Şubat 2019

sanal gerçeklik-2

ŞUBAT 2019 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

Yılın ilk ayında yaşadığımız iki güçlü tutulma enerjisiyle Şubat ayına giriş yapıyoruz. Bu ay hem bu tutulmanın enerjilerini hissetmeye devam edeceğiz, hem de gezegenlerin burç değiştirmesiyle yeni enerjilere yelken açacağız.

Vedik Astrolojiye göre 5 Şubat tarihinde Oğlak burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Güney düğümü Ketu tarafında Shravana Takımyıldızında gerçekleşecek Yeni Ay Yengeç ve Başak burçları için ilişkileriyle ilgili geçmişten gelen gizli kalmış bazı olayların kulaklarına gelmesine neden olabilir. Oğlak burçları içinse iç seslerine kulak vermelerini ve kendilerini dinleme vaktinin geldiğini hatırlatıcı bir enerji açığa çıkaracak.

Şubat ayının kuşkusuz en önemli gezegen hareketi 6 Şubat itibariyle Mars’ın yöneticisi olduğu Koç burcuna geçişi olacak. Özellikle Koç burçları başta olmak üzere, İkizler, Yengeç, Akrep ve Kova burçlarının mesleki ve kariyer bağlantılarını hareketlendirecek. Bu dönemde yoğun, mücadeleci ve cesur bir enerji ile karşılaşacak bu burçların sakin ve düşünerek adım atması güzel gelişmeleri tetikleyebilir.

sanal gerçeklik-1

7 Şubat itibariyle Merkür Kova burcuna geçiş yapacak ve 25 Şubat’a kadar Kova yolculuğunu sürdürecek. Kova burçlarının bu dönemde gelir gider dengesini ayarlaması yerinde olacaktır. Bu geçiş Akrep burçları açısından ise ele aldıkları işlerde çözümler üretebildiği etkili bir aralık sunacak.

13 Şubat tarihinde Güneş Oğlak burcundan ayrılıp Merkür’ün yanına Kova burcuna geçiş yapacak. Kova burçları için bu tarihten itibaren mesleki ve kariyer anlamında güzel gelişmeleri getirebilir. Yay burçları da bu güzel etkiden yararlanacak ve bu dönemde maddi kazançlar adına güzel gelişmelere şahitlik edebilecek.

19 Şubat tarihinde Vedik Astrolojiye göre Aslan burcunda ve Magha Takımyıldızında gerçekleşecek Dolunay ise, özellikle Aslan burçları açısından olumlu etkiler barındırmakta. Bu döngüde Aslan burçlarının bir süredir beklettiği projelerinin sonuçlanmasına ve yıldızlarının parlamasına işaret ediyor. Kariyer bağlamında bu etki Akrep Yükselenleri de kapsamakta ve güzel gelişmeleri tetiklemekte.

25 Şubat’a kadar Yay yolculuğuna devam edecek olan Venüs, başta Yay burçları olmak üzere İkizler ve Aslan yükselenlerin ilişki alanlarında pozitif etkilerini göndermeye devam edecek.

sanal gerçeklik-4

Zodyak’ın ağır topları Satürn ve Jüpiter ise Şubat ayında da Yay ve Akrep yolculuklarına devam edecek. Satürn bu yıla damgasını vuracak Ketu kavuşumu için hazırlanmaya başladı bile. Vedik Astrolojiye göre 7 Mart’tan itibaren (Mean Node’a göre) Karma Temizliğini tetikleyecek olan kavuşum Yay Burcu üzerinde gerçekleşecek. 2019 Yıllık yorumlarında hangi burç için neleri ifade ettiğini yazmıştım. Buradan ulaşabilirsiniz.

Jüpiter ise Kasım 2019’a kadar Akrep yolculuğunu sürdürecek ve özellikle Akrep burçlarının sezgilerini, yaşam enerjilerini yükseltmeye devam edecek.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

koç

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Şubat ayı hedeflerinize, kariyerinize odaklanacağınız hareketli bir süreci işaret etmekte.

5 Şubat Yeni Ay’ı ile birlikte kariyeriniz ile ilgili başlangıçlar adına destekleyici, ayın 6’sında burcunuzun yöneticisi Mars’ın Koç burcuna geçişi ile birlikte amaçlarınız ve hedefleriniz ile alakalı cesur adımlar atmaya yönlendiriliyor olacaksınız. Bu dönem savaşmanız girişimler ve yeni fırsatlar yaratmanız adına çok etkili olacak. Bu dönemde sadece düşünmeden adım atmamaya özen gösterin lütfen. Sağlıklı, sağlam ve istikrarlı davranmak bu güzel enerjileri değerlendirebilmeniz adına belirleyici unsur olacak.

Merkür neredeyse ay boyunca iletişim kanallarınızın açık olmasını sağlayacak. Özellikle ayın 13’ün de Güneş’in de yanına katılmasıyla beraber ışığınızı parlatacak. Bu dönemde etkili iletişim ve kavrama yetenekleriniz üst seviyelerde. Girişimlerinizi ayın 25’ine kadar başlatmanız önemli zira bu dönemden sonra Merkür Balık burcuna geçecek ve daha hassas etkiler barındıracak.

Şubat ayına ilişkileriniz açısından baktığımızda ise Venüs’ün ilişkilerinizden daha ziyade maddi alanlarınızı desteklemesi olasılığı görünüyor. Bu dönemde eşiniz veya partneriniz ile olan iletişimlerinizde daha yapıcı olacağınız bir süreç yaşamanız kuvvetle muhtemel.

Şubat ayı için Dolunay süreci borsa ve benzeri spekülatif konularda ki yatırımlarınız ile ilgili güzel gelişmelerin yaşanmasını sağlayabilir.

boğa

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Şubat ayı maddi konularınız ve gelir gider dengeniz açısından hassas etkiler barındırmakta.

Yeni Ay süreci hayatınızda güzel gelişmeleri tetiklemekle beraber hemen ardından Mars’ın Koç burcuna geçişi maddi alanlarınızı bir hayli hassaslaştırmakta. O yüzden bu ay maddi konularla ilintili gelişmeleri askıya almanız, ya da mecbursanız çok dikkatli davranmanız yerinde olacaktır. Zira ay sonunda sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Venüs neredeyse ay boyunca bolluk, bereket ve parasal anlamda sizleri desteklemekle beraber lüks harcama isteğinizi tetikleyebilir. Ama dediğim gibi bu ayı Mars etkisiyle tasarruf ayı ilan etmeniz isabetli bir karar olur.

Ayın 7’si itibariyle Merkür’ün ve ayın ortasından itibaren Güneş’in Kova burcuna geçmesi ile birlikte mesleki ve kariyer alanlarınızda daha akıcı ve etkili süreçlerin yaşandığı ve güzel gelişmelerin ortaya çıkacağı bir döngüye giriyorsunuz.

Jüpiter ise Kasım ayına kadar ilişki alanlarınıza o güzel enerjilerini yansıtmaya ve hem mevcut ilişkilerinizi, hem de bekar olanlarınız için yeni ilişki fırsatlarını sunmaya devam edecek (Retro süreci haricinde)

19 Şubat Dolunay süreci ise ev, araba gibi gayrimenkul ilintili bir konuda sürpriz bir teklif almanızı ve bu konularda bir değişikliğe gitme isteğinizi arttırabilir.

ikizler

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Şubat ayı iş ve mesleki alanlarınızda ani gelişmeler, fırsatlar ve gerginlikleri beraberinde getirebilir.

5 Şubat Yeni Ay sürecinde kendinizi biraz karamsar ve bunalmış hissedebilirsiniz ama hemen ardından Mars’ın Koç burcuna geçişi ile birlikte girişimlerinize ve hedefleriniz kitlenme enerjilerini hissedeceksiniz. Bu dönem sizlere fırsatlar sunabileceği gibi, düşünmeden attığınız adımlar sonucu gerginliklerde yaşamanız olası görünüyor.

7 Şubat itibariyle Merkür’ün ve 13 Şubat’ta Güneş’in Kova burcuna geçmesi ile birlikte idrak etme gibi mental sorunlar yaşayabileceğiniz gibi, bu yanlış anlaşılmalardan doğan iç sıkıntılarla uğraşmanız olası. Ama dediğim gibi Mars’ın size sunduğu fırsatları sakin ve organize bir şekilde göğüslerseniz bu tip sorunlar yaşama olasılığınız azalır. Yine de bu ayı bir şeyler imzalamaktan daha ziyade olgunlaştırma ve netleştirme şeklinde geçirirseniz olası sürprizleri engellemiş olursunuz.

Venüs ise neredeyse ay boyunca özellikle bekar İkizler burçlarını yeni ilişkiler anlamında desteklemekte. Ancak mevcut ilişkilerde olayları fazla büyütme eğilimi verebileceğinden alınganlıktan uzak bir tavır sergilemeniz yerinde olacaktır. Yine bu dönemde ortaklı gerçekleştirdiğiniz işleriniz varsa iletişimlerinizi doğru yönetmeniz olası sorunların önüne geçecektir.

Dolunay süreci ise daha önceden başlattığınız bir girişimin netleşmesine olanak sunabilir.

yengeç

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Şubat ayı sizlere mesleki ve kariyer alanlarınızda hareketli ve yoğun enerjilerini yansıtmakta.

5 Ocak Yeni Ay sürecinde yeni bir ortaklık girişimi başlatma olasılığınız bulunmakta ve hemen ardından Mars’ın Koç burcuna geçişi ile birlikte girişimleriniz ve hedefleriniz konusunda hareketli ve yoğun bir tempoya gireceksiniz. Bu süreçte dengede ve sağduyulu kalmanız önemli. Bu transit sizlere fırsatlar sunabileceği gibi, aceleyle ve düşünmeden attığınız adımlar sonucu gerginlikler ve sorunlarda yaşamanız olası görünüyor.

7 Şubat itibariyle Merkür’ün Kova burcuna geçişi ve 13 Şubat’ta Güneş’in yanına gelmesiyle birlikte sağlık sorunları yaşama potansiyeli bulunmakta. Bu ay boyunca bağışıklık sisteminize dikkat etmeniz ve dengeli beslenmeniz isabetli olacaktır.

Venüs neredeyse ayın tamamında Yay burcunda ki seyrini sürdürecek. Bu dönemde tıpkı Merkür ve Güneş gibi sağlık alanlarınızı etkileyecek. Ayrıca beklenmedik harcamalar yapmanıza sebebiyet verebileceği için bütçenizi ayarlamanız önemli. Ele aldığınız işlerin bu dönemde tamamlanamadığını, aksiliklerin çıktığını deneyimleyebilirsiniz. Bu yüzden bu dönem sakin ve dengede kaldığınız sürece Mars’ın olumlu enerjilerini fırsata çevirebilirsiniz.

Dolunay süreci ise beklediğiniz bir paranın size ulaşmasına aracılık edebilecek enerjiler barındırmakta.

aslan

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Şubat ayı ikili ilişkileriniz adına olumlu gelişmeleri tetikleyecek enerjiler barındırmakta.

5 Ocak Yeni Ay döneminde kendinizi halsiz, enerjinizin düşük olduğu bir durumda bulabilirsiniz. Ay başında sağlığınıza dikkat etmenizde faya var.

Venüs 25 Şubat tarihine kadar Yay burcunda ki yolculuğunu sürdürecek ve bu yolculuk şansınızın yükseldiği, ikili ilişkilerinizin akıcı hale geldiği bir dönemi işaret ediyor.

Mars’ın 6 Şubat tarihinde Koç burcuna geçmesi ile birlikte kendinizi biraz gergin ve öfkeli hissetmeniz normal. Bu dönemde özellikle ikili ilişkileriniz de kelimelere çok takılmadan ve fazla alınganlık göstermeden hareket etmeniz doğru bir tavır olur. Mars enerjisi ayrıca ele aldığınız işlerin aksamasına, sanki sonuçlandıramıyormuşsunuz gibi hissetmenize neden olabilir. Bu dönemde işlerinizde ve özel hayatınızda daha rölantide hareket etmeniz yararınıza olacaktır.

Merkür ayın 7’si itibariyle Kova burcuna geçiş yapacak. Bu özellikle ortaklı işleriniz adına güzel enerjiler barındırmakla beraber Mars’ın gergin enerjilerini hesaba katıp işleri acele etmeden ele almanızda fayda var.

Güneş ise ayın 13’ü itibariyle Merkür’ün yanına gelecek ve bu tarihten itibaren partneriniz ve ortaklıklarınızla ilgili alanları hassaslaştıracak. Bu ay bir şeyleri başlatmaktan çok akışına bırakmak ve fazla müdahil olmamak daha doğru bir karar gibi geliyor.

Dolunay süreci ise bir süredir beklettiğiniz ama gerekli adımları attığınız projelerinizin sonuçlanmasına ve yıldızınızın parlamasına işaret ediyor.

başak

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Bu ay ele aldığınız işleri sonuçlandırmakta zorluklar yaşayacağınız bir dönem olabilir.

Yeni Ay süreci ikili ilişkileriniz ile ilgili bir karar almanızı sağlayabilir. Ancak bu ay sizi en çok etkileyecek gezegen enerjisi ayın 6’si itibariyle Koç burcuna geçiş yapacak olan Mars. Bu dönemde aksaklıklar, sonuçlandıramama gibi problemlerle uğraşmanız olası görünüyor.

Ayın 7’si itibariyle Merkür’ün ve hemen ardından 13’ünde Güneş’in Kova burcuna geçişi aslında iletişime açık olduğunuz, çözümsel yaklaşımlar sergileyebildiğiniz başarılı bir dönemi işaret etse de, Şubat ayını daha stabil bir durumda geçirmeniz daha faydalı olacak gibi görünüyor. Ama eğer Merkür ve Güneş’in güzel etkileriyle harekete geçmek isterseniz planlı, organize ve değişen durumlara karşı esnek olmanız yerinde olur.

Venüs neredeyse ayın tamamı boyunca tadilat, dekorasyon ve mekan yenileme enerjilerini sizlere yansıtıyor. Ama dediğim gibi Mars’ın enerjisiyle oluşabilecek aksaklıkları tolere etme esnekliğine sahip olmanız gerekiyor. Yine bu dönemde sosyal çevreniz ile kurduğunuz iletişimde verimli ve faydalı bir dönem geçirme potansiyeliniz bulunmakta.

19 Şubat da Dolunay enerjisiyle birlikte umudunuzu çoktan yitirdiğiniz bir paranın size geri dönmesine şahitlik edebilirsiniz.

terazi

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Şubat ayı boyunca ilişkileriniz ve ortaklı işleriniz ile ilgili zorlayıcı enerjileri hissediyor olacaksınız.

Ayın 6’ı itibariyle Koç burcuna geçiş yapacak olan Mars, özel hayatınızda ki ilişkileriniz ve ortaklık kurduğunuz kişilerle ay boyunca sürtüşme, gerginlik ve kavga enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. Bu ay boyunca olayları kişisel algılamadan, alınganlıktan uzak ve akışına bıraktığınız bir tavır sergilemeniz yaşayacağınız olumsuzlukları minimize etmenizi sağlayacaktır.

Bu yetmiyormuş gibi 7’sin de Merkür ve 13’ünde Güneş’in Kova burcuna geçmesi ile birlikte kendinizi daha hararetli bir ortamın içende bulmanız olası. Bu dönemde ağzınızdan çıkacak kelimeleri tartmanız, süzgeçten geçirmeniz ve yapıcı olmanız önemli. Çünkü bu iki gezegenin enerjileriyle birlikte sağlıklı düşünme ve muhakeme etme yeteneğiniz kısıtlanıyor. Mümkünse tartışmalardan ve gergin ortamlardan kendinizi uzak tutarak sizleri daha rahat hissettirecek şeylerle uğraşmanız yararınıza olacaktır.

Venüs neredeyse ay boyunca en azından iletişim konusunda sizleri biraz rahatlatacak enerjilerini yansıtıyor olacak ama bu etkiyi ilişkilerinizden çok iş alanlarınızda göstereceği için bu alanlarda kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

5 Şubat’ta ki Yeni Ay sürecinde ailevi alanlarınız ile ilgili kendinizi biraz bunalmış ve keyfinizin kaçtığı bir durumda hissedebilirsiniz. Ayın enerjilerini doğru kullandığınız takdirde 19’unda ki Dolunay süreci hedeflediğiniz bir konunun tamamlanmasına aracılık edebilir.

akrep

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Bu ay agresif bir iş temposu sizleri beklemekte. 6 Şubat itibariyle Koç burcuna geçiş yapacak olan Mars, iş ve mesleki anlamda kendinizi güçlü ve cesur hissettiğiniz bir dönemi işaret ediyor. Bu süreçte ele aldığınız konularda takdir gördüğünüz ve meyvelerini topladığınız bir dönem yaşayabilirsiniz.

Mars’ın bu güzel enerjilerine ayın 7’sinde Kova burcuna geçecek olan Merkür de destek verecek ve iletişimlerinizde çözüm odaklı olabileceğiniz bir süreci sizlere sunacak. Bu enerjilerle birlikte bu ay yeni girişimler ve sonuçlar aldığınız bir ay geçirebilirsiniz.

Venüs de ay boyunca yeni teklifler almanız ve maddi alanlarınızda güzel gelişmeler yaşamanız adına olumlu enerjilerini sizlere yansıtacak.

5 Şubat Yeni Ay süreci zaten yeni bir girişim başlatmanız için sizleri destekliyor olacak. Bu ay dikkat etmeniz gereken tek gezegen hareketi ayın 13’ü itibariyle Kova burcuna geçecek olan Güneş olacak. Bu süreçte aile alanlarınız ile ilgili sıkıntılar ve gerginlikler çıkarma potansiyeline sahip olduğu için gereksiz sürtüşmelerden kaçınmanız yararınıza olacaktır.

Bu yıl zaten kişisel gelişiminiz anlamında sıçrama yaşayacağınız bir yıl. Aylık enerjiler tabi ki ara dönemlerde zorlayıcı enerjiler verebilir ve vermesi de doğaldır ama Jüpiter’in Kasım 2019’a kadar burcunuz üzerinde ki transiti sezgilerinizin keskinleştiği ve hem maddi hem de ruhsal olarak çok yol kat edebileceğinizi işaret ediyor.

Ayın 19’un da gerçekleşecek Dolunay sürecinde ise beklediğiniz bir terfi veya maaş zammı var ise gerçekleşmesi adına güzel enerjiler barındırmakta.

yay

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Şubat ayında her ne kadar dikkatleri üzerinize çektiğiniz, fırsatlar yarattığınız bir ay olsa da diğer gezegen enerjileri dikkatli olmanızı gerektiriyor.

Venüs neredeyse ayın tamamında burcunuz üzerindeki transitine devam edecek. Bu sizin çevrenizde parlamanızı sağlasa da ayın 6’sında Koç burcuna geçecek olan Mars duygusal ve zihinsel olarak karmaşık hissetmenize yol açabilir. Kendinizi bunalmış veya gergin hissettiğinizde rahatlatıcı aktivitelerle uğraşmanız yerinde olacaktır. Ayrıca çocuk sahibi olan Yay burçlarının yine bu dönemde çocuklarının sağlığına dikkat etmelerinde fayda var.

7 Şubat’ta Merkür’ün kova burcuna geçişi ile birlikte yanlış anlamalara ve yanılgılara açık bir etkiye bürüneceksiniz. Ağzınızdan çıkacak kelimeleri tartmanızda fayda var aksi halde kırıcı olabilirsiniz. Buna özellikle yakın çevreniz ile kurduğunuz ilişkilerde dikkat etmeniz gerekiyor. Yine bu dönemde Venüs ve ayın 13’ünde Kova burcuna geçecek olan Güneş sizi desteklese de yeni girişimler başlanmaktan daha ziyade projelerinizi geliştirmenizin ve netleştirmenizin daha yerinde olacağı bir ay olduğunu düşünmüyorum. Bu dönemi rölantide geçirmeniz ve daha çok planlama yapmanız sağlıklı olacaktır.

5 Şubat Yeni Ay sürecinde ailevi alanlarınız hassaslaşıyor. Bundan dolayı sakin kalmanız önemli. 19 Şubat Dolunay süreci ise yaşamınızla ilgili sürpriz bir gelişmeyi beraberinde getirebilir.

oğlak

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Şubat ayı maddi alanlarınızın hassaslaştığı ve dikkatli olmanızı gerektiren enerjiler barındırmakta.

5 Şubat Yeni Ay’ı iç sesinize kulak vermenizi ve artık kendinizi dinleme vaktinin geldiğini hatırlatıcı bir enerji açığa çıkaracak. Bu süreçte kendinizi biraz hassas ve duygusal hissetmeniz olası.

Venüs neredeyse ayın tamamında Yay burcundaki transitini sürdürecek. Bu etki parasal alanlarınıza iyi yansısa da lüks harcama eğiliminizi artıracağı için dikkatli olmanız da fayda var.

Merkür ise ayın 7’si itibariyle burcunuz üzerinde ayrılıp Kova burcuna geçiş yapacak. Bu dönemde iletişime açık bir süreçle beraber yeni parasal fırsatlar yakalamanız olası.

Ayın 6’sı itibariyle Koç burcuna geçecek olan Mars bir süredir aklınızda olan taşınma (ev/işyeri) fikrini tetikleyebilir ve sizi yeni mekanlara yelken açmaya itebilir. Ancak unutmamalısınız ki giderler evinizde ki Venüs umduğunuzdan fazla harcama yapma potansiyelinizi artırmakta. Bu yüzden dikkatli ve ölçülü davranmanızda fayda var.

Her ne kadar Venüs ve Merkür harcama potansiyellerinizi artırsa da ayın 13’ü itibariyle Kova burcuna geçecek olan Güneş parasal alanlarınızda dikkatli olmanız ve riskli adımlardan uzak durmanız gerektiğini sizlere hatırlatıyor olacak. Güzel enerjilerin heba olmaması adına bu ay hem harcamalarınıza dikkat etmeniz, hem de riskli adımlardan uzak durmanız isabetli olacaktır.

19 Şubat’ta gerçekleşecek Dolunay süreci ise beklediğiniz bir komisyon, prim veya zammın netleşmesini sağlayabilir.

kova

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Şubat ayı mesleki ve kariyer anlamında yıldızınızın parladığı, olumlu gelişmelere şahitlik edebileceğiniz yoğun ve akıcı enerjiler içermekte.

6 Şubat itibariyle Koç burcuna geçiş yapacak olan Mars, meslek ve kariyer alanlarınızda savaşçı, cesur ve mücadeleci olacağınız bir dönemi işaret ediyor. Ayın 7’si itibariyle Merkür’ün burcunuz üzerinde ki transiti başlayacak ve özellikle 7’si ile 13’ü arası maddi hassasiyetler verebilir. Ancak 13’ünden itibaren Güneş’in burcunuz üzerine ve Merkür’ün yanına geçişi ile birlikte iş alanlarınızda dikkat çekeceğiniz ve ele aldığınız işlerde başı çekeceğiniz bir süreci beraberinde getiriyor.

Venüs Şubat ayının tamamına yakınında Yay burcundaki yolculuğuna devam edecek ve Güneş ve Mars’ın sizlere sunduğu fırsatları değerlendirmeniz için pozitif enerjilerini sizlere yansıtacak ve hedeflerinize giden yolda itici gücünü sizlere yansıtacak.

Yeni Ay sürecinde devam eden ve ödemekte zorlandığınız borçlarınız ile ilgili sürpriz ve güzel gelişmelere şahitlik edebilirsiniz. 19 Şubat’ta gerçekleşecek dolunay sürecinde ise daha önce planladığınız bir ortaklık girişiminin nihayete ermesine aracılık edebilir.

balık

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Şubat ayını maddi ve parasal alanlar, iş, meslek ve kariyer yaşamında en hassas etkilerle geçirecek olan burç sizlersiniz.

6 Şubat itibariye Mars burcunuz üzerinden ayrılıp Koç burcuna geçiş yapacak. Bu süreçte riskli adımlardan uzak durmanız yerinde bir karar olacaktır çünkü Mars bu dönemde beklemediğiniz maddi kayıplara yol açabilir.

Ayın 7’si itibariyle Merkür’ün ve 13’ünde Güneş’in Kova burcuna geçmesi ile birlikte maddi alanlarınızda ki hassasiyetler fazlasıyla artacak. Merkür sağlıklı düşünmenizi engelleyebileceği için özellikle bu dönemde ticari bağlantılarınızı askıya almanız isabetli bir adım olur. Güneş’in de maddi alanlarınızı zorlayıcı enerjilerini yansıttığı bu dönemde ticari hamleler yapmamanız ve Şubat ayını beklemede kalarak geçirmeniz yerinde olacaktır.

Venüs’ün de neredeyse ayın tamamında Yay burcunda konaklayacak olması sebebiyle bu ay gelir gider dengenizi ayarlamanız, yeni bir imza atmamanız, yeni bir girişim başlatmamanız ve iletişimlerinizde dikkatli olmanız olası problemleri bertaraf etmenize yardımcı olacaktır. Yine bu süreçte eşiniz veya partnerinizle olan iletişiminizde de alınganlıktan uzak ve sağduyulu davranmanız iyi olur.

Yeni Ay sürecinde hedef ve amaçlarınıza yönelik bir girişimin tohumlarını zihninizde atılabilirsiniz. 19 Şubat Dolunayın da ise daha önceden şartlarını belirlediğiniz kariyer ilintili bir konunun netleşmesini sağlayabilir.

 

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

30.01.2019