Akrep Burcu-2019

AKREP-1

2019 AKREP BURCU

Sevgili Akrep Burçları, 2019 sizler için maddi dünya ile ve parayla olan ilişkilerinizi yeniden şekillendirebileceğiniz ve bunu yaparken de kişisel ve ruhsal gelişiminizi arttıracağınız bir yıl olacak.

Geçtiğimiz bir yıl boyunca kendinizi ifade ediş biçiminizi sorgulamanıza, keskin yargılarınızdan, sivri ve katı konuşmalarınızdan kurtulmanıza, iletişiminizi daha esnek, yargısız ve egodan arındırılmış şekilde kullanmanız gerektiğini anlamanıza neden olacak enerjiler barındırıyordu. Basmakalıp yargılardan, içinizde oluşturduğunuz inanç duvarlarından kurtulmanız gerektiğini ve bunu yapmanın ruhunuzu beslemekten yani kişisel ve ruhsal gelişiminize yatırım yapmaktan geçtiğini kavradınız. Bu ödevleri anlayıp içselleştirenleriniz eminim ki yeni ruhsal açılımlar, yepyeni bakış açıları ve büyük resmi daha net görebildiğiniz bir seviyeye geldi. 6 Ocak Güneş tutulması ve 21 Ocak Ay tutulmalarında başarmış olduğunuz gelişimin meyvelerini bir anlamda ektiğinizi biçtiğiniz enerjileri bulacaksınız ve temiz bir sayfa ile 2019 yılına gireceksiniz. Satürn ise Yay burcunda maddiyatla ilgili algılarınızı yeniden düzenlemeniz için sizleri düşünmeye davet ediyordu yani bir anlamda sizleri bu yıla hazırlıyordu. Mistik Düğümler yani Rahu ve Ketu’nun Mart ayında burç değiştirmesiyle beraber yaklaşık bir buçuk yıllık süreçte sizlere maddi dünya ve para ile ilgili algılarınızı sorgulamanızı ve bu konuda geçmişten getirdiğiniz yüklerinizi serbest bırakmanızı söylüyor olacak. Yay burcunda ki Satürn ve Ketu kavuşumu tıpkı her şey gibi paranın da bir enerji olduğunu, karmanızda ki kıtlık bilincini çözmeniz gerektiğini ve bunu yapmanın istikrar, özveri ve disiplinden geçtiğini sizlere hatırlatacak. Rahu kendi alalına gelmenizi (İkizler) ve bu yükleri serbest bırakmanızın sezgilerinize güvenmekten, kuşkucu olmamaktan ve ruhsal bütünlüğünüzü korumaktan geçtiğini gösterecek. Artık “Ya olmazsa” gibi soruları bırakmanız gerektiğini ve yaşam akışına güvenmenizin sizi çok daha öteye taşıyacağını görmenizi isteyecek. Kendinizi karamsar ve karışık hissederseniz de Jüpiter yardımınıza hazır bekliyor olacak.

Kasım 2019’ kadar burcunuz üzerinde ki transitine devam eden Jüpiter, sizlere temiz, vicdanlı ve merhamet dolu enerjilerini yansıtıyor olacak. Aslında doğuştan sahip olduğunuz yeteneklerin ihtiyacınız olan tek araç olduğunu ve başarmak için başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmadığını sizlere fısıldayacak. Özellikle 14-29 Mart arası Jyhesta takımyıldızının son derecelerinde ilerleyecek olan Jüpiter, algılarınızın, sezgilerinizin ve bilincinizin üst seviyelere ulaşmasını sağlayacak. Kişisel ve Ruhsal gelişimle uğraşan Akrep burçlarının bu dönemde ciddi aydınlanmalar, bilişler yaşayacağını ve adeta bir kuantum sıçraması yaşayabileceklerini düşünüyorum.

Burcunuzun yöneticisi Mars 5 Şubat’ta kadar Balık burcunda seyredecek ve zihinsel kafa karışıklığına, duygusal olarak iniş çıkışlara sebebiyet verebilecek ama ben Jüpiter’in güçlü etkilerinin bu olumsuzluğu fazlasıyla üzerinizden alacağına inanmaktayım. 6 Şubat 22 Mart arasında ise yoğun, tempolu ama hedeflerinize ulaşmanızda ve statünüzün yükselmesinde yardımcı olacak enerjilerini sizlere yansıtacağı kanaatindeyim.

Aşkın gezegeni Venüs ise, 2 Ocak-29 Ocak, 16 Nisan-9 Mayıs ve 4 Haziran-27 Haziran aralıklarında pozitif enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak.

Sevgili Akrep Burçları, 2019 yılı maddi yaşam ve para ile ilgili algılarınızın değişeceği, bu konularda yüklerinizi atabileceğiniz ve ruhsal alanlarda ivme kazanabileceğiniz bir yıl olacak. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.