Mayıs 2018

MAYIS 2018 BURÇ YORUMLARI

Mayıs ayı Mars’ın Yay burcundan Oğlak burcuna geçişi ve orada Ketu ile yapacağı kavuşum ile Kasım ayına kadar hem kişisel haritalarda hem de ülke haritalarında zorlayıcı etkilere sebep olacak.

Hali hazır da Jüpiter’in geri hareketi devam ederken ve bolluğun, bereketin, iyicil enerjilerin gezegeni bu enerjilerini tam anlamıyla yansıtamıyorken birde Mars’ın Ketu ile yapacağı kavuşum zorlayıcı enerjilerin doğmasına sebebiyet vermekte.

Ketu yapısı gereği dünyevi değil, ruhsal olanı temsil eder. Bilinemeyen, ani ve beklenmedik olan her şey ondan sorulur. Aslında enerjileri Mars enerjilerine çok benzer. Mars Oğlak burcunda rahat ettiği bir burçtadır. Oğlak’ın kontrollü ve disiplinli yapısı Mars’ın düşünmeden hareket eden, öfkeli ve gergin yapısını biraz olsun dizginler. Ancak, burada Ketu ile yapacağı kavuşum bu dizginleyici tavrı maalesef ortadan kaldırıyor.

Kasım 2018’e kadar burada konaklaması ve Retro (geri) hareketini de burada yapacak olması hemen hemen tüm burçların bu zorlayıcı enerjiden nasibini almasına sebebiyet verecek.

Bu zorlayıcı etkilere zodyak’ın ağır topu Satürn’ün de Retro hareketiyle katkı sağlayacağı bu gökyüzü tablosu bizleri yaz sıcakların da soğuk ve serinkanlı olmaya davet ediyor.

Mars 3 Mayıs itibariyle Oğlak burcuna yerleşecek ve 27 Haziran-27 Ağustos arasında bu burçta Retro hareketini yapacak ve 7 Kasım 2018 itibariyle Kova burcuna geçip Ketu ile yaptığı kavuşumu sonlandıracak.

Oğlak, Koç, Boğa, Yengeç, Aslan ve Başak yükselenler bu zorlayıcı enerji girdabında en çok etkilenecek burçlar olacak.

Peki, Mayıs ayında gökyüzünde hiç mi iyi bir hareket olmayacak?

Venüs 14 Mayıs itibariyle İkizler burcuna geçecek ve bu geçiş İkizler yükselenlerin 1.evinde, Kova yükselenlerin 5.evinde ve Yay yükselenlerin 7.evinde olması sebebiyle bu burçlarda ki aşk ve ilişki potansiyelini artıracak.

Vedik astrolojinin en önemli ışık kaynağı Ay’ın hareketlerine baktığımızda ise 15 Mayıs’ta Boğa burcunda Yeni Ay’ın (Amavasya) ve 29’unda Akrep burcunda Dolunay’ın (Purnima) gerçekleşeceğini görmekteyiz.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik yorumlar tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Mayıs ayı sizin için daha çok kariyer alanlarınızın öne çıktığı bir ay olacak. Özellikle Koç yükselenlerin kariyer evi olan 10.evinde Mars ve Ketu kavuşumu hem zorlayıcı enerjiler barındıracak, hem de Mars’ın yaydığı güçlü enerjilerle birlikte kariyer beklentilerinizde yeni bir başlangıç yaratabilecek. Bu ay yoğun bir iş temposuna hazırlıklı olun. Planlamalarınızı dikkatli yapmanız ve serinkanlı olmanız iş yükünüzün sizi yıpratmasını engelleyecektir. Aksi halde gergin ve düşünmeden atılan adımlar yönetici pozisyonunda olanlarla sürtüşmenize neden olabilir. Boğa burcunda gerçekleşecek yeni ay parasal beklentileriniz ile ilgili bir konuyu başlatabilir.

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Boğa burçları Mayıs ayı itibariyle yaz boyu sürecek gergin bir sürece adım atmakta. Bu dönemlerde ani ve fevri hareketlerden kaçınmalı ve olayları soğukkanlı bir bakış açısı ile değerlendirmeleri gerekmekte. Aksi halde özellikle mesleki anlamda otorite ile ilgili sorunlar yaşayabilirler. Mayıs ortası itibariyle Venüs’ün ikizler burcuna geçişi ile birlikte özellikle Boğa yükselenler için maddi alanlarda fırsatlar çıkabilir ve yeni teklifler gelebilir. Boğa yükselenlerin sağlık evinde Retro hareketini sürdüren Jüpiter sağlığınıza dikkat etmenizi, çalışanlarınızla sorun yaşayabileceğinizi hatırlatıyor. Yeni Ay tam burcunuzun üzerinde gerçekleşecek ve hayat amaçlarınız ve hedefleriniz konusunda yeni bir bakış açısı geliştirmenizde yardımcı olacak.

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Venüs’ün Mayıs ayı ortasında burcunuzun üzerine gelişi bekar olan İkizler burçları için yeni bir ilişki başlangıcını destekleyecek. Ama Mayıs başında Mars’ın Oğlak burcuna geçişi ve Ketu ile kavuşumu uzun bir süre, evli ya da ilişkisi olan ikizler burçlarını enerjisi ile zorlayacak. Özellikle kadın ikizler burçları ilişkileri konusunda dengede ve sakin olmalı aksi halde yaz boyu partneri ile gergin ve tartışmalı bir ilişki geçirebilir. Ayrıca mayıs ayı itibariyle maddi konularda da ihtiyatlı olmalarında fayda var ikizler burçlarının. Mars Ketu kavuşumu sizi kazalara ve yaralanmalara da açık bir hale getiriyor. Ay sonunda ki dolunay bir süredir sizi uğraştıran sağlık sorununun geçmesine neden olabilir. Ayrıca iş arkadaşlarınız ya da çalışanlarınız konusunda ki bir konunun netleşmesini sağlayabilir.

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Mayıs ayı Yengeç burçları için karışık ve zorlayıcı enerjilerin yükselişinin başladığı bir ay olacak. Mars ve Ketu’nun bir araya gelecek olması ve bu kavuşumun Yengeç burçlarının ikili ilişkiler ve ticari ortaklık alanlarına dokunacak olması sizi yaz boyunca bu konularda zorlayacak. Bu dönemde atacağınız her türlü adımı dikkatlice atmanızı tavsiye ediyorum. İkili ilişkiler konusunda da anlayışlı ve sakin olmanız negatif enerjileri yönetmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Mayıs ayı ortası itibariyle Venüs size unuttuğunuz ya da ümidinizi kestiğiniz bir yerden parasal gelirler elde etmeniz konusunda destekleyebilir. Ancak gereksiz harcamalar elde edeceğiniz paranın daha fazlasının elinizden çıkabileceğini de gösteriyor. Bütçenizi buna göre ayarlamanızda fayda olacaktır. Yeni ay sizi sosyal çevrenizde yeni bir adım için desteklerken, Dolunay da hobileriniz, ikili ilişkileriniz ile ilgili başlangıçlar konusunda sizi destekleyecek.

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Mayıs ayı Aslan burçları için sağlık etkilerinde riskler barındıran bir ay olacak. Bu dönemde sağlık ile ilintili konularda kendinize dikkat etmeniz, fiziksel ve ruhsal olarak dengede kalmanız önemli. Mars ve Ketu kavuşumu ani gelişmelere gebe olduğu için size mesleki anlamda yeni kapılar açabilecek potansiyellerin oluşması için yardımcı olacak. Ancak bu dönemde dost bildiğiniz rakiplerle de uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yapmadığınız bir şeyin üzerinize kalması ve sizi zor durumda bırakması söz konusu olabilir. Bu dönemde ayrıca evcil hayvanlarınız varsa onlarında sağlıkları konusunda da dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Bir süredir içsel olarak yaşadığınız duygusal bir çalkantı varsa dolunay ile birlikte içsel bir netlik yaşamanız ve daha berrak düşünmeniz söz konusu olabilir.

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Başak burçları da Mars-Ketu kavuşumunun gergin enerjilerinden nasibini alacak olan burçlardan biri. Çocuk sahibi olan Başak burçları için çocuklarının sağlıkları adına dikkat etmeleri gereken bir dönem olabilir. Ayrıca çocuklarınız ile ilgili ilişkilerinizde de gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde spekülatif kazançlar konusunda da dikkati olmanızda fayda var. İkili ilişkiler açısında da gergin enerjiler barındıran bu dönemde olaylara sakin yaklaşmanız önemli. Venüs’ün ikizler burcuna geçişi ile birlikte mevcut işinizde beklenmedik sorunlar ya da yeni yüklerle karşılaşmanız olası, ama Yeni ay’ın kariyer evinize dokunacak olması bu konuda yeni bir başlangıç fırsatı karşınıza çıkarabilir. Dolunay ise daha önceden netleşen bir fikrinizi hayata geçirmek için size bir başlangıç şansı sunabilir.

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Mayıs ayı Terazi burçları için ailevi ilişkiler açısından gergin enerjilerin etkisinde geçebilir. Aile ilişkilerinde soğukkanlı ve sakin olmalarında fayda var. Bu dönem ayrıca mülkler ve taşınmazlar adına da yeni gelişmelerin veya ani fırsatların karşınıza çıkmasına neden olabilir. Mayıs ortasında ki Venüs geçişi de varlık edinme ve refah düzeyinin yükseltilmesi konusunda da sizlere fırsat sunacaktır. Yeni ay’ın size sunacağı enerjiler ruhsal olarak uzun süredir netlik kazanan bir durum için harekete geçmenizi ve bu konuda yeni bir adım atmanızı sağlayabilir. Ayrıca beklenmedik kazançlar konusunda da sizi destekleyebilir. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay yine size maddi kaynaklar açısından yeni fırsatlar doğurabilir.

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Mayıs ayı Akrep burçları için inisiyatif kullanacakları ve cesaretle adımlarını atacakları bir temponun başlangıcını destekleyecek. Orta ve kısa vadeli planlarınız konusunda savaşmanızı destekleyecek bu dönemde düşünmeden atacağınız adımlardan kaçınmalı ve gidişatınızı dikkatlice planlamalısınız. Dikkatli adım attığınız sürece girişimci tarafınızı ortaya dökeceğiniz bu dönemde Mars ve Ketu size beklenmedik fırsatlar sunabilecek. Kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde de beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Venüs size eşinizden gelecek maddi kaynaklar konusunda da destek verecek. Yeni ay enerjileri ortaklı işlerde yeni bir başlangıç şansı verirken, bekar olan akrep burçları içinde akıllarında olan bir ilişki için başlangıç şansı doğuracak.

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Sadesati döneminden geçen Ay burcu Yay olanlar için uzun bir süredir dönüşüm süreci devam ediyor. Mayıs ayı itibariyle parasal alanlarını etkileyecek olan Mars ve Ketu kavuşumu yay burçlarını gelir gider dengesini planlamalarında ve bu konularda dikkatli ve özenli olmaya çağırıyor. Ama bu kavuşum zorlayıcı etkiler barındırmasının yanında bu alanlarda yay burçlarının karşısına beklenmedik fırsatlar ve potansiyeller çıkarabilme enerjisine de sahip. Ay ortasında Venüs’ün burç değiştirmesiyle ikili ilişkiler alanında hareketlenmeler yaşanabilir. Ortaklı ilişkilerde gerginliklere sebep olabilecek bu durum, bekar olan yay burçları için yeni bir ilişki başlangıcına zemin hazırlayabilir. Yeni ay sağlıkla ilgili bir konuda adım atmanıza yardımcı olabilir. Ay sonundaki Dolunay ise yurt dışı ile ilgili başlangıç veya bir gelişmeyi tetikleyebilir.

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Mars-Ketu kavuşumunun karmaşık etkileri en çok Oğlak burçlarını etkileyecek çünkü bu kavuşum tam burcunuzun üzerinde gerçekleşecek. Kasım 2018’e kadar devam edecek bu dönemde öncelikle dengede kalmanız ve olayları önce değerlendirip sonra tepki vermeniz çok yerinde olur. Düşünmeden atacağınız her adım, her davranış ve vereceğiniz her tepki size olumsuz enerjiler olarak dönecektir. Bu dönemde ayrıca sağlığınıza da dikkat etmenizi tavsiye ederim. Venüs’ün ikizler burcuna geçişi ile sağlık alanlarınız tetiklenecek. Bu dönemde işlerinizi, ilişkilerinizi, hedeflerinizi iyi planlamanız ve buna göre hareket etmeniz sizin açınızdan doğru olacaktır. Acele verdiğiniz her karar size sorun çıkarabilir. İhtiyatlı olursanız bu dönemde karşınıza beklenmedik fırsatlar çıkabilir. Dolunay netleşmenize yardım edecektir.

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Mars Ketu kavuşumu Kova burçlarının çıkışlar evinde gerçekleşeceği için bu dönemde parasal konularda ihtiyatlı davranmanızda fayda var. Planlamalarınızı buna göre yapmanız ve dikkatli davranmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Ayrıca bu kavuşum hayatınızdan atmanız, çıkarmanız ya da bitirmeniz gereken enerjileri temizlemeniz için sizlere fırsat sunacak ve potansiyellerin karşınıza çıkmasına neden olacaktır. Eğer bir yol ayrımındaysanız ve kalbiniz size bunu yapmanızı bir süredir söylüyorsa bu dönem adım atmanız adına destekleyici enerjiler barındırıyor. Venüs ise yeni ilişkiler ve aşk konularında fırsatlar ve mevcut ilişkilerde olumlu enerjilerle destekliyor olacak. Ay sonunda gerçekleşecek dolunay mesleki ve kariyer alanlarınızda yeni bir başlangıç yapmanız için sizi destekleyecek.

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Mayıs ayı sosyal çevreniz ile olan iletişimlerinizde sizi sınayacak bir dönemin başlangıcı olacak. Sosyal çevreniz ile kurduğunuz ilişkide fevri ve beklenmedik hareketlerden kaçınmanız, size karşı gelebilecek beklenmedik hareketlerde ise soğukkanlı ve dengede kalmanız bu dönemin enerjilerini atlatmanız adına size yardımcı olacaktır. Mars-Ketu birlikteliği mevcut işiniz ile ilgili yeni fırsatların doğmasına, çeşitlenmesine ve bu konularla ilgili girişim yapmanıza olanak sağlayacak enerjiler barındırmakta. Bu dönemde ruhsal olarak dengede kalmanız çok önemli. Aksi halde gel git’ler yaşamanız olası. Ayrıca ailevi ilişkileriniz, özellikle kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde de gergin enerjiler mevcut. Venüs evinizle ilgili eğer yapmayı planladığınız dekorasyon değişiklikleri varsa bu dönemde sizi destekleyecek.

Sevgi ve Işık sizlerle olsun
Vedikastrolojievi