Temmuz 2018

gunestutulmasigif (1)

TEMMUZ 2018 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Temmuz ayı Koç burçları için daha çok kariyer alanlarını etkileyecek gelişmelere sebebiyet veriyor.

Mars Retrosu’nun kariyer alanınız da yaptığı etki yaz boyunca bu konularla ilintili gelişmelerde dikkatli olmanız, fevri hareketlerden kaçınmanız ve biraz yavaşlamanız gerektiğine işaret etmekte.

Merkür gerileme hareketine başlamadan önce Temmuz’un 18’i itibariyle Gandanta (Son Düğüm) derecesine gelecek ve bu güçlü etki altında 26’sı itibariyle Retro hareketine başlayacak. Bu etki ailevi konularda ve gayrimenkul alanlarında size zorlayıcı etkiler vermekle beraber yanlış anlaşılmalara ve iletişim kopukluklarına neden olabilir. Bu yüzden yaz boyunca özellikle ağzınızdan çıkacak kelimelere dikkat etmenizde fayda var.

Tutulmalar esnasında daha önce başlatmış olduğunuz bir girişim sonuca erebilir fakat Merkür retrosu yanlış kararlar almanıza neden olabilir. Bu yüzden ya erteleme şansı varsa erteleyin, ya da etraflıca düşünüp ondan sonra karar verin.

11 Temmuz itibariyle retro hareketini sonlandıracak olan Jüpiter, ailevi ilişkiler ve yurtdışı seyahatler konularında size olumlu enerjilerini yansıtacak.

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Temmuz ayında Mars retrosu Boğa burçlarını maddi alanlarda zorlayan enerjiler verirken aynı zamanda bu konuda ani gelişmelere neden olabilir.

Venüs’ün Aslan burcuna geçişiyle beraber ailevi alanlarınız hareketlenirken, ev ile ilgili tadilat ya da yeni alımlar konusunda girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Ancak benim tavsiyem böyle bir düşünceniz varsa bile 18 Temmuzdan önce yapmanız yönünde olacaktır. Merkür gerilemesi 26’sında başlayacak olmasına karşın Gandanta (Son Düğüm) derecesine 18 Temmuz itibariyle geçeceği için olumsuz etkilerini yansıtmaya başlayacak.

13 Temmuz da ki parçalı güneş tutulması parasal kazanç alanlarında gerçekleşeceği için size yeni bir başlangıç yapma güdüsü verebilir ve bu başlattığınız etkinin 27 Temmuzda ki tam Ay tutulmasıyla meyvelerini görebilirsiniz. Ancak atacağınız her adımda çok iyi düşünüp, olayları etraflıca tartıp ve ani değişikliklere hazırlıklı olarak atmanızda fayda var.

Temmuz ayı ve hatta yaz boyunca parasal alanlarda, yakın ilişkilerinizde ve şans bereket alanlarınızda önünüze yeni fırsatlar çıkaracak ama bunları değerlendirirken düşünmeden atılan adımlardan uzak durmanız, yeni gelişmelere karşı kendinizi geri çekip büyük resme odaklanmanız ve kısa vadeli plan ve kararlardan çok uzun vadeli düşünmeniz yerinde olacaktır. Bu dönemde sakin kalmanız ve sağduyulu hareket etmeniz ve kalbinizin sesini dinlemeniz gerekmekte.

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Temmuz ayı İkizler burçları için hayatlarında farklı girişimler ve yön değişiklikleri etkisiyle geçebilir.

Bir süredir özel yaşamınız, hayata bakış açınız ve mesleki hayatınız da ki değişikliğe gitme arzusu 13 Temmuz Güneş tutulması ile netlik kazanabilir. Ancak atacağınız her adımda maddi alanlarınızı iyi planlamanız ve hatta erteleme şansınız varsa ileri bir tarihe atmanız yerinde olacaktır. Zira hem burcunuzun yöneticisi Merkür’ün geri hareketine başlayacak olması ve Gandanta (Son Düğüm) noktasından geçişi, hem de değişim dönüşümler alanında ki Mars retrosu size zorlayıcı enerjiler veriyor olacak. Bu süreçte hem fiziksel, hem de ruhsal sağlığınıza dikkat etmenizi öneririm.

27’sinde ki Tam Ay tutulması hayatınızda ani bir yön değişikliğine sebebiyet verebilir. Bu nedenle sakin ve dengede olmanız önemli.

Aslan burcuna geçen Venüs de sizi yeni fırsatlar yaratma konularında destekleyecek.

Ayrıca ayın 11’i itibariyle retrosunu sonlandıracak olan Jüpiter, mutlu ve kısmetli bir dönemin habercisi olabilir. Her koşulda bu ay ve yaz aylarında ciddi bir dönüşüm sürecinden geçebilir ve bu süreç sonunda bambaşka bir yönde ilerleyebilirsiniz. Tabi ki farkındalığınızın üst düzeyde olması, dengede kalmanız ve değişikliklere hazırlıklı olmanız kaydıyla.

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Temmuz ayı Yengeç burçları için ilişkiler bağlamında zorlayıcı ve hassas enerjiler içinde geçecek.

Bu ay ki Merkür gerilemesi ve Merkür’ün Gandanta (Son Düğüm) noktasından geçişi tam burcunuzun üzerinde gerçekleşecek. Ayrıca 27 Temmuzda ki Tam Ay Tutulmasının ilişki alanınızda olacak olması bu konularda sizi sınayabilir. Ruhsal olarak zorlanacağınız bu ay da ani kararlar vermemeniz yerinde olacaktır.

13 Temmuz da ki Güneş tutulması size hayatınızda bir süredir çıkarıp atmak istediğiniz bir konuda adım atma enerjisi verse de benim kanaatimce bu ay ki tutulmaların ilişki ve kayıplar alanlarında gerçekleşecek olması bitişin ilişkiler alanında olabileceğini gösteriyor. Ancak Merkür gerilemesinin yaratacağı ruhsal gerginlik ve akıl karışıklığı yanlış kararlar almanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden bir karar almadan önce sakinleşip, derinlemesine ve etraflıca düşünerek hareket etmeniz yerinde olacaktır.

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi size yeni maddi fırsatlar anlamında destekleyici enerjilerini yansıtacak.

Bu ay yaşayacağınız duygusal gel gitler ve kararsızlıklar neticesinde sakin kalmanız ve kendinizi ruhsal anlamda rahatlatacak ve dengede tutacak uygulamalar yapmanız faydalı olacaktır. Ne olursa olsun ani kararlar vermemenizi tavsiye ediyorum.

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Venüs’ün burcunuzun üzerinde ki konaklaması bu ay göz önünde olmanıza ve yıldızınızın parlamasına neden olabilir.

Bu ay ve bu yaz gerçekleşecek tutulmalar size yeni iş fırsatları ya da mevcut durumların netleşmesi adına olanak verebilir ve uzun vadeli değişiklikleri gerçekleştirmenizi sağlayabilir.

Ancak Merkür’ün Retro hareketi ve Gandanta (Son Düğüm) noktasına dokunacak olması ve bunu giderler evinde gerçekleştirecek olması harcamalarınıza dikkat etmeniz ve planlı hareket etmeniz gerektiğini vurgulamakta. Yaz boyunca aşırı harcamalardan kaçınmalı ve gereksiz masrafları elemine etmeniz yerinde olacaktır.

27 Temmuz da ki Tam Ay tutulması sizi ruhsal anlamda enerjisel olarak zorlamakla birlikte, maddi bir konuda bir şeylerin netleşmesine olanak verebilir.

Jüpiter’in 11’i itibariyle Retro hareketini sonlandıracak olması enerjilerini daha rahat vermesine neden olmakla birlikte sizi sağlık konularında zorlayabilir.

Bu dönemde ki enerjiler sizi kısa vadeli düşünmeye itse de gerçekleşmesi muhtemel potansiyellerin hayatınıza uzun vadeli etkiler sağlayacağını bilmenizde fayda var.

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Temmuz ayı ve sonrasında ki etkiler Başak burçları için finansal olarak bu yazı dikkatli geçirmelerini işaret eden etkiler barındırıyor.

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi giderler ve kayıplar evinizde olacağı için harcamalarınızı iyi takip etmemeniz sonrasında sıkıntı yaşamanıza sebebiyet verebilir.

Merkür’ün Gandanta (Son Düğüm) noktasından geçişi ve Retro hareketine başlayacak olması maddi konularda yeni adımlar atarken dikkatli olmanız gerektiğine işaret ediyor.

Ayın 13’ündeki güneş tutulması yeni sosyal ortamlar ve kariyer anlamında planladığınız bir şeyin sonuçlanması adına destekleyici enerjiler barındırsa da genel gökyüzü itibariyle atılacak her adımı iyi planlamanız, acele etmemeniz ve uzun vadeli bakmanız gerektiğine işaret ediyor.

Jüpiter’in retrosu nedeniyle bir süredir sıkışan maddi alanlarınız ayın 11’i itibariyle rahatlasa da hem Venüs etkisi hem de Merkür etkisi nedeniyle yine de planlı olmanız ve dengede gitmeniz yerinde olacaktır.

27 Temmuz da ki Tam Ay tutulması bir süredir hayatınızda ki karmaşık etkilerin son bulmasına ve netleşmesine aracılık edebilir.

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Temmuz ayı Terazi burçları için ruhsal olarak inişli çıkışlı ve gergin enerjiler barındırmakta.

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi ile birlikte sosyal çevreniz ve buna bağlı olarak yeni projeler ve yeni iş fırsatları bağlamında sizi destekliyor olacak. Ayrıca 13 Temmuz da ki Güneş tutulması sizi kariyer alanlarınız ile ilgili bir karara itebilir. Ancak benim tavsiyem bu dönemi bir şeyi başlatıp veya bitirmekten daha ziyade, bekletip geliştirmeye odaklanmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü bu ay ruhsal anlamda mantıklı ve akıllıca kararlar almanız çok olası değil.

Bu ay sizi ruhsal anlamda rahatlatacak ve dengeye getirecek uğraşlarla ilgilenmeniz faydalı olacaktır. Merkür’ün Gandanta (Son Düğüm) noktasından geçişi ve Retro hareketine başlayacak olması kariyer alanlarında zorlayıcı enerjilerin fazlalaşmasına neden olabilir. O yüzden tekrar etmem gerekirse bu ay kararlar almadan ziyade etraflıca düşünüp beklemede kalmak olası yanlış kararlarınızı bertaraf edecektir.

27 Temmuz da ki Tam Ay tutulması sizi ailevi alanlarda hassas etkilere sokabilir. Ayrıca gayrimenkul ve araçlar konusunda da alım ve satımlarınızı mümkünse ertelemeniz, eğer erteleyemiyorsanız etraflıca düşünüp öyle karar vermeniz konusunda uyarıyor.

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Temmuz ayı AKREP burçları için kariyer alanlarında fırsatlar yaratan ve değişim dönüşümler sağlayan bir ay olabilir.

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi en çok Akrep burcunda olanlara fayda sağlayacak. Bu ay kariyerinizle ilgili yeni fırsatlara ve gelişmeler açık etkiler barındırmakta.

13 Temmuz da gerçekleşecek Güneş tutulması sizi bir konuda ama özellikle kariyer alanlarınız adına değişim ve dönüşüm dönemine itebilir. Merkür gerilemesi ve Gandanta noktasından geçişi, sizi hayata bakışınız anlamında birçok şeyi yeniden gözden geçirmenize ve farklı bakış açılarına itebilir.

Birçok burçta olduğu gibi Akrep burcunda olanlarda bu ay dengede ve sakin olmaya, ani kararlardan ve kırıcı ifadelerden kaçınmaya özen göstermeliler. Aksi halde bu ay size hem yakın çevrenizle olan iletişiminizde, hem de iş alanlarınızda sıkıntı yaratabilir.

Jüpiter’in giderler ve kayıplar alanlarında ki retrosu ayın 11’i itibariyle bitiyor ancak Jüpiter bu evinizde ileri hareketinde konaklamaya devam edecek. Bu yüzden maddi alanlarınızı iyi planlamanız sizin açısından yararlı olacaktır.

27 Temmuz da ki Tam Ay tutulması sizi daha çok yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile ilgili konularda etkilerken, dediğim gibi ağzınızdan çıkacak kelimeleri özenle seçmeniz yerinde olacaktır.

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Temmuz ayı YAY burçları için Satürn’ün retrosu sebebiyle karmaşık duygular ve hassasiyetler içerse de Venüs’ün Aslan burcuna geçişi sizleri rahat etmeniz ve soluklanmanız adına destekliyor olacak.

Bu ay sağlık alanlarınız da zorlayıcı enerjiler barındırmakta. Bu nedenle özellikle ruhsal olarak dengede kalmayı başarabilirseniz bu sizi fiziksel olarak da rahatlatacaktır.

13 Temmuz da ki Güneş tutulması, Merkür gerilemesi ve Gandanta noktasından geçişi sizi daha çok ilişkiler alanlarında etkileyecek. Bu dönemde ikili ilişkiler adına kafanızda ki soru işaretlerinin yatın bulduğu ve netleştiğine şahitlik edebilirsiniz. Dengede kalmanız ve etraflıca düşünmeniz halinde size yük olan bir konudan kurtulabilirsiniz. Ayrıca ilişkiler adına yeni bir başlangıç ve farklı bakış açıları anlamında da gelişmelere şahitlik edebilirsiniz.

Temmuz ayı ayrıca maddi alanlarda bir süredir devam eden zorlayıcı enerjileri bir süre daha idare ve kontrol etmeniz gerektiğine işaret etmekte.

Jüpiteri’in 11’inde tamamlayacağı Retro hareketiyle birlikte maddi alanlarda size verdiği baskılayıcı enerji yerini daha rahat ve pozitif enerjilere bırakacak.

27 Temmuz da ki Tam Ay tutulması maddi alanlarınız üzerinde gerçekleşirken size yeni kapılar açma potansiyeline sahip.

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Temmuz ayı OĞLAK burçları için duygusal ve zihinsel olarak zorlu enerjilerle sınayacak.

Geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da burcunuz üzerinde gerçekleşen Mars-Ketu kavuşumu ve bu yetmezmiş gibi Mars’ın Mayıs sonu itibariyle Retro hareketine başlaması sizi duygusal ve zihinsel anlamda epeyce zorlamakta. Bu dönemde olabildiğince dinlenmenizi ve sizi duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak yoracak aktivitelerden kaçınmanızı tavsiye ediyorum.

Temmuz ayı sizin için sağlık konularında da hassas etkiler barındırmakta. 13 Temmuz da gerçekleşecek Güneş tutulması kariyer alanınızda bir konunun netlik kazanmasına vesile olabilir.

Ancak Merkür gerilemesi ve Gandanta noktasından geçişi sizi duygusal ve zihinsel olarak karmaşık etkiler içerisine sokabilir. Bu nedenle olabildiğince karar almaktan kaçının ve sonuçlandırmayı daha sonraya erteleyin. Bu dönemde büyük resmi gözden kaçırmanız olası ama illa ki karar almanız gerekiyorsa özellikle ayın 18’inden sonra çok dikkatli olmanız ve ince eleyip sık dokumanız gerekiyor.

27 Temmuz da ki Tam Ay tutulması tam burcunuzun üzerinde gerçekleşecek ve bu karmaşık ruh haliniz netliğe ve açıklığa kavuşma potansiyeline sahip.

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Temmuz ayı KOVA burçları için Venüs etkisiyle ilişkiler anlamında yeni başlangıçlara sebep olabilecek potansiyele sahip. Ayrıca bu ay dikkat çekici etkilere sahip olmanız olası.

Ancak Merkür gerilemesi ve Gandanta (Son Düğüm) noktasından geçişi sizi sinirsel sağlık sorunlarına ve sindirim sistemi kaynaklı sorunlara itebilir. Bu yüzden ruhsal olarak dengede kalmanız ve beslenmenize dikkat etmeniz yerinde ve faydalı olacaktır. Bu etki sizi iletişim kurarken de dikkatli olmaya ve ağzınızdan çıkacak kelimeleri özenle seçmeniz gerektiğine işaret ediyor.

13 Temmuz da gerçekleşecek Güneş tutulması zihninizi meşgul eden bir konunun netleşmesine olanak sağlayabilir.

Ruhsal ve zihinsel olarak sizi zorlayan Mars-Ketu kavuşumu ve Mars’ın Retro hareketinde olması bu ay da dengede kalmanız ve sizi ruhsal olarak rahatlatacak aktivitelere yönelmeniz konusunda yönlendiriyor.

11 Temmuz itibariyle Jüpiter’in Retro hareketini bitirmesi Venüs’ün verdiği çekici etkileri ve yıldızınızın parlamasını perçinleyebilir ve sizi rahatlatabilir.

27 Temmuz da ki Tam Ay tutulması ise sizi hayatınızda geriye çeken ilişki ve durumları ortadan kaldırmanız ve hayatınızdan tamamıyla çıkarmanız adına destekliyor olacak.

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Temmuz ayı BALIK burçları için kariyer ve para ilintili konularda yeni fırsatlar sunma potansiyeline sahip.

Venüs’ün Aslan burcuna geçişi ile beraber işiniz ile ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. 13 Temmuzda ki Güneş tutulması sizin, finansal bir konu ya da gayrimenkul alanlarında netleşmenize ve sonuca bağlamanıza neden olabilir.

Ancak Merkür gerilemesi ve Gandanta (Son Düğüm) noktasından geçişi sizi ikili ilişkileriniz konusunda gergin bir duruma getirebilir. Bu nedenle partnerinizle olan iletişimizin de kullandığınız kelimelere dikkat etmeniz ve kırıcı olmaktan uzak durmanız ilişkiniz açısından faydalı olacaktır.

Mars ve Ketu kavuşumu sizi zorlasa da Mars retrosu ile birlikte başlatmış olduğunuz bir konunun netleşmesine ve yeni gelir kapılarının açılmasına 27 Temmuzda ki Ay tutulması ile birlikte şahit olabilirsiniz. Ancak bu ay genel anlamda ince eleyip sık dokumanız ve yapacağınız her hareketi kalp süzgecinden geçirip öyle uygulamaya sokmanız faydalı olacaktır. Doğru, net ve akıllıca kararlar almanız sonucunda bu ay yeni başlangıçlara yelken açmanızı sağlayabilir ve buradan elde edeceğiniz maddi manevi kazanımların uzun soluklu olmasını sağlayabilir.

BİLGİ NOTU: Gand Sanskritçe de “Düğüm” anlamına gelir, Anta ise “Son” demektir. Gandanta yani son düğüm sadece Ateş ve Su burçları arasında gerçekleşir ve bunun gerçekleşmesi için belli derecelere dokunması gerekir. Vedik Astrolojide Takımyıldızlar açısal olarak 4 çeyreğe bölünür ve bu çeyreklerin her birine  “Pada” denir. İşte Merkür geri hareketinde 29 derecede Aslesha Takımyıldızının 4.padasında Gandanta noktasına değecek. Gezegenlerin bu düğümlerde yarattığı etki çok güçlüdür. Eğer ilerlemek istiyorsak bu düğümün etkilerini anlamak ve çözmek zorundayız. Geçmişte yaptığımız yanlışların bizi taşıdığı şimdiki anda bununla yüzleşip sorunları çözmeliyiz, görmezden gelmeniz halinde çok daha ciddi sıkıntılara yol açar.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Sevgi ve Işık Sizinle Olsun

Vedik Astroloji Evi

02.07.2018