirmek istedikleri hedef ve amaçlarına doğru yönlenecekler.

Geniş çevreniz ile kurduğunuz iletişim ve ilişkilerde hem bir yoğunluk, hem de bu yoğunluk sayesinde bazı sorunlar yaşamanız olası. Bir süredir ikili ilişkileriniz bağlamında size zor enerjiler yansıtan Retro Venüs, ayın 16’sına kadar bu enerjilerini yansıtmaya ve sizleri zorlamaya devam edecek.

17 Kasım da geri hareketine başlayacak olan Merkür ise maddi kazançlarınız konusunda size sorunlar çıkarabilir. 17 Kasım-6 Aralık tarihlerinde iş ile ilintili konularda ani kararlar almaktan ve önemli imzalar atmaktan kaçınmanız yerinde olacaktır. Merkür aynı zamanda sinir sistemimizi de temsil ettiği için yine bu dönemde ruhsal olarak rahat hissetmemeniz olası. Fazla kuruntulu olmadan, rahat ve dengede olmanız önemli.

Retro Venüs’ün de etkisi ile 7 Kasım tarihinde gerçekleşecek Yeni Ay, sizi duygusal bağlamda zorlayacaktır. Bu süreçte olaylara objektif bakmanız olası sorunları ortadan kaldıracaktır.

23 Kasım da Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay ise, bir süredir beklettiğiniz ya da sonlandıramadığınız gayrimenkul ilintili konularda sonuç almanıza yardımcı olabilir.

boğa

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Boğa burçları için Mars’ın 6 Kasım da Kova burcuna geçişi kariyer ilintili konularda yoğun bir tempoya hazır olmanızı işaret etmekte.

Bu süreçte işlerinizde yoğunlaşma, sürpriz gelişmeler ve koşullarda ani değişiklikler söz konusu olabilir ve bu değişikliklere ve tempoya adapte olmakta zorlanabilirsiniz.

Retro hareketi nedeniyle bir süredir fiziksel olarak kötü hissetmenizi sağlayan Venüs, 16 Kasım itibariyle bu etkilerini üzerinizden almış olacak ve ters giden işlerinizde size yardımcı olabilecek enerjilerini yansıtmaya başlayacak.

Jüpiter’in Akrep yolculuğunda ki rahat enerjileri uzun süre sizler üzerinde etkili olacağı için bu dönemde yeni ilişkiler, evlilikler gibi konularda geri hareketini bitirecek olan Venüs sayesinde hareketlenmeler olabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus 17 Kasım itibariyle Merkür’ün Retro hareketine başlayacak olması. Bu nedenle bu dönemde özellikle ikili ilişkilerde yanlış anlaşılmalar, sürtüşmeler yaşanabilir. Dikkatli olmanızda fayda var.

7 Kasım tarihinde gerçekleşecek Yeni Ay hem iş ilişkilerinizde gerginlikler yaratabilir. Ayın 23’ünde gerçekleşecek Dolunay ise burcunuz üzerinde olacağından hassas ve duygusal olarak yoğun enerjiler hissetmenize neden olabilir.

ikizler

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

İkizler burçları için Mars’ın Kova yolculuğu fiziksel olarak zorlayıcı enerjilerini de beraberinde getirecek.

Bu dönemde özellikle ruh sağlığınıza dikkat etmeniz, ailevi ve iş yaşantınızda gerginliklerden kaçınmanız ve sakin kalmanız önemli. Aksi takdir de Baba ve iş yerinde ki üstleriniz ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

16 Kasım’a kadar ikili ilişkiler ekseninde sizi zorlayan Venüs, bu enerjilerini serbest bırakacak. Özellikle Yükselen İkizler için yeni başlangıçlar veya mevcut ilişkilerinde güzel gelişmeler yaşanabilir.

17 Kasım da Akrep burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür, başlattığınız işleri tamamlamada, çözüm üretmekte ve hızlı hareket etmekte sizi kısıtlayıcı ve aksatıcı enerjilerini yansıtacak. Bu dönemde 6 Aralık’a kadar mümkünse önemli işlere başlamamanız, imzaları ertelemeniz yerinde ve sağlıklı olacaktır.

7 Kasımda ki Yeni Ay süreci sizi özellikle ilişki bazlı konularda zorlayıcı ve yoğun enerjilere sürükleyebilir. Bu dönemde karar almamanız isabetli olacaktır.

23 Kasım Dolunay’ında ise Boğa burcunda gerçekleşecek ve bu dönemde tabiri caizse dilinizin kemiği olmayacak. O yüzden bu süreçte bin düşünüp, bir konuşmanız, insanları kırmaktan kaçınmanız sizin için faydalı olacaktır.

yengeç

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Yengeç burçları Kasım ayında bir süredir gergin seyreden ve beklenilmeyen gelişmelere sebebiyet verebilen enerjilerden kurtulmuş olacaklar.

6 Kasım tarihinde Mars’ın Kova burcuna geçecek ve uzun süredir zorlanmanıza neden olan bu konularda rahatlamanıza neden olacak. Ancak Mart 2019’a kadar Oğlak burcunda kalacak olan Ketu, ilişki ilintili karmik yükleriniz ile yüzleşmenizi sağlamaya devam edecek. Ama en azından Mars’ın buna eşlik ediyor olmayışı bu yüzleşmeleri daha sakin ve dengede değerlendirmenize olanak sağlayacak.

Mars’ın Kova burcu yolculuğu boyunca kazalara, sakarlıklara ve aksiliklere açık bir hale geleceğinizden dikkatinizi toplamak, ani ve düşünmeden atılan adımlardan kaçınmak yerinde bir tercih olacaktır.

Ayın 17’si itibariyle Retro hareketine başlayacak olan Merkür, ilişki ilintili konularda ve çocuklarınızla olan iletişimlerinizde sorunlara neden olabilir. Bu dönemde evcil hayvanlarınız ile anlaşmakta da zorlanabilirsiniz.

Ayın 7’sinde gerçekleşecek Yeni Ay süreci sizi daha çok ailevi konulara yönlendirirken, 23 Kasım da ki Dolunay sürecinde ise odağınız sosyal çevreniz, hedef ve amaçlarınız üzerinde yoğunlaşacak. Bu dönemde bu konularla ilintili kararlar almanız olası.

aslan

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Aslan burçları için Kasım ayı Mars’ın Kova burcuna geçişi ile birlikte ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanlarına yoğunlaşmalarına neden olacak.

Uzun süredir Ketu ile birlikte Oğlak burcunda olan Mars, size kariyer ilintili konularda sürpriz gelişmeler getirmiş olabilir. Ancak ayın 6’sında itibaren özellikle ortaklı işlerinizde sürtüşmeler ve gerginlikler yaşamanız olası. Yine bu dönemde eşiniz ve arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizde gerginlikler yaşanabilir.

Bir süredir yeni fırsatlar yaratmanız adına size olumsuz enerjiler gönderen Venüs, ayın 16’sı itibariyle geri hareketini sonlandıracak ve bu alanlarda rahat etmenizi sağlayacak.

Bu fırsatları değerlendirme konusunda ise dikkatli ve emin olmanız önemli. Zira Venüs’ün hemen ardında Merkür Akrep burcunda Retro hareketine başlayacak ki; bu sizlerin sağlıklı karar almakta ve ele aldığınız konularda çözüm üretmeniz de tıkanıklıklara sebebiyet verebilir.

7 Kasım da gerçekleşecek Yeni Ay süreci mesleki anlamda yeni fırsatlarla karşılaşmanıza ve bu konularda adım atmaya sizleri yönlendirebilir.

23 Kasım Dolunay sürecinde ise yine mesleki anlamda sürpriz bir haber alma olasılığınız olası.

başak

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Kasım ayında Başak burçları Kova burcuna geçecek olan Mars vesilesiyle hareketli iş yaşantısına adım atacaklar.

6 Kasımdan sonra Mars sizlere mesleki ve kariyer anlamında yoğun günler getirecek. Bu dönemde sürpriz fırsatlar yaratma anlamında gelişmeler yaşayabileceğiniz gibi olası sürtüşmeler ve gerginliklere de sebebiyet verebilir. Bu dönemde hırslarınızı dizginlemeniz ve olabildiğince fevri hareketlerden kaçınmanız yaratılan fırsatları değerlendirmek adına isabetli olacaktır.

Bir süredir maddi fırsatlar yaratma adına sizi zorlayan Venüs, ayın 16’sı itibariyle geri hareketini tamamlayacak ve bu konularda size destekleyici enerjilerini yansıtmaya başlayacak.

17’si itibariyle Retro hareketine başlayacak olan Merkür ise Venüs’ün yarattığı fırsatları değerlendirirken çok dikkatli olmanız gerektiği konusunu sizlere hatırlatacak. Zira 6 Aralık’a kadar girişimlerinize dikkat etmeniz, önemli konularda imza atmamanız veya atacaksanız da ince eleyip sık dokumanız faydalı ve yerinde olacaktır.

7 Kasımda gerçekleşecek Yeni Ay süreci maddi fırsatlar yaratma konusunda size aracılık edebilir. Ayın 23’ün de gerçekleşecek Dolunay ise beklemediğiniz sürpriz bir konunun sonuçlanmasına yol açabilir.

terazi

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Kasım ayı Terazi burçları için Mars’ın Kova burcuna geçişi ile birlikte ruhsal ve duygusal olarak yoğun bir döneme gireceklerine işaret etmekte.

6 Kasım itibariyle Mars sizi bir süre karışık ve gergin duyguların içerisine atabilir. Bu dönemde tıkanıklıklar yaşamanız, karar vermekte zorlanmanız ve bu karışıklık neticesinde gerginlik ve öfkeli olmanız olası. Ayrıca yine bu dönemde özellikle çocuğu olan Terazi burçlarının iletişimlerine dikkat etmelerinde fayda var.

Bu durumu biraz olsun rahatlatacak gelişme ise ayın 16’sında burcunuz üzerindeki geri hareketini sonlandıracak olan Venüs olacak. Ayın ortasından itibaren Venüs’ün olumlu enerjileri sizleri Mars’ın yoğun enerjilerinden biraz olsun kurtarabilecek.

17 Kasım da Akrep burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür, sizleri maddi konularda daha çok etkileyecek. Bu dönemde sağlıklı karar almakta zorlanabileceğiniz için gelir gider dengenizi ayarlamanız olası sürprizleri engelleyecektir.

7 Kasım Yeni Ay’ı tam burcunuzun üzerinde gerçekleşecek ve sizi duygusal olarak zorlayacaktır.

23 Kasım da Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay sürecinde ise prim veya komisyon gelirleriniz de bir konunun netleşmesine aracılık edebilir.

akrep

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Akrep burçları Kasım ayında Mars’ın Kova burcuna geçmesiyle birlikte aile içi gerginliklere şahitlik edebilir.

Mars’ın Kova burcu yolculuğunda ev ve iş değişiklikleri yapabilme enerjisi taşıyacaksınız. Ancak Mars’ın düşünmeden hareket ettiren tavrı dolayısıyla acele etmemeniz ve iyi düşünerek hareket etmeniz yerinde olacaktır.

Ayrıca bu ay maddi kaynaklarınızı yönetme konusunda da dikkatli olmanızda fayda var. Hem ay ortasına kadar kayıplar evinizde ki Venüs’ün Retrosu, hem de 17’sinde burcunuzun üzerinde başlayacak olan Merkür gerilemesi maddi konularda sizleri çok hassaslaştıracak. Bu dönemde net düşünememe olasılığı nedeniyle imza atmanız gereken işleri iyi incelemenizde fayda var.

Ay burcu Akrep olanların ise Sade Sati’nin son periyotunun devam ettiğini hatırlatmakta fayda var.

7 Kasım da ki Yeni Ay sürecinde kendinizi huzursuz ve depresif hissedebilirsiniz.

23 Kasımda ki Dolunay ise ilişkiler ile ilintili bir konunun çözüme kavuşmasına aracılık edebilir.

yay

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Kasım ayında Mars’ın Kova burcuna geçişi ile birlikte kendinizi daha cesur ve mücadeleye hazır hissedebilirsiniz.

Özellikle Yükselen Yay’ların uzun bir süredir gergin geçen günleri bu transitle birlikte rahatlayacak. Mars’ın gücü ile diğerlerinden bir adım önde olabilmeniz için enerjilerini size yansıtıyor olacak. Ay burcu Yay olanlar içinse her ay yazdığım gibi güçlü değişim, dönüşüm enerjileri daha uzun süre devam ediyor olacak. Sade Sati’nin 2.ci dönemini yaşayan Ay burcu Yay olanların gelir gider dengelerini ayarlamaları, aşırılıklara kaçmamaları yerinde olacaktır.

7 Kasımda ki Yeni Ay süreci ve 16’sın da Venüs’ün geri hareketini tamamlayışı sizlere maddi olanaklar açısından yeni fırsatlar sunma potansiyeline sahip. Ama ayın 2.ci yarısından itibaren başlayacak Merkür gerilemesi yine de atacağınız adımlarda dikkatli ve incelikli olmanızı size işaret etmekte.

23 Kasım Dolunay sürecinde işiniz ile alakalı bir durumun netleşmesine ve koşulların değişmesine aracılık edebilir.

oğlak

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Uzun bir süredir Mars-Ketu kavuşumundan kuşkusuz en çok etkilenen burç olan Oğlak’lar, 6 Kasım itibariyle Mars’ın Kova burcuna geçişi ile birlikte rahat bir nefes alacaklar.

Burcunuz üzerinde ki bu güçlü kavuşum etkisi nihayet sizlere rahat bir nefes aldıracak. Bu dönemde daha rahat düşünüp, harekete geçebileceksiniz. Ancak yine de parasal konularda risk almaktan kaçının ve adımlarınızı dikkatli atın.

Ay ortasına kadar Venüs etkisiyle işlerinizle ilgili beklenmedik problemlerle karşılaşmanız olası. Bu etki ay ortasından sonra hafifleyecek.

Ayın 17’sinde başlayacak Merkür gerilemesi sosyal çevreniz ile ilgili problemler getirebilir. Yine bu dönemde hedefleriniz ve amaçlarınız ile ilgili adım atarken ve kararlar alırken dikkatli olmanızda fayda var. Erteleme imkanınız varsa Merkür Retro’su bitene kadar askıya almanız daha faydalı olacaktır.

7 Kasım da gerçekleşecek Yeni Ay süreci mesleki anlamda bir konunun gündeme gelmesini sağlayabilir. Ayın 23’ünde gerçekleşecek Dolunay ise hem ikili ilişki bağlamında, hem de çocuklarınız ile alakalı bir konunun netleşmesine aracılık edebilir.

kova

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Kasım ayında Kova burçları için kuşkusuz en önemli hadise Mars’ın 6 Kasım tarihi itibariyle burcunuz üzerinde yapacağı transit olacak.

Mars’ın bu yolculuğunda sizi hareketlendirmesi, bazı konularda cesaret göstermenizi ve atağa geçmenizi tetikleyebilir. Ancak bu noktada size ruhsal olarak gerginliklerde verebilme potansiyeline sahip olduğu için dengede ve sakin kalmanız yerinde olacaktır.

Ayın 16’sı itibariyle geri hareketini tamamlayacak olan Venüs ise size rahat enerjilerini yansıtıyor olacak. Yeni fırsatlar yaratma konusunda destekleneceksiniz.

17 Kasım itibariyle Retro hareketine başlayacak olan Merkür, sizi fiziksel olarak rahatsız hissettirebilir. Bu dönemde atacağınız adımlarda dikkatli olmanızda fayda var. O yüzden bu dönemde harcama isteği Venüs tarafından size verilse de, sonrasında problem yaşamamak adına tedbirli davranmanızda fayda var.

7 Kasım da gerçekleşecek Yeni Ay süreci sizi duygusal olarak hassaslaştırabilir. 23 Kasım Dolunayı ise Gayrimenkul ile alakalı bir konunun netleşmesine ve sürpriz yatırım fırsatları çıkmasına aracılık edebilir.

balık

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Kasım ayında Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile maddi kaynaklarınızda hassas etkiler oluşması olası.

6 Kasım itibariyle başlayacak bu etki dikkatli olmanızı gerektirmekte. Bu dönemde eğer mecbur değilseniz uzun seyahatler planlamamanız yerinde olacaktır. Ayrıca Mars’ın Kova burcu yolculuğu boyunca sağlığınıza dikkat etmenizde de fayda var. Kendinizi fazla yormamanız, ruhsal olarak rahatlatacak uğraşlarla ilgilenmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Ayın 16’sı itibariyle geri hareketini tamamlayacak olan Venüs, size beklenmedik maddi fırsatlar yaratma potansiyeline sahip. Ama bu fırsatları değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken etkiler söz konusu.

17 Kasım da başlayacak Merkür Retro’su dikkat etmeniz gereken etkiler barındırıyor. Zira bu dönemde hem üstlerinizle, hem de ailevi olarak Baba ile ilgili konularda sorunlar yaşamanız olası. Ayrıca bu Retro süresince yaşadıklarınızı anlamlandırmanız ve idrak etmeniz biraz zor olacağı için önemli kararları almadan önce iyi incelemeniz yerinde olacaktır.

Yeni ay süreci ilişki ilintili konularda biraz duygusal ve hassas davranmanıza neden olabilir. 23 Kasımda ki Dolunay sürecinde daha önceden planladığınız kısa ve orta vadeli planlarınız adına bir netleşme yaşayabilirsiniz.

Sevgi ve Işık Sizinle Olsun

Vedik Astroloji Evi

01.11.2018