Yay Burcu

YAY-1

2020 YAY BURCU

Geçtiğimiz 2,5 yıl büyük bir değişim ve dönüşüm dönemi geçirdiniz. Yaşama bakışınız, hayatı algılayışını ve kendinize olan bakış açınız değişti. Aslında artık gerçek “Sizi” tanıdınız ve özünüze yaklaştınız. 2020 bu değişimin yeni meyvelerini alabileceğiniz, yaşamınızı biraz daha rahat organize edebileceğiniz bir yıl olacak.

Satürn; geçtiğimiz yılki yazılarımda ara ara değindim. Zorlu, yorucu, yıpratıcı ve yoğun bir süreç yaşadınız. Özellikle Ay burcu Yay olanlarınız Sade Sati sürecinin en şiddetli dönemini geçirdi. Her halükarda kendinizden yeni bir ben yaratmanız istendi. Eğer Satürn enerjilerine direnmeyip, kendinizi biraz akışa teslim edip, güvenmeyi ve değişmeyi seçtiyseniz eminim ki şu an bulunduğunuz nokta sizleri bile şaşırtıyordur. 24 Ocak 2020 tarihinde Satürn yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçecek ve yaklaşık 2,5 yıl orada konaklayacak. Sizler için işin en zorlu kısmı bitecek. Satürn Oğlak burcundayken maddi alanlarınızı yeniden organize etmeniz ve bu alanlarda daha akılcı adımlar ve çözümler geliştirmeniz adına sizleri yönlendiriyor olacak. 2020 yılı bir “4” senesi yani kalp çakranın aktive olduğu bir yıl. Bu sayı kişiden istikrar bekler, disiplinli ve özgüvenli olarak emin adımlarla yol almasını bekler. Ancak ruhun dünyevi alemde istikrarlı, disiplinli ve özgüvenli yol alabilmesi için öncelikle iç huzurunda bir istikrar sağlaması gerekir. İşte bu yıl siz o aradığınız iç huzuru, sakinliği, dinginliği, sevgiyi, neşe, keyif ve coşkuyu bulabileceksiniz. Satürn burcunuzdan ayrıldığında artık içsel alanlarınızın daha net ve berrak göründüğünü fark edeceksiniz. Zaten uzunca bir süredir sizlerden sezgisel hareket etmeniz, kalp gözünüzü açmanız istendi, dolayısıyla aslında bu yılın rakamsal enerjisine sizler çoktan geçmiş olabilirsiniz. Bu sizlerin bu yıl yaşayacağı deneyimleri daha net görmesine ve anlamlandırmasına olanak tanıyacak. Sezgisel bakış açınızı korumaya ve geliştirmeye devam etmenizi öneririm. Çünkü artık zihin ve ego’nun çağı bitiyor. Sezgilerin rehberliğinde yeni bir dönem başlıyor.

Jüpiter; burcunuzun yöneticisi, iç huzurunuzun bekçisi yılın büyük bir bölümünü burcunuz üzerinde geçirecek. Yukarıda bahsetmiş olduğum iç huzurunuzun, neşe, keyif ve coşkunun ortaya çıkışını Jüpiter sağlayacak. Jüpiter aynı zamanda yaşamınızda hedefleriniz, arzularınız, beklentilerini ile ilgili maddi manevi desteğini de sizlere sunacak. Bu yıl sizlere sanki her şey berraklaşmış, daha net görünüyormuş gibi hissettirebilir. Bunun nedeni ise diğer burçlara nazaran sizlerin bu köklü dönüşüm sürecini önceden başlatmış ve artık belirli bir yol kat etmiş olmanızdan kaynaklanıyor. Hem kişisel hayatınızda, hem iş alanlarınızda, hem de ilişkilerinizde bu yıl daha randımanlı, akıcı ve olumlu gelişmeleri yaşadığınızı göreceksiniz. Büyük Bilge sizlere bu yıl ihtiyaç duyduğunuz özgüveni, sevgiyi fazlasıyla verecek.

Mars; 08 Şubat-22 Mart arası burcunuz üzerinde transitte olacak. Bu süreçte kendinizi biraz gergin ve dalgalı bir ruh halinde hissetmeniz doğal. Bu süreçte ani girişimlerden kaçınmanızı, adım atarken çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Daha dengeli, rölantide kalmanız yeterli olacaktır. Ayrıca Mars yaklaşık iki yılda bir gerçekleştirdiği Retro hareketini bu yıl tekrarlayacak. 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında önce Koç burcunda başlayıp daha sonra Balık burcunda tamamlayacağı Retro sürecinde aşk hayatınız, iç huzur alanlarınız, işle ilgili süreçleriniz dalgalı bir seyir izleyebilir. Yine bu dönemi de bir izleyici olarak geçirmeniz ve yaşananların ardındakini görmeye niyet etmeniz faydanıza olacaktır.

Venüs; 28 Şubat-28 Mart arasında Koç burcunda ve aşk evinizde ilerleyecek olan Venüs bu alanlarınıza hareket getirecek. Ayrıca Ağustos ayı boyunca İkizler burcunda ikili ilişkiler alanınızı renklendirecek. Bu dönemlerde yeni bir aşka yelken açabilir veya mevcut ilişkilerinizde güzel gelişmelere şahit olabilirsiniz. Ancak Venüs de tıpkı Mars gibi pekte sık gerçekleştirmediği Retro hareketini bu yıl yapacak. Yaklaşık 584 günde bir yaptığı Retro süreci 13 Mayıs-24 Haziran arasında Boğa burcunda gerçekleştirecek. Bu süreçte ani atılımlar yapmamanızı, estetik ve kreatif olan ne varsa bekleme sürecine almanızı tavsiye ederim. Ayrıca Venüs gerilemelerinde Söz, nişan, evlilik gibi aktivitelerin yapılması tavsiye edilmez. Bu tarih aralıklarında bu tür organizasyonları denk getirmemeye hassasiyet gösterin derim. Venüs gerilemesini sizlerin iş ve mesleki alanlarınızdayken yapacak. Bundan dolayı bu süreçte bu konularla ilgili adımlarınızı daha dikkatli atmanızı tavsiye ederim.

Tutulmalar; Güneş ve Ay tutulmaları bu yıl sizlere harika gelişmeler, tamamlanmalar ve hasat etkileri vadediyor. Özellikle burcunuz üzerinde gerçekleşecek 05 Temmuz Ay Tutulması, 10 Ocak ve 21 Haziranda İkizler burcunda gerçekleşecek tutulmalar yaşamınıza dair hem kişisel, hem de mesleki anlamda çok güzel gelişmelerin yaşanmasına, bir süredir tıkanmış ve çözüm bekleyen konuların tamamlanmasına vesile olabilir.

2020 yılının sizlere derin bir nefes aldıracağını düşünüyorum. Bir süredir çok çalıştınız ve artık Satürn ve Jüpiter sizlere hak ettiğiniz rahatlamayı ve akıcılığı sunacak. Hepinizin içinizdeki sonsuz potansiyeli daha fazla keşfettiği, gönül gözünüzün sonuna kadar açıldığı, neşe, keyif, coşku dolu ve en önemlisi sevginin hakim olduğu bir yıl dilerim.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.