Terazi Burcu-2019

TERAZİ-1

2019 TERAZİ BURCU

Sevgili Terazi Burçları, 2019 yılı sizler için yeni bir dil geliştireceğiniz, yaşama bakış açınızın ve hayat felsefenizin yeniden oluşturacağınız bir yıl olacak.

Geçtiğimiz yıl hayatta kendinizi nerede görmek istediğiniz, potansiyellerinizi keşfettiğiniz ve bunu yaparken de köklerinize indiğiniz bir yıl oldu. Geçen yılı verimli kullanan Terazi burçları kariyer ve statü konularında ciddi sıçramalar, yeni iş alanları, maddi kazançlar adına iyi bir yıl geçirdiler. Satürn ise Ocak 2020’ye kadar konaklayacağı Yay burcunda sizlere iletişim dilinizi yeniden düzenlemeniz konusunda hatırlatmalarda bulundu. Aslında bir anlamda sizleri 2019 yılına hazırlamaya çalışıyordu. Bunu anlayıp içselleştirenleriniz yılbaşında ki Güneş tutulmasında (6 Ocak) ve hemen ardından 21 Ocak’ta ki Ay Tutulmasında kariyerleri ile ilgili konuların netleşmesine şahitlik edebilir.

Mistik Düğümlerin yani Rahu ve Ketu’nun Mart ayında burç değiştirmesiyle beraber yaklaşık bir buçuk yıllık süreçte sizleri kişisel ve ruhsal gelişiminize odaklanmaya çağıracak. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçecek. Ocak 2020’ye kadar Ketu ile kavuşum yapacak olan Satürn kendinizi ifade ediş biçiminizi sorgulamanıza ve bu konuda ki karmik yüklerinizi temizlemeye çağıracak. Artık keskin yargılardan, sivri hatlardan kurtulmanızı, iletişiminizi daha esnek, yargısız ve egodan arındırılmış şekilde kullanmanız gerektiğini sizlere vurgulayacak. Bunu gerçekleştirmenin yolunun Rahu’ya gitmek ve orada çözüm aramaktan geçtiğini gösterecek. Yani artık basmakalıp yargılardan, içinizde oluşturduğunuz inanç duvarlarından kurtulmanız gerektiğini anlayacaksınız. Bunu yapmanın, perspektifinizi yeniden oluşturmaktan, ruhsal ve kişisel gelişiminize yatırım yapmaktan geçtiğini öğreneceksiniz. Bu dönemde kendinizi tüm düşüncelere, tüm inanç sistemlerine açmanız büyük resmi görebilmeniz adına önemli. Bu süreçte yeni eğitim almaktan tutun, meditasyon, yoga gibi ruhunuzu dinginleştirecek aktivitelere yönelmeniz, yada sizi rahatlatacak hobilerinizle uğraşmanız olası. Ama artık sizler için istikrarlı olma zamanı; değişimin özveri ve disiplin gerektirdiğini unutmamalısınız. Siz unutsanız da Satürn sizlere bunu sıklıkla hatırlatıyor olacak. Bu yıl “DENGE” sizler için anahtar kelime. Maddi dünya ile Manevi dünya arasında bir dengenin olması gerektiğini en çok bu yıl anlayacaksınız.

Jüpiter Kasım 2019’a kadar konakladığı Akrep burcunda maddi olanaklarınız açısından sizlere olumlu enerjilerini yansıtıyor olacak. Maddi fırsatlar yaratmanız adına sezgilerinize güvenmenizi başkalarının fikriyle hareket etmemenizi sizlere fısıldayacak. Özellikle 6 Şubata kadar bu enerjileri kullanmanız halinde Mars’ın da katkısıyla yoğun ama yeni fırsatların ve kapıların açılacağı bir dönem yaşayacaksınız. Mart ayının ortalarında Jüpiter’in Jyhesta (Yeşta) takımyıldızın son derecelerinde yapacağı yolculukta (29 Mart’a kadar) ruhsal farkındalığınız üst seviyelerde olacağı için bu dönemde çıkacak fırsatlar için başlangıçlar yapmanızı ve iç sesinizi dinlemenizi tavsiye ederim.

İlişkiler bağlamında ise Venüs’ün bu yıl potansiyellerin olduğu ve güzel enerjilerini sizlere yansıtacağı zamanlar 22 Mart-15 Nisan,10 Mayıs-3 Haziran ve 4 Ekim-28 Ekim aralıkları olacak.

Sevgili Terazi Burçları, 2019 yılı ruhsal farkındalığınızın artacağı, dengeyi bulacağınız ve iletişim şeklinizi yeniden dizayn edebileceğiniz enerjiler barındırmakta. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.