Kova Burcu-2019

KOVA-1

2019 KOVA BURCU

Sevgili Kova Burçları, 2019 sizler için ani ve sürpriz fırsatların belirdiği, yeni kapıların açıldığı bereketli bir döneme işaret ediyor.

Geçtiğimiz yıl maddi yüklerinizle, kaybetme korkularınızla, sağlık alanlarınızla yüzleştiğiniz bir yıldı. Mesleki ve kariyer anlamında nerede olmak istediğiniz, aldığınız tatmin, potansiyelleriniz ve bunları kullanma biçiminiz gibi konularla yoğruldunuz. Enerjileri iyi kullananlarınız, ruhsal ve kişisel gelişimine çok önem verdi, mesleki anlamda yepyeni kıyılara yelken açtı ve yaşamını bambaşka yönlere çevirdi. Ruhsal olarak da ciddi ilerlemeler kaydetmiş olmanız olası. Bu enerjileri yeterli kullanmayanlarınız ise maddi olarak ciddi sıkıntılar, hatta iflaslar, sağlıkla ilgili problemler yaşamış olabilir. Eksik kalanların neler olduğunu ya da geçen yılı iyi değerlendirip bazı konuları sonuçlandıramamış olanlarınız 6 Ocak’ta ki Güneş Tutulmasında bunları nihayete erdirme, yeni fırsatlar ve kapılar açma enerjilerine sahip olacak. 21 Ocak’ta ki Ay Tutulması ise kafanızda ki bir iş planının sonuçlanmasını tetikleyebilir. Satürn ise geride bıraktığımız bir yıl boyunca sizlere, bakış açınızı genişletmenizi, kabuğunuzu kırmanızı, büyük resmi görmenizi ve bunu yaparken de gerekli özveri ve disiplini göstermenizi bekledi sizlerden. Çünkü Mart 2019 geldiğinde Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştiriyor olacaklar. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçiş yapacak. Satürn’ün de 2020’nin Ocak ayına kadar Yay burcunda olduğunu düşünürsek Satürn-Ketu kavuşumu yaşıyor olacağız. Bu zorlayıcı ama bir o kadar da güçlü bir kavuşumdur. Kadim Hint kaynaklarına göre karmanın temizlenme zamanlarıdır. Bu yoğun ama akıcı enerjileri doğru kullanmanız halinde ciddi ilerlemeler yaşamanız olası. Ketu Satürn ile birleştikten sonra Kabuğunuzu ne kadar kırabildiğinizi, büyük resmi ne kadar görebildiğinizi, hedef ve arzularınızın neresinde olduğunuzu görebileceksiniz. Bu konularda varsa geçmişten getirdiğiniz karmik yüklerinizle yüzleşmeniz olası. Bu yüzleşmeyi çözmenizin Rahu’dan geçtiğini bilmelisiniz. İkizler burcunda sizlere bakan Rahu bu temizliği başarmak için ruhsal gelişiminize son sürat devam etmeniz gerektiğini, dikkatli ve iç sesinize kulak vererek çok yönlü bakış açısı geliştirmenizi, doğal yeteneklerinizi ortaya çıkarmanızı sizlerden bekleyecek. Bu dönemin gereklerini yerine getirdiğiniz takdirde yeni fırsatlarla karşılaşmanız, kendinize mesleki ve kişisel olarak yepyeni kapılar açmanız çok olası görünüyor. Burcunuzun yöneticisi Satürn 30 Nisan 18 Eylül tarihinde Retro yani geri hareketinde olacak ve yılbaşından bu yana yapmış olduklarınızı gözden geçirmenize, eksik ve tamamlanmamış işlerinizi halletmenize fırsat verecek. Çocuğu olan Kova Burçlarının bu sene çocuklarıyla ilgili çok güzel gelişmelere şahitlik etmesi olası.

Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter ise Kasım 2019’a kadar Akrep yolculuğuna devam edecek. Bu dönemde statünüz adına destekleyici enerjilerini yansıtırken sezgilerinizden ayrılmamanız gerektiğini sizlere fısıldayacak. Ayrıca hayatın olağan akışında bazı pürüzleri büyütmeden ilerlemenizin daha doğru olduğunu, adımlarınızı atarken etik, adil ve paylaşımcı olmanız gerektiğini vurgulayacak. Verdiği ödevleri ne kadar yerine getirip getirmediğinizi de 10 Nisan 11 Ağustos arası Retro yani geri hareketindeyken sorgulatacak.

Mars ise 6 Şubat-22 Mart arası, 22 Haziran-7 Ağustos arası akıcı, yoğun, hedeflerinize daha rahat ulaşabileceğiniz enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak.

İlişkiler anlamında bu yıl rahat enerjiler barındırmakta. Özellikle evli Kova burçları için çok zorlayıcı enerjiler, bazı dönemler hariç yok diyebiliriz. Bekar Kova burçları açısından baktığımızda ise aşkın gezegeni Venüs sizlere, 22 Mart-15 Nisan, 28 Haziran-22 Temmuz, 16 Ağustos-8 Eylül tarihlerinde pozitif enerjilerini gönderecek. Bu tarih aralıklarında yeni aşklara yelken açmanız olası. Çocuk sahibi Kova Burçları için 28 Haziran-22 Temmuz aralığı çocukları ile ilgili ani ve güzel gelişmeleri tetikleyebilir.

Sevgili Kova Burçları, 2019 yılı dikkatli olmanız ve değerlendirmeniz halinde yepyeni fırsatların, çok güzel kapıların açıldığı bereketli bir dönemi işaret ediyor. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.