Koç Burcu

KOÇ-1

2020 KOÇ BURCU

2020 Yılı sizler için Kariyer, statünüz, olmak istediğiniz yer gibi konuların ön plana çıktığı ve bu doğrultuda deneyimler yaşadığınız bir yıl olacak daha çok. Aynı zamanda talih, şans, bolluk ve bereket etkilerinin ve ani gelen maddi getirilerin de bu yıla eşlik etmesi muhtemel.

Satürn; Satürn geçtiğimiz yılın tamamında sizleri bu yıl için hazırladı. Planlama yapmanız, gerekirse kendinizi eğitmeniz ve bunu yaparken de kişisel gelişiminiz adına belki bir takım eğitimler, okunacak kitaplar, yaşanacak deneyimler bıraktı. Muhtemelen kendinizi sanki biraz şanssız hissettiniz, ele aldığınız konular ilerlemiyormuş gibi hissettirdi. Otorite konumundaki kişilerle, bu yönetici, aile büyükleri olabilir, bir türlü anlaşamadınız. Ama aslında sizlere harekete geçmekten daha ziyade durup düşünmeyi, bir muhasebe yapmayı ve yola nasıl devam edeceğinizi kurgulatıyordu Satürn. 2020 yılı sizler için olmak istediğiniz kişi, yer, kariyer, yaşamdaki yeriniz yani bir anlamda statünüz ile ilgili dönüşümler vadediyor. 24 Ocak tarihinde Satürn Oğlak burcuna geçecek ve yaklaşık 2,5 yıl yani 2022’nin Nisan ayına kadar kendi yönettiği krallığında konaklayacak. Aslında 2025’e kadar da diyebiliriz çünkü Oğlak burcundan sonra yine kendi yönettiği Kova burcuna geçecek. Bu iki burç kuşağında inanılmaz deneyimler, tecrübeler ve birikimler bırakacak. Ağır hareket eden gezegenler kendi burç kuşaklarından geçerken dönüşüm adına çok randımanlı çalışırlar. Enerjilerini daha rahat ve volümlü bıraktıkları için hem kişisel hem de toplumsal manada ciddi dönüşüm süreçlerini başlatırlar. Satürn sizleri olmak istediğiniz kişi ile ilgili dönüşüme çağırıyor. Şimdiden kendinize şu soruları sormanızda fayda var; Ne beni mutlu eder? Ne olmak istiyorum? Şu an neredeyim? Ve Nereye gitmek istiyorum? Bu sorular bu yıl sizler için hayati önem arz etmekte. Bu yıl bir “4” senesi yani kalp çakranın aktif olduğu, sevginin, kalp gözünün, bilgeliğin kapılarının açıldığı bir sene. Her zaman yazarım ama bu yıl için ego’yu, zihni arka plana itip, sezgilerle kalp gözüyle ve doğuştan hepimizde var olan bilgelikle hareket etmek çok ama çok önemli. 4 sayısı tekamül seviyeleri içerisinde en zorlayıcı enerjilerden birini barındırır, çünkü size şunu söyler; Değişmek zorundasın ! eğer değişmezsen o basamağı çıkamayacaksın. Bu yüzden birçok ruh bu tekamül seviyesinden üst basamağa çıkamadan vazgeçer. Ama evren o kadar kusursuz işliyor ki; işte burada devreye Satürn giriyor ve sizlere gereken sabrı, disiplini, metaneti ve özgüveni veriyor. Bu yıl Satürn’e kulak verin ve değişime direnmeyin.

Jüpiter; tıpkı Satürn gibi Jüpiter de bu yılın büyük bir bölümünü kendi yönettiği Yay burcunda geçirecek. Sadece Nisan, Haziran arasında Satürn’ün yanına uğrayıp belki biraz zorlanmış kalplere gerekli olan inanç, sevgi ve bereketi getirmek için. Ama yılın büyük bir bölümünde sizlere kendinize inanmanız, başarabileceğinize güvenmeniz ve kalp gözünüzü nasıl aktive edeceğinize ilişkin güzel enerjilerini yansıtacak. Ayrıca bolluk ve bereket adına, zorlandığınız 2019 yılının aksine sürpriz ve beklenmedik fırsat kapıları aralayacak ve parasal kazançlarınızda ciddi bir ivme sağlayacak. Kariyer ve statünüz ile ilgili Satürn enerjilerinin daha rahat akmasına ve yolunuzu aydınlatmasına olanak sağlayacak. Bu yıl bittiğinde bambaşka bir yerde olma ihtimaliniz çok yüksek.

Mars; burcunuzun yöneticisi bu yıl hayli aktif çünkü iki yılda bir yaptığı Retro yani geri hareketini 2020 yılı içerisinde gerçekleştirecek. 10 Eylül de burcunuz üzerinde başlayacağı Retro hareketini Kasım ayının ortalarında Balık burcunda tamamlayacak. Bu dönemde attığınız adımlara çok dikkat etmenizde fayda var. Aceleci olmadan, düşünerek, yavaş ama sağlam yürümeniz çok önemli. Ayrıca 22 Mart 04 Mayıs arası Oğlak burcunda Satürn ile buluşacak ve bu dönemde de ani kararlar almamaya, tabiri caizse gaza gelmemeye dikkat edin. Satürn ve Mars bir arada olduğunda çok zorlayıcı ve karmaşık enerjileri açığa çıkarır. Bu dönem savaşmanız, cesaretiniz adına sizleri desteklerken aynı zamanda dikkatsiz, aceleci ve ego’nun açığa çıktığı bir süreci de beraberinde getirecek. Mars’ın kuvvetini alın ama sözlerine pek kulak asmayın derim bu dönemde.

Venüs; aşk tanrıçasının sizlere olan ilişki etkilerine değinmeden önce bir noktaya vurgu yapmak istiyorum. Tıpkı Mars gibi Venüs de geri hareketini diğer gezegenlere göre nadir yapar. Yaklaşık 584 günde bir Retro olan Venüs’te bu yıl 13 Mayıs-24 Haziran tarihleri arasında kendi yönettiği Boğa burcunda Retro hareketini gerçekleştirecek. Bu hareket sizlerin para alanında olacağı için bu sürece azami dikkat göstermenizi rica ediyorum. Boğa bir toprak burcudur ve güvenlik, yere sağlam basma hislerinin yoğun olduğu bir alandır. Venüs bu tarihlerde bu alanı hassaslaştırıp masraflarınızı çığrından çıkartabilir. 20 Şubat-28 Mart arası burcunuzda konaklayacak olan aşk tanrıçası hem parlamanıza, hem de dikkatlerin sizlere çevrilmesine olanak sağlayacak. Bu dönem maddi olarak da fırsatlar yakalayabilir ve bunları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca 27 Eylül-23 Ekim ve 16 Kasım-11 Aralık tarihleri arasında da ilişkiler anlamında sizleri destekleyici enerjilerini yansıtacak.

Tutulmalar; Ay ve Güneş tutulmaları bu yıl girişimler, kısa ve orta vadeli planlarınız, bolluk bereket, eğitim, yurt dışı kontakları ve para alanlarınızda tamamlanmalar ve güzel fırsatlar sunabilir. Sadece 05 Haziran ve 14 Aralık tutulmaları sizleri biraz içe dönmeye, kendinizi bunalmış hissetmeye itebilir ama bunların da amacı sizleri bunaltmak değil, Satürn’ün verdiği dersleri ne ölçüde uygulamaya koyduğunuza dair fikir sahibi olmanızı ve eksik kalan yönleri tamamlamanızı sağlamak için.

Bu yıl kendinizi yeniden yaratmanız, netleşmeniz ve harekete geçmeniz gereken bir yıl. Artık beklemek yok, düşünmek yok, harekete geçmek kararlı ve disiplinli olmak ve özveri göstermeniz gereken bir yıl. Olmak istediğiniz kişi olmak için elinizi taşın altına koymanız ve eylemlerde bulunmanız şart. Sizlere çok uzak görünebilir ama unutmayın ki en uzak yollar bile küçücük bir adımla başlar. İşte bu yıl o adımı atmanız gereken bir yıl. Hepinize harika dönüşüm kapılarının aralandığı ve o kapılardan koşar adım içeri girebildiğiniz, güveninizin tam ve cesaretinizin kararında olduğu bir yıl diliyorum.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.