Ekim 2019

Autumn-2

EKİM 2019 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI 

Ekim ayı sonbaharın solan yapraklarından ziyade, yazdan kalma sıcak bir enerjiyle karşılıyor bizleri. Yılın sonuna yaklaşırken belki de en pozitif enerjileri yansıtan bir süreci önümüze seriyor.

Vedik Astroloji de enerjilerini bizlere olumlu yansıtan iki gezegen, Venüs ve Merkür, tüm samimiyetleriyle bizleri soğuk kışa hazırlıyor. Ayın 5’i itibariyle kendi yönettiği Teraziye geçiş yapacak olan Venüs, Merkür ile uyumlu bir kavuşum gerçekleştirecek. Paranın, aşkın, konforun ve sanatın patronu, İletişimin, zihnin, ticaretin ve teknolojinin efendisiyle buluşuyor. Bu güzel buluşmanın olumlu enerjisinden neredeyse tüm burçlar nasibini alıyor. Buluştukları alan Terazi yani Zodyak’ın tam ortası; bu buluşma bizlere denge çağrısı yapıyor. Her ne kadar Venüs’ün ve Merkür’ün yüzü maddi dünyaya dönmüş olsa da, maddeden ruhsallığa geçmenin önemini vurguluyor. İki alana da yakın duran Terazinin kozmik bir imtahanıdır “Denge”. Hayatında hep denge ve uyum arar ama kendi dengesi o kadar kırılgandır ki, yaşam onu maddi dünyadan manevi dünyaya sürekli sürükler durur. Hava enerjisiyle bir durumdan diğerine çabuk geçişler sağlar ama aynı zamanda Akaşa (Boşluk) enerjisini de barındırır. Ayın 23’üne değin sürecek bu birliktelik bize her şeyin dengede olması gerektiğini sıklıkla vurgulayacak.

Autumn-1

Ayın 17’sine kadar Başak burcunda Mars ile kavuşumuna devam eden Güneş, çok çalışma, organize olma ve ayrıntılarda boğulmama gibi Başak konularına gücü ve egoyu dahil edecek. Mars ise hırs ve savaş balatalarını ay boyunca Başakları hasat etmek için kullanacak. Hem koşullar ani değişikliklere gebe olacak, hem de sabırsız ve öfkeli adımlar atma dürtülerimizi kaşıyacak.

Ayın 14’ünde Vedik Astrolojiye göre Balık burcunda çok duygusal bir Dolunay yaşayacağız. Ay yönüyle Revati Takımyıldızında gerçekleşecek bu Dolunay da adeta sahne ışıkları parıldayacak. Revati takımyıldızların sonuncusudur ve büyük aydınlanmayı temsil eder. Şansın ve bolluk bereketin yıldızı en yüce gönüllü evrensel enerjileri saçar ortalığa. Merkür tarafından yönetilen bu yıldız sezgileri inanılmaz derecede yükseltir. Siz bir de buna Balığın duygusal potansiyelini eklerseniz ruhani dünyaya açılan bir kapı aralanacak demektir. Dolunay’ın Güneş yönü ise Chitra da. Yani yaratıcılığın efendisinde; Yaratıcılık, yüksek sezgiler ve yoğun duygular bir arada harika etkileşimleri beraberinde getirecek.

Merkür ayın 23’ünde Akrep burcuna geçecek ve yılın son Retro hareketi için hazırlığını başlatacak. Zihnin ve sinir sistemimizin sorumlusu Merkür, Akrep’te bilinçaltımızın dehlizlerine son bir bakış atmamız için bize çağrıda bulunacak. Orada şüphe, korku ve doyumsuzluk mu göreceğiz? Yoksa yaradılışa açılan yüksek sezgileri mi? İşte buna karar verecek olan bizleriz. Böylece 2019 yılının geri hareket (Retro) faslını da kapamış olacağız.

Ayın 28'inde Vedik Astrolojiye göre Terazi burcunda ve Swati Takımyıldızın da Yeni Ay yaşanacak. Satürn ve Mars'ın da işin içinde olduğu sert etkiler alan bir Yeni Ay. Ama bu Yeni Ayın enerjisi daha çok Kasım'ın habercisi niteliğinde olacak.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

29.09.2019

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

KOÇ-1

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Ekim ayı ilişki ve ortaklık alanlarınızın çok vurgulu hale geldiği enerjiler barındırıyor. Ayın 5’inden itibaren Venüs ve Merkür birlikteliği ilişki alanlarınızda çok pozitif enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. Gerek devam eden ilişkinizde ki sorunların bertaraf edilmesi, dengeye oturması ve daha sağlıklı iletişim kurabilmeniz adına, gerekse de yeni başlangıçlar adına bu ay sizleri destekliyor olacak.

Bu etki tabi ki sadece ilişki alanlarınızı değil, ticari ve mesleki alanlarınızı da çok olumlu yönde etkileyecek. Özellikle ayın 20’sine kadar olan bölümde, bekleyen işleriniz ya da yeni fırsatlar adına olumlu ve destekleyici enerjiler aktive oluyor. Bu ay bunları değerlendirmeniz adına altın fırsatlar karşınıza çıkabilir bunları değerlendirin derim.

Tabi bunları yaparken denge sizler için anahtar kelime konumunda. Zira Terazi alanı denge alanıdır. Bir şeyleri yaparken ya da başlatırken ipin ucunu kaçırmamanız ve dengede kalmanız önemli. Sizler ateşli, biraz da aceleci insanlarsınız ve sabırsızlık kanınız da var. Ama her yeni başlangıç ve devam eden süreçler denge ister. Bu ay bu noktaya dikkat etmeniz önemli olacaktır.

Ayın 14’ün de gerçekleşecek Dolunay enerjisi sizleri biraz zorlayabilir. Duyguların kabardığı ve olaylara nesnel tarafından değil de duygusal tarafından bakmanıza sebebiyet verecek bir ruh hali içerisinde olabilirsiniz. Özellikle ilişki alanlarınız da olaylara objektif yaklaşmanız ve metanetli olmanız da fayda var. Ayın 27’si itibariyle sert bir Yeni Ay tam da ilişki ve ortaklık alanınız olan Terazi burcunda gerçekleşecek ki, bu ay ihtiyaç duyduğunuz dengeyi sağlamanız bu enerjileri daha rahat göğüslemenizi sağlayacaktır.

BOĞA-1

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Bu ay özellikle sağlığınıza dikkat etmeniz de fayda var. Burcunuzun yöneticisi Venüs yine kendi yönettiği Terazi’ye geçiş yapsa da sağlık alanlarınızı zorlayıcı enerjiler yansıtacak. Özellikle enerjisel anlamda çok yoğun geçirdiğimiz yaz ayları boyunca genel sağlığınıza dikkat etmediyseniz bu ay vücudunuz size alarm verebilir. Venüs’ün Merkür ile birlikteliği sinir sisteminiz üzerinde olumsuz etkiler yansıtabilir.

Ama bu ay ayrıca iş yeri, çalışma koşulları ve meslek alanlarında çok güzel ve aktif etkilerin olduğu bir ay da geçireceksiniz. Merkür elen aldığınız işlerde sonuç odaklı yaklaşımlarınızı destekleyecek enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. Bu ay gerek çalıştığınız iş yerinde ya da kendi işinizde, gerekse yeni iş fırsatları adına sürpriz gelişmelerin yaşanabileceği bir ay geçirmeniz olası. Ayın 20’sine kadar olan bölümde bu fırsatları değerlendirmeniz ve bir sonuca bağlamanız yerinde bir tercih olacaktır.

Dolunay süreci ay ortasında uzun vadeli planlarınız adına kafanızda bazı şeylerin netleşmesine olanak sağlayabilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta büyük resmi gözden kaçırmamak ve olaylara fazla duygusal yaklaşmamak olacaktır. Yeni ay sürecinde ise yine sağlık alanlarınız için baskılayıcı enerjiler mevcut ve ayrıca çalışma alanlarınızda ani gelişmeleri tetikleyebilecek koşulların oluşması muhtemel. Esnek ve dengeli olmanız bu süreçte önemli.

İKİZLER

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Tıpkı Koç burçları gibi sizlerin de ilişki alanlarınızın yoğun ve akıcı çalıştığı bir ay olacak. Sizleri Koçlardan ayıran enerji ise ciddi sürprizlerin, beklenmedik güzel hadiselerin karşınıza çıkma olasılığının yüksek olması. Özellikle ayın 20’sine kadar olan bölümde bir süredir yolunda gitmeyen, aksayan ve akmayan enerjilerin çözüme kavuşması ve beraberinde yeni kapıların açılması adına pozitif başlangıçları destekliyor olacak. Tabi bu süreç bazı şeylerin hızlı gelişmesine, koşulların çabuk değişmesine de sebebiyet verebileceği için bu dönemde ruhsal olarak dengede olmanız sizler için önemli.

Çocuk sahibi olanlarınızın ise çocukları ile ilgili güzel gelişmeleri tetikleyecek özellikle eğitim hayatları ile alakalı güzel haberlerin gerçekleşmesini sağlayabilecek enerjiler mevcut. Çocuk sahibi olmak isteyenleriniz içinse yine pozitif etkilerin olduğu bir ay sizleri bekliyor olacak.

Dolunay enerjisi özellikle mesleki ve kariyer alanlarınızda olmak istediğiniz yer ile ilgili bir durumun netleşmesini tetikleyebilir. Burada fazla duygusallığa kapılmadan objektif kararlar vermeniz önemli. Zira ayın 27’si itibariyle başlayacak Yeni Ay enerjisi koşulların hızlı ve ani değiştiği bir süreci önünüze getirebilir. Bu alanları iyi yönetmeniz adına sakin, dengeli ve istikrarlı davranmanız gerekebilir.

YENGEÇ-1

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Ekim ayı aile alanlarınız adına çok olumlu gelişmeleri tetikleyebilecek enerjiler barındırmakta. Özellikle taşınmaz mallar ile alakalı bir süredir çözümlenmeyen ve sonuca bağlanmayan meseleleriniz var ise bu dönemde bunların çözüme kavuşması çok olası görünüyor.

Bu ay özellikle iç huzurunuzun dengeye oturduğu bir ay olacak. Bu nedenle ele aldığınız konularda daha sağlıklı, daha net kararlar alabilmeniz mümkün olacak. Adım atmakta zorlandığınız, çekindiğiniz ve kendinizi korumaya aldığınız konularda, özellikle ailevi meselelerde, daha akıcı, daha güvenli hareket etme imkanını bulacaksınız.

Ay ortasında gerçekleşecek Dolunay sizleri fazlaca duygusallaştırsa da evrensel sürprizlere gebe çok güzel enerjiler barındırıyor. Kadersel bir buluşma, tanışma ya da olay yaşamınıza bir anda girebilir. Bu ay yaşadığınız gelişmeleri açık ve berrak bir zihinle ve sağlam bir kalp gözüyle dengeli olarak değerlendirmeniz önemli. Ayın 20’sine kadar olan süreçte bunları değerlendirmeniz önemli. Çünkü bu tarihten itibaren özellikle ayın son haftasında koşullarda ani ve hızlı değişikliklerin olması muhtemel. Daha esnek, daha sakin ve dengede bir tavır bu süreci yönetmeniz de sizlere yardımcı olacaktır.

ASLAN-1

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Ekim ayı kısa ve orta vadeli planlarınızın netleşmesi, sonuçlanması ve bu alanlarda güzel gelişmelerin yaşanması adına destekleyici enerjiler barındırmakta.

Özellikle ayın 5’i itibariyle 20’si ne kadar olan süreçte yakın çevrenizden bu konularda destek ve yeni fikirler almanız olası. Bu dönemde yaratıcı enerjiniz çoğalacağı için kendinizi daha kuvvetli ve dayanıklı hissetmeniz muhtemel. Bu enerjileri yaratıma geçirmeniz, başlangıçlarla desteklemeniz kısa ve orta vadede size güzel geri bildirimler sağlayacaktır. Bu süreçte kendi fikirleriniz kadar, size yakın olan insanların da tavsiyelerini, söylemlerini dikkatte almanızda fayda var. Zira onların desteğini alabileceğiniz ve sizin farkına varmadığınız noktaların yakın çevreniz tarafından size hatırlatılacağı bir ay geçireceksiniz.

Ayın ortası itibariyle Dolunay enerjileri zirvedeyken ruhsal enerjiniz yüksek volümlere ulaşacak. Bu dönemde ani bir kararla bir şeyi bitirip, yepyeni bir şeye başlama kararı alabilirsiniz. Bunu kalpten yaptığınız sürece bir problem yok ama düşünmeden, tartmadan adım atmanız istemediğiniz sonuçları doğurabilir.

Bu ay yaratıcı enerjiniz yüksek ama bu enerjiyi dengeli kullanmanız ve ona göre hareket etmeniz de önemli. Zira ayın son haftasında koşullarda ani değişiklikler olabilir.

BAŞAK-1

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Bu ay çalışkan kimliğinizin yanında savaşçı ruhunuzun da ortaya çıkacağı enerjiler barındırmakta.

Yaşamınızda ani ve beklenmedik değişikliklerin olabileceği bir ay geçireceksiniz. Bu yüzden sakin ve dengede kalmanız önemli. Özellikle ayın büyük bölümünde maddi anlamda güzel enerjilerin sizlere yansıdığını göreceksiniz. Bir süredir sonuçlandıramadığınız ve ya ektiğinizi biçemediğinizi düşündüğünüz maddi beklentileriniz varsa, ayın büyük bölümünde bunları sonuçlandırabileceğiniz enerjiler aktif olacak.

İletişim kurmak bu ay sizler için daha sağlıklı bir zeminde ilerleyecek. Özellikle kendi çabanızla elde ettiğiniz gelirler adına gerekli kontakları kurma ve geliştirme süreçlerini daha sağlıklı kontrol edebileceksiniz. Bu ay dikkat etmeniz gereken husus, burcunuz üzerinde ki seyrini devam ettiren Mars’ın aceleciliğine kapılmamanız, olayları hararetli değil, sakince değerlendirmeniz olacaktır. Koşullar sizler için ani değişiklikler sunabilir ama sağlıklı bir iletişimle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Tabiri caizse, Marsın gazına çok gelmemenizde fayda var. Dengeli ve planlı hareket etmek emin olun güzel gelişmeleri de beraberinde getirecektir.

Ay ortasında ki Dolunay sürecinde ikili ilişkileriniz adına duygusal kararlar alma potansiyeliniz mevcut. Burada nesnel davranmanız olayları yönetmeniz daha akıllıca olacaktır. Duygularınızı dengede tutmanız bu ay sizler için önemli. Çünkü ay sonuna doğru enerjiler sizler için zorlayıcı bir kimliğe bürünebilir.

TERAZİ-1

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Ekim ayının yıldızı burcunuz üzerinde parlayacak. Bu ay en güzel enerjilerle donanacak olan burç sizlersiniz.

Özellikle ayın 5’inden sonra Venüs’ün burcunuz üzerinde Merkür ile kuracağı kontak ayın neredeyse son haftasına kadar ışığınızın parlamasına neden olacak. Bu güzel süreci iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Zira neredeyse yaşamınızla ilgili her alanda atacağınız adımların, kuracağınız kontakların, hem ilişkiler, hem de maddi alanlarda başlatacağınız girişimlerin sağlıklı bir zeminde ilerleme potansiyeli yüksek. Birden fazla seçenek arasında kalabilir ve kararsızlıklar yaşayabilirsiniz ama bu enerjileri doğru kullanmanız halinde yılın geri kalanında yaşamınızın dengede gitmesi adına önemli başlangıçları yaratabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken nokta Mars’ın kayıplar evinizde Başak burcunda devam eden yolculuğu olacaktır. Kendinizi bu tempoda biraz yorulmuş ve karışık bir ruh halinde hissedebilirsiniz ve bu bıkkınlık bir şeyleri çabuk sonuçlandırma isteğinizi kabartabilir ama siz bu ay Mars’ın söylediklerinden çok Venüs ve Merkür’ün sesine kulak verirseniz çok güzel gelişmelerin yaşandığını görebilirsiniz. Hem kalbiniz, hem de zihniniz ayın büyük bölümünde berrak ve açık. Yılın size sunduğu bu enerjisel süreci iyi değerlendirin derim.

Dolunay süreci başlattığınız girişimlerin hızlıca sonuçlarını aldığınız bir döngü yaratabilir. Bu dönemde biraz fazla duygusal davranabileceğinizi göz ardı etmeden hareket etmenizde fayda var. Ayın son haftasına kadar bu güzel enerjileri olabilecek en verimli şekilde kullanın derim. Çünkü son hafta enerjiler sizin için gergin bir yay kıvamına gelebilir.

AKREP-1

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Ekim ayı çıkışlar evinizde ki baskıyı artıracağı için harcamalarınıza ve gelir gider dengenize dikkat etmenizde fayda var.

5 Ekim itibariyle Terazi burcunda Merkür ile bir araya gelecek olan Venüs harcamalar dengenizi bozguna uğratabilir. Bu yüzden aybaşından itibaren bu konularda dikkatli olmanızda fayda var. Ayrıca bu iki transit ruh haliniz ve ikili ilişkilerinizde de gel gitlere neden olabilir. Sağduyulu kalmanız ve olaylara sakince yaklaşmanızda fayda var.

Ama bu dönem ayrıca sürpriz gelişmeleri de tetikleyebilir. Bu enerji gerçekleşmesini mümkün görmediğiniz, unuttuğunuz ya da vazgeçtiğiniz maddi kaynaklı bir konunun tekrar gündeme gelmesine ve çözüme kavuşmasına aracılık edebilir. Ama enerjisel olarak hassas bir dönem olduğu için olayı ele alırken dikkatli düşünmeniz ve bu alanı iyi yönetmeniz elzem. Böyle bir olay ile karşılaşırsanız 14’ünde gerçekleşecek dolunay sürecinde nihayete erdirme şansına kavuşacaksınız.

Ayın son haftası ise iç huzursuzlukların arttığı zor enerjileri beraberinde getirecek ki, bir de ayın sonunda burcunuz üzerinde geri hareketine başlayacak olan Merkür iletişim yollarınızı bir süreliğine bloke edecek.

YAY-1

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Ekim ayı uzun vadeli planlarınız, meslek ve kariyer alanlarınız adına yoğun ama akıcı enerjileri beraberinde getiriyor.

Özellikle yükseleni Yay olanlar bu alanları daha vurgulu yaşayacaklar. Hedeflediğiniz, bir süredir gerçekleştirmek için atılımlar yaptığınız konularda güzel gelişmeler yaşamanız olası. Ayrıca bu gelişmeler sosyal çevreniz tarafından da destek bulabilir. Yeni çevrelere katılmanız ve fırsatlar yaratmanız olası. Bu dönemde kariyer alanınızda yolculuğuna devam eden Mars sizleri mücadeleci ve hırslı kılsa da, çok çabuk verilen kararlardan, düşünmeden atılan adımlardan olabildiğince uzak durmanızda fayda var. Planlı ve programlı hareket etmeniz bu enerjileri pozitife çevirmeniz adına daha yararlı olacaktır.

Ayın ortası itibariyle Dolunay enerjisi iç huzurunuz, aile alanlarınız ve taşınmazlarınız üzerinde olumlu enerjiler verecek. Özellikle içsel bir keşif, farkındalık hatta bir uyanış yaşamanız olası. Tabi ki Dolunay Balık alanında gerçekleşeceği için duygular yoğun ve kabarık olacaktır. Uygu ve zihin dengenizi oluşturarak içinizde yeni kapıların açılmasına izin verebilirsiniz.

Ay sonuna doğru enerjiler sertleşmeye başlarken sosyal çevrenizle ve iş arkadaşlarınızla gereksiz polemiklere girmekten kaçının. Olayları kişisel algılamayın, ayrıntılarda boğulmayın ve büyük resme odaklanın.

OĞLAK-1

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Bu ay yaşamdaki yeriniz, statünüz ve kariyeriniz adına beklenmedik, yoğun ama güzel sürprizlerin yaşanmasına aracılık edebilir.

Ayın 5’i itibariyle kariyer alanlarınızı aydınlatacak olan Venüs ve Merkür sağlıklı bir iletişim, analitik bir yaklaşım ve sonuç odaklı bir tavır geliştirmeniz de etkili olacak. Işığınızı parlatacak olan Venüs ise sivrilmenize, dikkat çekmenize neden olacak. Bu süreçte bulunduğunuz mevkiden yükselmeniz, yeni fırsatların karşınıza çıkması olası. Bunları değerlendirirken koşulların ani değişikliklerine de uyum sağlamanız gerekmekte. Zira Mars her ne kadar mücadele hırsınızı artırsa da koşullarda ani değişikliğe sebebiyet verebilecek pozisyonda.

Ay ortasında ki Dolunay enerjisi kısa ve orta vadeli planlarınız adına tamamlanmalar getirebilir. Yakın çevrenizden de bu konuda beklenmedik yardım ve destekler alabilirsiniz. Duygusal olarak yoğun bir Dolunay olacağı için gelişmelere objektif bir pencereden bakmanız önemli. Ay sonuna doğru olumlu enerjiler yerini sert görünümlere bırakırken, Ekim ayının size sunmuş olduğu fırsatları değerlendirmiş olmanız da fayda var. Zira ekimin son haftasında rölanti de seyretmeniz sizler için yerinde bir tercih olacaktır.

KOVA-1

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Ekim ayı sizler için beklenilmeyeni bekleme ayı olabilir. Yaşamınızda bazı şeylerin hızla değiştiğine, yaşamın bambaşka yollara doğru evrildiğine şahitlik edebilirsiniz.

Özellikle ayın 5’i itibariyle Terazi burcunda ki Venüs, Merkür birlikteliği eğitim, yurt dışı, içsel huzur alanlarınızda sizlere harika etkiler sunacak. Bu süreçte yaşamınız da daha önce düşünmediğiniz ya da yapmayı aklınızdan geçirmediğiniz planları uygulamaya almanız için fırsat kapıları açabilir.

Ele aldığınız işlerin kolaylıkla, planladığınız gibi, açık ve net iletişimin hakim olduğu bir evrede yaşamanız olası. Özellikle ay ortasına doğru gerçekleşecek Dolunay sürecinde yeni gelir kaynaklarına, kazanç kapılarına ulaşmanız adına güzel enerjiler aktive olacak. Bu süreçte ruhsal dengenizi korumanız, sakin ve planlı hareket etmeniz önemli bir ayrıntıyı oluşturuyor. Zira Mars, koşullarda ani ve hızlı değişiklikleri karşınıza çıkarabilir.

Ay ortasından ayın 20’sine kadar olan bölümde duygusal olarak yoğun bir süreç geçireceğiniz için olayları fazla kişiselleştirmeden yolunuza devam etmeniz ve kararlarınızı buna göre almanız yerinde olacaktır.

Ayın son haftası yaşanacak olan Yeni Ay süreci, Merkür gerilemesi ve Mars’ın Satürn ile olan kontağı enerjilerin sertleşmesine ve ağırlaşmasına sebebiyet verecek. Bu tarihlere kadar var olan fırsatları kullanmanızı ve değerlendirmenizi tavsiye ederim.

BALIK

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Ekim ayı sizin için yoğun, koşulların ani ve hızlı bir şekilde değiştiği, esnek olmanızı gerektiren bir ay olacak.

Yoğun ve akıcı bir ay sizleri bekliyor. Özellikle ilişki ve başkalarında elde ettiğiniz kazançlar adına, karışık ama sürpriz gelişmeleri de beraberinde getirebilecek yoğun enerjiler altında olacaksınız. Bazı şeyler hızlı değişebileceği için, ani ve çabuk kararlar almanızı gerektirecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bura da dikkat etmeniz gereken hadise ayrıntılarda boğulmamak ve büyük resmi gözden kaçırmamak olmalı.

Bu durumu ay ortasına kadar istikrarlı bir şekilde götürebilirseniz ayın 14’ünde burcunuz üzerinde gerçekleşecek Dolunay sizlerin yüzünü güldürecek. Bu süreçte genel yaşamınızla ilgili güzel gelişmelerin, tamamlanmaların ve sonuçların ortaya çıktığını görebilirsiniz. Ama bu süreçte tabi ki yoğun bir duygusallık havası da sizleri sarmalamış olacak. Sizler yoğun duygu geçişlerine alışkınsınız ama bu süreçte özellikle ikili ilişkilerinizde biraz daha nesnel ve objektif davranmanız olası tatsızlıkları engelleyecektir.

Ayın son haftasında enerjiler yoğun ve sert etkiler barındırdığı için ayın 22’si 23’üne kadar olan bölümde ele aldığınız işleri tamamlamanızı tavsiye ederim. Zira bu süreçten sonra iç huzursuzluk ve duygu karmaşası altında sağlıklı kararlar alabilmeniz pek mümkün görünmüyor.