Oğlak Burcu

OĞLAK-1

2020 OĞLAK BURCU

2020 yılı sizler için kendinizden yeni bir ben yaratacağınız döngünün başladığı bir sene olacak.

Satürn; Karmanın efendisi ve başöğretmen Satürn 24 Ocak tarihinde yaklaşık 2,5 yıl konaklayacağı Oğlak burcuna geçişini gerçekleştirecek. Sizlerin de bildiği gibi zaten hali hazırda burcunuzun yöneticisi Satürn. Dolayısıyla sizlerin pekte yabancı olmadığı bir enerji; ama gerek Yükselen burcunuzun üzerinden geçsin, gerekse Ay burcunuz ile bağlantılı olsun her Satürn transiti ciddi dönüşüm ve değişim enerjileri taşır. Bu yüzden bu süreçler enerjilerin sizler için volümlü yaşanmasına sebebiyet verecek. Özellikle Ay burcu Oğlak olanlarınız için 2017 başlayan Sade Sati döngüsünün en yoğun yaşanacağı (Ay’ınız ile Satürn kavuşumu) dönemi deneyimliyor olacaklar. Yükselen burcuna denk gelenleriniz ise bu enerjileri biraz daha hafif deneyimleyecek diyebilirim. Satürn sizlere yaşama karşı olan bakış açınızı değiştirmenizi ve kendinizi yeniden yapılandırmanızı söylüyor olacak. 2020 yılı bir “4” senesi yani kalp çakranın aktive olduğu bir yıl. Bu sayı kişiden istikrar bekler, disiplinli ve özgüvenli olarak emin adımlarla yol almasını bekler. Kişiye “Değişmek zorundasın ! eğer değişmezsen o basamağı çıkamayacaksın” der. Tekamül olarak zorlu bir sayıdır evet ama dönüşüm için artık ihtiyacımız olmayan duvarları da yıkmamız gerekmektedir. İşte bu sayı bireysel özgürleşmenin en önemli basamaklarından biridir. Bu bize zihinsel düşünce kalıplarının üstüne yükselmemizi ve sezgisel bir bakış açısın geliştirmemizi söyler. Bu yüzden sevgi enerjisiyle bağlantılıdır ve artık dünyevi düzlemin dışında çok daha büyük bir kozmik planın olduğunu görmemizi, anlamamızı ve idrak etmemizi ister. İşte bu yıl sizlerden Ben Kimim? Neredeyim? Nereye gitmek istiyorum? Bu güne kadar yaptıklarım olduğum yeri belirledi. Pekiyi bu olmak istediğim yer mi? Sorularını kendinize sormanızı ve rotanızı buna göre belirlemenizi isteyecek. Bu sorulara verdiğiniz cevaplar zihin düzeyinde kalırsa bu yıl sizi epey yoracak diyebilirim çünkü yaşadıklarınızı zihinsel gözle anlamlandırmanız çok zor. Ancak sezgisel yani kalp gözüyle değerlendirdiğiniz de aslında ne çok şeyin değişmesi gerektiğini ve sizin yıllarca buna nasıl da direndiğinizi anlamlandırabileceksiniz. Tabi ki bunu sadece düşünsel boyutta yapmanız işin ilk adımı; bu değişim için eyleme geçmeniz, sabırlı, disiplinli ve özverili hareket etmeniz de istenecek sizlerden.

Jüpiter; büyük bilge yılın çoğunluğunda kendi yöneticisi olduğu Yay burcunda konaklıyor olacak. Sizleri Satürn’ün verdiği ödevleri içselleştirmeniz ve bu yolculuğa devam edebilmeniz için gerekli sezgisel, ruhsal bakış açısını verecek. Sadece 29 Mart-30 Haziran arası Satürn’ün yanına Oğlak burcuna kısa süreli bir geçiş yapacak ve bu dönemde daha yoğun bir biçimde iç dünyanız ile kurduğunuz bağlantının, yani evrensel enerjilerle olan irtibatınızın güçlenmesine ve yaşadıklarınızı anlamlandırmanıza yardımcı olacak. Dünyevi düzlemde bakacak olursak bu yıl gelir gider dengenizi ayarlamanız ve tabiri caizse ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız isteniyor sizlerden. Zaten sadece sizler için değil, yılın genel enerjileri bağlamında maddi olarak her burç için aşırılıkları törpüleme, ihtiyaç doğrultusunda hareket etme senesi.

Venüs; aşkın temsilcisi bu yıl pekte sık gerçekleştirmediği Retro hareketini yapacak. Yaklaşık 584 günde bir yaptığı Retro süreci 13 Mayıs-24 Haziran arasında Boğa burcunda gerçekleştirecek. Bu süreçte aşk ve ilişkiler alanınız da dikkatli olmanız, gereksiz tartışmalardan kaçınmanız ve ani kararlar almamanızı tavsiye ederim. Ayrıca Venüs gerilemelerinde Söz, nişan, evlilik gibi aktivitelerin yapılması tavsiye edilmez. Bu tarih aralıklarında bu tür organizasyonları denk getirmemeye hassasiyet gösterin derim. Bu Retro hareketinin dışında Mart sonundan Ağustos başına kadar Boğa burcunda yani sizlerin aşk alanlarında dolaşacak olan Venüs ilişkiler anlamında güzel gelişmelerin yaşanmasına sebebiyet verebilir. Ayrıca yine bu dönemde çocuk sahibi olmak isteyen Oğlak burçları için de verimli bir süreci işaret ediyor. Ayrıca 31 Ağustos-27 Eylül tarihleri arasında da yine ilişkiler, evlilik, ortaklıklar alanlarınızda transitini gerçekleştirecek olan Venüs bu dönemde de bu konularda akıcı ve güzel gelişmelerin yaşanmasına sebebiyet verebilir.

Mars; cesaretin efendisi de tıpkı Venüs gibi yaklaşık iki yılda bir gerçekleştirdiği Retro hareketini bu yıl tekrarlayacak. 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında önce Koç burcunda başlayıp daha sonra Balık burcunda tamamlayacağı Retro sürecinde özellikle girişimleriniz, yakın çevreniz ile olan iletişiminiz ve taşınmaz mallarınız ile ilgili olarak durup beklemenizi ve ani adımlardan, girişimlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Sık gerilemeyen gezegenler yani Mars ve Venüs Retro süreçlerinde diğer gezegenlere nazaran çok daha volümlü enerjiler yansıtırlar. Dolayısıyla bizler üzerindeki etkileri de daha vurgulu hale gelir. Mars Retroları sakin kalmamız gereken, bin düşünüp bir adım atmamız beklenen dönemlerdir. Bu Retro aralığı dışında Haziranın ortalarından neredeyse yılsonuna kadar Balık burcunda konaklayacak olan Mars, girişimleriniz, kısa vadeli planlarınız adına daha savaşçı, mücadeleci ve sonuç odaklı yaklaşmanıza yardımcı olacak.

Tutulmalar; Güneş ve Ay tutulmaları yılın ilk yarısında ruhsal gelişim, yurt dışı, mesleki alanlarınızda tamamlanmaları, bir süredir neticesini beklediğiniz sonuçlandırmaları getirebilir. Yılın ikinci yarısından itibaren ise iç huzurunuz, ilişkileriniz, hedef ve arzularınıza ilişkin güzel gelişmelerin yaşanmasına ve bu konularda yeni kapılar açılmasına olanak sağlayabilir.

2020 yılı sizlerin dönüşüm çağını başlatan bir yıl. Bu dönem sonunda emin olun geldiğiniz nokta hem etrafınızdakileri, hem de sizleri şaşırtacak. Hepinize harika dönüşümleri yaşadığınız, anladığınız, idrakine vardığınız bir yıl dilerim. Neşe, keyif ve coşku hayatlarınızdan eksik olmasın.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.