Eylül 2019

flame-1

EYLÜL 2019 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

“Ateş seni çağırıyor..!”

Ortalık ısındı, hatta kaynama noktasına ulaştı diyebiliriz. Yoğun ateş enerjisi her yanımızı sardı. Aslan da kükreyen gezegenler yaratım, ego, güç, ihtişam ama aynı zamanda adalet duygularını kabarttıkça kabartıyor. Öfke, şiddet ve tahammülsüzlük arttı. Çoğumuz; Neler oluyor böyle? Diye sorma ihtiyacında. Aslanın koruyucu merhametini Mars’ın sinsi öfkesi bastırıyor. Güneş’in dibinde gezen Mars, Güneş tarafından yakıldıkça daha bir öfkeli, daha bir acımasız sanki! Ne ilişkilerin tadı var, ne de ruhsal dengenin; amaçsızca bir öfke patlaması sarmış gibi görünüyor her yeri. Peki neyi anlatıyor bu gezegenler bize? Yoksa onların hiddetinin bir tezahürü mü gördüklerimiz?

Yaşam yüzleşme olmadan ilerleyemez, bilme olmadan yol aldırmaz ruhlara. Bir şey ne kadar gözümüze batıyorsa, orada yüzleşilmesi gereken bir şey vardır. Öfke neden artar? Bilinmeyenden ve korkudan; Bilinmeyeni ve korkuyu tetikleyen nedir? Değişim! Zihin neler olduğunu anlayamazsa, güvenli ortamından çıkmaya zorlanırsa kaos oluşturur. Çünkü varlığını başka türlü ispatlayamaz kendisine. Ama değişim kaçınılmazdır ve bunu idrak etmiş birçok ruh bu yaşanılanların arkasındakini görmeyi başarır. Bilenler, henüz bilmeyenlere sabırla, sebatla, özveriyle el uzatır. Değişim korkulacak bir şey değildir. İşte Aslan aslında bize bu özgüvene sahip olduğumuzu haykırıyor. Egonu kontrol et; çünkü ilerleyecek güce sahipsin diyor.

flame-2

Eylül ayına Ağustostan kalma Yeni Ay enerjisiyle giriş yapıyoruz. 30 Ağustos da Vedik Astrolojiye göre Aslan burcunda ve Magha Takımyıldızında gerçekleşecek Yeni Ay. Gerçekleşecek dereceler Ay tarafından yönetileceği için zihin de devrede demektir. Kraliyet yıldızı, kibrini, egosunu, zafer arzusunu dikte etmeye çalışacak bizlere. Güç, Magha’nın anlamıdır Sanskritçe de; Taht ise sembolü… ya tahtına kurulu sahte bir kralı oynayacağız, ya da o tahttan inip tevazuyu onurlandıracağız. Aslanda ki Ateş enerjisi evrenin Sattvik yani saf enerjisiyle uyumludur. Dolayısıyla hangi rolü üstleneceğiniz sizin seçiminiz.

9 Eylül de Venüs Aslandan ayrılıp hiç haz etmediği Başak burcuna geçecek. Bir süredir Güneşin yaktığı aşk tanrıçası, kadına yönelik şiddet dalgasını arttırmışken, şimdi de alçalım burcu olan Başak’ta sevgisini dağıtamayacak sizlere.

11 Eylül de Merkür kendi yönettiği ve yücelliği Başak burcunda yanına katılacak ama aşk dilinin karmaşıklığını pek çözemeyecek Eylül ayında.

14 Eylül de Dolunay Kova burcunda parlayacak. Ay Purva Bhadra takımyıldızında parlarken dedikodu kazanı kaynayacak. Gerekli gereksiz, doğru yanlış birçok bilgi saçılacak ortalığa.

Sonra sırasıyla 17’sin de Güneş, 25’inde Mars Başak burcunda geçiş yapacak. Ateşin öfkesi yerini toprağın güvenine bırakacak. Bazı şeyler hasat edilecek; tabi öncesinde ekildiyse bizler tarafından!

Zodyak’ın baş öğretmeni Satürn, 18’inde Retro hareketini sonlandırıyor. Ama gezegenler retrodan çıktıklarında birkaç gün durağan seyrederler ve sonrasında ileriye doğru harekete başlarlar. Satürn’ün retrodan çıkışı bizlere; artık daha rahat disipline olabilirsiniz, sebatla yolunuza devam edebilirsiniz diyor. İçe dönüşün, çözülmenin meyvelerini yolunuza devam ederek toplayabilirsiniz diyor.

Eylül ayında tıpkı geçtiğimiz ay olduğu gibi ikinci bir Yeni Ay oluşacak. Vedik Astroloji’ye göre Başak burcunda ve Haşta Takımyıldızında gerçekleşecek bu Yeni Ay tam da Başak’ta emek, çalışma ve efor duygularını tetikleyecek. El anlamına gelen Haşta, toprağın nimetlerinden faydalanmanın ancak özveri ve sıkı çalışma ile elde edilebileceğini vurgulu hale getirecek.

Ateş bizi çağırıyor! Evet; ama ateşi yeni yaratımlara mı yönlendireceğiz? Yoksa sabit fikirlere tutunup etrafımızı yıkıp geçerek mi değerlendireceğiz? Bizim özgür irademizde saklı.

Hepinize yaratıcılığınızın coştuğu bir ay dilerim.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

28.08.2019

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

KOÇ-1

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Eylül sizleri Ağustostan kalma Yeni Ay enerjileri ile karşılıyor olacak. Ateş elementinin yükseldiği bu günlerde kendinizi öncü, cesaretli, her an adım atabilecek bir enerjide hissetmeniz doğal. Özellikle spekülatif maddi kaynaklara karşı içinizde girişim yapma isteği uyanabilir. Aile ve özellikle çocukları olan Koç burçları onlarla ilgili ani gelişmelere şaşırmamalı ve çabuk değişen koşullara ayak uydurmalı. Adım atmadan önce düşünmeniz, yapacağınız girişimi iyice tartmanız olası kötü sürprizleri sizler adına engelleyecektir. Çünkü burcunuzun yöneticisi Mars, Güneşe fazlaca yakın ve onun yanığından nasibini almakta. Bu sabırsızlık, öfke ve ani hareket demek ki bu konularda özellikle ay ortasına kadar metanetli olmanızda fayda var. Ay ortasından itibaren Ateş enerjisi yerini yavaş yavaş Toprak enerjisine bırakacak ve sizlere artık çalışma zamanı diyecek. Kendinizi daha güvende hissedeceğiniz bu dönemde geçtiğimiz aylarda başlattığınız işleri sonuçlandırmanız adına hasat zamanlarını sizlere sunacak. Özellikle Kova da gerçekleşecek Dolunay, hedefleriniz ile ilgili tamamlanmaları da beraberinde getirecek. Ayın 18’inde Retro hareketini tamamlayacak olan Satürn, birkaç gün durağan pozisyonundan sonra uzunca bir süredir disipline olmakta, sonuçlandırmakta zorlandığınız şeyleri tekrar yoluna koymanız adına sizleri destekleyecek. Bu destek özellikle kariyer bağlantılarınız adına önemli gelişmeleri tetikleyebilir.

BOĞA-1

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Aybaşında aile alanlarınızda ki ateş yüksek hatta ortalık kaynıyor bile olabilir. Yeni ay enerjisiyle başladığınız Ağustos sonu ve Eylül ayının ortalarına kadar, özellikle aile ve yakın çevre ile olan ilişkilerinizde maksimum hassasiyet göstermeniz önemli. Zira gerçekten bazı kopuşlara şahitlik edebilirsiniz. Sözleri, ağzınızdan bir kere çıktı mı, bir daha geri döndüremeyeceğinizi anlamanız önemli. Ateş sizi çağırıyor tahmin edebiliyorum ama sizler güvenli Toprak burçlarısınız. Ay ortasına kadar göstereceğiniz hassasiyetin sonucunu gezegenlerin Başak geçişiyle kotarabilirsiniz. Başak sizin için tanıdık bir alan çünkü tıpkı sizler gibi toprak enerjisine hakim. Bu dönemde detaylarda boğulmamanız ve kendinizi akışa bırakmanız son derece rahatlatıcı olacaktır. Bu sanki olaylara müdahil olamıyormuşsunuz, sizin dışınızda gerçekleşiyormuş hissi verse de, unutmamalısınız ki her şeye müdahale edemezsiniz. Bazı şeyler olağan akışında yerine oturur ve su yolunu bulur merak etmeyin. Burcunuzun yöneticisi Venüs ayın büyük bölümünde Güneş’e yakın ve yanık, bu da sizleri fiziksel olarak biraz zorlayabilir. Bu dönemde daha çok Su ve Toprak elementlerini yükseltecek bir beslenme seçmeniz hem fiziksel olarak, hem de ruhsal olarak sizlere iyi gelecektir. Bir süredir sizi içeri dönmeye, bakmaya zorlayan baş öğretmen Satürn, ayın 20’sinden sonra Retro hareketini sonlandıracak ve kendinize daha rahat bir gözle bakmanıza yardımcı olacak. Ama Ocak 2020’ye kadar kişisel dönüşüm, kendi çabanızla elde ettiğiniz maddi getiriler ve çocuklarınız ile ilgili alanları dürtmeye ve bu konularda bazı sınavları önünüze getirmeye devam edecek.

İKİZLER

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Geçtiğimiz ayın ortalarından itibaren ikili ilişkileriniz, yakın çevrenizle olan etkileşimleriniz de hayli hararetli günler geçirmiş olmanız olası. Zaman zaman nereden geldiğini anlayamadığınız öfke nöbetleri, sebepsiz alınganlıklar ve çokça sert sözler sarf etmiş olabilirsiniz. Sakin kalabildiyseniz ne ala, o zaman biraz daha sabretmeniz ve dengede kalmanız gerekecek. Ay ortasına kadar yoğun ateş enerjisi yine bu alanlarınıza hakim olacak. Özellikle ay başında kısa ve orta vadeli bir planı harekete geçirme istediğiniz had safhada olacak. Burada dikkat etmeniz gereken nokta gezegenlerin Güneş’e çok yakın seyrediyor olması ve özellikle Mars’ın öncü enerjisinin sizleri etkilemesi olacak. Burcunuzun yöneticisi Merkür Güneş ile dosttur, hatta yanık derecelerde kişiye farklı bakış açıları getirir. Mars’ı dinlemeyip planlı ve düzenli bir adım atmanız olumlu sonuçları da beraberinde getirecektir. Ay ortasından itibaren gezegenlerin Başak burcuna geçmesiyle hasat mevsimini başlatabilirsiniz ama bu noktada da fazla titiz ve detaycılık sizleri yorabilir. Bu dönemde içsel huzurunuz üzerine kararlar almaya ve bu konularda yönlendirilmeye başlayacaksınız. Retro hareketine başladığından bu yana hem ruhsal hem de maddi dünya adına bir şeyleri devam ettirmekte ve disipline olmakta zorlanmış olabilirsiniz ama ayın 20’sinden sonra Satürn sizlere nefes aldıracak düz hareket ritmine girmiş olacak. Ay ortasında gerçekleşecek dolunay bir sürpriz ile sizleri bekliyor.

YENGEÇ-1

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Duygusal olarak yoğun ama şifa etkileri kuvvetli bir dönem geçirdiniz. Belki bu yoğunluk sizi bedenen fazlasıyla zorlamış olabilir ama emin olun ektiklerinizin hasadı da olacaktır. Bu ay da maddi kaynaklarınız üzerinde ki hassasiyet devam ediyor ve özellikle bu alanı yönetmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Bu sizlere hem sürpriz fırsatlar sunuyor ama aynı zamanda hareketli ve koşulların çabuk değiştiği bir zemin hazırlıyor. Bu dönemde pusulanız sezgileriniz olursa güzel gelişmeleri tetikleyecek enerjileri yakalamanız olası. Risk almaya istekli olabilirsiniz ama hesaplayamayacağınız riskleri almaktan kaçının derim. Ay ortasına kadar olan bu enerjileri iyi yönetmeniz halinde Başak hasadı ile birlikte güzel ekinler biçmeniz, bol ürün almanız bir hayli yüksek. Bu noktada kısa vadeli planlarınızı uygulamaya koymak adına destekleniyor olacaksınız. Önemli olan sabit fikirli olmamak ve yakın çevrenizin sizlere verdiği destek ve fikirleri dikkate almak olacaktır. Bazen sizlerin göremediğini başkalarının görebileceğine güvenmeniz gerekiyor. Bir süredir bu planları ortaya koymakta ki isteksizliğiniz Satürn’ün ileri hareketine geçişiyle birlikte daha randımanlı bir hale gelecek. Bu dönemde hava elementinizi yükseltecek aktivitelerle uğraşmanız hem fiziksel hem de ruhsal olarak sizlere iyi gelecektir.

ASLAN-1

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Kükremiş sel gibiyim bendimi çiğner aşarım” sanırım bu dize son zamanlarda en çok sizin ruh halinizi yansıtıyor. Burcunuzun yöneticisi Güneş kendi evinde şahlanırken, yanında savaşçı Mars, aşk tanrıçası Venüs ve iletişimin lordu Merkür var; Fazlasıyla ateşli ve hararetli bir birleşim. Yoğun, sarsıcı ve sizi zorlayan bu enerjilerin girdabına kapılmak kolay olanı; Zor olan ise bu girdaba kapılmadan onun size sunduklarını değerlendirmek. Bu süreçte beden sağlığınızı dengede tutmanız epey zor, bu yüzden bol bakliyat ve su tüketmeniz toprağa bağlanma ve ruhsal enerji açısından son derece önemli. Kendinizi gelişmelerin odağından uzaklaştırmak zor elbette ama olayları kuş bakışı görebilmeniz önemli ve elzem. Bunu yapabilirseniz ay başında ki enerjiler ile birlikte yaşamınıza dair çok özel gelişmelere kapı aralayabilirsiniz. Çünkü ay ortasından itibaren hasatın burcu Başak enerjileri yükseldiğinde ektiklerinizi toplama fırsatı yakalayacaksınız. Özellikle ayın 13-14-15’i gibi mevcut ortak yürüttüğünüz işler ya da yepyeni ortaklıklar ile ilgili güzel gelişmeler sizleri bekliyor. Burada dikkat etmeniz gereken husus, detaylarda fazla boğulmamak ve büyük resmi görebilmek. Satürn’ün ileri hareketini başlatmasıyla birlikte içsel alanlarınız randımana girecektir. Daha sağlıklı düşünmek, organize ve disiplinli olmak biraz olsun daha kolaylaşacaktır.

BAŞAK-1

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Bir süredir içsel huzurunuz alev almış durumda. Ne kalbinize söz geçirebiliyorsunuz, ne de gelir gider dengenizi ayarlayabiliyorsunuz. Çıkışlar evinizin ateşi yükselmişken zaten bunları rayında tutmak pek kolay olmuyor sizler için. Yapılacak tek şey beklemek; bu süreçte atılacak her adım öngörülemez sonuçlara yol açabilir. Sakin kalmanız, sezgilerinize güvenmeniz ve zihninizi biraz olsun susturmanız yapılacak en iyi hareket olur sizler için. Ay başı sizler için kritik enerjiler barındırmakta zira Yeni ay enerjisi kayıplar evinizde devam ederken beklenmedik veya öngörülemedik masraflar kapınızı çalabilir. Ay ortasına kadar çevrenizde gelişen olaylara fazla müdahil olmadan, izleyici gibi yaklaşmanız ve buna göre değerlendirmeniz önemli ve elzem. Ay ortasından itibaren sırayla burcunuz üzerine geçecek olan gezegenler hala dengesiz enerjiler barındırsa da olayları ele alış şeklinizi, bakış açınızı daha rahat yansıtmanıza yardım edecek enerjiler barındırıyor. Bu dönem hasat bahçenizin size sunduğu ürünleri toplayabilir ve faydalanabilirsiniz. Ay ortasında ki Dolunay meslek alanlarınız ile ilgili bir türlü çözülemeyen bir düğümü serbest bırakma eğiliminde. Ayın son on günü ileri hareketine başlayacak olan Satürn bir süredir sabır sınırlarınızı zorlayan aile ve yakın çevre iletişiminizin daha sağlıklı ilerlemesine imkan verebilir. Ama Ocak 2020’ye kadar Ketu ile bu evde kavuşumda olacak Satürn, bu alanlarınız ile ilgili karmik yüklerinizi temizlemeniz ve serbest bırakmanız için sizlere ödev vermeye devam ediyor olacak.

TERAZİ-1

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Bir süredir arzular evinizi ateş almış durumda. Hedefleriniz, gerçekleştirmek istedikleriniz ve arzularınız ile ilgili ateş enerjisi çok aktif. Bu hem size yeni fırsatların sunulmasına hizmet etmiş olabilir, hem de bu alanlarda koşulların çabuk değişmesi sebebiyle zorlamış da olabilir. Zaman zaman gerginlikler, anlaşmazlıklar yaşamanız bu enerjisel döngüde sizler için normal. Bu etki ay ortasına kadar devam edecek ve enerjileri doğru kullanmanız durumunda birçok şeyin netleşmesine sebebiyet verecek. Ama bu işlerin sonuçlandırmasını ay ortasına kadar tamamlamanızı tavsiye ediyorum çünkü ay ortasından itibaren Ateş enerjisi yerini hasat zamanı olan toprağa bıraksa da, kayıplar evinizde oluşacak bu enerji birikimi işlerinizin de sarpa sarmasına neden olabilir. Doğru attığınız her adım ay ortasında ki Dolunay sebebiyle sonucunu verebilir. Bir süredir yakın çevreniz ile ilgili konularda sabrınız sınanmış olabilir ama bu etki Satürn’ün ileri hareketine başlamasıyla birlikte biraz düzene girecektir. Ama Satürn ve Ketu birlikteliği Ocak 2020’ye kadar kısa ve orta vadeli planlarınız, yakın çevrenizle kurduğunuz iletişim gibi konularda ki karmik yükleriniz ile alakalı konuları gündemde tutmaya devam edecek. Eylül bitmeden tıpkı Ağustos ayında olduğu gibi bir Yeni Ay’a daha sahip olacak ki bu enerji çıkışlar eviniz olan Başak burcunda gerçekleşecek. Tedbirli olmamanız durumunda sürprizlerle karşılaşmanız olası.

AKREP-1

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Jüpiteri’in retrosunu burcunuz üzerinde sonuçlandırmasından sonra biraz içsel huzur bulduğunuzu söylemek mümkün ve bu etkisini sizlere Kasım ayına kadar yansıtmaya devam edecek. Ancak burcunuzun yöneticisi Mars’ın Güneş ile olan yakın münasebeti yüzünden özellikle bu dönemde kariyer ve meslek alanlarınızda gel gitler yaşamış, gerginliklere şahit olmuş olabilirsiniz. Ama bu dönem ayrıca değerlendirmeniz halinde sürpriz fırsatları da destekleyen enerjiler barındırmaktaydı. Bu etki ay ortasına kadar devam edecek. Burada sizlere tavsiyem güçlü sezilerinize güvenmeniz olacaktır. Başkalarının ne söylediğinden veya yaptığından daha çok, siz ne yapabilirsiniz? Ona odaklanmanız yerinde ve sağlıklı olacaktır. Bence bu yoğun enerjisel döngüde fırsatları görmeye ve doğru adımlar atmaya devam edin çünkü Zodyak size güçlü değişim enerjilerinin üzerinizde olduğunu fısıldıyor. Ay ortasında, özellikle 13-14-15 Eylül tarihleri arasında aileniz ile ilgili çok güzel gelişmelere şahitlik edebilirsiniz. Yine bu dönemde taşınmazlar ve gayrimenkuller ile alakalı bazı sonuçlanmaları deneyimleyebilirsiniz. Bir süredir para evinizde Retro hareketini sürdüren Satürn sabır sınırlarınızı zorlamış olabilir. Ayın son on gününde ileri hareketine başlayacak olan Satürn bu alanda sizi daha sebatkar yapsa da, Ketu ile olan birlikteliği sebebiyle Ocak 2020’ye kadar para eviniz ile alakalı çözmeniz gereken sorunları, geçmeniz gereken dersleri ve serbest bırakmanız gereken karmik yükleri önünüze getirmeye devam edecek ve sizlere para ile ilgili bu güne kadar olan algınızı değiştirmeniz için fırsatlar sunacak.

YAY-1

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Satürn ve Ketu el ele sizleri muazzam bir dönüşüme davet etti. Daha önce ki yazılarımda belirttiğim gibi bu davete icabet etmek sizler için bir istekten daha ziyade zorunluluktu. Çokça sınandınız, epeyce zorlandınız ve kimi zaman ruhsal, kimi zamanda fiziksel olarak yıprandınız. Bu dönemde ihtiyacınız olan en önemli şey; sebat, disiplin ve özveriydi. Ama bir süredir Retro hareketine devam eden Satürn bu kozu da sizlerin elinden aldı ve daha derinlere dalmanız için sizleri epey zorladı. Bu süreçte disipline olmakta zorlanmış olmanız muhtemel ama bu enerjisel dönüşümü lehine çevirenleriniz için her zaman söylüyorum; muhteşem bir değişim geçirmeniz kesin. Satürn ayın 18’inde retrosunu sonlandırsa da ileriye hareket etmesi birkaç gün daha alacak ve sonrasında yılın geri kalanı için beklediğiniz sebat ve disiplini yeniden devreye alabileceksiniz. Ağustosun ortasından itibaren ise otoriteyle veya bu konumda olan kişilerle ilgili karışık etkilerin olduğu bir döneme girdiniz ama bu dönem zorlayıcı enerjiler barındırsa da aynı zamanda sürpriz şans kapılarının, beklenmedik güzel olayların gelişmesine de fırsat vermiş olabilir. Bu etki ay ortasına kadar devam edecek. Özellikle ay başında devam eden Yeni Ay enerjisi ve Eylül ayı içerisinde (28 Eylül) tıpkı Ağustos’ta olduğu gibi gerçekleşecek ikinci bir Yeni Ay enerjisi yaşamınızda yeni kapıların açılmasına, meslek ve kariyer bağlantılarınızda güzel gelişmelerin yaşanmasına aracılık edebilir. Ay ortasında ki Dolunay ise yakın çevrenizde sizleri de ilgilendirecek güzel gelişmeleri tetikleyebilir.

OĞLAK-1

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Geçtiğimiz ay ortası itibariyle başlayan içsel huzursuzluk, duygu karışıklığı ve yaşadığınız şeyleri anlamlandıramama durumu bu ay ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte ani öfke duygularınız kabarabilir, buna bağlı olarak ani kararlar almanız da olası. Ama benim sizlere tavsiyem kararlarınızı bu ayın ortasından sonraya ertelemeniz yönünde olacak. Çünkü zihin gözüyle vereceğiniz her karar, kalp süzgecinden onay alır mı? Orası tartışılır işte! Bundan dolayıdır ki eğer bir karar almanız ya da bir şeyleri sonuçlandırmanız elzem ise, sezgilerinizin onayından geçmesi son derece önemli. Başkalarının ne dediğine bu aralar çok takıntılı olasınız da herkesin düşüncesinin kendi yaşamına bakışını içerdiğini unutmamalısınız. Ama bu hayatı onlar değil sizler yaşıyorsunuz ve kendi kararlarınızın doğruluğuna ve sağlamlığına güvenmeniz daha yerinde olacaktır. Elbette yakın çevrenizin, size değer veren insanların tavsiyelerine kulak kabartın ve sizlerin görmediği veya anlamlandıramadığınız şeyleri idrak etmenizi sağlıyorsa elbette ki hayatınıza adapte edin. Ay ortasından itibaren Başak burcunda yoğunlaşmaya başlayacak toprak enerjisi sizleri daha tanıdık bir coğrafya da hissettirecek ve ekilenlerin toplanma fırsatını sizlere sunacak. Özellikle ay ortasında gerçekleşecek Dolunay, maddi alanlarınız ile ilgili beklemediğiniz bir durumun sonuçlanmasını sağlayabilir. Maddi alanlarınız demişken; bir süredir kayıplar evinizde retrosunu sürdüren Satürn, gelir gider dengenizi disipline etmekte sizleri epey bir zorlamış olabilir ve harcamalarınız kontrolden çıkmış gibi görünebilir. Ayın son 10 gününde ileri hareketine başlayacak olan Satürn sizleri bu konularda daha organize ve disiplinli hareket etmeniz konusunda destekleyici enerjilerini yansıtacak.

KOVA-1

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Ağustos ayı ortasından, bu ayın ortalarına kadar olan süreçte her türlü ortaklı işleriniz, ikili ilişkileriniz, yurt dışı bağlantılarınız gibi konularda hassas ve gergin bir dönemden geçiyorsunuz. Bu konularda adım atmadan önce ince eleyip sık dokumanız yerinde bir karar olur. Ama bu dönemde sürpriz gelişmeler de yaşamış olabilirsiniz, ya da Eylül ayının ortalarına kadar, özellikle aybaşında, bu konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, ani karar almamanız ve eğer bekletebiliyorsanız sonuçlandırmak adına ay ortasını beklemeniz. Bir karar alacaksanız da mutlaka sezgisel süzgecinizden geçirerek almanızda fayda var. Ateş enerjisi yeni yaratımları desteklese de, Güneş’in yanık Mars ile ilerlemesi ve olaylara öfke, sabırsızlık ve aksiyon katması işleri karmaşıklaştırıyor. Ay ortasında ki Dolunay’ın ışığı burcunuz üzerinde parlayacak ve çıkan fırsatları sonuçlandırmak adına destekleyici enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. Ay ortasından itibaren Ateş enerjisi yerini yavaş yavaş Toprağın güvenli kollarına bırakacak. Bu dönem sizlerin ruhsal hasat yapma adına fırsat bulabileceğiniz bir süreci başlatacak. İçinizde bazı şeylerin netleşmesi, değiştirmeniz veya elemeniz gerekenleri bir bir ele almanız için yeterli vaktiniz olacak. Her ne kadar bu dönem zihinsel karışıklık ve iç huzur dengelerinizi zorlasa da emin ve kararlı bir şekilde ilerlediğiniz sürece sorun yaşamanız çok da muhtemel değil. Burcunuzun yöneticisi Satürn Retro hareketini ayın 18’inde bitiriyor ama birkaç gün durağan pozisyonda ilerledikten sonra randımanını bulacaktır. Hedefleriniz ve uzun vadeli planlarınız adına bir süredir gösteremediğiniz sebat ve disiplini sizlere yeniden sağlıyor olacak.

BALIK

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Bir süredir mesleki alanlarınız hareketli ve bu hareketlilik ay ortasına kadar da devam edecek. Bu yoğun tempo ani ve beklenmedik gelişmeleri, sık değişen koşulları da beraberinde getiriyor. Bu tempoya ayak uydurmak hem ruhsal, hem de fiziksel olarak sizleri zorluyor olabilir. Özellikle ay ortasına kadar sağlık alanlarınızı da iyi yönetmeniz ve bedeninize gerekli özeni göstermeniz önemli. Ay ortasında yaşanacak Dolunay umudunuzu kestiğiniz hatta unuttuğunuz bir konunun çözüme kavuşması adına destekleyici bir enerji barındırmakta. Bu döngü ayrıca aldığınız bir takım kararları sorgulamanıza da neden olabilir. O yüzden bu süreçte bu sorguyu sezgisel bir bakış açısıyla yapmanız yerinde olacaktır. Ay ortasından itibaren oklar ilişki alanlarınıza dönüyor. Özellikle aşk tanrıçası Venüs’ün ayın 9'u itibariyle Başak burcuna geçişi bu alanların daha vurgulu hale gelmesine neden olabilir. Daha sonra sırasıyla Güneş, Mars ve Merkür’ün de katılmasıyla ilişki alanınız gergin enerjiler de açığa çıkarabilir. Aldığınız kararlara ya güvenmeyi seçin, tabi kalp gözüyle alınmışsa, ya da yol yakınken sonuçlarını göğüsleyip vazgeçin. Çünkü aksi takdirde ileri ki dönemlerde daha ağır sonuçlarla yüzleşmeniz olası. Sezgilerinize güvenin çünkü burcunuzun yöneticisi Jüpiter şans ve huzur evinizden kollamaya devam ediyor. Çevrenizde herkes sizden bir şeyler bekliyormuş ya da her kafadan bir ses çıkıyormuş gibi hissederseniz, Lord Jüpiter’in bilgeliğine sığının derim. Bu dönem tavsiyeden daha ziyade kendi kararlarınıza güvenme zamanı.