Nisan 2019 Türkiye

yaşam çiçeği

VEDİK ASTROLOJİ IŞIĞINDA NİSAN 2019 TÜRKİYE

Her yer toz duman ve bu toz bulutu uzun bir süre daha dağılacağa benzemiyor. Karmik yöneticilerin gönderdiği bu toz fırtınasının sebebi ise basit; değişin, değiştirin. Direnmek nafile çünkü toz fırtınaları siz isteseniz de istemeseniz de kum tepelerinin yerlerini değiştirecek.

Değişim dirençle karşılaştığında yıkıcı sonuçlar doğurur. Uzun bir süredir sınırlarımızın dışıyla ilgili tüm dersleri (7.evimizde) önümüze getiriyor Karmanın öğretmeni Satürn ve Ocak 2020’ye kadar da getirmeye devam edecek. Peki sizce biz bu derslerin kaçından geçtik? Cevabını Satürn’ün yanına gelen Ketu veriyor; Hiç birinden!

Böyle olunca dersler daha ağırlaşıp işin içinden çıkılamaz bir hal alıyormuş gibi görünüyor. Daha önce de yazdığım gibi Satürn-Ketu bir araya geldiğinde ağır derslerle yüzleşme beraberinde gelir. Bu zorunlu olarak yapmamız gereken bir yüzleşme. Bundan kaçış yok, sıvışma da yok. Sadece yüzleşmekte yetmez, kökten değişim gerekir. Bu yapılmazsa işler daha da zorlaşır. Kollektif olarak değişmemiz ve dönüşmemiz gerekiyor. Çünkü karmik düğümlerden Ketu’nun tam karşısı İkizler de Rahu da 1.evimizde ensemizde boza pişirip değişin diye diretiyor. Hal böyle olunca 1.ve7.ev alanlarında gelir gider dengesi de, finans piyasaları da, yurt dışı ile olan iletişimimiz ve ilişkilerimiz de, halkın psikolojisi de gergin bir yay kıvamına geliyor.

Bu ay ekstradan başka bir baskı daha mevcut. Mars Boğa’da yani kuruluş haritamızda 12.evimize yerleşiyor. Mars’ın sabit toprak burcu Boğa’da parasal güven ve endişe ölçerini yükseltme eğilimi mevcut. Kayıplar, terör, enflasyon, rakipler ve düşmanlar gibi gölge alanları temsil eden evden geçişi ve bu yetmezmiş gibi zaten evlere şenlik bir durumda olan 7.evimizi görünümde tutması (Satürn,Ketu,Retro Jüpiter) işleri daha da kızıştırıyor. Bu etki psikolojik olduğu ölçüde fiziksel düzeyde de tezahür ediyor. Deprem ve toprak ile ilintili tüm konularda ekstrem koşulların oluşması muhtemel.

Nisan ayının pozitif enerjilerini saçan iki gezegeni ise Venüs ve Güneş olacak. Venüs çok iyi çalıştığı Balık burcuna ay ortasında, Güneş ise yüceldiği Koçburcuna ayın 14’ünde geçiş yapacak. Venüs’ün duygusal Balık’ta yapacağı yolculuğuna Merkür’ün de eşlik ediyor olması (-ki Merkür Balık burcunda en zayıf halindedir) 10.evimize denk gelen bu alanda melankolik bir etki yaratıyor. Kaymak tabaka tabir edeceğimiz kesimi temsil eden bu alanda skandallar yaratması ve bunların magazinsel boyutta ayyuka çıkmasına şahitlik edebiliriz.

Biliyorum belki birçoğunuz Pazar günü gerçekleşecek seçim ile alakalı bir şeyler yazılmasını bekliyorsunuz. Belki sonuçların neler doğuracağını merak ediyorsunuz. Ama Astroloji bir kehanet disiplini değildir. Olasılıkları ortaya koyan bir portredir. Bu yüzden yalnızca olasılıklardan bahsedebiliriz. Hangi olasılıklar var derseniz, şu an ki enerjisel tabloda kısa vadede yumuşak enerjilerden çok bahsedemiyorum. Seçim sonucu her nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın önümüzde yorucu ve yıpratıcı bir yol mevcut. Çünkü kollektif değişim, bireysel değişimden biraz daha teferruatlı ve karmaşık olabiliyor. Ama elbette bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Sadece çizgisel zamanda bunun tezahürü biraz daha vakit alabiliyor. Nasıl bir toplumda yaşamak istiyoruz, nasıl bir siyasi ve toplumsal düzen istiyoruz gibi çok yaşamsal konularda adımlar atmamız zorunlu ve kaçınılmaz. Ayrıca doğa da yaratmış olduğumuz tahribatın da bir an önce önlemini almamız gerekiyor. Birbirimize ve yaratılan her şeye saygı duyduğumuz bir ortam hepimizin ihtiyacı olan. Biraz sessizlik ve dinginlik ve sağlıklı iletişim anahtar kelime.

Çok mu ütopik geldi okuduklarınız?

Ya da İmkansız mı dediniz içinizden?

İmkansız denilen bariyer bizlerin zihin sınırlarıdır. O sınırları çizen de bizleriz, yıkacak olanda. Ama bir yerden başlamamız lazım. Artık adım atmamız lazım. Hepimizin değişmesi lazım, ama hepimizin!

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

30.03.2019

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik yorumlar tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır.