Oğlak Burcu-2019

OĞLAK-1

2019 OĞLAK BURCU

Sevgili Oğlak Burçları, 2019 sizler için mesleki ve kariyer başarılarının yanı sıra ruhsal gelişim adına da önemli mesafeler kat edeceğiniz bir yıl sunuyor.

Geçtiğimiz yılı hayata bakış açınızı, potansiyellerinizi keşfetmeyi, bulunduğunuz yeri sorgulamayı, ilişkilerinizde ve kurduğunuz ortaklıklarda ki bakış açılarınızı değiştirmeye zorlandınız. Belki bu dönemde kopuşlar, ayrılıklar yaşadınız. Birçok insanın hayatınızdan çıktığına şahitlik ettiniz. Belki iş değiştirdiniz, belki farklı mekanlara geçiş yaptınız. Ama bu enerjileri doğru kullananlarınız için hayatlarında ihtiyacı olmayan insanların çıktığı, bakış açılarının genişlediği, içindeki potansiyelleri keşfettiği bir yıl oldu. Satürn ise sizleri bu yıla hazırlamaya çalışırken şunları fısıldadı; disipline olmaktan uzaklaşma, özveri ve sebat göster yoksa maddi kayıplarla yüzleşmen olası. Biraz özüne dön ve kaybetme korkunla yüzleş ve bunun yüklerinden kaynaklandığını anla. Geçtiğimiz yılın nasıl geçtiğinin muhasebesini yapmanız için yılın ilk ayında gerçekleşecek tutulmalar sizlere yardımcı olabilir. Tutulmalar tamamlanmadır, ektiğini biçme zamanlarıdır. Bu yüzden 6 Ocak Güneş tutulmasında özellikle yurt dışı kaynaklı işlerinizde sonuç almayı bekleyebilirsiniz. 21 Ocak’ta ki Ay Tutulması ise henüz bitiremediğiniz bir ortaklık veya ilişkinin çözümlenmesine olanak sağlayabilir. Mart 2019 geldiğinde Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştiriyor olacaklar. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçiş yapacak. Satürn’ün de 2020’nin Ocak ayına kadar Yay burcunda olduğunu düşünürsek Satürn-Ketu kavuşumu yaşıyor olacağız. Satürn ve Ketu’nun bir araya geldiği zamanlar karmik temizlik dönemleridir. Kişiyi zorlar ama bu enerjileri doğru kullananları ciddi şekilde ödüllendirir. Mart ayından itibaren yaklaşık bir buçuk yıl boyunca Ketu, kaybetme, ölüm, hastalık gibi korkularınızı su yüzüne çıkaracak ve serbest bırakmanız gerekenleri sizlere gösterecek. Bunu başarmanın da Rahu’dan geçtiğini söyleyecek ve sizlere mesleki anlamda netleşmenizi, nerede olmak istediğinizi belirlemenizi ve sıkı çalışmanızı, fiziksel ve ruhsal sağlığınıza dikkat etmenizi tembihleyecek. Bu dönemi olumlu kullanmanız halinde bu yıl ciddi maddi başarılar yakalamanız olası. Ayrıca Ketu’nun enerjileriyle kişisel ve ruhsal yönden de ciddi mesafeler kat etmeniz olası. Zaten Rahu ve Ketu’nun sizlere öğretmeye çalıştığı bir nokta da “DENGE”. Bu yıl maddi ve manevi dünya arasında denge kurmaya yönlendirileceksiniz. Bunu başardığınız takdirde 2019 sonunda dünyevi ve ruhsal gelişim adına geldiğiniz yere sizlerde şaşıracaksınız.

Kasım 2019’a kadar Akrep burcunda konaklayacak olan Jüpiter ise sizlere, çevrenizi, bakış açınızı genişletin, iletişimlerinizi daha geniş perspektifte kurun ama bunu yaparken hem adil ve etik olun, hem de sezgilerinize güvenin diyecek. Jüpiter ve Rahu’nun desteğiyle beraber disiplin ve özveriden vazgeçmezseniz ve hedeflerinizi iç sesinizle net olarak belirlerseniz statünüzün yükselmesi ve güçlenmesi adına ciddi adımlar atabileceğinize sizlerde şahit olacaksınız.

Burcunuzun yöneticisi Satürn 30 Nisan 18 Eylül tarihinde Retro yani geri hareketinde olacak ve bu dönemde hem yılbaşından bu yana yapmış olduklarınızı gözden geçirmeniz, eksik ve tamamlanmamış işlerinizi halletmeniz adına sizlere fırsat sunacak. Ancak Retro Satürn kişiyi disipline olmakta biraz zorlayabilir. Ama bu yıl sizlerin çok çalışması gereken bir yıl o yüzden bu aralıkta disiplin ve özveriyi elden bırakmamanızı tavsiye ediyorum.

Mars 5 Şubat’a kadar mesleki anlamda mücadeleci ve sonuç alıcı bir döneme işaret ediyor. 8 Mayıs 22 Haziran arası da yoğun bir tempo ama statünüzün yükseldiği bir dönemi gösteriyor.

İlişkiler bağlamında aşkın gezegeni Venüs’e baktığımızda ise; 25 Şubat-21 Mart, 4-27 Haziran, 23 Temmuz-15 Ağustos tarihlerinde sizlere aşk enerjilerini gönderiyor olacak. Bu yıl sizler için daha çok ruhsal ve mesleki anlamda bir yıl olacaksa da bu tarihler arasında yeni ilişkilere yelken açma ihtimaliniz yüksek.

Sevgili Oğlak Burçları, 2019 sizler için kariyerinizde üst seviyelere çıkabileceğiniz ve aynı zamanda kişisel ve ruhsal gelişim olarak çok yol kat edebileceğiniz enerjiler barındırmakta. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.