Ağustos 2019

Gaia_s_first_asteroid_discoveries-5719-625x352

AĞUSTOS 2019 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

Yılın en yoğun enerji koridorundan geçiyoruz. Tutulmayla başlayan yıl, ardından Rahu ve Ketu’nun burç değişimleri ve Satürn, Jüpiter retro’su derken Güneş ve Ay tutulmalarıyla birlikte enerjiler tavan yapmış durumda. Artık biraz sakinleşir mi? Derseniz pekte öyle olmadığını söyleyebilirim. Çünkü daha önce de yazdığım gibi tutulmalar büyük enerji vorteksleri oluşturur ve bu enerjiler yaklaşık 6 aylık döngülere kadar etkili olur. Ağustos hem bu tutulmaların sonuçlarının yavaş yavaş alındığı, hem de yeni oluşumların başladığı bir dönemi işaret ediyor.

Ben tutulmalardan sonra ki Yeni Ay ve Dolunay enerjilerini çok önemserim. Diyebilirsiniz ki her ay bu döngüler yaşanıyor; evet haklısınız ama özellikle tutulmaların ardından gelen ay döngüleri hem geçmiş tutulma enerjilerinin izlerini taşır, hem de yeni bilgi ve mesajları içinde barındırır. Çünkü Güneş tutulması dediğimiz hadise güçlü Yeni Ay döngüleri ve Ay tutulmaları ise güçlü Dolunay döngüleridir. Ağustos’un hemen başında yani 01 Ağustos sabah erken saatlerde gerçekleşecek Yeni Ay içinde güçlü enerjileri barındıran bir süreç olacak. Vedik Astroloji’ye göre Yengeç burcunda ve Pushyami takımyıldızında gerçekleşecek bu döngü şifa enerjilerinin yoğun olduğu enerjiler açığa çıkaracak. Pushyami ruhsal yönü kuvvetli bir yıldızdır ve enerjisi ruhsal bilgeliği, ilahi olanı simgeler. Satürn tarafından yönetilen bu yıldız disipline, hizmet etmeye odaklıdır. Yeni Ay’ın gerçekleşeceği derece Mars enerjileri tarafından yönetilecek (Akrep yönüyle) ve su enerjisinin yoğun olduğu, gizli kapaklı olanın dışa vurulduğu beklenilmeyen ve sürpriz olan enerjileri açığa çıkarabilecek. Duygusal güven alanı Yengeç, sizlerden sezgilerinize güvenmenizi isteyecek.

Ay’ın 15’i Dolunay süreci ise Oğlak burcunda ve Dhanistha takımyıldızında gerçekleşecek. Oğlak bizden yükselen ruhsal enerjiyi toprak (Dünyevi olan) ile dengelememizi ve sonuçlar için sabretmemizi bekleyecek. Öncü bir alan olan Oğlak, evrensel enerjilerle hareket ederken de dünyevi sorumluluklarımızı sürdürebileceğimizi görmemizi bekliyor. Dhanistha Mars tarafından yönetilir ve sembolü  ‘Davul’dur. Ama Oğlak’ın dediklerine kulak verirsek Davul’un sesinin uzaktan olduğu kadar yakından da hoş geldiğini görebiliriz.

Bir süredir kabuğumuza çekilmemize, duygusal olarak yoğun, karışık ve güven hisleriyle hareket etmemize neden olan enerjiler, Ağustos itibarıyla yerini Aslan enerjilerine bırakmaya hazırlanıyor. Önce Mars, daha sonra Venüs ve Güneş’in ve ay sonlarına doğru Merkür’ün Aslan burcuna geçmesi güç, ihtişam ve egolarımızın ön plana çıkacağına işaret ediyor. Güneş’in kendi krallığında ışığı parlarken yanına yaklaşan Mars ve Venüs’ü yakacak olması ilişkilerde ve iş alanlarımızda sinirlerin gerilmesine neden olabilir. Ani parlamaları tetikleyecek bu enerji koridorunda ateş ve su enerjilerini dengelememiz biraz zor ama elzem bir hal alacak. Ateş ve suyun dansını en güzel toprak enerjileriyle dengeleriz. Bu ay öze, toprağa yani Gaia’ya dönme zamanı. Hepinize sakin, huzurlu ve dengeli bir ay dilerim.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

29.07.2019

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

KOÇ-1

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Tutulmalar geçmiş olabilir ama etkileri daha aylarca sürecek. Yoğun enerjiler altında Ağustos sizler için ev, aile, iç huzur alanlarında zorlayıcı enerjilerle karşılıyor. Önemsiz meseleleri gözünüzde çok büyütmeyin ve ailenizle olan iletişiminizde dikkatli olun. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil ve bu ay onlarla uyumlu olmanız zor görünüyor. Karşınızda ki insanların sizi anlamasını beklemekten çok, siz onları anlamayı deneyin. Duygusal güven ihtiyacı hissedebilirsiniz evet, ama egonuzu da biraz dizginlemelisiniz. Hem kendinize, hem de yakınlarınıza hareket alanı ve yer ayırın. Bazı şeyleri zamana ve akışa bırakın. İş yerinizde de esnek ve akıcı olmaya gayret edin zira üzerinizde baskı hissedebilir ve çalışma arkadaşlarınızla gerginlikler yaşayabilirsiniz. Özellikle ay ortasından itibaren farklı bir görev veya iş seyahati çıkabilir, değişikliklere hazırlıklı olun. Ani ve fevri hareketlerden ve kararlardan uzak durun. Gelir gider dengenize dikkat edin ve mümkünse bu ay yeni girişimler, gereksiz harcamalar yapmayın. Fiziksel olarak da enerjiniz bu ay düşebilir ama bu gayet normal. Mümkün olduğunca temiz hava, topraklanma hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecektir.

BOĞA-1

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Söyleyecek çok söz var bu ay heybenizde. Lakin ağzınızdan çıkan kelimelerin gücünü önemseyin. Yakın çevrenizi kırmaktan, bir şeyleri sözcüklerinizle sonlandırmaktan uzak durun. Son söyleyeceğinizi en başta söylemeyin bu ay, biraz sabır ve metanet gösterin. Kafanızda netleşen ve artık hayata geçirmek istediğiniz şeyler olabilir. Bunları değerlendirirken acele etmeden, ihtiyatlı davranmanız gerekiyor. Zira ay ortasına kadar iletişiminiz, sonrasında ise iç huzurunuzun dengesini ve kalitesini tutturmanız biraz zor görünüyor. Bazı şeyler gözünüze batabilir, özellikle ailevi alanlarınızda bazı şeyler üstünüze geliyormuş gibi hissettirebilir. Ama aslında olan sizlerin olaylara karşı yüklediğiniz anlamlar. O yüzden ön yargısız, kalpten bir iletişimi tercih edin bu ay. Böylece yeni girişimlere, yeni adımlara dair daha net kapılar açılacaktır önünüzde. Bu ay size ne iyi geliyorsa, ruhunuzu ne şifalandırıyorsa o tarz aktivitelerle uğraşmanızı tavsiye ederim. Bu yoğun dönem de tüm burçlar gibi sizlerin de topraklanmaya ihtiyacı olacak. Çünkü bu enerji koridoru bizi öze, tabiata, toprak anaya bağlanmaya çağırıyor. Eğer bu bağlantıda kalırsanız özellikle ay ortasında ruhunuzun kulağınıza çok güçlü şeyler fısıldadığını duyacaksınız.

İKİZLER

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Ağustos ayı maddi alanlarınızda bir süredir akmayan enerjileri detaylandırabileceğiniz ve sonuçlarını alabileceğiniz enerjileri hakim kılıyor. Daha önceden planladığınız ve sonuçlandırmakta zorlandırdığınız ne varsa bu ay gözünüze daha bir net gelecek. Özellikle ayın ortasına kadar olan bölümde bu tarz işlerinizi halletmeniz için gereken potansiyeller mevcut. Ama bu ay dilinizin kemiği yok ve karşınızdakileri kıracak sözcükler söylemeye çok meyillisiniz. Sözleriniz zihninizden değil de kalbinizden gelirse problem yok, ama sözcükleriniz egonuzun yönetimi altından çıkarsa o zaman problemler yaşamanız olası. Bu yıl yaşamınıza yeni bir yön vermeye davet edildiniz ve yılbaşından bu yana hayata, yaşama bakışını ile ilgili önemli süreçlerden geçtiniz. Ağustos ayı özellikle bu yolda döşediğiniz taşlarda girişimlerinizi, kısa ve orta vadeli planlarınızı hayata geçirmenizi sağlayacak enerjiler barındırmakta. Yeni şeyleri yaratıma sokarken yapmanız gereken en önemli şey ise sezgilerinizle hareket etmek olacak. Sizler zihni aktif çalışan bir burçsunuz ve bunun yararını da elbet görüyorsunuz, bilgiye duyarlı ve isteklisiniz ama öyle zamanlardan geçiyoruz ki sorgulamaktan daha ziyade akışa güvenmenin zamanı.

YENGEÇ-1

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Büyük şifacı Pushyami burcunuzun üzerinde parlarken ruhsal enerjilerinizin tavan yaptığı, kalbinizi beslediği ve size ‘yapabilirsin’ dediği bir aya başlayacaksınız. Bu yoğun ve akıcı dönemeçte biraz kabuğunuza çekilmeye, evrensel enerjilere güvenmeye çağrılacaksınız. Bir süredir bir şeylerin değişmesi gerektiğini ve adım atmanız gerektiğini bu ay yoğun şekilde hissedebilirsiniz. Daha önce bu adımları attıysanız harika, çünkü onlarla ilgili çok güzel gelişmelere şahitlik edebilirsiniz. Ama o adımı bu ay atmayı düşünüyorsanız, bir daha düşünün! Derim. Çünkü bu ay duygusal ve mantıksal süzgeçleriniz arasında ki geçirgenlik üst düzeyde. Bundan dolayıdır ki neyin zihninizden, neyin kalbinizden geldiğini anlamakta zorlanabilirsiniz. Adım atmaktan ziyade bu ay şöyle biraz geriye çekilip gökyüzünün sizlere gösterdiği resme büyük plandan bakma zamanı. Atmak istediğiniz adımları gözünüzde canlandırma ve yaratıma geçmesini bekleme zamanı. İlişkiniz ya da kurduğunuz ortaklıklarınızdan bu ay kulağınıza bir şeylerin gelmesi olası. Bu gelenleri büyütmeden ve olduğu gibi kabul ederek hareket etmeniz ve illa bir şeyleri sonlandırmanız gerekmediğini anlamanız önemli. Bir şey bitecek, ya da birileri hayatınızdan çıkacaksa bırakın akışın zarafetiyle gerçekleşsin ve gideni de zorla tutmaya çalışmayın hayatlarınızda.

ASLAN-1

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Son zamanlarda içinize çok kapandığınız bir dönem geçirmiş olabilirsiniz. Söyleyecek çok şeyiniz var ama çoğunlukla susmayı tercih ettiniz. Belki doğru olan da buydu. Bu içe dönüş kaybettiğiniz, hayatınızdan çıkan düşünceler veya kişiler üzerine yoğunlaştı çoğunlukla. Zihin konuştu, ruh sustu ve isteseniz de bazı şeylere engel olamadınız. Bu ay bu içe dönüşün en yoğun enerjilerinin üzerinizde olduğunu göreceksiniz. Büyük şifacı Pushyami de gerçekleşecek Yeni Ay sizleri yaralarınızı şifalandırmaya çağıracak. Bu sese kulak verin, akışa güvenin ve ruhunuzun şifalandırmaya niyet edin. Çünkü ay ortasından itibaren Güneş’iniz tekrar Aslan krallığına geldiğinde tahtında parlamaya devam edecek. Bir süredir paslanmış olan ruhsal gücünüz tekrar parıldamaya başlayacak. Ama hemen harekete geçmeyin, acele etmeyin zira Güneş’in kavurduğu Mars ve Venüs de orada olacaklar. Planlarınızı uygulamak için ay sonuna doğru atılım yapabilirsiniz. Özellikle ayın ortalarına kadar maddi alanlarınızı da iyi yönetin. Beklemediğiniz giderler ve sürprizlerle karşılaşmanız olası. Bu ay gerçekleşecek şifalanma Dolunay ile zirveye ulaşacak ve Dhanistha’nın Davul’u yakından dahi sizlere hoş melodisini duyuracak. İş ve meslek alanlarınızda bu ay güzel sürprizlere hazırlıklı olun.

BAŞAK-1

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Burcunuzun yöneticisi Merkür’ün geri hareketi sizi biraz afallatmış olabilir. Konuşmakta ve iletişim kurmakta baya bir zorlandınız, özellikle çalışma alanlarınızda. Siz konuştunuz onlar anlamadı, onlar konuştu sizler yanlış değerlendirdiniz. Bu Retro da sakin kalmayı becerebildiyseniz ne ala. Çünkü Merkür geri hareketini sonlandırdı ve ayın ilk birkaç gününden itibaren olumlu enerjilerini sizlere tekrar yansıtmaya başlayacak. Eğer tutulma enerjilerini iyi değerlendirdiyseniz Ağustos iş ve kariyer alanlarında harika gelişmeler yaşayacağınız bir dönemi vadediyor sizlere. Planladığınız işlerin hız kazandığı ve beklemediğiniz güzel sürprizlerin de yaşandığı bir süreç var önünüzde. Ama bu ay yoğun bir dönem bekliyor sizleri ve fiziksel sağlığınıza biraz özen göstermenizi gerektiriyor. Kendinizi fazla zorlamadan ve dinlenmeye de vakit ayırarak geçirmeniz gereken bir dönem. Maddi alanlarınız güzel enerjiler yansıtsa da giderlerinizi iyi yönetmeniz gereken bir ay. İkili ilişkileriniz de biraz daha karışık etkiler söz konusu. Bu yüzden başkalarından duyduğunuz şeylere pek kulak asmamanız gerekiyor. Kulağınıza ne gelirse gelsin kendi süzgecinizden geçirip değerlendirmeden kesin yargılara varmamanızı tavsiye ederim.

TERAZİ-1

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Güzel ama aynı zamanda zorlayıcı enerjileri bir arada yaşadığınız bir ay var önünüzde. Yeni Ay enerjileri meslek ve kariyer alanınızda beklemediğiniz ya da umudunuzu kestiğiniz bir takım meselelerden haberdar olmanıza, sürpriz tekliflere gebe bir süreç yaratıyor. Ama aynı zamanda para evinizin yöneticisi Mars yanık derecelerde ilerliyor ve gelen teklifleri, oluşan durumları iyi analiz etmeniz gerektiğini ve dikkatli davranmanız gerektiğini de vurguluyor. Bu ay güzel gelişmeler yaşamanız olası ama yaşananları sakin ve dengede kalarak değerlendirin. Hedefleriniz ve beklentileriniz ile ilgili adımlarınızı aceleye getirmeyin. Yöneticiniz Venüs’te yanık derecelerde ilerlediği için bedensel sağlığınıza da özen gösterin. Özellikle bu ay mide ve eklem hassasiyetleri yaşamanız olası çünkü birçok gelişme arasında bunları hazmetmede ve bu gelişmeleri göğüslemekte problemler yaşayabilirsiniz. Biraz sükunet ve içe dönüş değerlendirmeleri ruhunuzdan yapabilmeniz adına önemli. Para evinizde Retro hareketini bitirecek olan bolluğun efendisi Jüpiter, bir süredir parasal alanlarda akmayan enerjileri tekrar sizlere yansıtacak ama dediğim gibi harcamalarınızı dengelemeniz ve kontrol etmeniz önemli. Dolunay enerjisi ise ailevi alanlarınızda çok güzel ve beklenmedik bir haber almanıza aracılık edebilir.

AKREP-1

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Ağustos ayı yaşamınızda bir süredir stabil giden, askıya aldığınız birçok şeyin rayına oturduğu ve akmaya başladığı bir dönemi işaret ediyor. Öncelikle Yeni Ay enerjisi eğitim, ruhsal enerjiniz, seyahatleriniz alanlarında harika enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. Bu dönemde başlayacak eğitimleriniz verimli ve uzun vadeli olacak ve aynı zamanda kısa ve orta vadeli planlarınızı etkilemek adına çok güzel tamamlanma enerjilerini beraberinde getirecek. Bu ay yaşamınızda çok özel gelişmelere şahitlik edebilirsiniz. Bir süredir içinize döndüğünüz, yaşama bakışınızı değerlendirdiğiniz ve değişmek istediğiniz alanları irdelediğiniz bir dönem geçirdiniz. Bu sessizlik inanın yaşamınızda çok güzel gelişmeleri getiren bir dönemi başlatacak ve kasım ayına kadar olan süreçte geldiğiniz noktaya sizler bile şaşıracaksınız. Ayın ortasından itibaren netleştiremediğiniz, biraz flu görünen ne varsa üzerindeki toz perdesinin kalktığını göreceksiniz. Bu dönemde en çok dikkat etmeniz ya da özen göstermeniz gereken husus ise bedensel sağlığınız. Çünkü güçlü bir beden sağlığı olmadan istikrarlı bir ruhsal enerjiyi sürdürmek kolay olmayacaktır. Topraklanmak, öze yani tabiat anaya dönmek bu dönemde en çok ihtiyacınız olan şey. Güçlü olun, çünkü önümüzde ki dönemde bol seyahat, aksiyon ve sürprizler sizleri bekliyor.

YAY-1

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Bir süredir devam eden huzursuzluk, ne yapacağını bilememe, sıkışmış, bunalmış hissetmenize neden olan enerjiler ay başında ki Yeni Ay döngüsü ile hem zirve yapacak, hem de birçok şeyin netleşmesine ve farkına varmanıza yardımcı olacak. Bu devam eden enerji aslında yeni ‘Siz’i tanıma ve anlamlandırma çabanız. Hem fiziksel, hem de ruhsal olarak buna uyumlanmaya devam ediyorsunuz. Sezgilerinizin zirve yaptığı ayın ilk dönemini anlamaya ve fark etmeye niyet ederek geçirin. Burcunuzun yöneticisi bilge Jüpiter’in ayın ortası itibariyle tekrar ileriye doğru hızlandığı dönemde yaşadığınız bu ruhsal enerjiyi anlamlandırmanız daha rahat ve kolay olacak. Bedeninize iyi bakın, onu dinleyin ve anlayın ve ihtiyacı olan enerjiyi ona verin. Su, toprağa bağlayacak bakliyat ürünlerini bu ay biraz daha fazla tercih edin ve vakit ve imkan buldukça topraklanın. Çünkü bu dönemde maddi ve manevi dünya enerjileri arasında bir denge tutturmanız önemli. Bu ay içinizden belki nedensiz öfke enerjisi yükselebilir. Bunu yok saymayın, görmezden gelmeyin ve nedenini irdelemeye çalışmayın. Onu dönüştürmeye niyet edin ve bedeninizden akmasına müsaade edin. Ay ortasından itibaren hiç beklemediğiniz maddi bir getiri, iş fırsatı duyarsanız da şaşırmayın.

OĞLAK-1

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Ağustos ayı sizlere sürpriz ortaklık teklifleriyle gelebilir. Yaşamınız da bir şeylerin bitip, yeni olanın devreye girdiği bir dönem geçirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise duygu ve zihin dengenizi iyi ayarlamanız ve değerlendirmelerinizi ön yargısız ve olduğu gibi kabul etmenizden geçiyor. Aktif ve hareketli bir ay olacağı için beden sağlığınıza özen gösterin ve onu yormayacak gıdalar tüketmeye gayret edin. İkili ilişkileriniz ile olan iletişiminiz de ise gerginliklerden uzak durmaya ve gereksiz polemiklere girmemeye gayret edin. İncir çekirdeğini doldurmayacak ufak şeyler için birbirinizi kırmaktan kaçının ve bu ay özellikle radikal kararlar almamaya dikkat edin. Bir süre beklemeniz ve değerlendirmeniz olayları daha şeffaf görmenizi sağlayacaktır. Ay ortası itibariyle hem Dolunay, hem de bilge Jüpiter’in enerjileri daha önce başlattığınız veya niyet ettiğiniz girişimlerinizi sonuçlandırmak ve başta da belirttiğim gibi bir dönemi kapatıp yeni bir sayfa açtıracak kadar güzel enerjileri sizlere yansıtıyor olacaklar. Bu ay, özellikle ay ortasından itibaren huzursuzluk ve karışık duygu halleri yaşamanız olası. Bu yüzden kararlarınızı mutlaka kalp süzgecinizden geçirin ve eğer mümkünse bu ay tatil planlarınızı uygulayın ve dinlenin.

KOVA-1

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Bir süredir sürdürdüğünüz, başlattığınız veya planladığınız girişimler ile ilgili beklenmedik, sürpriz ve güzel gelişmeler yaşayacağınız bir dönem var önünüzde. Özellikle kariyer bağlantılarınız üzerinde ki transitini sürdüren para evinizi lordu Jüpiter’in ay ortası itibariyle tekrar enerjilerini yoğun yansıttığı bu dönemde bu girişimlerin finansal ve maddesel karşılıklarını da alacağınız bir sürece giriyorsunuz. Bu ay sezgisel olarak güçlü etkiler barındırıyor sizler için. Bunu iyi yönetin ve iyi kullanın derim. Ama aynı zamanda bu yoğun enerjiler beden sağlığınız üzerinde de gerilimlere ve baskılara neden olabilir. Bu yüzden bu ay fırsat buldukça doğaya, imkan yoksa da herhangi bir parkta topraklanın, ağaçlara dokunun ve hatta sırtınızı bir ağaç gövdesine yaslayıp kök enerji stoklarınızı doldurun derim. Çünkü bu ay bu enerjilere bir hayli ihtiyacınız olacak. İkili ilişki alanlarınız özellikle ay ortasından itibaren sizleri gergin bir yay kıvamına sokabilir. Bilin ki bu geçici bir durum ve olaylara serinkanlı yaklaşmanız ve tartışmalardan kaçınmanız gerekli ve elzem. Sözcüklerinizi dikkatli seçin çünkü varacağı nokta sizleri rahatsız edebilir. Dolunay enerjileri hem ruhsal bir tamamlanma, hem de yurt dışı bağlantılı sürpriz bir haber almanıza aracılık edebilir.

BALIK

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Ağustos sizlere spekülatif kazançlar adına ilginç enerjilerini gönderdiği bir başlangıç yaptırabilir. Her ne kadar parasal iştahınızı kabartsa da bu ay özellikle gelir gider dengenizi ayarlamanız önemli. Beklenmedik ve aniden ortaya çıkan harcamalar dikkat etmemeniz halinde sıkıntı yaratabilir. Hem ikili ilişkilerinizde hem de ailevi alanlarınızda kırıcı olmaktan uzak durun. Bazı sözler kulağınıza gelebilir ve ani tepkiler vermenize neden olabilir ama kulağınıza gelene değil, duyduklarınıza inanmanızda fayda var. Bu ay ciddi fiziksel aktivitelerden uzak durun ve hatta imkanınız varsa işlerinize kısa bir mola verin ve dinlenin. Bedeninizin özellikle bu ay suya ihtiyacı olacak ve bunu hafif gıdalarla desteklemeniz gerekecek. Hareketli ve koşulların hızlı değiştiği bir dönemece giriyorsunuz. Bu yüzden ele aldığınız işleri adım adım ilerletmeniz, planlı ve programlı hareket etmeniz önemli ve gerekli. Olaylara sakin ve ihtiyatlı yaklaşmanız durumunda ay ortasından itibaren netleştirmek istediğiniz hedefleriniz ile ilgili olumlu haberler alma olasılığınız bulunmakta.