Mayıs 2019 Türkiye

kuantumA

Her şey 2019 yılında başlamıştı…”

MAYIS 2019 TÜRKİYE

Hakikat çoğu zaman kulağa hoş gelmeyebilir. Olan ile olduğunu sandığımız arasındaki farkı anlamaktır mühim olan. Cin şişeden çıktı..! artık geri dönüşü yok. Bundan yıllar sonra şu lafı sıklıkla söyleyeceğiz; “Her şey 2019 yılında başlamıştı…”

Karmanın efendileri Rahu ve Ketu o kadar güçlüdür ki; değil ona kafa tutmak, fiske atmak bile beyhude bir çabadır. Birde geçmişin Lordu Ketu’nun yanına öğretmen Satürn eklenirse, alın size çok bilinmeyenli varoluşsal denklem! Satürn geri hareketine başladı ve bugüne kadar yarım kalan ne varsa, yapılmamış ve yapılmaması gereken tüm eylemleri geçmişin değişmez kudretiyle yüzümüze çarpacak. Retro Satürn-Ketu buluşması 7.evi sarsarken  (Dış ülkelerle olan iletişim, ortaklılar, ticaret, anlaşmalar, kadın ve çocuk hakları) ayın 7’si itibariyle tam karşısına İkizlere yani bizim 1.evimize (Ülkenin ve insanların genel durumu, sağlığı, iç işleri, ekonominin genel gidişatı) gelecek olan Mars-Rahu birlikteliği Büyük Hadron Çarpıştırıcı etkisinde enerji açığa çıkartacaktır. Bu uzun yıllardır ülke olarak karşılaştığımız en güçlü değişimsel enerji girdabı. Bir karadelik misali sahte, samimiyetsiz, iyi niyet ve sevgi barındırmayan her ne varsa ortalığa saçılacak. Nereden mi biliyorum? Rahu-Ketu aksının şu an ki görüntüsü yaklaşık 18-19 yıl önce de aynıydı. Şöyle internette bir arama yapıp 2000-2001-2002 yıllarında ülkemizde ve dünyada gerçekleşen olaylara bir bakmanız yeterli olacaktır. Bu ay ekonomik koşulları “Mars kapıdan baktırır, Rahu finans piyasalarını yaktırır” mealinde özetlemek sanırım yeterli olacaktır. Doğru bildiğini zannettiğimiz ama aslında hakikat ile bağlantısı olmayan tüm kavramlar değişecek. Artık Kadın-Erkek eşitliği değil, İnsan olma hali önemli olacak. Çünkü varoluşta bildiğimiz bir gerçek var ki; O da her ruhta Dişil ve Eril enerjinin bir arada bulunduğu. Din soslu tüm aşırılıklar inanca dair tüm kavramları yeniden inşa edecek. Çünkü biliyoruz ki; İnanmak ve yaratılan her şeye, herkese saygı duymak yeterli.

Bu ay ve bu yıl hangi olasılıkları seçeceğimiz önümüzdeki yılları şekillendirecek. Yılın başında yazmış olduğum “Hızlandırılmış Gerçeklik” yazısına tekrar bir göz atarsanız şu an içinde bulunduğumuz durumu sanırım daha net algılayabilirsiniz. Biz değişime direndikçe, gökyüzü tepkisini yansıtıyor aslında. Zira evrende her şey bir etki tepki düzeninde gibi görünse de asıl olan bu değildir. Dünyayla, evrenle uyum içinde olduğunuzda her şey varoluşun tılsımıyla yaşanır. Ama doğayı bozmaya çalışırsanız oda size olağan dışı hava olaylarıyla (ki Mars İkizler’e yerleştiğinde bu etki artacak) verdiği bir tepki değil, düzeltme ve dengeleme çabasıdır. Yaradılışta ki hiçbir şey bize tepki olsun diye değil, bizimle birlikte olsun diye yaratılmıştır.

Mayıs’ın bu kasırgasında her şeyin dinginleştiği Kasırganın Gözü neresi? Tabi ki 7 Mayıs “Akshaya Tritiya” yani yılın en uğurlu günü. Bunu ayrıca bir yazı olarak paylaşacağım için burada ayrıntıya değinmiyorum ama merak edenler geçen yıl ki yazıya bakabilir.

Çoktan seçmeli bu sınavda, artık direnmeyi bırakıp değişmeye çabalamak işaretlenecek en doğru cevap gibi görünüyor. Amaç sınavı kazanmak değil, sınavın ruhunu doğru dürüst, inkar etmeden ve samimiyetle yaşamak aslında. Çünkü o ruhu hissettiğimizde zaten çoktan sınıf atlamış olacağız. Yaşadığımız ortamı temiz tutmadan yaşadığımız coğrafyayı temiz görmeyi beklemek bilgece bir hareket değil. “Kolektif tekillikten gelir, Tekillik kolektife gider.”

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

30.04.2019

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik yorumlar tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır.