Hakkımda

photo by me

Merhaba, ben Fikret;

   1980 yılında Mersin de doğdum. Vedik astroloji ile ilgili yolculuğumdan bahsetmeden önce sanırım bu noktaya nasıl geldiğimi anlatmam daha doğru olacaktır.

   Üniversite eğitimimin ardından uzun yıllar sigortacılık sektöründe çalıştım. Bir gün, aslında olduğum durumdan hiç de mutlu olmadığımın farkına vardım. Gezegenlerin kadersel noktalarımın üzerinden geçtiği bu dönemde Transformal Nefes ile tanıştım. Eğitimlerini almak için İstanbul’da düzenlenen 7 günlük kampa katıldım ve bu kamp hayatımda çok güçlü bir dönüşüm etkisi yarattı. Nefesle gelen bu dönüşüm ruhumun yolculuğuna ilişkin arayışımı kuvvetlendirdi. Bu güçlü arzu karşıma Yüce Guru Paramahamsa Yogananda’nın “Bir Yoginin Otobiyografisi” kitabını çıkardı ve Kriya Yoga ile beni tanıştırdı. Kitabı okumaya başladığım ilk andan itibaren bu tekniği geçmiş yaşamlarımda da uyguladığım hissine kapıldım.

Bu tutku beni Hindistan’a yani Gurum Paramahamsa Prajnanananda’ya götürdü. Kriya Yoga’ya inisiye edildikten sonra bu tekniği uygulamaya başladım ve bu ruh bu bedende olduğu sürece de bu tekniği uygulamaya devam edeceğim.

   Bu dönem ayrıca Vedik Astroloji ile tanışmama sebep oldu. Daha önce astrolojiye karşı ilgim pek olmamıştı; ancak, bu hint disiplininin ruhun yolculuğuna ilişkin sonsuz saygısı ve bilgisi beni cezbetti. Tabi burada bilginin enkarnasyonu olarak gördüğüm ölümsüz Kriya Yoga üstadı Swami Sri Yukteswar’ın hem astronomi hem de vedik astroloji üzerine engin ve sonsuz bir bilgisinin olması bu disipline duyduğum ilginin ve saygının artmasına sebep oldu. Tıpkı Kriya Yoga gibi Vedik Astroloji de ruhum bu bedende olduğu sürece yaşamımın bir parçası olmaya devam edecek.

   Kendi haritamın bana sunduğu değişmez geçmişim, getirdiğim karmam ve geleceğe ilişkin sonsuz olasılıklar nehrinde küreği tutanın ben olduğumu ve eğer istersem doğum haritamın yani bir anlamda doğduğum anda ki gezegenlerin dizilişinin bana sunduğu tüm potansiyelleri kullanabileceğimin bilinci beni büyüledi ve büyülemeye de devam ediyor.

Bu yolculuğumda yolu buradan geçecek tüm ruhlara;

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun…