Şubat 2019 Türkiye

Regulus-1

ŞUBAT 2019 TÜRKİYE

Yılın ilk ayını iki tutulma enerjisiyle tamamladık ve önümüzde ki 6 ay boyunca bu tutulmaların etkisi sürecek. Şubat ayında ise MarsMerkür ve Güneş’in burç değişimleri 8-9 ve 11 evlerimizi hareketlendirecek.

Şubat ayının ilk gezegen hareketini 6 Şubat itibariyle Mars gerçekleştirecek. Yöneticisi olduğu Koç burcuna geçişi Ülke/Mundane haritamızın 11.evine denk gelmekte. Vedik Astrolojide Ülke/Mundane haritaları açısından 11.ev; Müttefikleri, yasama organını yani meclisi, yerel yönetimleri, dolaylı gelirleri, ülkenin uzun vadeli planlarını ve hedeflerini temsil eder. Dolayısıyla Mars’ın 10 Şubat’tan sonra (Bu sürece kadar Ashwini takımyıldızının ilk derecelerinden yani Gandanta/Sondüğüm noktasından geçecek) yaklaşan yerel seçim sürecine hız kazandıracak. Her kesim bu sürece kitleneceği için haliyle bu konuda gergin ve sürtüşmeli bir ortamında oluşması doğal görünüyor.

Bu hareketliliği hararetlendirecek olan ise 7 Şubat tarihinde Merkür’ün Kovaburcuna yani bizim 9.evimize geçişi olacak. Yerel Seçim sürecinin içerisine yabancılar, dini tartışmalar, dış ülkelerin seçimler hakkında yaptığı açıklamalar derken… sürtüşmeli, kavgalı ve gergin bir süreci beraberinde getirecek. Bu dönemde yabancı ülkeler ile olan iletişimimizde yine karşılıklı sert sözler, restleşmeler görmemiz olası. Bu yetmezmiş gibi 13 Şubat tarihinde Güneş’te Kova burcu içerisinde Merkür’ün yanına katılacak ve ortalığı biraz daha alevlendirecek. Bu süreçte, bu yerel seçimlerde de Dini hassasiyetlerin kaşındığı ve kampanyalarda kullanıldığını görmemiz sanırım şaşırtıcı olmayacaktır.

Sınır komşularımızla yaşadığımız sorunlar, sınırlarımız dışında devam eden savaş ve bizim de buna müdahil olmamış sonucunda oluşan atmosfer, Jüpiter’in 6.evimizde yaptığı yolculuğu sebebiyle ülke gündeminde büyümeye ve gündemde kalmaya devam edecek. Jüpiter burada ki sorunları büyüttüğü için Jyestha takımyıldızının Gandanta derecelerinde yaptığı geçişte zorlayıcı enerjilerini 6.evimize yansıtıyor olacak ki, 6.ev Vedik Astroloji de düşmanları temsil eden bir alandır.

Ayın ilk yarısında Merkür ve Güneş’in 8.evimizde olması ve 5 Şubatta gerçekleşecek Yeni Ay süreci, bu evin konuları olan faiz oranları, döviz, borsa gibi spekülatif konularından bu ay da hareketli ve gündemde olmasını sağlayacak. Yeni Ay Vedik Astrolojiye göre Oğlak burcunda ve ShravanaTakımyıldızında gerçekleşecek. Ay tarafından yönetilen bu yıldız “Kulak” ile sembolize edilir ve duymayı temsil eder. Dolayısıyla sorunlu alanımız olan 8.ev konularında pek de duymak istemeyeceğimiz konuları önümüze getirmesi muhtemel görünüyor. Ve yine bu konularda tekrar ve tekrar bir şeyler yapılması gerektiğini bizlere hatırlatıyor olacak.

19 Şubat da Vedik Astrolojiye göre Aslan burcunda ve Magha Takımyıldızında gerçekleşecek Dolunay ise sınır komşularımız ile yaşadığımız etkileşimde bazı şeylerin netleşmesine ve karara bağlanmasına aracılık edebilir. Kral Yıldızıolarak bilinen ve en parlak yıldız olan Magha gücü sembolize eder. Dolayısıyla yumrukların masaya vurulduğu bir süreci tetikleyebilecek enerjileri açığa çıkaracak bir Dolunay süreci olacağını düşünüyorum.

Ağır toplar olan SatürnRahu ve Ketu ise yabancı ülkelerle olan ilişkilerimiz üzerinde ki karmik etkileri daha da derinleştirerek, Mart ayında gerçekleşecek (Mean node’a göre) düğümlerin burç değişikliğine hepimizi hazırlamaya çalışacak.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

31.01.2019