Haziran 2019

astronomy-3101270_960_720

HAZİRAN 2019 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

Havalar ısınıyor; tıpkı gökyüzünde ki gezegenler gibi. Ateşli bir yazın kavruk tadı geliyor bedenlere. Bir yanda değişimi çoktan başlatan karmik aktörler, diğer yanda hızla bir araya gelen ateşli figüranlar.

Önce figüranlardan başlayalım. Ayın 1’i itibariyle Merkür yönettiği ikizlere geçecek, 15’inde ise yanına Güneş gelecek. Mars ve Rahu’nun hali hazırda İkizler burcunda olduğunu düşünürsek dörtlü bir kavuşum bizleri beklemekte. Bu dört silahşörler gökyüzündeki savaşı başlatacak. Tam karşılarında iki ağır top Retro/Satürn-Ketu kavuşumu değişimlerin hem dünyevi hem de karmik boyutunu kaşımaya devam ediyor. Başta İkizler ve Yengeç burçları olmak üzere Terazi, Akrep ve Oğlak burçları da bu yoğun etkiyi en çok hissedecek burçlar arasında.

Yeni Ay 3 Haziranda Boğa da ve Rohini takımyıldızında. Astronomide ‘Aldebaran’ olarak bilinen bu yıldızın Arapça manası ‘Takip eden, izleyen’dir. Orion Kemerini takip eden en uç noktada yer aldığı için bu isim verilen kırmızı dev yıldız ise renginden dolayı Sanskritçe ismini almıştır. Rohini ‘Kırmızımsı’ manasına gelir. Ay tarafından yönetilen bu yıldız duygular ve zihin ile yakından ilgilidir. Tıpkı Boğa burcu kimi ayakları yere sağlam basmak isteyen, macerayı çok sevmeyen ve güven duygusunu tetikleyen enerjileri açığa çıkarır. Biriken bilgiler, gizli kapaklı işler ortalığa saçılabilir bu ay. Çünkü ayın 17’si geldiğinde Dolunay Yay da ve en derindeki sırların, gerçeğin yıldızı Moola’da ışığını saçacak. Bu tarihten itibaren ise artık Temmuz ayının bombası Güneş Tutulması enerjilerini de hissetmeye başlayacağız.

Sakin, dengeli ve huzurlu bir ay geçirmeniz dileğiyle.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

30.05.2019

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

KOÇ-1

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Susmayı, dinlemeyi ve sakin kalmayı başarmanız gereken bir ay olacak sizler için. Dilin kemiği yoktur elbet ama bu ay onu iki dudağın arkasına gizlemekte fayda var. Zira ağzınızdan çıkacak sözcükler sizi bile şaşırtabilecek güçte bu ay. Yeni girişimlerden çok olana odaklanmak ve bu mücadeleyi sessiz devam ettirmeniz gerektiğini fısıldıyor sizlere gökyüzü. Yaşamımızın motorudur bedenimiz ve sizler ay ortasından sonra Güneşin şifalı ışıklarıyla yıkanacaksınız.

Ayın karanlık yüzü kendini Rohini yıldızında gösterdiğinde aile ile ilgili yeni kararlar alma ve sorumlulukları tekrar hatırlama vakitleri gelip çatar. İşin içine tanrıça Venüs de dahil olursa buradan sürpriz maddi olanaklar çıkabilir elbet ancak siz yine de kararları ay ortasından sonraya erteleyin derim. Dolunay’ın ışığı Moola yıldızında parlarken, en derinlerinizde keşfettiklerinizi netleştirme ve hayata geçirme vakitleridir.

Jüpiter’in “Sessizleşin” çağrısına ne kadar kulak verdiğinizi bilmiyorum. Ya da Satürn’ün “Çözülme” hareketine olan inancınızı ne kadar koruduğunuzu. İç bilgeliğinize güvenip, değişime olan direncinizi kırdıysanız attığınız o küçük adımın uzak mesafeler kat etmenize nasıl olanak tanıdığını görmenizin zamanı yaklaşıyor. Ama hala kararsızsanız artık vakit bol değil. Zira Temmuz tutulma mevsimi ve hasat zamanı. Eğer bir şeyler ekmezseniz hasat mevsiminde de biçecek bir ürün olmayacak ellerinizde.

BOĞA-1

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Bu ay ışık yağıyor zodyak’tan üzerlerinize. Tüm sahne ışıkları aydınlatıyor sizleri. Konuşmasanız da dikkatler üzerinizde ama ağzınızdan çıkan kelimelerde etkiliyor çevrenizdekileri.

Hayat size daha bir güzel, sevmek ise daha kolay gelecek. Özünüze döndüğünüz, yaşamı her vehçesiyle kucakladığınız bir ay var önünüzde. Yeni Ay burcunuzun üzerinde kararmışken, yaratıcı fikirlerle aydınlatabilirsiniz o karanlığı. Çünkü sanatın sorumlusu Rohini sizlerin yanında. Kırmızı görmüş Boğa gibi koşmayacaksınız bu ay, aksine çevrenizdekiler koşacak sizdeki kırmızının çekiciliğine. Zaten çatlamış olan değişime direnen kabuğunuz Dolunay da Moola sayesinde yıkılabilir isterseniz. Derinlerinizde zaten bildiğiniz tüm potansiyelleri onun sayesinde teyit edebilirsiniz. Haziran ayında yeşeren filizleri sulamayı unutmayın. Onlara iyi bakın çünkü bu ay yaratıcılığınızın doruk noktasına ulaştığınız zamanlardasınız.

“Sessizleşip” olduğunuz hali sevip kabul ettiğinizi ve yaşamınızı istediğiniz doğrultuda devam ettirmek için “Çözülme” sürecini başlattığınızı umuyorum. Jüpiter ve Satürn’ün geri şahlanışına kulak verip ipleri elinize almadıysanız yolculuk için biletler tükeniyor. Zira tutulma mevsiminin filmi başladığında iplerin başkasında olduğunu görüp bir kuklanın dramında yine baş rolde kendinizi izleyebilirsiniz.

İKİZLER

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Susmak zor gelecek, konuşmaksa dikenli bir tel dilinizde Haziranda. Zihin alıp başını gitmek derdinde ve yorgun, beden ise bu gerginlikle kaskatı kesilmiş durumda. Ateşi yükselmiş hastanın şifasıdır ılık su; ne sıcak, ne de soğuk! Ilık bir denge lazım sizlere bu zamanlarda. Bedeninize iyi bakın özellikle ay ortasına kadar. Onu istediği kadar dinlendirin, zorlamayın onu ateş hattındaki bu ay.

Yeni Ay’ın karanlığında ruhunuzda uzak diyarları görüyor olabilirsiniz. Bir his yeni fırsatlar var burada diye fısıldayabilir. Ama unutmayın ki bu ay hükümdar zihniniz enerji alanınızda ve ruhunuzdan gelenler onun tarafında çarpıtılabilir bir çırpıda. Jüpiter’in sessizliğini kabul edip içinizde yatan potansiyelleri keşfe çıktıysanız ve Satürn’ün başlattığı çözülme sürecine uyumlanıp yaşamınızdaki her türlü ortaklıktan gelen yüklerinizin ne kadarını üzerinizden attığınızın farkına vardıysanız Dolunayın ışığı sizlere iyi gelecek. Yük olarak gördüklerinizi netleştirme, tamamlama ve bitirme potansiyeli vadediyor bu Dolunay sizler için. En derindeki gerçeğin temsilcisi Moola’nın eşliğinde bilmediklerinizi anlayacağınız, görmediklerinizi görebileceğiniz, duymadıklarınızı hissedebileceğiniz bir pencere var önünüzde.

YENGEÇ-1

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Dokunduğum çiçek soluyor. Su verdiğim toprak kuruyor diye düşünebilirsiniz bu ay. Bir şeyleri başlatamamak, başlatsanız da bir türlü sonu gelmiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Yorgun, bıkkın ve biraz da şaşkınlık için de ne yapacağınızı bilemez bir durula baş başa kalabilirsiniz.

Bunları hissetmeniz doğal ama bu tüm ayı böyle geçireceğiniz anlamına gelmiyor. Rutin işler dışında yeni bir şey başlatmayıp, çokça susup az laf üretip, ele aldığınız işlerde hemen sonuca gitmekten ziyade olağan sürecine izin verip akışa direnmemek, olanı olduğu haliyle kabullenmek bu ay ki düsturunuz olmalı. Bedeninize hak ettiği ilgiyi gösterip onu önemseyin. Zihinlerimiz çok konuşur elbet, orası kesin. Ama zihnin illüzyonlarına ne kadar kapılacağımız bizim elimizde. Bu ay çokça kalp sesinize kulak verin.

Yeni Ay sizlere düşlediğiniz büyük resimden ayrıntılar gösterebilir. Yeni fikir kıvılcımları ateş böceği misali dönerken etrafınızda onları yakalayın. Bırakın içinizin sadeliğinde filizlensinler. Harekete geçirmeyin fakat can suyunu vermeyi de ihmal etmeyin. Dolunayın ışığı uzun zamandır üzerinde sisli bulutlar dolaştığını düşündüğünüz bir kişinin perdesini kaldırıp onun ve tabi ki kendi düşündüklerinizin netleşmesine ve nihai kararı vermenize olanak sağlayabilir.

ASLAN-1

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Ben nereye elimi atsam altına dönüşür! Bu ay sıklıkla bu ruh hali içerisinde hissetmeniz doğal. Zira gökyüzünün savaşçı neferleri hedef ve arzular evinizi şenlendirecek. Işıkları yolunuzu aydınlatıp yeni fırsat kapılarının kilitlerini açacak. Ayın büyük bölümünde hareketli, hararetli ve cesur haliniz özgüven depolarınızı doldurabilir. Ama siz yine de her gördüğünüz hedefe ateş açmayın çünkü ıskalama ihtimali her zaman vardır.

Aybaşında ki Yeni Ay süreci bu hareketli günlerin fitilini ateşleyen kıvılcım olacaktır. Rohini yıldızı kreatiftir ama aynı zamanda yaş tahtaya basmak istemez. Hedeflerinize odaklanıp seçim yapmanız en yüksek faydayı beraberinde getirebilir. Dolunay sürecinde sağlayacağınız fayda ise geri hareketlerine devam eden Jüpiter ve Satürn’ün seslerine ne kadar kulak verdiğinize bağlı.

Jüpiter’in sessizliğinde kendi öz farkındalığınıza bakma fırsatına kendinizi açtıysanız ve Satürn’ün çözülme sürecinde ördüğünüz duvarların sizi korumak yerine daha da zayıflattığının bilincine ulaştıysanız birçok tamamlanma bu Dolunay süreci ile sizi bekliyor. Ama hala beklemedeyseniz Temmuz ayında ki tutulma süreçlerinde ki artçı sarsıntılar dahi o duvarlarınızı yıkabilecek güçte gelecek. Farkı oluşturansa tutulmada ki depremlerin o duvarları üzerinize yıkma ihtimalinde!

BAŞAK-1

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Evrenin işçi arıları yani sizler için bu ay çiçeklerden polen toplama zamanı. Haziran, oradan oraya koşturduğunuz, koşulların ani değiştiği ama değerlendirmeniz halinde yeni değişimlere kapı aralama ihtimaline sahip.

Esnek olmak ve yaşayabileceğiniz ani değişimlere tepki vermemek anahtar kelimeler. Her değişim olması gereken anda ve zamanda gerçekleşir unutmayın. Yeni Ay süreci iş alanlarınızda ki ilk tetikleyici görevini üstleniyor. Atılan tohumlara hemen iyi-kötü damgası yapıştırmadan filizlenme sürecini beklemek ve o sürece uyumlanmak ayın geri kalanının gidişatı açısından önemli. Sabır bu ay duymak isteyeceğiniz son öğüt olabilir ama en iyi sonuçları veren enerji de odur. Ani kararların çoğu zihinden, ruh süzgecinde bekletilerek alınmış kararların çoğu ise kalpten gelir. Dolunay’ın ışığı en derindeki gerçeğin yıldızı Moola ile birleşince içsel mutluluğunuzu, kalp gözünüzü önünüze serecek bir ayna görevi üstleniyor. Ayna da ne varsa o yansır. Neyin yansıdığını görmek Satürn ve Jüpiter’in mesajlarını ne kadar aldığınızla alakalı olacak.

Jüpiter’in sessizliği size olduğunuz kişiyi olduğu haliyle görme ve kabul etme fırsatı sundu. Satürn ise çözülme sürecini başlatarak aldığınız kararların ne kadarının size ait olduğunu, ne kadar özveri ve disiplin gösterdiğinizi tartmanıza olanak tanıdı. Eğer bunları yapmadıysanız tutulma mevsiminin başında bal yapacağınız bir kovan bulmak oldukça zor olacak.

TERAZİ-1

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Tüm evren bana karşı ittifak oluşturmuş geldikçe geliyor üzerime! Haziran bu duyguları ve hisleri sıklıkla hissedebileceğiniz bir süreci başlatıyor. Kimsenin sizi anlamadığı kanısına varmanız olası. Ancak böyle hissetmenizin sebebi “Onlar” değil “Siz”siniz. Zihin dünyanız yoğun bombardıman altında ve bu dünyada kaldığınız sürece yoğun, karışık ve anlamadığınız süreçler yaşamanız normal.

Kendinizi zihin dünyanızdan ne kadar çok kaçırıp ruhun yeşil çayırlarına atarsanız, bu süreci o kadar rahat atlatırsınız. Yeni Ay süreci de Dolunay süreci de bu içsel karışıklıkları tetikleyip ani kararlar aldırma enerjisinde. Ama bence bu ay “Dut yemiş Bülbül” olma zamanı. Kimsenin size karşı bir garezi yok,  sadece zihin gözüyle bu ay göremeyeceğiniz görüntüler sahneleniyor o kadar. Polemiklerden uzak, anlayışlı ve yargısız bir süreç geçirmeniz ruh dengeniz açısından elzem.

Jüpiter’in sessizliği sezgilerinizin farkına varıp onları kullanma yeteneğinize, Satürn’ün çözülme süreci ise egonuzu törpülemeniz, yargısız iletişim kurmanız gerektiğine işaret etti. Bu süreçleri iyi değerlendirdiğinizi umuyorum. Aksi takdirde tutulma mevsimi geldiğinde göreceğiniz büyük resimden çok, bir yapbozun dağınık parçaları olacaktır.

AKREP-1

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Bir yanı Aşk mı bu Haziranın? Yoksa yalancı bir bahar mı tüm yaşananlar?

Bu ay ilişkileriniz, ortaklıklarınız, içsel dünyanız bir kazan, siz ise kepçe karıştıkça bulanan bir su adeta. Beden yorgun, zihin karışık, gitmek mi ideal olan, yoksa kalmak mı asıl olan ayırt etmek zorlaşıyor. Siz iyisi mi bu ay ne yeni bir aşka yelken açın, ne de yeni bir işe bulaşın. Zira durgun görünen deniz kabarıp sizi alabora etme dengesizliğine sahip. Olanın da bir türlü yol almadığını düşünebilirsiniz. Bu süreç çok güçlü bir geçiş süreci. Rehberiniz kalbiniz, pusulanız sezgileriniz olduğu sürece yolda ilerlemek olası. Yeni Ay süreci ilişki alanını zorlasa da durmak ve beklemek en doğru seçim. Kararlar sürece ve kalbe bırakılmalı. Dolunay’ın ışığı maddi alanlarınızda; bu tamamlanma sürecini başlatan enerjinin yakıtı adeta.

Jüpiter’in sessizliği olduğunuz halinizle her şeyi başarabilecek güçte olduğunuzu anlamanızı istedi. Satürn’ün çözülme süreci ise kıtlık bilincinizi oluşturanın siz olduğunu ve bunu yeniden organize etmeniz gerektiğini vurguladı. Bunlar üzerine harekete geçtiğinizi ve bazı şeyleri uygulamaya koyduğunuzu varsayıyorum. Yoksa tutulma mevsimi geldiğinde karşılaşacağınız zorunlu dönüşümden hiç hoşnut olmayacaksınız.

YAY-1

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Bu azgın dalgalar çarpar durur kıyılarıma. Beni yıkar mı gücünüz bu yaşam yolculuğunda?

Bu güçlü dönüşüm dönemlerinin uzmanı sizler zaten yaşanan enerjisel dönüşümlere çoktan alıştınız ya da alıştırıldınız. Hem yükseleni Yay olanların Yükselen/Satürn transiti, hem de Ay burcu Yay olanların Sade Sati süreci kullanmasını bilenleri kolay, direnen ve reddedenleri zor yoldan hizaya getirdi. Haziran ayı enerjileri yine yaşama bakışınız ve her türlü ortaklı alanlarınızı vurgular nitelikte olacak. Ama bu süreç kullanmasını bilenler için sonunda harika tamamlanışlara şahitlik edebilir.

Yeni Ay sürecinde sağlığınıza dikkat edin. Bedeninizin size verdiği işaretleri anlayın ve ona göre hareket edin. Dolunay süreci burcunuzda ve derinliklerin yıldızı Moola da. Keşfedecek ne kaldı? Derseniz keşfettiklerinizi gerçeğe dönüştürecek büyük resmi gözlerinizin önüne serecek enerjileri barındırıyor bünyesinde.

Jüpiter’in sessizliği evrenle, olan her şeyle bağlantılarınızı güçlendirdi. Satürn’ün çözülme süreci ise bu zorlu yolculuk ta bir nebze soluklanmak ve kat ettiğiniz mesafenin tadını çıkarmanızı ama sabır ve disiplin ile yola devam etmenizi fısıldadı sizlere.

Tutulma mevsimi yaklaşıyor. Yeni ‘Siz’ in bedenlenmiş halini görmenize çok az kaldı sevgili Yay’lar.

OĞLAK-1

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Duvarlar üzerime geliyor, her yönden sıkıştırıyor hayat mı diyorsunuz? Bu ay böyle hissetmeniz normal çünkü ateşli gezegenler huzur evinizi talan etme derdinde. Kendinizi bıkkın, tükenmiş ve hiçbir şey yapmak istemiyorken bulabilirsiniz. Yaşadığınız şeyleri neden yaşadığınızı anlarsanız baş etmek de kolaylaşır.

Bu ay çocuklarınız ile iletişiminize çok ama çok dikkat edin. Her kelimeyi, her sözcüğü yanlış anlama veya farklı anlamlar yükleme modundasınız. Söylenen her söz diken misali sizi rahatsız edebilir ama bunları size böyle gösterenin zihniniz olduğunu anlarsanız olaylara yaklaşımınız da değişebilir. Bu havadan nem kapma halini üzerinizden atmaya çalışın. Söylenenlere hemen cevap vermek yerine susup, tartıp sonra karşılık verin. Bu ay özellikle aile içinde önemli kararlar almamaya özen gösterin.

Dolunay vakti geldiğinde derinlerin yıldızı Moola ile birlikte ruhsal ve dünyevi yaşam arasında ki dengenizi netleştirme enerjisi sizlere fırsat sunacak. Tabi ki Jüpiter ve Satürn’ün mesajlarını dikkate aldıysanız.

Jüpiter’in sessizliğin de olmak istediğiniz büyük resme odaklandıysanız, Satürn’ün çözülme sürecinde ise ruhsal gelişim, ölüm, hastalık kaybetme korkularınız ile olan yüzleşmenizi devam ettirdiyseniz eğer, tutulma mevsimi geldiğinde kendinizi büyük bir karmik yükten temizlenmiş olarak bulacaksınız.

KOVA-1

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Değişim istiyor, yeniye yelken açmak istiyor bedeniniz. Planlı ve organize olduktan sonra neden olmasın? Yalnız sizin bu vizyonunuza yakın çevrenizden gelecek tepkilere de hazırlıklı olun. Sizin heyecanınızı herkes aynı oranda paylaşmayabilir. O yüzden başkalarının düşünceleri yüzünden kendi iç huzurunuzun dengesini bozmayın. Siz eminseniz yola devam ama içinizde tarif edemediğiniz zihinsel karışıklıklar varsa acele etmeyin derim.

Yeni Ay süreci bu fırsat kapılarının kilidini açabilecek enerjiler barındırıyor. Dolunay enerjisi ise yaklaşan tutulma enerjilerinin habercisi niteliğinde. Kariyeriniz ve doğrultusu ile ilgili verdiğiniz emeğin sonucunda tamamlanmalara şahitlik edebilirsiniz. Tabi öncesinde Satürn ve Jüpiter’in size verdiği tohumları ektiyseniz!

Jüpiter’in sessizliği yeni bir ben yaratma daha doğrusu aslında olduğunuz kişi olmaya sizleri davet etti. Satürn’ün çözülme süreci ise artık büyük resmi netleştirmenizi ve kalan eksik parçaları tamamlamanızı istedi. Eğer bunları uygulamaya geçirdiyseniz tutulma mevsiminde meyvelerini toplayacağınıza emin olabilirsiniz.

BALIK

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Tebdili mekanda keramet vardır diyor hücreleriniz. Yeni fırsatlar, yaratılan fırsatlardan istifade, maddi bereket gibi kavramlarla haşır neşir olacaksınız bu ay. Zihniniz daha bir pratik,  sanki ele aldığınız işlerin daha hızlı çözüldüğünü göreceksiniz. Söyledikleriniz net ve siz kendinizden eminsiniz. Ancak her şeye balıklama atlamak sorun yaratabilecek tek kritik nokta bu ay için. Bedeninizi daha bir dinç ve dirençli hissedeceksiniz.

Yeni Ay yaratımlarınızı hayata geçirebilecek kıvılcımları barındırıyor elbet. Burada ki anahtar kelimeler sakinliğinizi korumak. Önceden planladığınız ama henüz başlatmadığınız şeyler için fırsat var. Hatta Dolunay enerjisi ile hızlı sonuçlandırma olasılığınızda kuvvetle muhtemel. Son zamanlarda gökyüzü size odaklanmayı işaret ediyor. Gerçekten yapmak istediğiniz şeye mi odaklanıyorsunuz? Yoksa birçok seçenek arasında kararsızlıklar mı yaşıyorsunuz?

Jüpiter’in sessizliği artık bu çoktan seçmeli derste tüme varıp büyük resmi görmenizi istedi sizlerden. Satürn’ün çözülme süreci ise hayatınızda ki, kariyerinizde ki gri bölgeleri netleştirmenizi öğütledi. Eğer bu konularda çaba gösterip, emek verdiyseniz hasat zamanı yaklaşıyor. Temmuz ayında ki tutulma mevsiminin başlamasıyla biçilecek birçok ürün bulacaksınız heybenizde.