Yay Burcu-2019

YAY-1

2019 YAY BURCU

Sevgili Yay Burçları, 2019 yılı sizler için ruhsal enerjinizin yükseldiği, yeni yollara, yeni başlangıçlara yöneldiğiniz, hayata bakış açınızın sorgulandığı ve bu konularda ki geçmiş karmalarınızı temizleme fırsatı yakalayacağınız bir yıl olacak.

Geride bıraktığımız bir yıl boyunca maddi alanlar ve para ile ilgili ilişkilerinizin sınandığı, ama aynı zamanda beklenmedik gelişmelerin de yaşandığı, kişisel ve ruhsal olarak dönüşüme zorlandığınız bir yıl geçirdiniz. Satürn ise sizlere yaşama bakış açınızı yeniden şekillendirmenizi, bulunduğunuz yeri, yaptığınız işi, potansiyellerinizi yeterince kullanıp kullanmadığınızı sorgulamanıza neden oldu. 2020 yılının Ocak ayına kadar da bu konularda sizleri değişime çağırıyor olacak. Bu sorgulamaları geçen yıldan başlayarak yapanlarınız, belki iş değiştirdi, belki eşinden ayrıldı, belki ruhsal gelişimini mesleki alanlarına yansıttı ve bu yönde kullanmaya çalıştı. Bunu yapanlarınız 6 Ocak Güneş tutulması ki burcunuz üzerinde gerçekleşecek, henüz netleştiremediğiniz kısımların tamamlandığı ve yeni ufuklara yelken açabileceğiniz yeni yıl enerjileriyle karşılanacak. 21 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ise hiç beklemediğiniz, ani bir konunun sizin lehinize sonuçlanmasına aracılık edebilir. Özellikle başkalarının kaynaklarını yönlendirdiğiniz ve yönettiğiniz bir işle uğraşıyorsanız bu işlerden sürpriz gelirler elde etme olasılığınız bulunmakta. Mistik Düğümler yani Rahu ve Ketu’nun Mart ayında burç değiştirmesiyle beraber yaklaşık bir buçuk yıllık süreçte sizleri ruhsal seviye de üst seviyelere taşımakla beraber, yaşam felsefeniz, ilişkileriniz, ortaklıklarınız ile ilgili karmik yüklerinizi temizlemeye davet edecek. Rahu’nun İkizler, Ketu’nun Yay burcuna geçişi ile beraber bu süreçte burcunuzun üzerinde Satürn-Ketu kavuşumu yaşanacak. Bu nadir kavuşum karmanın temizlenmesi adına son derece güçlü enerjiler açığa çıkaran bir birleşimdir. Evet; Hint kaynaklarına göre en zor kavuşumlardan biridir ama bu kavuşumun gerektirdiği çabayı, disiplini ve özveriyi sunanlara uzun vadeli kapılar açan bir birleşimdir. Bu dönemde olduğunuz yeri, hayata bakış açınızı, yaşam şeklinizi sorguladığınız süreçler yaşamanız olası. Bunu yaparken Rahu’nun alanına gidip ilişkilerinizi ve yaşamda kurduğunuz tüm ortaklıkları gözden geçirmeniz istenecek sizden. Bu dönemin sonunda hayatınızdan birçok insan çıkmış olacak. Boşanmalar, ilişki bitimleri, ortaklıkların sona ermesi söz konusu olabilir. Bu süreçte disiplini elden bırakmamanız, yaşamın akışına direnmemeniz ve içgüdülerinize göre hareket etmeniz yerinde ve isabetli olacaktır. Zira ruhsal farkındalık olarak üst seviyelerde olacağınız bir döneme giriyorsunuz.

Jüpiter Kasım 2019’a kadar olan Akrep yolculuğunda gelir gider dengenizi çok iyi ayarlamanız gerektiğini, aksi halde maddi olarak zor sürprizlere hazırlıklı olmanız gerektiğini sislere hatırlatacak. Bu dönemde özellikle ortaklıklarla ilgili ciddi sınavlardan geçeceğiniz için başkaları tarafından aldatılmaya, kandırılmaya açık etkiler barındırıyorsunuz. Ama Jüpiter Akrep burcunda iken  bilinç düzeyinizi üst noktalar taşıyabilir. Özellikle 14-29 Mart arası ciddi ruhsal gelişmeler ve sıçramalar yaşamanız olası. Başta söylediğim 6 Ocak Güneş tutulmasıyla beraber bu yıl burcunuzun üzerinde 3 tutulma gerçekleşecek. Bu da verilen dersleri algılamanız durumunda ciddi bir karmik temizlik yapabileceğinizi ve bu dönem sonunda gayet güzel mesafeler kat edebileceğinizi söylüyor.

Bu yıl ilişkiler bağlamında son derece dikkatli olmanız gereken enerjiler barındırıyor ama tabi ki sezgilerinize güvenmeniz halinde de yeni aşklara yelken açmanız söz konusu. Venüs’ün size aşk tılsımları sunacağı aralıklar 30 Ocak-24 Şubat, 10 Mayıs-3 Haziran ve 28 Haziran-22 Temmuz olacak. Ama son yazdığım tarih aralığında ikizler burcunda ve Rahu ile birlikte olacağından düşünmeden adım atmamanızı, ince eleyip sık dokumanızı tavsiye ederim.

Sevgili Yay Burçları, 2019 sizler için ciddi ve köklü değişimler yaşayabileceğiniz enerjiler ve fırsatlar barındırmakta. Zorlandığınız zamanlar olacaktır elbet ama sabır ve sebat ettiğiniz taktirde harika açılımlara şahit olabileceğiniz bir yıl sizleri bekliyor. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.