Yengeç Burcu

YENGEÇ-1

2020 YENGEÇ BURCU

2020 yılı ilişkiler, ortaklıklar, eğer varsa yurt dışı bağlantıları gibi alanların aktive olduğu ve bu konularda yeniden yapılanmaya çağrıldığınız bir süreci beraberinde getirecek.

Satürn; 24 Ocak tarihinde gökyüzünün ağır topu, karmanın öğretmeni Satürn, Oğlak burcuna geçecek ve yaklaşık 2,5 yıllık bir süreci yöneticisi olduğu bu burç kuşağında geçirecek. Bu tarih sizlerin ikili ilişkiler üzerine yaşamınızda yeniden yapılanma, gözden geçirme ve gerekli değişim ve dönüşümleri yapmanız gereken bir süreci de başlatacak. Özellikle Ay Burcu Yengeç olanlar bu enerjileri daha yoğun hissedecek çünkü Vedik Astrolojiye özel Kandaka Sati dediğimiz bir süreci deneyimliyor olacaklar. Bu dönemde başkaları ile kurduğunuz ama özellikle evlilik, birliktelik gibi gönül bağının bulunduğu ilişkiler düzleminde sınavlardan geçeceksiniz. Bu konularla ilgili yaşamınızdan çıkması gereken insanlar çıkacak ve tabiri caizse aşka, sevgiye olan bakış açınızı yeniden oluşturmanız gereken bir dönem yaşayacaksınız. Tabi ki bu süreçte evlilikler bitebilir, ani evlilik kararları alınabilir, ya da mevcut birlikteliklerin daha da sağlamlaştırılması adına gelişmeler yaşanabilir. Ama yaşadığınız her ne olursa olsun bunun karmik bir süreçten kaynaklandığını ve varsa bu konulardaki hassasiyetlerin su yüzeyine çıkacağından emin olabilirsiniz. Bu dönemi verimli ve sağlıklı bir şekilde geçirmek istiyorsanız yılın enerjisine kulak vermeniz ve deneyimlerinizi, kararlarınızı bu doğrultuda almanız yerinde bir tercih olacaktır. 2020 yılı bir “4” senesi. Bu sayı tekamül süreçlerinin en zorlu basamaklarından biridir. Çünkü kalp çakrası ile bağlantılıdır ve dünyevi bakış açısını yani zihinsel düşünüş şekillerini desteklemez. Bu sayı sizleri ruhsal dönüşüme, sevgiye, ilahi olana çağırır. Yani bir anlamda kalp gözünüzü açmanızı ve içinizde ki potansiyelleri görmenizi ister. Kendinizi bu gözle görüp etrafınızda olanlarında ardındaki hakikati fark etmenizi ve anlamanızı bekler. Zihnin değil sezgilerin aktif olduğu (ki sizler birer su burcu olduğunuzdan doğuştan evrensel enerjilerle doğal bir bağlantınız var) bir süreci destekler. Dolayısıyla Satürn’ü anlamak istiyorsanız var olan sezgisel bakış açınızı devreye almanız gereken bir dönemi yaşıyor olacaksınız. Aksi takdirde yaşadıklarınız bir kaos, karmaşa ve depresyondan öteye geçemez. Ama tam aksini yaptığınızda yaşadığınız deneyimleri neden, nasıl ve niçin yaşadığınızı ve bunlara dair ne yapmanız gerektiğini net olarak görebilirsiniz. Bu yıl geçiştirme yılı değil, hakikati görme ve kavrama yılı.

Jüpiter; büyük bilge, Zodyak’ın Gurusu sizleri bu yıl bedensel ve ruhsal olarak gelişmeniz adına desteklemek için yılın büyük bir bölümünü yöneticisi olduğu Yay burcunda konaklayarak geçirecek. Bu süreçte bedeninizin dilini öğrenmeniz ve anlamanız önemli çünkü bu döngüde yapılması gerekenleri yapmadığınız ya da eksik bıraktığınız noktalarda bedeninizde tezahür edecek rahatsızlıklar olarak sizleri uyarmaya çalışacak. Nerede fiziksel bir sıkıntı tezahür ederse, bilin ki orada yapılması gereken ve anlamanız icap eden bir durum söz konusu. Özellikle böbrekler, boşaltım, sindirim sistemi ve bel bölgesinde belirebilecek bu rahatsızlıklar sizlere aslında karşı cinse duyduğunuz öfkeyi ortadan kaldırmanız, yaşadıklarınızı hazmetmeniz, geçmişi geçmişte bırakmanız, şimdi olana odaklanmanız ve karşılaştığınız sorumlulukların altından kolaylıkla kalkabileceğinize inanmanız gerektiğini söylüyor olacak. Bu dönemi sezgisel bir gözlükle geçirdiğinizde içinizde yeni ufukların açıldığına ve Jüpiter’in bu konuda sizleri destekleyeceğine şahit olabilirsiniz.

Mars; 08 Şubat-22 Mart arası Yay burcunda ilerleyecek olan Mars bu dönemde Jüpiter ve Satürn’ün size verdiği ödevleri yerine getirmeniz için gerekli atılım ve cesareti veriyor olacak. Bu süreçte kendinizi biraz gergin hissetseniz de gerekli olan özgüveninizi tazeleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Mars yaklaşık iki yılda bir gerçekleştirdiği geri hareketine ise bu yıl önce Koç burcunda başlayacak ve Balık burcunda noktalayacak. 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek bu Retro sürecinde iş, meslek, kariyer ve yönetici pozisyonunuzda ki kişilerle ilgili olarak ani gelişmeler, sürtüşmeler veya gerginlikler yaşamanız muhtemel. Olayları kişisel olarak almadan, düşünerek ve adım atmaktan ziyade bekleyerek geçirmeniz yerinde olacaktır. Yine bu süreçte ağzınızdan çıkacak kelimelere özen göstermeniz son derece önemli.

Venüs; aşk tanrıçası bu yıl hedefler, arzular ve uzun vadeli planlar evinizde yoğun enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. 28 Mart-01 Ağustos arasında uzunca bir süre Boğa burcunda konaklayacak olan Venüs burada ayrıca pekte sık yapmadığı geri hareketini yapacak. Yaklaşık 584 günde bir tekrarladığı Retro sürecinde hedefleriniz, arzularınız ve bu yöndeki planlarınız adına adım atmanız desteklenmiyor. Ayrıca kişinin burcu ne olursa olsun Venüs’ün Retro sürecinde söz, nişan, evlilik ya da yeni bir ilişkiye başlamak gibi gönül meseleleri kesinlikle tavsiye edilmez kadim metinlerce. 13 Mayıs-24 Haziran arası bu tarz organizasyonlar için verimli bir zaman gibi görünse de bu tür organizasyonları bu tarih aralığında yapmamanızı şiddetle tavsiye ederim. Venüs gerilemeleri sert ve yoğundur ve ayrıca etkisini o an göstermese bile gönül bağında ciddi çatlaklar oluşturma potansiyeline de sahiptir. 31 Ağustos-27 Eylül aralığında burcunuz üzerinde seyredecek olan Venüs işte bu dönemde yıldızınızın parlamasına vesile olacak. Bu süreçte eğer varsa düğün, nişan gibi organizasyonları planlamanız daha yerinde olacaktır. Ayrıca bu dönem bekar Yengeç burçları için yeni bir aşka yelken açtıkları bir süreci de başlatabilir.

Tutulmalar; bu yıl gerçekleşecek Güneş ve Ay tutulmaları özellikle ruhsal bağlamda sizleri çok destekleyici ve dönüştürücü nitelikte. Bu yılı ruhsal dönüşüme ayıranlarınız için ciddi tamamlanmaları destekleyici enerjiler açığa çıkaracak potansiyeli olan tutulmalar yaşıyor olacağız. Özellikle yılın hemen başında ki Ocak tutulması ve 21 Haziranda ki tutulma döngüleri bu alanlarınızı aktive edecek. Ayrıca bu dönem beklenmedik sürpriz gelişmeleri, yurt dışı bağlantılarını da hareketlendirebilecek nitelikte. Ama ayrıntılı tutulma yazıları yayınlayacağım için burada daha genel bağlamda üzerinden geçmeyi daha doğru görüyorum.

2020 yılı aşka, sevgiye, ikili ilişkilere olan bakış açınızı kökten değiştirmeniz ve yeniden dizayn etmeniz gereken bir yıl. En azından kozmik aktörler sizleri bu yönlere yoğunlaşmanız konusunda cesaretlendiriyor ve yönlendiriyor olacaklar. Onlara kulak vermenizi ve bu yılı sezgisel bir bakış açısıyla ele almanızı tavsiye ediyorum. Hepinize harika dönüşümler yaşadığınız, hakikate bir adım daha yaklaştığınız ve olanın ardındakini görebildiğiniz mükemmel bir yıl dilerim.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.