KOÇ-1

2019 KOÇ BURCU

Sevgili Koç Burçları, 2019 yılı sizlerin hayatında iş, meslek ve kariyer konularının yeniden vücut bulduğu bir yıl olabilir.

Geçtiğimiz yıl Satürn sizleri dönüşmeniz konusunda çokça sınadı. Nerede olduğunuzu, ne yapmak istediğinizi, hayatınızın neresinde disiplin ve özveriye ihtiyaç duyduğunuzu, şu an bulunduğunuz konumun sizi mutlu edip etmediği gibi daha çok kariyer odaklı konularda sizleri düşünmeye davet etti. Geride bıraktığımız yılı Satürn’ün verdiği ödevleri anlayıp, içselleştirip planlama yapanlarınız için 2019 yılı kariyer ve mesleki anlamda köklü değişikliklere sahne olacak. Satürn 2019 yılı boyunca da Yay burcunda ki yolculuğunu sürdürecek. Sizlere çalışmayı bırakmamanızı, disipline olmanızı hatırlatmaya devam edecek. Otoriteyle girdiğiniz sürtüşmelerin yersiz olduğunu ve bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini sizlere sıklıkla vurgulayacak. Mayıs ayına kadar planlarınızı hayata geçirmeniz için gerekli enerjiler mevcut. 6 Ocak’ta ki Yay burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması geçtiğimiz yıl kariyeriniz ile ilgili odaklandığınız bir konunun netleşmesini sağlayabilir. Ayrıca mesleki ve ya kişisel bir eğitim planlamanız varsa yine bu dönemde başlangıçlar yapabilme olasılığınız bulunmakta. Hemen ardından 21 Ocak’ta ki Yengeç burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması ise uzun bir süredir düşünmüş olduğunuz taşınma, yeni ev alımı veya satmayı planladığınız mülklerinizle ilgili bir konunun tamamlanmasına aracılık edebilir. Mayıs- Eylül arası Retro sürecine girecek olan Satürn bu devreye kadar neler yaptığınızı, yeterince çalışıp çalışmadığınızı, gerekli özveriyi verip vermediğinizi sorgulamanız ve eksiklikleri tamamlamanız için sizlere fırsat verecek.

Akrep burcunda ki yolculuğuna Kasım 2019’a kadar devam edecek olan Jüpiter, sizlere hem iş hayatınızda hem de ilişkilerinizde basmakalıp yargılardan kurtulmanızı ve artık sezgilerinize güvenmeniz gerektiğini hatırlatacak. Dönüşüm sürecinizde bakış açınızı “Başkaları Ne Düşünür”den “Beni Mutlu Eden Nedir?” sorusuna yöneltmeniz ve cevapları bulmanız konusunda sizler için itici güç oluşturacak. Bu dönemde başkalarının kaynaklarından faydalanma ihtimaliniz güçleniyor. Özellikle varsa komisyon, sigorta, prim ve aracılık ettiğiniz işlerden doğan gelirleriniz de bu yıl artış yaşamanız olası. Nisan-Ağustos arası Retro sürecine girecek olan Jüpiter bu sürece kadar sezgilerinizi dikkate alıp almadığınızı, hala maskeleri takıp başkalarını memnun etmeye çalışıp çalışmadığınızı, kısacası dönüşüm için ne kadar samimi olduğunuzu sorgulamanıza ve görmenize neden olacak. Yaşamınızda ne kadar adil ve etik davrandığınızı tartmanıza ve dengelemenize olanak sunacak.

Bütün burçlar için 2019’un en önemli gökyüzü hareketi ise Mistik Düğümlerin (Rahu ve Ketu) 08 Mart itibariyle burç değiştirecek olması. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçecek ve yaklaşık bir buçuk yıl burada konaklayacaklar. Geçtiğimiz bir buçuk yıllık süreçte hayatta ki statünüz ile ilgili yüklerinizi ortaya çıkaran ve bunları halletmeniz için köklerinize dönmenizi size fısıldayan mistik düğümler, önünüzde ki uzun bir süreçte sizlere ruhsal farkındalığınızı artırmanızı, otoriteyle olan problemlerinizi anlamanızı ve çözmenizi ve bunu yaparken de iletişim kanallarınızı yargısız, esnek ve dolaysız kullanmanızı öğretmeye çalışacak. Bu süreçte ruhsal farkındalığınızı geliştirmek için çabalamanız önemli. Bu bir eğitim olabileceği gibi, meditasyon, yoga ya da sizleri dinginliğin kucağına bırakacak herhangi bir hobinizi hayata geçirmeniz bu dönem gelişiminiz için çok önemli. Mistik düğümlerin verdiği enerjileri olumlu kullanmanız halinde bu dönem sonunda tamamıyla değişmiş bir ‘SİZ’le karşılaşma olasılığınız çok yüksek.

Burcunuzun yöneticisi Mars ise 5 Şubata kadar Balık burcunda ve maddi yönlerinizi hassas etkilere sokuyor, 6 Şubat 22 Mart arası kendinizi gergin ve öfkeli hissedebilirsiniz. Bu dönemde dengede ve sakin kalmaya çalışın. 8 Mayıs 21 Haziran arası ise işinizle alakalı ela aldığınız konularda daha rahat çözüme ulaşabileceksiniz.

Venüs ise ilişkiler ve her türlü ortaklıklarınız ile ilgili verilen ödevleri ne kadar uygulayıp uygulamadığınızı denetleyecek. 30 Ocak 24 Şubat arası bolluk enerjilerini, 22 Mart 15 Nisan arası hedeflerinize daha kolay ulaşma enerjilerini, 10 Mayıs 3 Haziran arası ise aşk enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak.

2019 yılının sizler için dönüşüm yılı olacağını düşünüyorum. Gökyüzünün sizlere vadettiği enerjileri doğru kullanmanız ve kendinizden yeni bir ‘BEN’ yaratmanız temennisiyle hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

BOĞA-1

2019 BOĞA BURCU

Sevgili Boğa burçları 2019 yılı sizler için ruhunuzu arındıracağınız enerjiler barındırmakta.

Satürn geçtiğimiz bir yıl boyunca sizlerin bu yıla hazırlanmanız için çalıştı. Bu dönemde belki işinizi kaybettiniz, belki ciddi maddi problemler yaşadınız, kendinizi çoğu zaman karamsar ve mutsuz hissettiniz, ani değişikliklere ayak uydurmaya çalıştınız, hastalık ve ölüm korkunuz su yüzüne çıktı ve kendinizi çoğu zaman boğulmuş ve belki de sıkışmış hissettiniz. Satürn’ün size bu enerjileri yansıtmasının tek sebebi vardı; “DEĞİŞİME DİRENME”. Yaşamımızın belirli evreleri kendimizden yeni bir ben yarattığımız süreçlerdir. Sizler bu sürecin ortasındasınız ve öğretmeniniz Satürn’e kulak verdiğiniz takdirde değişim için gereken özgüveni ve disiplini alacağınıza emin olabilirsiniz. Eğer geçtiğimiz yılı bakış açınızı değiştirmeye, karmik korkularınızla yüzleşmeye ve maddi ve manevi dünyanın dengede olması gerektiğini anlayarak geçirdiyseniz 2019 yılı sizler için ruhsal arınma yılı olacak. Ünlü yazar Paulo Coelho’nun şu sözünü 2019 yılı boyunca kendinize düstur edinmenizi tavsiye ederim; “Başkalarını memnun etmek için yaşarsan herkes seni sever, Kendin hariç.” Bu 2019 yılını anlamanız ve dönüşümsel etkileri kavramanız açısından son derece önemli. Çünkü Mart 2019 geldiğinde Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştiriyor olacaklar. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçiş yapacak. Satürn’ün de 2020’nin Ocak ayına kadar Yay burcunda olduğunu düşünürsek Satürn-Ketu kavuşumu yaşıyor olacağız. Bu kavuşum zorlayıcıdır evet ama sizler için en derinlerinizi keşfedeceğiniz, sezgilerinizi yükselteceğiniz ve karmik yüklerinizi temizleyeceğiniz enerjiler barındırmakta. Rahu ise İkizlerde size bu karmik temizliği nasıl yapacağınızı fısıldıyor olacak. Büyüdüğün aileye dön, köklerine dön ve oradaki karmik yüklerini gör, affet ve serbest bırak, sonrasında tekrar Yay’a ve Ketu-Satürn’e dön ve içindeki potansiyeli keşfet diyecek. Özellikle Mart ayının ortalarında Jüpiter’in Jyhesta (Yeşta) takımyıldızın son derecelerinde yapacağı yolculukta ruhsal farkındalığınız üst seviyelerde olacağı için bu yıla başlarken niyetlerinizi, yaşam amaçlarınızı doğru belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Jüpiter demişken Kasım 2019’a kadar Akrep yolculuğuna devam edecek olan Jüpiter ise sizlere şunu söylüyor; Kendine güven, hislerine ve sezgilerine güven, korkuların yüzünden başkalarının dediklerini uygulamaktan vazgeç ve olmak için doğduğun kişi ol. Şifalı enerjileriyle bu mesajları size verirken doğuştan gelen spritüel ve ruhsal yeteneklerinizi artık kullanma zamanının geldiğini sizlere hatırlatacak. Jüpiter’in Retrosuna başlayacağı 10 Nisan’a kadar bu enerjileri kullanmanız halinde bu sürece kadar yapmış olduğunuz tüm değişikleri değerlendirme ve netleştirme fırsatına sahip olacaksınız. Bu dönemde yeni yerler keşfetme, uzun seyahatler yapma arzunuz kabaracak. Hislerinize güvenmeniz halinde hem mevcut birlikteliğinizde harika gelişmeler yaşayacaksınız, bekarsanız yeni birlikteliklere yelken açacaksınız. Bekar Boğa burçları hayatınızın aşkını, ruh ikizinizi arıyorsanız sezgilerinizin ırmak gibi çağladığı bu yıl buna çok yakınsınız haberiniz olsun.

Burcunuzun yöneticisi Venüs’e baktığımızda Ocak başı itibariyle Jüpiter’e katılacak ve Ocak sonuna kadar el ele verip aşk tılsımlarını sizlere saçacaklar. 25 Şubat 21 Mart arası maddi bolluk bereket enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. 22 Mart 15 Nisan arası ise kariyeriniz ve statünüz ile ilgili güzel enerjilerini sizlere yansıtacak. 6 Ocak Güneş, 16 Temmuz Ay ve 26 Aralık Güneş tutulmaları Yay burcunda gerçekleşecek ki; bu hazır olmanız durumunda ve değişimin akışına direnmediğiniz takdir de geleceğiniz noktaya inanın sizde şaşıracaksınız.

Mars 6 Şubat’a kadar iş alanlarınızda ani gelişmeleri tetikleyebilir. 23 Mart 7 Mayıs arası ise burcunuzun üzerinde konaklayacak olan Mars, kendinizi gergin ve biraz kuruntulu hissetmenize neden olabilir. Sakin kaldığınız ve adımlarınızı düşünerek attığınız takdir de sizler için sorun olmayacaktır. Bu yıl kariyer alanlarınızdan daha ziyade kişisel ve ruhsal gelişiminize odaklanacağınız bir yıl olacak.

Sevgili Boğa burçları ipleri elinize aldığınızda ve değişmeye niyet ettiğinizde 2019 yılı sizler için harika dönüşümler yaşayacağınız bir yıl olacak. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

İKİZLER

2019 İKİZLER BURCU

Sevgili İkizler burçları 2019 yılı kendi potansiyellerinizi keşfedeceğiniz, hedeflerinizi ve yaşama bakışınızı yeniden şekillendireceğiniz, ilişkilerinizi gözden geçirip düzelteceğiniz, kısacası bir restorasyona gireceğiniz bir yıl olacak.

Geçtiğimiz yıl daha çok maddi alanlarla ilgili dönüşüm ve gelişim süreçlerinden geçtiniz. Belki çalışmanıza rağmen istediklerini almakta biraz zorlandınız, anlayamadığınız, içinden çıkamadığınız durumlarla baş etmek zorunda kaldınız. Çünkü gökyüzü enerjileri sizleri maddi dünyaya bakışınız konusunda hem geçmiş karmik yüklerinizle, hem de bu hayatta halletmeniz gereken süreçlerle yüzleştirdi. Bu dönüşümden geçerken de hem ortaklı işleriniz, hem de özel ilişkilerinizle ilgili de değişime hazırlandınız. Satürn sizleri 2019 yılında gireceğiniz sürece hazırladı adeta. Ay düğümleri ise öncelikle maddi dünyaya karşı olan bakış açılarınızı sorgulattı sizlere.

Satürn 2020 yılının ocak ayına kadar Yay burcunda konaklıyor olacak. Mart başları itibariyle de Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştirecek. Rahu tam burcunuzun üzerine, Ketu ise Yay burcuna geçiş yapacak ve bu tarihten itibaren yaklaşık bir buçuk yıl sizleri yaşama bakış açınızı, hedeflerinizi, önceliklerinizi, kendi potansiyellerinizi yeniden gözden geçirmeniz ve değiştirmeniz gereken yerlere müdahale etmeniz için itici güç oluşturacaklar. Bu yıl kendinize sıklıkla şu soruları sorarken bulabilirsiniz; Ben Kimim? Bu Hayattaki Amacım Ne? Neyi Yapmak Beni Mutlu Ediyor? Yeteneklerim ve Potansiyellerim Neler?

İlişkileriniz ve ortaklıklarınızla ilgili tüm karmik temizlik fırsatını gün yüzene çıkaran Satürn-Ketu kavuşumu bunu halletmeniz için Rahu’nun bulunduğu noktaya gitmenizi ve kendinize bu soruları sorup, cevaplarını netleştirmenizi istiyor olacak. Bu doğrultuda yaşamınızda yapacağınız restorasyon sonucu, tekrar Ketu’nun bulunduğu noktaya gidip neden bunca zamandır ilişkileriniz ve ortaklıklarınız ile sorunlar yaşadığınızı görüp, anlayıp ve serbest bırakmanız için gereken enerjilerini sizlere yansıtıyor olacaklar. Bu yıl geçmişten gelen ilişki ve ortaklıklarla ilgili karmik yüklerinizi temizleme zamanı ve bunu öncelikle kendinizi değiştirecek başarabileceğinizi anlama zamanı. Yaşam, dünya, evren kısacası her şey sürekli bir değişim halindedir. Değişim öncelikle içeriden başlar. Siz değişirseniz yaşamınız da değişecektir. Bu doğrultuda ne kadar özverili olduğunuzu, değişimi başarmak için ne kadar disiplinli çalışıp çalışmadığınızı Satürn’ün Retro yapacağı Mayıs ve Eylül arası anlama fırsatınız olacak. Bu dönemde özverinizden ve disiplininizden vazgeçmemeniz önemli olacaktır. Burcunuzu yöneten Merkür sizlere doğuştan gelen bir zeka, kavrama ve anlama gücü ve en önemlisi iletişim yeteneği bahşetmiştir. Lütfen bu yıl bunu kullanın ve kendi yaşamınıza el koyun.

Jüpiter ise Kasım 2019’a kadar yolculuğuna devam edeceği Akrep burcunda sizlere, Satürn, Rahu ve Ketu üçlüsünün verdiği ödevleri yapmanız halinde bulunduğunuz ortamı, çalışma şartlarınızı, belki işinizi değiştirmeniz ile ilgili desteğini veriyor olacak. Bunu yapabilmeniz için içinizi yani sezgilerinizi dinlemenizin ne kadar önemli olduğunu hatırlatacak. Bu dönemde çevrenizde ki insanları artık düşman, rakip gibi algılamaktan vazgeçip karşılaştığınız her insanın sizlerin gelişimi için bir fırsat olduğunu algılamanız önemli. Evrende tesadüf diye bir şey yoktur. Dolayısıyla karşılaştığınız her insan gelişiminiz için bir fırsattır. Bu dönemde beslenmenize de dikkat edip, vücudunuzu sağlıklı tutmanız ama en önemlisi ruhunuzu besleyecek aktivitelerle uğraşmanız yerinde ve faydalı olacaktır.

6 Ocak’ta ki Güneş tutulması ve 21 Ocak’ta ki Ay tutulması ortaklıklar ve parasal kazançlar aksında olacağı için, geçen yıl uğraşıp sonuç alamadığınız, ya da planlayıp hayata geçiremediğiniz işleri sonuçlandırmak adına sizleri destekleyecek. Yılın başlarında gökyüzünün sizlere verdiği enerjileri doğru kullanmanız halinde Venüs 28 Haziran 22 Temmuz aralığında bu yıl ki hedef konularınızda birçok tamamlanışa sahne olabilir. Özellikle 02 Temmuz da burcunuzun üzerinde gerçekleşecek Güneş tutulması harcadığınız eforun, sabrın ve disiplinin karşılığını sizlere yansıtma potansiyeline sahip.

Sevgili İkizler burcu, bu yıl gerçek potansiyellerinizi keşfedeceğiniz ve yaşamınıza yeni bir dönüşüm katabileceğiniz enerjiler barındırmakta. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

YENGEÇ-1

2019 YENGEÇ BURCU

Sevgili Yengeç Burçları, 2019 yılı mesleki anlamda ki karmik yüklerinizle yüzleşeceğiniz ve maddi alanlarınızı yeniden dizayn etmeye yönlendirileceğiniz bir yıl olacak.

Geçtiğimiz yılı iyi değerlendirdiyseniz bu yıl yaşayacağınız dönüşümlere de hazırsınız demektir. Geçtiğimiz yıl kendi potansiyellerinizi keşfettiğiniz, hedeflerinizi revize ettiğiniz, nerede olmak istediğinize karar verdiğiniz ve bunu yaparken de ilişkiler kaynaklı karmik yüklerinizle yüzleştiğiniz bir yıl oldu. 2019 yılı ise bunları ne ölçüde başardığınızın sonuçlarını göreceğiniz bir yıl olacak. Eğer verilen ödevleri iyi anlayıp, hayata ve uygulamaya geçirdiyseniz bu yıl mesleki anlamda gelecek derslere ve maddi alanlarınızı dizayn etmenizi gerektirecek enerjilere de hazırsınız demektir. Ama eğer geçtiğimiz yılı anlamadan ya da anlayıp bir şey yapmadan geçirdiyseniz bu yıl mesleki anlamda ve gelir gider dengeniz anlamında ciddi sınavlara tabi tutulacağınız bir yıl olacak. Mart ayından itibaren Mistik Düğümler olan Rahu ve Ketu’nun İkizler ve Yay hattına geçecek olması bu enerjileri açığa çıkaracak. Ketu ve yanında ki Satürn sizlere düşman veya rakip olarak gördüğünüz insanların aslında karmik yüklerinizin tezahür ediş biçimi olduğunu, çalışma yeriniz ve bulunduğunuz konumu hayata bakış açınızın şekillendirdiğini, sağlığınızı bozanın aslında yüklerinizden kaynaklandığını söyleyecek ve gösterecekler. Rahu ise bunu halletmeniz için içinize dönmeniz gerektiğini, en az maddi dünya kadar manevi tarafınızı da geliştirmeniz gerektiğini, kaybetme korkunuzu yenmeniz ve bunun üstesinden gelmeniz gerektiğini, bunu yapacak özgüven ve cesarete sahip olduğunuzu sizlere fısıldıyor olacak.

Jüpiter ise 2019 Kasım’ına kadar Akrep burcunda durarak, spritüel ve sezgisel taraflarınızı geliştirmeniz, ruhunuzu daha derinden anlamanız ve kurtuluşun anahtarının siz olduğunu kavramanız için sizleri enerjileriyle destekliyor olacak. Ayrıca Rahu ve Ketu’nun verdiği ödevleri yaparken, etik ve adil olmanız gerektiğini, kabuğunuza çekilmek yerine o kabuğu kırmanız gerektiğini sizlere hatırlatacak. Önceliğin kendi ruhsal mutluluğunuz olduğunu ve bunu gerçekleştirmek için her türlü bilgi, eğitim ve girişim fırsatlarını sizlere sunmak için elinden geleni yaptığını sizlere gösterecek. 6 Ocak’ta Yay burcunda gerçekleşecek Güneş ve 21 Ocak’ta burcunuzun üzerinde gerçekleşecek Ay tutulması geçtiğimiz yılı ne ölçüde değerlendirdiğinizi ve neleri tamamladığını görmeniz adına potansiyel sunmakta. Ayrıca yeni yıla yeni bir sayfa açarak başlamanız adına da destekleyici olacak.

Bu dönemde kendinizi öfkeli, kızgın ve de biraz sabırsız hissedeceğiniz ama aynı zamanda dikkat çekici olacağınız dönem ise 22 Haziran 7 Ağustos arası olacaktır. Bu dönemde Mars ve Venüs burcunuz üzerinde kavuşum halinde olacağı için sakin ve dengede kalmanız gelen fırsatları da kullanmanız ama benim kanaatime göre yeni bir ilişkiye başlamamanız yerinde olacaktır. Bu yıl yeni ilişkiler adına kalp gözünüzle görebildiğiniz bir yıl gibi gelmiyor bana. Ama tabi ki duygularınızdan eminseniz kalbinizin sesini dinleyebilirsiniz.

Sevgili Yengeç Burçları, 2019 yılı dünyevi alan ile ruhsal alanı dengeye oturmaya çağrıldığınız ve bunu yaparken de hayatın bir zulüm değil bir lütuf olduğunu, etrafınızda ki insanların düşmanınız değil gelişiminiz için bir fırsat olduğunu anlamanız adına güçlü enerjiler barındırmakta. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

ASLAN-1

2019 ASLAN BURCU

Sevgili Aslan Burçları, 2019 yılı sizler için dünyevi ve ruhsal alanlarınızı dengeleme şansını yakalayabileceğiniz, çevrenizde yeni ufuklar açabileceğiniz bir yıl olacak.

Sizler geçtiğimiz yılı mesleki anlamda önemli kararlar aldığınız, yeni işlere adım attığınız ve bunu yaparken de ruhsal düzeyde de gelişim sağlamanız gerektiğini anladığınız bir yıl geçirdiniz. Bu ödevleri kavrayamayan ya da kavradığı halde görmezden gelenler ise iş kayıpları ve ciddi mali kayıplar yaşamış olabilir. Geçtiğimiz bir yıl boyunca Satürn sizlere dengenin önemini anlatmaya ve bu yolda özveri, çaba ve disipline olmanız gerektiğini göstermeye çalıştı. Dünyevi başarının ancak ve ancak dengeli bir ruhsal yaşamla vücut bulabileceğini, aksi halde içsel mutluluğunuzun ve dünyevi hayatınızın da bir kabusa dönüşebileceğini sizlere gösterdi. Mistik düğümlerin yani Rahu ve Ketu’nun Mart başlarında burç değişiklikleriyle beraber artık ruhsal yolculuğunuzda ki karmik yüklerinizi tanımaya ve bunu yaparken de dışarıya açılmanız gerektiğini kavramaya başlayacaksınız. Ketu Yay burcuna ve Satürn’ün yanına geçerken, Rahu da İkizler burcuna geçecek. Rahu mesleki anlamda ve varlıklarınızı arttırma adına geçtiğimiz yıl verdiği ödevleri yaptıysanız çok olumlu çalışacak. Ama Ketu ve Satürn bunu yaparken inaçlarınızı, basmakalıp yargılarınızı, değerlerinizi, ruhsal yolculuğunuzu yeniden gözden geçirmenizi ve kavramanızı isteyecek. Geçmiş karmik yükleriniz den gelen duvarlarınızı görmeniz, bunları anlamanız ve serbest bırakmanız ruhunuzun temizlenmesi adına önemli. Rahu bunu gerçekleştirmenin geniş bakış açısına sahip olmak, kabuğunuzdan sıyrılmakla mümkün olabileceğini ve kendi küçük dünyanızdan geniş evrene bakabilmeyi gerektirdiğini söyleyecek. Artık büyük resmi görmenizin zamanı geldi; bunu yaparken en büyük mucizenin aslında “siz” olduğunu kavramanız çok önemli. 6 Ocak Güneş, 16 Temmuz Ay ve 26 Aralık Güneş tutulmaları Yay burcunda gerçekleşecek ki; ruhsal tamamlanma ve bu alanlarda ki karmik yüklerinizi temizleme adına güçlü enerjileri sizlere yansıtacak.

Jüpiter Kasım 2019 yılına kadar Akrep yolculuğuna devam edecek. Bu dönemde bu dönüşümü gerçekleştirmek adına evden ayrılma, değiştirme, uzun yolculuklar yapma ihtimaliniz olabilir. Tabi ki planlamanızı doğru yaptığınız takdirde bunda herhangi bir sorun yok. Jüpiter ayrıca içsel mutluluğunuzu, vicdanınızı, ruhsal sağlığınızı dengelemek adına olumlu enerjilerini sizlerle paylaşacak. Bu yıl ki yolculuğunuzda yapacağınız dönüşümler için gerekli donanıma, sezgilere, inanca sahip olduğunuzu ve istemeniz halinde değişimin çokta zor olmadığınız sizlere gösterecek. 10 Nisan’da Jüpiter, 30 Nisanda da Satürn geri hareketine başlayacak ve neler yaptığınızı, bakış açınızı ne kadar değiştirdiğinizi, bunu yaparken ne kadar özveri, çaba ve disiplin gösterdiğinizi görebilmeniz adına ve toparlamanız veya düzeltmeniz gereken yerleri saptamanıza olanak sağlayacak.

9 Ağustosta Mars’ın, 16 Ağustosta da Venüs’ün burcunuz üzerinde yapacağı transitte ilişkileriniz ile ilgili ani kararlar almanız olası. Ani bir evlilik ya da tam tersi olan ani ayrılışlar ve kopuşlar yaşama enerjileri mevcut. Bu dönemde Eylül ayının sonlarına kadar düşünmeden adım atmamanızı, kendinizi biraz geriye çekip olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirmenizi tavsiye ederim. Sakin ve dengede kalmanız halinde bu yoğun enerjilerin olduğu dönemi olumlu atlatmanız olası görünüyor.

Sevgili Aslan Burçları, 2019 yılı hayata geniş perspektiften bakabileceğiniz, büyük resmi görebileceğiniz ve içsel duvarlarınızı yıkabileceğiniz bir yıl olabilir. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

BAŞAK-1

2019 BAŞAK BURCU

Sevgili Başak Burçları, 2019 sizler için yuvanıza, köklerinize, ailenize döndüğünüz ve burada ki karmik yüklerinizi temizlediğiniz, statünüzü ve toplum içerisinde nerede olmak istediğinizi belirlediğiniz bir yıl olacak.

Geçtiğimiz yıl boyunca Satürn sizlerin köklerinizi, yuvanızı ve içinden çıktığınız aileyi anlamaya davet etti. İçsel ve kalbi mutluluğunuzun buradaki yükleri temizlemenizden geçeceğini sizlere vurguladı. Bunu yaparken Ketu ruhsal tarafınızı geliştirmeniz gerektiğini, Rahu ise kabuğunuzdan sıyrılmanızı ve büyük resmi görmenizi istedi. Ocak ayında ki tutulmalarla (6 Ocak Güneş, 21 Ocak Ay) beraber bu ödevleri ne ölçüde yaptığınızı ve neleri tamamlayıp yeni yıla yeni bir sayfayla başlayacağınızı görebilme fırsatını yakalayacaksınız.

Mart ayıyla beraber Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştirecekler ve bu yılın sizin için neyi ifade ettiğini vurgulayacaklar. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçecek ve yaklaşık bir buçuk yıl boyunca bu alanlarda konaklayacaklar. Yaşanacak Satürn-Ketu kavuşumu doğduğunuz yer, aileniz, kökleriniz hatta geçmiş atalarınızdan getirdiğiniz karmik yükleri temizlemeniz için enerjilerini sizlere yansıtacaklar. Başlarda kendinizi biraz bunalmış, yorulmuş hissetmeniz doğal ama unutmayın ki tüm bunlar ruhsal gelişiminiz için gerekli enerjiler. Ketu bu yükleri temizlemeniz için sizleri Rahu’nun bulunduğu alana yönlendirecek. Rahu sizlere hayatta ki statünüzün, yeteneklerinizin ve bu konuda ki aileden aldığınız desteklerin neler olduğuyla ve hangi yöne gitmek istediğinizi belirlemeniz gerektiğini hatırlatacak. Kendinizi nerede görmek istiyorsunuz? Bu sorunun yanıtlarını ve yapmanız gerekenleri anlarken bir yandan da bu konularla ilgili ortaya çıkan karmik yüklerinizi temizlemeniz ve serbest bırakmanız gerekecek. Toplum içerisinde kendinizi nerede görmek istediğinizi belirleyeceğiniz bir dönem olacak. Ayrıca bu dönem başarılar adına da destekleyici ve varlık edinme anlamında da verimli enerjiler barındırmakta. Bu yıl Ketu’nun verdiği ödevleri anlayıp, çözdüğünüz ve bunu yaparken de özverili ve disiplinli olduğunuz takdirde yılsonunda hedeflerinize ulaşmanız olası görünüyor.

Jüpiter ise Kasım 2019’a kadar Akrep yolculuğunu sürdürecek. Çevrenizle kurduğunuz iletişiminizde artık başkalarını dinlemekten vazgeçip iç sesinize güvenmeniz gerektiğini söyleyecek. İletişiminizi yeniden şekillendirmenizi ve özgün olmanız gerektiğini, ilişkilerinizi kurarken adım adım ilerlemenizin daha sağlıklı olduğunu sizlere hatırlatacak.

Mars ise 5 Şubat’a kadar Balık yolculuğunda olacak ve partnerinizle ya da eşinizle olan iletişimlerinizde gergin enerjilerini sizlere yansıtacak. Bu aralıkta çok alıngan olmamanızı, ağzınızdan çıkan sözcükleri önce düşünüp sonra söylemenizi tavsiye ediyorum. Sakin olmanız ve yaşanılanları büyütmemeniz olası gerginlikleri de ortadan kaldıracaktır. 22 Haziran 8 Ağustos arası hedeflerinize kitlendiğiniz ve daha rahat ulaşabildiğiniz bir dönem olacak. Tabi ki bu dönemde Satürn ve Jüpiter Retro hareketinde olacağı için, disiplinden vazgeçmeden, sakin, serinkanlı olmanız ve yaşananları da dev aynasında görmemeniz isabetli olacaktır.

İlişkiler ve aşk hayatınız anlamında Venüs, 25 Şubat 21 Mart aralığında, 16 Nisan 9 Mayıs aralığında ve 9 Eylül 3 Ekim aralığında pozitif enerjilerini yansıtıyor olacak.

Sevgili Başak Burçları, 2019 yılı enerjileri iyi kullanmanız halinde kariyer hedeflerinize ulaşabilmenizi sağlayacak potansiyelde. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

TERAZİ-1

2019 TERAZİ BURCU

Sevgili Terazi Burçları, 2019 yılı sizler için yeni bir dil geliştireceğiniz, yaşama bakış açınızın ve hayat felsefenizin yeniden oluşturacağınız bir yıl olacak.

Geçtiğimiz yıl hayatta kendinizi nerede görmek istediğiniz, potansiyellerinizi keşfettiğiniz ve bunu yaparken de köklerinize indiğiniz bir yıl oldu. Geçen yılı verimli kullanan Terazi burçları kariyer ve statü konularında ciddi sıçramalar, yeni iş alanları, maddi kazançlar adına iyi bir yıl geçirdiler. Satürn ise Ocak 2020’ye kadar konaklayacağı Yay burcunda sizlere iletişim dilinizi yeniden düzenlemeniz konusunda hatırlatmalarda bulundu. Aslında bir anlamda sizleri 2019 yılına hazırlamaya çalışıyordu. Bunu anlayıp içselleştirenleriniz yılbaşında ki Güneş tutulmasında (6 Ocak) ve hemen ardından 21 Ocak’ta ki Ay Tutulmasında kariyerleri ile ilgili konuların netleşmesine şahitlik edebilir.

Mistik Düğümlerin yani Rahu ve Ketu’nun Mart ayında burç değiştirmesiyle beraber yaklaşık bir buçuk yıllık süreçte sizleri kişisel ve ruhsal gelişiminize odaklanmaya çağıracak. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçecek. Ocak 2020’ye kadar Ketu ile kavuşum yapacak olan Satürn kendinizi ifade ediş biçiminizi sorgulamanıza ve bu konuda ki karmik yüklerinizi temizlemeye çağıracak. Artık keskin yargılardan, sivri hatlardan kurtulmanızı, iletişiminizi daha esnek, yargısız ve egodan arındırılmış şekilde kullanmanız gerektiğini sizlere vurgulayacak. Bunu gerçekleştirmenin yolunun Rahu’ya gitmek ve orada çözüm aramaktan geçtiğini gösterecek. Yani artık basmakalıp yargılardan, içinizde oluşturduğunuz inanç duvarlarından kurtulmanız gerektiğini anlayacaksınız. Bunu yapmanın, perspektifinizi yeniden oluşturmaktan, ruhsal ve kişisel gelişiminize yatırım yapmaktan geçtiğini öğreneceksiniz. Bu dönemde kendinizi tüm düşüncelere, tüm inanç sistemlerine açmanız büyük resmi görebilmeniz adına önemli. Bu süreçte yeni eğitim almaktan tutun, meditasyon, yoga gibi ruhunuzu dinginleştirecek aktivitelere yönelmeniz, yada sizi rahatlatacak hobilerinizle uğraşmanız olası. Ama artık sizler için istikrarlı olma zamanı; değişimin özveri ve disiplin gerektirdiğini unutmamalısınız. Siz unutsanız da Satürn sizlere bunu sıklıkla hatırlatıyor olacak. Bu yıl “DENGE” sizler için anahtar kelime. Maddi dünya ile Manevi dünya arasında bir dengenin olması gerektiğini en çok bu yıl anlayacaksınız.

Jüpiter Kasım 2019’a kadar konakladığı Akrep burcunda maddi olanaklarınız açısından sizlere olumlu enerjilerini yansıtıyor olacak. Maddi fırsatlar yaratmanız adına sezgilerinize güvenmenizi başkalarının fikriyle hareket etmemenizi sizlere fısıldayacak. Özellikle 6 Şubata kadar bu enerjileri kullanmanız halinde Mars’ın da katkısıyla yoğun ama yeni fırsatların ve kapıların açılacağı bir dönem yaşayacaksınız. Mart ayının ortalarında Jüpiter’in Jyhesta (Yeşta) takımyıldızın son derecelerinde yapacağı yolculukta (29 Mart’a kadar) ruhsal farkındalığınız üst seviyelerde olacağı için bu dönemde çıkacak fırsatlar için başlangıçlar yapmanızı ve iç sesinizi dinlemenizi tavsiye ederim.

İlişkiler bağlamında ise Venüs’ün bu yıl potansiyellerin olduğu ve güzel enerjilerini sizlere yansıtacağı zamanlar 22 Mart-15 Nisan,10 Mayıs-3 Haziran ve 4 Ekim-28 Ekim aralıkları olacak.

Sevgili Terazi Burçları, 2019 yılı ruhsal farkındalığınızın artacağı, dengeyi bulacağınız ve iletişim şeklinizi yeniden dizayn edebileceğiniz enerjiler barındırmakta. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

AKREP-1

2019 AKREP BURCU

Sevgili Akrep Burçları, 2019 sizler için maddi dünya ile ve parayla olan ilişkilerinizi yeniden şekillendirebileceğiniz ve bunu yaparken de kişisel ve ruhsal gelişiminizi arttıracağınız bir yıl olacak.

Geçtiğimiz bir yıl boyunca kendinizi ifade ediş biçiminizi sorgulamanıza, keskin yargılarınızdan, sivri ve katı konuşmalarınızdan kurtulmanıza, iletişiminizi daha esnek, yargısız ve egodan arındırılmış şekilde kullanmanız gerektiğini anlamanıza neden olacak enerjiler barındırıyordu. Basmakalıp yargılardan, içinizde oluşturduğunuz inanç duvarlarından kurtulmanız gerektiğini ve bunu yapmanın ruhunuzu beslemekten yani kişisel ve ruhsal gelişiminize yatırım yapmaktan geçtiğini kavradınız. Bu ödevleri anlayıp içselleştirenleriniz eminim ki yeni ruhsal açılımlar, yepyeni bakış açıları ve büyük resmi daha net görebildiğiniz bir seviyeye geldi. 6 Ocak Güneş tutulması ve 21 Ocak Ay tutulmalarında başarmış olduğunuz gelişimin meyvelerini bir anlamda ektiğinizi biçtiğiniz enerjileri bulacaksınız ve temiz bir sayfa ile 2019 yılına gireceksiniz. Satürn ise Yay burcunda maddiyatla ilgili algılarınızı yeniden düzenlemeniz için sizleri düşünmeye davet ediyordu yani bir anlamda sizleri bu yıla hazırlıyordu. Mistik Düğümler yani Rahu ve Ketu’nun Mart ayında burç değiştirmesiyle beraber yaklaşık bir buçuk yıllık süreçte sizlere maddi dünya ve para ile ilgili algılarınızı sorgulamanızı ve bu konuda geçmişten getirdiğiniz yüklerinizi serbest bırakmanızı söylüyor olacak. Yay burcunda ki Satürn ve Ketu kavuşumu tıpkı her şey gibi paranın da bir enerji olduğunu, karmanızda ki kıtlık bilincini çözmeniz gerektiğini ve bunu yapmanın istikrar, özveri ve disiplinden geçtiğini sizlere hatırlatacak. Rahu kendi alalına gelmenizi (İkizler) ve bu yükleri serbest bırakmanızın sezgilerinize güvenmekten, kuşkucu olmamaktan ve ruhsal bütünlüğünüzü korumaktan geçtiğini gösterecek. Artık “Ya olmazsa” gibi soruları bırakmanız gerektiğini ve yaşam akışına güvenmenizin sizi çok daha öteye taşıyacağını görmenizi isteyecek. Kendinizi karamsar ve karışık hissederseniz de Jüpiter yardımınıza hazır bekliyor olacak.

Kasım 2019’ kadar burcunuz üzerinde ki transitine devam eden Jüpiter, sizlere temiz, vicdanlı ve merhamet dolu enerjilerini yansıtıyor olacak. Aslında doğuştan sahip olduğunuz yeteneklerin ihtiyacınız olan tek araç olduğunu ve başarmak için başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmadığını sizlere fısıldayacak. Özellikle 14-29 Mart arası Jyhesta takımyıldızının son derecelerinde ilerleyecek olan Jüpiter, algılarınızın, sezgilerinizin ve bilincinizin üst seviyelere ulaşmasını sağlayacak. Kişisel ve Ruhsal gelişimle uğraşan Akrep burçlarının bu dönemde ciddi aydınlanmalar, bilişler yaşayacağını ve adeta bir kuantum sıçraması yaşayabileceklerini düşünüyorum.

Burcunuzun yöneticisi Mars 5 Şubat’ta kadar Balık burcunda seyredecek ve zihinsel kafa karışıklığına, duygusal olarak iniş çıkışlara sebebiyet verebilecek ama ben Jüpiter’in güçlü etkilerinin bu olumsuzluğu fazlasıyla üzerinizden alacağına inanmaktayım. 6 Şubat 22 Mart arasında ise yoğun, tempolu ama hedeflerinize ulaşmanızda ve statünüzün yükselmesinde yardımcı olacak enerjilerini sizlere yansıtacağı kanaatindeyim.

Aşkın gezegeni Venüs ise, 2 Ocak-29 Ocak, 16 Nisan-9 Mayıs ve 4 Haziran-27 Haziran aralıklarında pozitif enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak.

Sevgili Akrep Burçları, 2019 yılı maddi yaşam ve para ile ilgili algılarınızın değişeceği, bu konularda yüklerinizi atabileceğiniz ve ruhsal alanlarda ivme kazanabileceğiniz bir yıl olacak. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

YAY-1

2019 YAY BURCU

Sevgili Yay Burçları, 2019 yılı sizler için ruhsal enerjinizin yükseldiği, yeni yollara, yeni başlangıçlara yöneldiğiniz, hayata bakış açınızın sorgulandığı ve bu konularda ki geçmiş karmalarınızı temizleme fırsatı yakalayacağınız bir yıl olacak.

Geride bıraktığımız bir yıl boyunca maddi alanlar ve para ile ilgili ilişkilerinizin sınandığı, ama aynı zamanda beklenmedik gelişmelerin de yaşandığı, kişisel ve ruhsal olarak dönüşüme zorlandığınız bir yıl geçirdiniz. Satürn ise sizlere yaşama bakış açınızı yeniden şekillendirmenizi, bulunduğunuz yeri, yaptığınız işi, potansiyellerinizi yeterince kullanıp kullanmadığınızı sorgulamanıza neden oldu. 2020 yılının Ocak ayına kadar da bu konularda sizleri değişime çağırıyor olacak. Bu sorgulamaları geçen yıldan başlayarak yapanlarınız, belki iş değiştirdi, belki eşinden ayrıldı, belki ruhsal gelişimini mesleki alanlarına yansıttı ve bu yönde kullanmaya çalıştı. Bunu yapanlarınız 6 Ocak Güneş tutulması ki burcunuz üzerinde gerçekleşecek, henüz netleştiremediğiniz kısımların tamamlandığı ve yeni ufuklara yelken açabileceğiniz yeni yıl enerjileriyle karşılanacak. 21 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ise hiç beklemediğiniz, ani bir konunun sizin lehinize sonuçlanmasına aracılık edebilir. Özellikle başkalarının kaynaklarını yönlendirdiğiniz ve yönettiğiniz bir işle uğraşıyorsanız bu işlerden sürpriz gelirler elde etme olasılığınız bulunmakta. Mistik Düğümler yani Rahu ve Ketu’nun Mart ayında burç değiştirmesiyle beraber yaklaşık bir buçuk yıllık süreçte sizleri ruhsal seviye de üst seviyelere taşımakla beraber, yaşam felsefeniz, ilişkileriniz, ortaklıklarınız ile ilgili karmik yüklerinizi temizlemeye davet edecek. Rahu’nun İkizler, Ketu’nun Yay burcuna geçişi ile beraber bu süreçte burcunuzun üzerinde Satürn-Ketu kavuşumu yaşanacak. Bu nadir kavuşum karmanın temizlenmesi adına son derece güçlü enerjiler açığa çıkaran bir birleşimdir. Evet; Hint kaynaklarına göre en zor kavuşumlardan biridir ama bu kavuşumun gerektirdiği çabayı, disiplini ve özveriyi sunanlara uzun vadeli kapılar açan bir birleşimdir. Bu dönemde olduğunuz yeri, hayata bakış açınızı, yaşam şeklinizi sorguladığınız süreçler yaşamanız olası. Bunu yaparken Rahu’nun alanına gidip ilişkilerinizi ve yaşamda kurduğunuz tüm ortaklıkları gözden geçirmeniz istenecek sizden. Bu dönemin sonunda hayatınızdan birçok insan çıkmış olacak. Boşanmalar, ilişki bitimleri, ortaklıkların sona ermesi söz konusu olabilir. Bu süreçte disiplini elden bırakmamanız, yaşamın akışına direnmemeniz ve içgüdülerinize göre hareket etmeniz yerinde ve isabetli olacaktır. Zira ruhsal farkındalık olarak üst seviyelerde olacağınız bir döneme giriyorsunuz.

Jüpiter Kasım 2019’a kadar olan Akrep yolculuğunda gelir gider dengenizi çok iyi ayarlamanız gerektiğini, aksi halde maddi olarak zor sürprizlere hazırlıklı olmanız gerektiğini sislere hatırlatacak. Bu dönemde özellikle ortaklıklarla ilgili ciddi sınavlardan geçeceğiniz için başkaları tarafından aldatılmaya, kandırılmaya açık etkiler barındırıyorsunuz. Ama Jüpiter Akrep burcunda iken  bilinç düzeyinizi üst noktalar taşıyabilir. Özellikle 14-29 Mart arası ciddi ruhsal gelişmeler ve sıçramalar yaşamanız olası. Başta söylediğim 6 Ocak Güneş tutulmasıyla beraber bu yıl burcunuzun üzerinde 3 tutulma gerçekleşecek. Bu da verilen dersleri algılamanız durumunda ciddi bir karmik temizlik yapabileceğinizi ve bu dönem sonunda gayet güzel mesafeler kat edebileceğinizi söylüyor.

Bu yıl ilişkiler bağlamında son derece dikkatli olmanız gereken enerjiler barındırıyor ama tabi ki sezgilerinize güvenmeniz halinde de yeni aşklara yelken açmanız söz konusu. Venüs’ün size aşk tılsımları sunacağı aralıklar 30 Ocak-24 Şubat, 10 Mayıs-3 Haziran ve 28 Haziran-22 Temmuz olacak. Ama son yazdığım tarih aralığında ikizler burcunda ve Rahu ile birlikte olacağından düşünmeden adım atmamanızı, ince eleyip sık dokumanızı tavsiye ederim.

Sevgili Yay Burçları, 2019 sizler için ciddi ve köklü değişimler yaşayabileceğiniz enerjiler ve fırsatlar barındırmakta. Zorlandığınız zamanlar olacaktır elbet ama sabır ve sebat ettiğiniz taktirde harika açılımlara şahit olabileceğiniz bir yıl sizleri bekliyor. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

OĞLAK-1

2019 OĞLAK BURCU

Sevgili Oğlak Burçları, 2019 sizler için mesleki ve kariyer başarılarının yanı sıra ruhsal gelişim adına da önemli mesafeler kat edeceğiniz bir yıl sunuyor.

Geçtiğimiz yılı hayata bakış açınızı, potansiyellerinizi keşfetmeyi, bulunduğunuz yeri sorgulamayı, ilişkilerinizde ve kurduğunuz ortaklıklarda ki bakış açılarınızı değiştirmeye zorlandınız. Belki bu dönemde kopuşlar, ayrılıklar yaşadınız. Birçok insanın hayatınızdan çıktığına şahitlik ettiniz. Belki iş değiştirdiniz, belki farklı mekanlara geçiş yaptınız. Ama bu enerjileri doğru kullananlarınız için hayatlarında ihtiyacı olmayan insanların çıktığı, bakış açılarının genişlediği, içindeki potansiyelleri keşfettiği bir yıl oldu. Satürn ise sizleri bu yıla hazırlamaya çalışırken şunları fısıldadı; disipline olmaktan uzaklaşma, özveri ve sebat göster yoksa maddi kayıplarla yüzleşmen olası. Biraz özüne dön ve kaybetme korkunla yüzleş ve bunun yüklerinden kaynaklandığını anla. Geçtiğimiz yılın nasıl geçtiğinin muhasebesini yapmanız için yılın ilk ayında gerçekleşecek tutulmalar sizlere yardımcı olabilir. Tutulmalar tamamlanmadır, ektiğini biçme zamanlarıdır. Bu yüzden 6 Ocak Güneş tutulmasında özellikle yurt dışı kaynaklı işlerinizde sonuç almayı bekleyebilirsiniz. 21 Ocak’ta ki Ay Tutulması ise henüz bitiremediğiniz bir ortaklık veya ilişkinin çözümlenmesine olanak sağlayabilir. Mart 2019 geldiğinde Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştiriyor olacaklar. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçiş yapacak. Satürn’ün de 2020’nin Ocak ayına kadar Yay burcunda olduğunu düşünürsek Satürn-Ketu kavuşumu yaşıyor olacağız. Satürn ve Ketu’nun bir araya geldiği zamanlar karmik temizlik dönemleridir. Kişiyi zorlar ama bu enerjileri doğru kullananları ciddi şekilde ödüllendirir. Mart ayından itibaren yaklaşık bir buçuk yıl boyunca Ketu, kaybetme, ölüm, hastalık gibi korkularınızı su yüzüne çıkaracak ve serbest bırakmanız gerekenleri sizlere gösterecek. Bunu başarmanın da Rahu’dan geçtiğini söyleyecek ve sizlere mesleki anlamda netleşmenizi, nerede olmak istediğinizi belirlemenizi ve sıkı çalışmanızı, fiziksel ve ruhsal sağlığınıza dikkat etmenizi tembihleyecek. Bu dönemi olumlu kullanmanız halinde bu yıl ciddi maddi başarılar yakalamanız olası. Ayrıca Ketu’nun enerjileriyle kişisel ve ruhsal yönden de ciddi mesafeler kat etmeniz olası. Zaten Rahu ve Ketu’nun sizlere öğretmeye çalıştığı bir nokta da “DENGE”. Bu yıl maddi ve manevi dünya arasında denge kurmaya yönlendirileceksiniz. Bunu başardığınız takdirde 2019 sonunda dünyevi ve ruhsal gelişim adına geldiğiniz yere sizlerde şaşıracaksınız.

Kasım 2019’a kadar Akrep burcunda konaklayacak olan Jüpiter ise sizlere, çevrenizi, bakış açınızı genişletin, iletişimlerinizi daha geniş perspektifte kurun ama bunu yaparken hem adil ve etik olun, hem de sezgilerinize güvenin diyecek. Jüpiter ve Rahu’nun desteğiyle beraber disiplin ve özveriden vazgeçmezseniz ve hedeflerinizi iç sesinizle net olarak belirlerseniz statünüzün yükselmesi ve güçlenmesi adına ciddi adımlar atabileceğinize sizlerde şahit olacaksınız.

Burcunuzun yöneticisi Satürn 30 Nisan 18 Eylül tarihinde Retro yani geri hareketinde olacak ve bu dönemde hem yılbaşından bu yana yapmış olduklarınızı gözden geçirmeniz, eksik ve tamamlanmamış işlerinizi halletmeniz adına sizlere fırsat sunacak. Ancak Retro Satürn kişiyi disipline olmakta biraz zorlayabilir. Ama bu yıl sizlerin çok çalışması gereken bir yıl o yüzden bu aralıkta disiplin ve özveriyi elden bırakmamanızı tavsiye ediyorum.

Mars 5 Şubat’a kadar mesleki anlamda mücadeleci ve sonuç alıcı bir döneme işaret ediyor. 8 Mayıs 22 Haziran arası da yoğun bir tempo ama statünüzün yükseldiği bir dönemi gösteriyor.

İlişkiler bağlamında aşkın gezegeni Venüs’e baktığımızda ise; 25 Şubat-21 Mart, 4-27 Haziran, 23 Temmuz-15 Ağustos tarihlerinde sizlere aşk enerjilerini gönderiyor olacak. Bu yıl sizler için daha çok ruhsal ve mesleki anlamda bir yıl olacaksa da bu tarihler arasında yeni ilişkilere yelken açma ihtimaliniz yüksek.

Sevgili Oğlak Burçları, 2019 sizler için kariyerinizde üst seviyelere çıkabileceğiniz ve aynı zamanda kişisel ve ruhsal gelişim olarak çok yol kat edebileceğiniz enerjiler barındırmakta. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

KOVA-1

2019 KOVA BURCU

Sevgili Kova Burçları, 2019 sizler için ani ve sürpriz fırsatların belirdiği, yeni kapıların açıldığı bereketli bir döneme işaret ediyor.

Geçtiğimiz yıl maddi yüklerinizle, kaybetme korkularınızla, sağlık alanlarınızla yüzleştiğiniz bir yıldı. Mesleki ve kariyer anlamında nerede olmak istediğiniz, aldığınız tatmin, potansiyelleriniz ve bunları kullanma biçiminiz gibi konularla yoğruldunuz. Enerjileri iyi kullananlarınız, ruhsal ve kişisel gelişimine çok önem verdi, mesleki anlamda yepyeni kıyılara yelken açtı ve yaşamını bambaşka yönlere çevirdi. Ruhsal olarak da ciddi ilerlemeler kaydetmiş olmanız olası. Bu enerjileri yeterli kullanmayanlarınız ise maddi olarak ciddi sıkıntılar, hatta iflaslar, sağlıkla ilgili problemler yaşamış olabilir. Eksik kalanların neler olduğunu ya da geçen yılı iyi değerlendirip bazı konuları sonuçlandıramamış olanlarınız 6 Ocak’ta ki Güneş Tutulmasında bunları nihayete erdirme, yeni fırsatlar ve kapılar açma enerjilerine sahip olacak. 21 Ocak’ta ki Ay Tutulması ise kafanızda ki bir iş planının sonuçlanmasını tetikleyebilir. Satürn ise geride bıraktığımız bir yıl boyunca sizlere, bakış açınızı genişletmenizi, kabuğunuzu kırmanızı, büyük resmi görmenizi ve bunu yaparken de gerekli özveri ve disiplini göstermenizi bekledi sizlerden. Çünkü Mart 2019 geldiğinde Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştiriyor olacaklar. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçiş yapacak. Satürn’ün de 2020’nin Ocak ayına kadar Yay burcunda olduğunu düşünürsek Satürn-Ketu kavuşumu yaşıyor olacağız. Bu zorlayıcı ama bir o kadar da güçlü bir kavuşumdur. Kadim Hint kaynaklarına göre karmanın temizlenme zamanlarıdır. Bu yoğun ama akıcı enerjileri doğru kullanmanız halinde ciddi ilerlemeler yaşamanız olası. Ketu Satürn ile birleştikten sonra Kabuğunuzu ne kadar kırabildiğinizi, büyük resmi ne kadar görebildiğinizi, hedef ve arzularınızın neresinde olduğunuzu görebileceksiniz. Bu konularda varsa geçmişten getirdiğiniz karmik yüklerinizle yüzleşmeniz olası. Bu yüzleşmeyi çözmenizin Rahu’dan geçtiğini bilmelisiniz. İkizler burcunda sizlere bakan Rahu bu temizliği başarmak için ruhsal gelişiminize son sürat devam etmeniz gerektiğini, dikkatli ve iç sesinize kulak vererek çok yönlü bakış açısı geliştirmenizi, doğal yeteneklerinizi ortaya çıkarmanızı sizlerden bekleyecek. Bu dönemin gereklerini yerine getirdiğiniz takdirde yeni fırsatlarla karşılaşmanız, kendinize mesleki ve kişisel olarak yepyeni kapılar açmanız çok olası görünüyor. Burcunuzun yöneticisi Satürn 30 Nisan 18 Eylül tarihinde Retro yani geri hareketinde olacak ve yılbaşından bu yana yapmış olduklarınızı gözden geçirmenize, eksik ve tamamlanmamış işlerinizi halletmenize fırsat verecek. Çocuğu olan Kova Burçlarının bu sene çocuklarıyla ilgili çok güzel gelişmelere şahitlik etmesi olası.

Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter ise Kasım 2019’a kadar Akrep yolculuğuna devam edecek. Bu dönemde statünüz adına destekleyici enerjilerini yansıtırken sezgilerinizden ayrılmamanız gerektiğini sizlere fısıldayacak. Ayrıca hayatın olağan akışında bazı pürüzleri büyütmeden ilerlemenizin daha doğru olduğunu, adımlarınızı atarken etik, adil ve paylaşımcı olmanız gerektiğini vurgulayacak. Verdiği ödevleri ne kadar yerine getirip getirmediğinizi de 10 Nisan 11 Ağustos arası Retro yani geri hareketindeyken sorgulatacak.

Mars ise 6 Şubat-22 Mart arası, 22 Haziran-7 Ağustos arası akıcı, yoğun, hedeflerinize daha rahat ulaşabileceğiniz enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak.

İlişkiler anlamında bu yıl rahat enerjiler barındırmakta. Özellikle evli Kova burçları için çok zorlayıcı enerjiler, bazı dönemler hariç yok diyebiliriz. Bekar Kova burçları açısından baktığımızda ise aşkın gezegeni Venüs sizlere, 22 Mart-15 Nisan, 28 Haziran-22 Temmuz, 16 Ağustos-8 Eylül tarihlerinde pozitif enerjilerini gönderecek. Bu tarih aralıklarında yeni aşklara yelken açmanız olası. Çocuk sahibi Kova Burçları için 28 Haziran-22 Temmuz aralığı çocukları ile ilgili ani ve güzel gelişmeleri tetikleyebilir.

Sevgili Kova Burçları, 2019 yılı dikkatli olmanız ve değerlendirmeniz halinde yepyeni fırsatların, çok güzel kapıların açıldığı bereketli bir dönemi işaret ediyor. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

BALIK

2019 BALIK BURCU

Sevgili Kova Burçları, 2019 yılı olmak istediğiniz yer, toplumda ki yeriniz, statünüzü, ailevi hayatınızı sorguladığınız ve yeniden şekillendireceğiniz bir yıl olacak.

Geçtiğimiz yıl yaşamınızda köklü değişikliklerin, yeni fırsatların karşınıza çıktığı, bakış açınızı genişlettiğiniz, hedef ve arzularınızı yapılandırdığınız bir yıl oldu. Muhtemelen hayatınızla ilgili birçok karar aldınız ve birçok değişikliğe gittiniz. Gökyüzünün vaat ettiği enerjileri doğru kullananlarınız yepyeni ufuklara yelken açmış, yaşamda ki hedef ve arzularını netleştirmiş, ilişkilerine yeni bir boyut katıp kalıcı hale getirmiş olabilir. Eğer geçtiğimiz yıl başlatıp özellikle kariyer alanınızda eksik kalan ya da tamamlanmamış işleriniz varsa 6 Ocak’ta ki Güneş Tutulmasında sonuçlarını almanız muhtemel. 21 Ocak’ta ki Ay Tutulmasında ise ilişki ilintili bir konunun netleşmesini sağlayabilir. Satürn ise geçtiğimiz bir yıl boyunca sizleri bu yıl yaşayacağınız enerjilere hazırlamaya çalıştı. Toplumda olmak istediğiniz yer, statü hedefiniz, iş yapış şekliniz ve sahip olduğunuz yetenekler üzerine düşünmenizi ve bu konuda ki engellerinizi görmenizi istedi. Bu ödevleri anlayıp içselleştirenleriniz için 2019 yılı daha rahat etkilerle geçecek ama dersine çalışmayanlarınız için kariyerinizle alakalı tıkanıklıklarla uğraşmak zorunda kalabileceğiniz, sonuç elde edebilmek için ciddi efor sarf edebileceğiniz bir yıl olacak. Mistik Düğümlerin yani Rahu ve Ketu’nun Mart ayında burç değiştirmesiyle beraber yaklaşık bir buçuk yıllık süreçte sizleri kariyer ve statü gelişiminize odaklanmaya çağıracak. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçecek. Ocak 2020’ye kadar Ketu ile kavuşum yapacak olan Satürn, daldan dala atlamak yerine hedeflere tek tek odaklanıp gerekli sebat ve disiplini göstermenizi, sabırlı ve kararlı olmanızı vurgulayacak. Ketu bu konuda ki eksiklerinizi yani bir anlamda geçmiş yaşamlarınızdan getirdiğiniz karmik yüklerinizi ortaya çıkaracak ve yüzleşmenizi sağlayacak. Bu kavuşum her burç için zorlayıcı elbet ancak yine her burç için bu yıl karmik temizlik anlamına gelebilecek bir enerji. Hintliler Satürn-Ketu kavuşumu için karmanın temizlenme zamanları olduğunu söyler ve bu aslında (Dokunduğu alanda neyi ifade ediyorsa) hepimiz için bir fırsat anlamına gelir. Ayrıca Ketu Rahu’ya gitmenizi ve köklerinize, ailenize, doğduğunuz ve şekillendiğiniz yere dönmenizi ve burada ki tıkanıklıkları halletmenizi isteyecek. Bu dönemde garimenkul edinmek adına ani fırsatlar yakalamanız da olası. Bu yıl yaşanacak tutulmaların üçünün Yay Burcunda (6 Ocak Güneş, 16 Temmuz Ay, 26 Aralık Güneş Tutulmaları) yani kariyer alanınızda olduğunu varsayarsak, enerjileri doğru kullanmanız, sabırlı, odaklanmış ve özverili hareket etmeniz halinde yaşamda olmak istediğiniz yer ile ilgili ciddi ve köklü değişikliklere şahitlik edebilirsiniz.

Burcunuzun yöneticisi Jüpiter ise 2019 yılının Kasım ayına kadar Akrep yolculuğunu sürdürecek ve burcunuzu da görünümde tutuyor olacak. Jüpiter bu yıl bereket anlamında yaşayacağınız tıkanıklıkları, kararsızlıkları aşmanızda güçlü enerjileriyle yardım ediyor olacak. Bu yıl kariyerinizle ilgili adımları atarken Jüpiter’in sizlere şunu söylediğini unutmayın; “Sezgilerinize Güvenin”. Bunu aklınızda tuttuğunuz, sabırlı ve disiplinli olduğunuz takdirde dönüşüm enerjilerinden başarılı çıkacağınızı düşünüyorum.

5 Şubat tarihine kadar Burcunuz üzerinde konaklayacak olan Mars bu döneme kadar duygusal ve zihinsel olarak biraz zorlanmanıza sebebiyet verebilir ama Jüpiter görünümü bu etkiyi yumuşatacaktır diye düşünüyorum. Düşünerek adım atmanızda fayda var. 23 Mart-7 Mayıs arasında hedeflerinize daha rahat ulaşabileceğiniz enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. 9 Ağustos 24 Eylül tarihleri arasında da kendinizi güçlü hissetmenize ve mesleki anlamda ileri adım atmanızda faydalı olacak enerjileri barındırıyor.

İlişkiler bağlamında baktığımızda ise aşkın gezegeni Venüs, 16 Nisan-9 Mayıs tarihlerinde burcunuz üzerinde konaklayacak. Ayrıca 23 Temmuz-15 Ağustos ve 9 Eylül-3 Ekim tarihlerinde aşk tılsımlarını sizlere yansıtıyor olacak. Bu dönemlerde ilişkilerinizin daha rahat aktığı, bekar olanların yeni başlangıç fırsatları yakaladığı dönemler olabilir.

Sevgili Kova Burçları, 2019 sizler için olmak istediğiniz yeri kesinleştirebileceğiniz, maddi varlıklarınızı arttırabileceğiniz ama sıkı çalışmanız ve odaklanmanız gereken bir yıl olacak. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

 

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi