Nisan 2019

Jüpiter-1

VEDİK ASTROLOJİ IŞIĞINDA

NİSAN 2019 BURÇLAR

Her şey içeride başlar. Tohum toprağın içindedir, bitki tohumun içinde. Tomurcuk bitkinin içindedir, çiçek tomurcuğun içinde. Kainatın tüm bilgisi içindedir dışarıda aramak nafile. Her izan, her nizam içinde başlar. Kainatın en karanlık yeri de, en aydınlık yeri de oradadır.

Nisan ayının ışığının söndüğü Yeni Ay günü 5’inde. Karanlık sessizliktir, içeriye dönmedir, tohumları ekme ve ilk can suyunu verme vakitleridir. ‘An’a, olana ve olacak olana güvenme zamanlarıdır. Tam da Balık’ta hayal kurma ve düşleme zamanlarıdır. Son büyük aydınlanma olan Revati takımyıldızının bilgeliğinde gelecek olana hazırlıktır.

Bilginin, bilgeliğin efendisi, zodyağın Guru’su Jüpiter 10 Nisan da Yay burcunda geri hareketine başlayacak. En derindeki gerçeği, yüzleşmeyi, keşfi taçlandıracak bu gerileyiş. Büyük resme, içinde ki bilgeliğe bakma fırsatını sunacak. Bir süredir Akrep’te devam ettirdiği mistik bombardımanı yönettiği burçta sonlandıracak. Ancak bu bir son değil yeni bir başlangıç; bir hasat, içeriye farklı bir gözle bakma, görme hali. Yaşam deneyimlerimizde keşfettiğimiz en muhteşem şeyin bizzat “Biz” olduğu gerçeğini kavrayış hali. Gördüğünüz şey hoşunuza gitmeyebilir, bakmak istemeyebilirsiniz, ya da onu çok sevip kucaklayabilirsiniz de. İçinizde ne varsa; amacı size kendinizi iyi veya kötü hissettirmek için değil. Hatta bu umurunda bile değil! Ne görüyorsanız o “Siz”siniz. Beğenmediğiniz şeyler mi var? O zaman beğeneceğiniz davranışlarla değiştirin. Hoşunuza giden ama eksik veya yarım kalmış şeyler mi var? O zaman bunları tamamlayın. Tek tek değil, tamamıyla sevin kendinizi çünkü sizi oluşturan o başınızı döndüren milyonlarca parçanız. Hepsini anlamak zorunda değilsiniz, hepsini kavramakta zorunda değilsiniz. Merak etmeyin bilge ruhunuz her şeyi biliyor. Siz zihin düzeyinde anlamlandıramasanız da o sonsuz iç görüsü ile her şeyi anlamlandırıyor. Siz bunca kalabalığın arasında o bütünü görmeye niyet edin, onu sevin ve onurlandırın. Jüpiter yanınızda ve bu keşifte sizleri yalnız bırakmayacak. Ayın 23’üne kadar görünene, keşfe odaklanın. Zira bu tarihten sonra geldiği karargahına yani Akrep burcuna geri dönecek bilgeliğin efendisi ve gördüklerinizi, keşfettiklerinizi sezgilerinizle birleştirmenizi ve yolculuğun kalan kısmında kalp gözünüzü açmanızı isteyecek sizlerden.

Mars Boğa’da. Yani ayakları toprağa basan sabit burçta; yeryüzünde ve “ne için mücadele vereceğinizden eminsiniz” diyor. Güvendesin ve zaten bildiğin, yapman gerekenleri yapmanın zamanı diyor. Adım at toprağa, yürü ve yol al gitmen gereken durağa doğru.

Ayın 12’sin de artık Retro hareketinden sıyrılıp ritmini bulan Merkür hiç de rahat etmediği Balığa dönüyor. Yani duygular karışık, gözyaşları kaçınılmaz ama Retro’sunu başlattığı Balık’ta duygusal arınmanıza odaklandıysanız sizleri pekte rahatsız etmeden yolculuğuna devam edecek.

Güneş baharın kapısından giriş yapıyor ayın 14’ünde. Koç burcunda ateş enerjisiyle “öne çık” diye haykırıyor. Işığını en yüksekten, ihtişamını en üst perdeden yansıtıyor. Kıpır kıpır, deli dolu ve yeni başlangıçların takımyıldızı Ashwini’den (Aşvini) selamlıyor sizleri.

Ay ortası aşkın efendisi Venüs duyguların ve düşlerin burcu Balığa geçiyor. En sevdiği ve en rahat ettiği alanda Merkür’ün huysuzluğunu dengeliyor. Zihin gözünü bırakın ve sevginin gözünden bakın düşlerinize diyor. Balık Su’dur, su ise arınma. Sevginin gözünden arınmanın zamanı belki de!

Aswini’den adım attıran Güneş ve tam karşısında parıldayan ve Chitra (Çitra) takımyıldızında “yaratıma geçiyor” diye bağıran Ay, 19 Nisan Terazi Dolunay’ını oluşturuyor. “Parlak Olan” anlamına gelen Chitra hasatınıza eşlik ederken Terazi, gösterişli ego’nun değil, mütevazi ruhunuzun parlaması gerektiğini sizlere hatırlatıyor. Çünkü denge anahtardır Astroloji aleminde.

Harekete geçtiniz mi? Adım attınız mı? Üstünüze düşenleri yaptınız mı? Bunu ne kadar sebat ve disiplinle yaptınız?

Cevabını merak ediyorsanız Karma’nın Lordu Satürn ayın sonunda geriye doğru giderken sizleri de bu yolculuğa çıkaracak. Hem de ne yolculuk! Satürn-Ketu eşliğinde bir mülakat adeta! Bu yolculuğun öyküsü de önümüzdeki Ay’a…

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

29.03.2019

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

KOÇ-1

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Aybaşı arınma zamanı, içinize yeni tohumlar ekme, ruhunuzu besleme zamanı. Büyük bilge önderliğinde neye inandığınız, nasıl baktığınız ve nasıl gördüğünüzü anlamlandırma ayındasınız. Ruhunuza, spritüel tarafınıza ne kadar yatırım yaptığınızı, neleri değiştirdiğinizi, neleri yarım bıraktığınızı gözden geçirme vakti geldi. Güneş gibi parladığınız ve yeni heyecanlar peşinde küçük bir çocuk gibi koşmak istediğiniz doğru. Parasal hırsların arttığı, yeni yatırım ve gelir kaynakları yaratma cesaretinin olduğu da doğru. Ancak düşünmeden atılan her adım beraberinde önünüze bir çukur da getirebilir. Bolluk ve bereket bu ay kapınızı çalabilir ama hayalperest zihninizin size oyunlar oynaması da muhtemel. Neyin doğru adım olduğunu nasıl belirleyeceksiniz? Elbette sezgisel davranarak. Biliyorum yazılmış tüm sayfaları yırtıp yeni bir deftere yazılmamış olanları kaydetmek istiyorsunuz. Neden olmasın! Lakin yazacak olan zihin gözü ise vay halinize. Zira bu ay onun penceresinden bakmak sizin için hiçbir şeyi net görememek demek. Otorite tarafından sürekli sorgulandığınızı mı hissediyorsunuz? O zaman başkalarının düşüncelerinden kopma vakti gelmiştir. Neyi dengelemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Terazinin her iki kefesi de önemli elbet. Ancak son zamanlarda denge ruhunuzun aleyhine işlemiş olabilir. Bu ay kendinize vakit ayırın, ruhunuza vakit ayırın, tüm dış sesleri kısıp iç sesinizi yükseltin. Dinlenin, gerekirse hiçbir şey yapmayın ama atacağınız her adımda bilgeliğinize güvenin. Bu ay zihninizin kontağını kapatıp, ruhunuzun marşına basın.

BOĞA-1

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Boğa sabittir, ayakları toprağa uzanır. Emindir, güvenlidir ve neyi yapması gerektiğini bilir. Mars’ın ateşi sizleri adım at! Adım at! Diye dürtüyor olmalı. Başlamalısın, harekete geçmelisin fısıltılarını ayyuka çıkartıyor. Haksız da sayılmaz çünkü ayın karanlık yüzü Yeni Ay’da geniş bir vizyonun ilk can suyunu verebilirsiniz ve tanrıça Venüs’ün karizması, sevgisi, bolluğu bereketi de yanınızda bu ay. Ama Merkür’ün hülyalı Balık yolculuğu hayali dramalar sergilemek peşinde, tabi siz ona kulak asmadığınız sürece. Lakin karmik yükler, yüzyıllık enkazlar görünür oldu gözünüze bu aralar ve kuvvetli bir dönüşüm için size göz kırpıyor karmanın efendileri. Acaba mı? Demek rutin bir söz gösterinin bu kısmında ama unutmayın ki büyük bilge tam ihtiyacınız olan an da Yay’dan göz kırpıyor sizlere. Evet, yapabilirsin, hatta yapıyorsun da! Diyor. Belki uzun zamandır ruhunuza bu kadar güvenmediniz. İpler hiç olmadığı kadar onun elinde bu sefer ve zihniniz gibi bu iplerle kukla oynatmıyor. Ruhunuz; asıl olanı, gerçeği yani sizi sunuyor önünüze. Gerçek basittir ama kolay olacağını kimse söylemedi. İhtiyacınız olan pusula tam da içinizde. Bu büyük dönüşüme güvenin, içinizde olana güvenin ve göreceksiniz ki bu sürecin sonunda yepyeni bir siz doğmuş olacak bu aleme. Ölmeliyiz bu yolda evet! Ama yeniden doğmak için gerekli bir prosedür sadece.

İKİZLER

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Birçok şey gölgelenmiş olabilir. Görüşünüz net ve berrak olmayabilir. Ama unutmayın ki görmek için sadece gözlerinize ihtiyacınız yok. Açık bir kalp ve sezgi olayları netleştirmenizi sağlayabilir. Ben neredeyim? Ne olmak istiyorum? Bu ilişkiyi yürütmek istiyor muyum? Yaşamımda bu insanların olmaması mümkün mü? Bu sorular çoğaltılabilir; zira bu ay cevabını henüz anlamlandıramadığınız sorularla yoğruluyorsunuz. Anlamlandıramadığınız diyorum çünkü aslında cevapları biliyorsunuz. Yaşam kolektiftir. Her şey, her canlı birbiriyle bağlantıdadır ama yolculuğumuz benzersiz ve bireyseldir. Bu yaşamda hayatınıza pek çok insan girer ve pek çokları da çıkar. Yolculuk yol arkadaşları ile beraber daha da güzelleşir elbet ama bırakın o kişilerin kim olacağı sizlere akıştan gelsin. Birini veya birilerini illa yaşamınızda tutmaya çalışmayın. Gidiyorsa bilin ki gitmesi gerektiği içindir; geliyorsa bilin ki gelmesi gerektiği içindir. Bu yolculuğunuzda yarenlik eden herkes tam olması gerektiği an da ve olması gerektiği şekilde hayatlarınıza dokunacak. İlişkiniz kopuyor mu? Belki kopması gerekiyordur! Ortaklık yaptığınız iş artık yürümüyor mu? Belki de durdurma zamanı gelmiştir! Yaşamınız yeni bir döngüye girdi ve duyguların yoğunlaşması normal. Rutin dışına çıkmak zihni korkutur; evet, ama yaşam zihinsel gözle sığı görünür. Birçok engel, birçok pürüz varmış gibi hissederiz çünkü bize gösterdikleri sınırlıdır. Ancak sezgilerimizle hareket etmeye başladığımız an yol berraklaşır. Değişim istiyorsunuz, bir şeylerin doğru gitmediğinin farkındasınız, adım atmak istiyorsunuz, o halde atın. Ama bırakın rehberiniz zihniniz değil, sezgileriniz olsun. Acele etmeyin, zira yapmak istediğiniz her şey için zamanınız mevcut.

YENGEÇ-1

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Kabuğunuz daha bir korunaklı görünüyor gözünüze bu ay; ancak unutmayın ki gerçeğin çatlatamayacağı, kıramayacağı hiçbir kabuk yoktur! O kabuktan çıkın ve size korkutucu gibi görünen yeni alana giriş yapın. Bu yeni yer güvenli emin olun ve onu doğuştan gelen sezgilerinizle donatın, çevreleyin. Baktığınızda kendinizde daha önceden görmediğiniz şeyler keşfedeceksiniz. Daha önce kullanmadığınız, henüz başvurmadığınız ama hep orada olan şeyler. İçinizden hızla adım atmak geliyor olabilir hedeflerinize, arzularınıza ulaşmak için, ama dikkatli olun, yavaş ve emin adımlarla ilerleyin. Bu yaptığım meslek beni ne kadar memnun ve tatmin ediyor? Gibi bir soru takılıyorsa aklınıza bunu değerlendirin derim. Başka ne yapmak, hangi şartlarda çalışmak, nasıl bir ortamda olmak istediğinizi düşünün. Cevap hemen gelmeyebilir belki ama sabredin. Güneş’in görkemi yaşamınızda kariyerinizle ilgili birçok şeyi aydınlatabilir bu ay ve Venüs’ün gücü sizin yanınızda. Ama tabi ki Merkür’ün de sizi duygusal gelgitlere ve zihin oyunlarına sürüklemesi de muhtemel. Bundan dolayı içinize merkezlenin ve gereksiz abartıya ve gözyaşlarına kapılmayın. Dengeli olduğunuz sürece cevap anahtarı önünüze gelecektir. Yaşamınızda bir şeylerin bitip, yeni şeylerin başlaması uygun ve yerindedir. Sizler duygusalsınız evet ama aynı zamanda muhteşem sezgilere de sahipsiniz. Bu yüzden kararlarınızı duygusallıkla değil, içgüdülerinize göre alın ve dengede kalmaya özen gösterin.

ASLAN-1

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Bu aralar kükremekten daha ziyade süt dökmüş kedi gibi hissetmeniz doğal. Çünkü henüz girmekte olduğunuz alanı netleştiremediniz. Karanlığa kükremektense, gölgelerle kavga etmektense kendinize zaman tanımanız önemli. Zira güçlü enerjinizi boşa harcamış olursunuz. Bedeninize dikkat edin, dinlenin ve kendinizi zorlamayın. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak gibi geliyorsa bilin ki olmayacak! Her şey gibi sizde değişiyorsunuz ve değişmek zorundasınız. Zihninizde ördüğünüz her duvar ruhun gerçeğiyle yıkılacaktır. Güneşinizin ateşiyle görmek istemediğiniz her şeyi yakabilirsiniz ama unutmayın ki her yangının sonrasında yeni yaşam tohumları filizlenir. Onları nasıl hasat edeceğinize odaklanmanızın zamanı geldi. Kökleri ne kadar derinde olursa olsun, ne yaşamış olursanız olun hepsi yaşanması gerektiği için yaşandı. Bunları görüp kabullenmenin zamanı geldi. Toprak üstündeki ağacınızda yüzlerce meyve verebilirsiniz ama unutmayın ki hayat ağacınızı besleyen o beğenmediğiniz, görmek istemediğiniz kökleriniz. Oraya takılın demiyorum, oraya saplanın da demiyorum. Aksine, onu olduğu gibi kabul edin ve meyvelerinizin kalitesine odaklanın diyorum. Evren sizlere doğuştan gelen güç ve ihtişam verdi. Egoyu bir kenara bırakın ve içinizde var olan o saf enerjiye odaklanın. Mevcut ateşinizi çevrenizi yakmaktan çok içinizi aydınlatmak için kullanın. Çünkü o ateş varoluşun satvik (En saf enerji) bir gücü ve sizleri arındıracak olan da işte o ateş.

BAŞAK-1

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Bu ay belki içinizde sürekli “Tebdili mekanda ferahlık vardır” sesleri yükseliyor olabilir. Yakın çevrenizden biraz uzaklaşmak, yalnız kalmak istiyor olabilirsiniz. Ancak içinizdeki huzursuzluğun sebebi yakın çevreniz ile olan iletişiminizden çok sizinle ilgili. Belki uzaklaşacaksınız ama içinizde ki sesler beraberinizde gelecektir. Bu durumu lehinize çevirip kullanabilirsiniz de! Aile, akraba, yakın arkadaşlarınız ile olan iletişiminizde içinizde neler açığa çıkıyor? Ona bakabilirsiniz ve bunu görmeyi seçebilirsiniz. Çünkü size rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz insanlar aslında yardımcı olmak için oradalar. Tıpkı bir aynaya bakmak gibi. Onlara baktığınızda aslında içinizin yansımasının göründüğünü fark etmenizin zamanı geldi. Venüs’ün ilişkilerle ilgili harekete geçirme isteğine, Merkür’ün sağlıklı düşünememe ve iletişim kuramama etkileri eşlik ediyor. Sessizlik belki de size iyi gelecektir. Marsın Boğada ki sabit ve sağlam duruşu maddi konularda sizlere de yansıyor. Çünkü sizlerde toprağın gücünden faydalananlar arasındasınız ve bu ay hayata bu konularla ilgili farklı bakış açılarından bakabilirsiniz. Sadece gereksiz ayrıntılarda boğulmamaya dikkat edin ve bedeninize iyi bakın.

TERAZİ-1

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Görüntü bulanık, kumlu bir ekran gibi ve siz bu filmi seyretmek istemiyorsunuz. Ne yararı var ki? Diyebilirsiniz ancak bu kısır döngü hep aynı kanala baktığınız için olmasın! Belki farklı bir kanala geçip yolunuza devam etme zamanı gelmiştir. Sus pus olup kimseyle konuşmak istemiyor olabilirsiniz. Söyleyeceklerim neyi değiştirebilir ki? Diyebilirsiniz ama belki sessizleşip iç sesinize kulak vermenizin zamanı gelmiştir. Yeterince vaktim yok telaşınız ve değişime olan inatçılığınız sizi Boğadan selamlayan Mars’tan. Oysa aceleci Mars’tan ziyade ruhunuzun dekoderini açan Jüpiter'e kulak verirseniz çok daha isabetli bir hamle yapmış olursunuz. Yaşam ileriye doğru işleyen bir süreçtir. Siz isterseniz geçmişte yaşayabileceğinizi düşünün ama bu zannettiğiniz yaşamaktan daha ziyade yerinde sayma eylemine dönüşür. Her alanda dengelenin. Maddi, manevi her türlü aktivitenin dengelenme vakitleri bu aralar. Sizi mutlu edeceğini düşündüğünüz her maddi harcayış ay sonunda kötü bir senaryo ile karşılaşmanıza vesile olabilir. Biraz sabır, biraz metanet ve biraz da sükunet size iyi gelecek. Dolunay burcunuzun üzerinde parıldarken bu iç hesaplaşmanın da tamamlandığına şahit olup yeni yaratımlara yelken açacağınızdan kuşkunuz olmasın.

AKREP-1

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Zehrinizi kendinize akıttığınız dönem artık geride kaldı. Doğuştan size bahşedilen sezgilerinizi artık daha rahat kullanabiliyorsunuz. Ruhsal dönüşümün bu evresinde bilincinizde inanılmaz ufukların açılma ihtimali yüksek. Tabi ki siz isterseniz! Yaşadığınız bu dönüşüm emin olun herkes tarafından fark ediliyor. Eşiniz, partneriniz, çocuklarınız bunu önemsemiyor ya da onaylamıyor olabilir. Ama unutmayın ki kimsenin onayına ihtiyacınız yok ve bu yüzden kimseyle tartışmaya ya da gerginlikler yaşamanıza da gerek yok. Siz neyin size iyi geldiğini ve ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Pusulanız başkalarının telkini değil, bizzat sezgileriniz artık. Başkaları sizi değiştiremeyeceği gibi, sizlerde bir başkasını değiştiremeyeceğinizi anlamalısınız. Belki bu yaşadığınız muhteşem dönüşüme başkalarını da dahil etmek istiyorsunuz ama emin olun her ruh kendi gelişiminin olması gerektiği evresinde. Tanrıça Venüs’ün parıltısından faydalanın zira Koç’ta yücelecek olan Güneş’te ışığınızı parlatacak. Bu ay hem arınıp hem de yeni fırsatların yaratıldığı bir süreçtesiniz ve Dolunay’ın ışığında hiç beklemediğiniz gelişmelerin yaratıma geçtiğine şahit olabilirsiniz.

YAY-1

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Artık bu büyük enerji dalgasına Zodyak’ta en alışkın olan sizlersiniz. Zira Ay burcu olanlar Sadesati’nin, yükselenine denk gelenleriniz ise karmanın öğretmeninin derslerine alışkın. Bu dönem sizleri sabır, sebat ve disiplin konularında epey yormuş olabilir ancak bu konularda ne kadar aşama kaydettiğinizi de görme zamanınız geldi. Yay’ın lordu, bilgeliğin efendisi Jüpiter, özlediği evine kısa sürede olsa gelerek sizlere yaşadığınız bu dönüşüm ve vermiş olduğunuz emeklerin armağanlarını sunacak. Bu ay kendinize uzun zamandır bakmadığınız bir gözle, uzun zamandır hissetmediğiniz bir iç görüyle bakacaksınız. Çünkü Guru geri hareketine evinde başlayacak ve sizlere büyük ekran ve naklen yayın imkanı sunacak. Daha sonra sulara tekrar dönüp Akrep yolculuğunda bıraktığı arınmayı tamamlayacak. Mars Boğadan sizleri selamlıyor ve güvenle adım atabilirsiniz diyor. Artık bazı projelerin, yapmak istediklerinizin harekete geçme ve gerçekleşme zamanı. Ama siz onun aceleci tavrına aldırmadan sakin ve sezgisel hareket ederek ilerleyin. Merkür her ne kadar Balığın suyunda biraz boğulsa da sizleri zihinsel olarak çok yormayacak ve Venüs atacağınız adımlarda pırıltısıyla sizlere eşlik edecek. Dolunayın ışığı ise büyük resmin üzerinde parlıyor ve hedeflerinizin netleşmesine, yaratıma geçmesine olanak sağlıyor.

OĞLAK-1

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Birçok küçük parça bir puzzle gibi önünüzde. Hepsi aynı görünüyor olabilir, ya da hepsi birbirinden farklı. Peki nasıl bir araya gelir bu kadar parçacık? Büyük resmi hayal ederek. Gözünüzde olmasını istediğiniz resme odaklanın bu ay. Sonra göreceksiniz ki size o anlamsız gelen parçalar yerli yerine oturacak. Aceleye gerek yok. Panik yapmaya da gerek yok; çünkü büyük resim önünüzde. Bırakın parçalar ait olduğu yerlere akışın kusursuzluğuyla yerleşsin. Büyük bilgenin Retro’sun da resim netleşecek ve düşlediğiniz resme olan benzerliğini görme imkanına kavuşacaksınız. Mars Boğa’dan baktırır, sinirlerimi hoplatır diye düşünmeyin. Toprak tıpkı burcunuzda olduğu gibi güvendir. Ayağınızı basın o toprağa ve sezgilerinizle güvenle yürüyün. Acele etmeyin, inatçılık yapmayın ve bırakın değişiklikler yaşamın dengesi çerçevesinde gerçekleşsin. Düşünün, düşleyin ama kalp gözünüzle. Zira bu ay Merkür gözüyle değil, Venüs’ün ışığıyla bağlanın hayata. Bir çita gibi hızlı koşup çabuk yorulmaktansa, bir kaplumbağa edasıyla emin yürüyün toprakta. Alınganlık yapmayın, her şeyi üstünüze alınmayın, aileniz ve çocuklarınızla iletişiminize dikkat edin, laf değil sevgi yarıştırın onlarla. Bedeninize iyi bakın ve onu dinlendirin ve Dolunay’ın ışığında kariyerinizle ilgili yaratımları hayata geçirin.

KOVA-1

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Sessizlik güçtür, bilgeliktir. Bu ay en çok sessizliğin tedavi edici enerjisiyle rahatlayabilirsiniz. Çok düşündünüz, yeni fikirler, yaratıcı detaylar keşfettiniz, şifalandınız ve belki de şifa dağıttınız ama en çok ta büyük projeksiyona odaklandınız. Olmak istedikleriniz, yapmayı düşlediğiniz hedeflere odaklandınız. Birçok şey atıldı ve yeni şeyler eklendi sepetinize. Şimdi içinize, ruhunuzun bilgeliğine dönme zamanı. Atılan tohumların filizlenmesini bekleme anı. Bırakın düşlediğiniz her şey akışta ilerlesin. Merkür’ün duygusal gözyaşlarına fazla kapılmayın. Ağlamak güzeldir çünkü gözyaşları yalnızca kederden akmaz; Balığın suyunda arındırıcıdır. Bu güzel duygusallığa tanrıça Venüs’te eşlik etti mi yeni ufuklar açılacaktır önünüzde. Güneş tüm ihtişamıyla parlarken Koç’ta yeni adımlara hazırsınız demektir. Mars’ın kırmızısı kızdırsa da Boğa’yı siz acele etmeyin ve emin adımlarla yürüyün Boğa’nın toprağında. Hiçbir şeyi zorlamayın ve bırakın kendiliğinden aksın bu ay her şey. Olana ve olacak olana güvenin ve bırakın çıkması veya gitmesi gereken her şey kendiliğinden gitsin. Siz sessizliğe odaklanın, sezgilerinize kulak kabartın ve yeni yaratımlara yer açın.

BALIK

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Yaşam, potansiyeller, tam bitti dediğiniz yerden tekrar başlar. Doğum ölümü, ölüm de doğumu getirir bu aralıkta. Sizi bile şaşırtan yeni keşiflerden, doğru bildiğiniz yanlışlardan, yanlış bildiğiniz doğrular ürettiniz belki de geçtiğimiz ay. Hayatı bir an olsun akışına bıraktığınızda nelere gebe olduğunu fark ettiniz. Bu ay sezgilerinize dönerek bulunduğunuz ve geldiğiniz yere bakma, değerlendirme ve en önemlisi görme şansı yakalayacaksınız. Büyük resme bir bakış ve iç görü eşliğinde bir değerlendiriş fırsatı. Yeni Ay’ın arındırıcı suyunda ve Revati takımyıldızının bilgeliğinde ilk tohumları savurun toprağa. Bu ay fazlasıyla romantik, fazlasıyla duygusal bir geçiş. Tanrıça Venüs sizi parlatırken, Merkür gözyaşlarına boğabilir sizleri. Siz Merkür’ün kusuruna bakmayın! Zira kendisi sizin burcunuz üzerinde ziyadesiyle hassas ve melankolik. Siz ayaklarını sağlam toprağına basan Mars’ın kollarına atın kendinizi çünkü adım atmanın, yeni yaratımlara yol vermenin zamanıdır bu ay. İnat etmeyin, acele davranmayın; Boğa da güvende ve emin ellerdesiniz. Heybenizde duran birçok kararı uygulamaya alabilirsiniz çünkü artık büyük resim gözünüzde netleşti. Ama en önemlisi bu ay dengede kalın. Yoksa Dolunay’ın parıltısı sizlere bunu hatırlatmak zorunda kalır.