Şubat-2020

Analiz-15

Şubat ayı gökyüzü hareketleri;

02-28 Şubat Venüs Balık Burcunda

08 Şubat Mars Yay Burcunda

09 Şubat Yengeç Burcu Aslesha Takımyıldızın da Dolunay

13 Şubat Güneş Kova Burcunda

17 Şubat-10 Mart Merkür Retrosu

23 Şubat Kova Burcunda Satabisha Takımyıldızın da Yeni Ay

 

ÖNEMLİ NOT:Burada yazılan burç yorumları çok genel olup makro düzeydeki etkileri yansıtmaktadır. Kişisel haritanızda ki farklı yerleşimler enerjileri farklı algılamanıza ve yaşamanıza sebep olabilir. Vedik Astroloji kişisel harita yerleşimleri baz alınarak oluşturulan bir sistem. Dolayısıyla burada ki yorumları genel hatları ile ele almanızı tavsiye ediyorum. Harita Analizi ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu KOÇ Olanlar

Aybaşında geçtiği Balık burcunda neredeyse ayın tamamına yakın ilerleyecek olan Venüs, giderler, harcamalar evinizi hem baskılıyor, hem de ani fırsatlar çıkarma potansiyeli sunuyor. Bu ay gelir gider dengenizi ayın en başından ayarlamanız ve buna göre hareket etmeniz isabetli olacaktır. Aksi halde sürpriz masraflarla uğraşmanız olası.

Ayın 8’i itibariyle Yay yolculuğuna başlayacak olan Mars ise fiziksel sağlığınıza özen göstermenizi ve yine maddi konularda dikkatli davranmanızı söylüyor.

9 Şubatta Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay döngüsü ise bilmediğiniz, sizden saklanan ya da gizlenen ailevi bir konunun kulağınıza gelmesine neden olabilir.

Ayın tamamını Kova burcunda geçirecek olan Merkür ve ayın 13’ünde yanına katılacak olan Güneş özellikle 13’ü 17’si arası sizi sosyal çevre, ticari kazançlar ve maddi anlamda destekliyor. Ama 17’sinden sonra Retro hareketine başlayacak olan Merkür bu tarihten itibaren ay boyunca sosyal çevreniz ile kurduğunuz iletişimde aksaklıklara neden olabileceği için dikkat etmenizde fayda görüyorum.

Ayın 23’ünde ki Yeni Ay döngüsün de ise zihninizin şüpheciliğine değil, sezgilerinize güvenin.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu BOĞA Olanlar

17 Şubat tarihinde Retro hareketine başlayacak olan Merkür bu tarihten itibaren ay boyunca kariyer alanlarınızda sorunlara neden olabilir. Bu süreçte imzalamanız gereken konuları askıya almanız ya da çok dikkatli hareket etmenizde fayda görüyorum.

Burcunuzun yöneticisi Venüs ise neredeyse ay boyunca yücelimde olduğu Balık burcu seyrini sürdürecek. Bu süreçte yaşamınızda güzel gelişmelerin, olumlu enerjilerin sizlerle olduğunu bilmenizde fayda var. Ancak dediğim gibi Merkür’ün Retro süreci boyunca fırsatları değerlendirme konusunda titiz, seçici ve dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Ayın 8’i itibariyle Yay yolculuğuna başlayacak olan Mars bedensel sağlığınızı hassaslaştırabilir. Kendinizi çok yormadan, zihinsel kuruntulara kapılmadan, sakin ve dengede kalmanız gerekiyor.

9 Şubatta Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay döngüsü girişimleriniz adına sonuç bekleyen bazı durumların netleşmesini sağlayabilir.

23’ünde ki Yeni Ay döngüsü ise mesleki ve kariyer alanlarınız da bazı yeni durumları beraberinde getirebilir ama adım atmadan önce dikkatli olun ve iyi düşünün.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu İKİZLER Olanlar

Burcunuzun yöneticisi Merkür bu ayın ortasından itibaren geri hareketine başlayacak ve Mars ayın 8’i itibariyle Yay burcuna geçecek. Bu da ilişkilerinizde ve iş yerinizde gerginliklerin artmasına, yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir. Bu ay ayrıca yoğun bir iş yükü sizleri beklemekte ve özellikle ikili ilişkileriniz ve iş alanlarında beklenmedik gelişmelere de hazırlıklı olmanızda fayda var.

Özellikle ay ortasına kadar sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca zihinsel olarak da kendinizi biraz gergin ve bunalmış hissedebilir, bazı konularda öfke enerjinizi kontrol edemeyebilirsiniz. Mümkün olduğunda tartışmalardan uzak durmanız ve polemiklere girmemeniz yerinde olur.

Kariyer alanlarınızda bu ay esnek olmanız ve değişen şartlara uyum sağlamanız önemli.

Dolunay sürecinde bir süredir beklediğiniz maddi bir beklentinin sonuca ulaşmasına şahit olabilirsiniz. Yeni Ay sürecinde ise patronlarınız ya da üstlerinizle olan iletişiminize dikkat etmenizde fayda var.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu YENGEÇ Olanlar

Bu ay duygusal olarak yoğun bir ay geçireceksiniz. Özellikle ikili ilişkilerinizde ve ailevi alanlarınızda dikkatli olmanızda fayda var. Bu ay zihninizin şüpheciliğine ve korkularına kapılmayın. Duygusallığınızı sezgilerinizle birleştirin ve ona göre hareket edin.

Mesleki ve kariyer bağlantılarınız da bu ay güzel etkilerin varlığını iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bolluk ve bereket kapınız neredeyse ay boyunca aktif kalacak ve sizlere olumlu gelişmeler yaşatma potansiyeline sahip.

Ay ortasından itibaren ele aldığınız işlerde, iletişimleriniz de dikkatli ve özenli olmanızı tavsiye ederim. Merkür retrosu zihninizi biraz bulanıklaştırabilir. Bu yüzden ani kararlardan uzak durmanızı ve olayları fazla büyütmemenizi öneririm.

Yurt dışı bağlantılı bir beklentiniz varsa bu ay bu konularında hayli aktif olacağı bir süreci deneyimliyor olacaksınız. Ayrıca ay sonuna doğru dolaylı gelirlerle ilgili alanlara dikkatinizi yönlendirmeniz ve bu alanlarda yeni gelişmeler yaşama potansiyeliniz bulunmakta.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu ASLAN Olanlar

Bu ay beklenmedik masraflar canınızı biraz sıkabilir. Gelir gider dengenizi iyi ayarlamanız ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızı gerektiren bir ay geçireceksiniz.

Ama bu maddi olarak fırsatların gelmeyeceği anlamına gelmiyor elbette. Ay boyunca beklenmedik, ani gelir kapıları açılabilir ve sizlere bu bağlamda fırsatlar sunabilir. Burada dikkat etmeniz gereken hadise harcamalarınızın boyutunu ayarlamak olacaktır.

İkili ilişkiler, eşiniz veya partneriniz ile kurduğunuz iletişi bu ay çokta randımanlı ilerlemeyecek maalesef. Burada gereksiz polemiklerden kaçınmak, yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına sizler için önemli. Ayrıca çocuk sahibi olan Aslan burçları için yine bu ay çocuklarıyla kurdukları iletişimde dikkatli ve özenli olmalarını tavsiye ederim. Onlarla ilgili sizi biraz sinirlendirecek ve öfkelendirecek gelişmeler yaşamanız olası ama kalp kırmadan ve sakin kalarak onlara yardımcı olmanız yerinde bir davranış olacaktır.

Bu ay fiziksel olarak da dikkatsizlik sonucu ufak tefek kazalar ve aksilikler yaşamanız olası. O yüzden zihninizin çok aktif kalmamasına, onun sesinin çok yüksek duyulmamasına özen gösterin. Kendinize sessiz ve sakin anlar yaratın.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu BAŞAK Olanlar

Burcunuzun yöneticisi Merkür’ün bu ay Retro hareketini yapacak olması sebebiyle özellikle ay ortasından itibaren zihinsel aktiviteleri çok yoğun yaşamaya başlayacaksınız. Bu da kendinizi biraz bunalmış ve sıkılmış hissetmenize neden olabilir. Özellikle çalışma arkadaşlarınız ile kurduğunuz iletişimde dikkatli ve özenli olmanız önemli.

Venüs ise neredeyse ay boyunca ikili ilişkiler alanınızı aktifleştirip dikkatlerinizin bu yöne çevrilmesine neden olabilir. Bu bağlamda yaşamınızda eşiniz ve partneriniz ile ilgili enerjilerin rahat aktığı ve yeni gelişmelerin yaşandığı bir ayı deneyimliyor olacaksınız.

Ayrıca Venüs iş alanlarınızda da güzel gelişmelerin olmasını sağlayabilir. Özellikle Dolunay sürecinde daha önceden başlatmış olduğunuz bir girişimin sonuçlanmasına şahitlik edebilirsiniz.

Yine Mars etkisi ile birlikte iç huzurunuzun dalgalı bir seyir izlemesi olası. Bir an bir çocuk gibi mutluyken, bir an depresif bir ruh haline bürünmeniz mümkün bu ay. O yüzden sezgilerinize ve kalplerinize güvenin bu ay, zihinlerinize değil!

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu TERAZİ Olanlar

Burcunuzun yöneticisi Venüs Şubat ayı boyunca yücelimde olduğu Balık burcunda transitine devam edecek ve özellikle mesleki ve kariyer bağlantılarında sizleri olumlu etkileyecek enerjilerini yansıtıyor olacak. Dolunay’ın da kariyer evinizde gerçekleşeceğini düşünürsek bu ay uzun süredir beklentide olduğunuz kariyer ve mesleki alanların hayli aktif olduğu, güzel gelişmelerin yaşandığı, yeni tekliflerin geldiği bir süreci deneyimleyebilirsiniz.

Ancak eğer yeni bir iş ile ilgili girişiminiz varsa bunu ay ortasına kadar tamamlamanız ve imzaları atmanın yerinde olacaktır. Çünkü ay ortasından itibaren Merkür retrosu başlayacak ve bu süreçte bu tarz anlaşma, imza konularının gündeme alınmaması gereken bir dönemi yaşıyor olacağız. Ama eğer çok gerekli ise iyice düşünüp, dikkatli hareket edip genel fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Şubat ayı ilişkiler alanlarınızın hassas olduğu bir dönem. Özellikle Merkür retrosu ile başlayacak bu süreç 23 Şubat Yeni Ay döngüsü ile zirve yapabilir. Bu yüzden zihinsel düşünüş şekillerini bir kenara bırakıp, ilişkinize kalp gözüyle bakmanız gereken bir ay olacak. Gereksiz tartışmalardan uzak durun ve her şeyi üzerinize alınmayın lütfen.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu AKREP Olanlar

Yaklaşık 2,5 yıldır sizleri para evinizde birçok sınavdan geçiren Karmanın Öğretmeni Satürn nihayet Oğlak burcuna geçti. Aslında sizlerin para ile olan ilişkiniz, ona bakış açınızı netleştirmeniz, gerekli dönüşümleri yapmanız için bazı deneyimlere tabi tutuyordu Satürn. Özellikle bu dönüşüm sürecini iyi kullanan Akrep burçları artık bu konuların daha rahat aktığı, yeni fırsatların ve kapıların açıldığı bir dönemi deneyimliyor olacaklar.

Burcunuzun yöneticisi Mars ise Satürn’ün boşalttığı Yay burcuna geçecek ve orada Jüpiter ve Ketu ile iletişimde olacak. Mars girdiği alanda gerginlik verir doğrudur ama bu ay parasal anlamda koşulların çabuk değiştiği, ani ve beklenmedik gelişmelerin yaşanabileceği ve olası fırsatları daha cesurca göğüsleyebileceğiniz de bir süreç yaşıyor olacaksınız. Bu tarz fırsatlarla karşılaşırsanız ay ortasına kadar netleştirmeni yerinde olacaktır. Ayrıca bu ay çocuğu olan Akrep burçları için güzel haberler alabileceği enerjileri de barındırıyor.

Bu ay içsel dünyanızın grafiği inişli çıkışlı bir seyir izleyebilir. Özellikle ay ortasından itibaren yani Merkür retrosu ile birlikte bu durum biraz daha yoğunluk gösterebilir. Bu ay zihninizin kuşkuculuğu ve şüpheciliğine yer vermeyin. Onun yerine kalbinizin sadeliği ve doğruluğuna güvenin derim.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu YAY Olanlar

Sizler için artık hareket ve eylem zamanı. Çünkü yaklaşık 2,5 yıldır burcunuz üzerindeki transitini sürdüren Satürn nihayet Oğlak burcuna geçti ve yerine burcunuzun yöneticisi şifalı Jüpiter’i bıraktı. Bu ay ile birlikte bir süredir ağır aksak ilerleyen, randımana oturmayan ne varsa daha akıcı enerjiler ile birlikte rayına oturacaktır. Jüpiter’in yanında her ne kadar Ketu olsa da şifalı gücünü sizlerden esirgemeyecektir. Hatta bu Ketu birlikteliği beklenmedi ve sürpriz gelişmeleri tetikleyebilecek nitelikte.

Ama bu ay özellikle Mars etkisiyle kendinizi biraz gergin ve vesveseli hissetmeniz doğal. O yüzden kendinize fırsat buldukça sessiz ve sakin anlar yaratın. Zihninizi ve bedeninizi çok yoracak aktivitelerden kaçının derim.

Merkür retrosu sizleri daha çok yakın çevreniz ile ilgili ilişkilerinizde etkileyecek potansiyelde. Retro sürecinde gereksiz tartışmalardan, polemiklerden kaçınmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Yeni Ay döngüsü yine bu alanda gerçekleşeceği için yeni bir girişim fırsatı doğurma ihtimali barındırıyor. Ama Merkür’ün retro da olması sebebiyle iyi düşünüp, dikkatli hareket etmenizde ve gerekirse biraz ertelemenizde fayda görüyorum.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu OĞLAK Olanlar

Sizler için değişim, dönüşüm ve kabuk değiştirme zamanları başladı artık. Satürn önümüzde ki 2,5 yıl boyunca yaşama bakış açınızdan tutun da, hayata, ne olmak istediğinize dair birçok konuda sizleri dönüşüme çağırıyor olacak. Bu ay yeni siz olmaya adım atışınızın ilk ayı diyebiliriz.

Ay ortasına kadar parasal alanlarınız hayli aktif ve önemli görüşmeler, yeni anlaşmalar, mevcut pozisyonunuz da gelirlerinizi artırabileceğiniz yeni alanlar bulma olasılığınız yüksek. Ancak bu alanlarda ki gelişmeleri ay ortasına kadar tamamlamanızda fayda var. Çünkü Merkür retrosu başladığında artık bu alanlarınız daha hassas bir hale bürünecek ve önemli kararlar almamanızı tavsiye ederim. Ancak Yeni Ay sürecinde yine de bir fırsat kapısı karşınıza çıkabilir. Dikkatli, titiz ve sakin olduğunuz sürece değerlendirmeye alabilirsiniz.

Dolunay enerjisi partneriniz veya eşiniz ile ilgili çok güzel bir gelişmeyi, daha önceden başlatmış olduğu ama sonuca erdiremediği bir konuyu tamamlama enerjisine sahip. Bu süreçte sezgileriniz ile hareket etmenizi tavsiye ederim.

Mars bu ay sizlerin iç dünyanızı biraz huzursuz enerjiler barındırmakta ve kendinizi biraz sıkılmış ve bunalmış hissetmenize, dalgın olmanıza sebebiyet verebilir. Ufak tefek kazalara karşı dikkatli olmanızı öneriyorum.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu KOVA Olanlar

Şubat ayı bazı hedefleriniz, beklentileriniz ve adımlarınızı hayata geçirmek için güzel enerjiler barındırmakta. Özellikle bir süredir kurguladığınız, üzerine kafa yorduğunuz girişimleri başlatabilecek uygun ortam bulabilirsiniz. Ancak bu planlamanızı ay ortasına kadar hayata geçirmenizde fayda var. Zira ayın ortasından itibaren tam burcunuz üzerinde Retro hareketine başlayacak olan Merkür zihnen sizi bulanıklaştıracak ve doğru kararlar almanızı zorlaştıracak. Yeni Ay enerjisi ise yine beklentileriniz ile ilgili sürpriz bir gelişmeyi başlatabilir.

Dolunay sürecinde çalışma şartlarınız ile ilgili bir olayın gerçekleşmesine ya da var olan bir durumun tamamlanmasına sebebiyet verebilir.

Yay burcundan ayrılan Satürn hedefleriniz ve arzularınız ile ilgili olarak uzunca bir süredir planlama yapmanızı, değişim ve dönüşüm geçirmenizi sizlere fısıldamıştı. Oğlak burcuna geçişi ile birlikte artık hedef ve arzular evinizde Jüpiter-Ketu birlikteliği başladı ve oraya bu ay Mars’ın da katılımıyla hayli girişken ve cesur adımlar atma, ani ve beklenmedik gelişmeler yaşama potansiyeliniz yüksek. Çıkan fırsatları dikkatli ve titiz bir değerlendirme sürecinden geçirdiğiniz ve sezgilerinize göre hareket ettiğiniz sürece ele alabilirsiniz.

Analiz-15

Yükselen veya Ay Burcu BALIK Olanlar

Şubat sizlerin ayı desem yanlış olmaz sanırım. Çünkü Venüs ışığını en iyi yansıttığı yer olan burcunuz üzerindeki seyrine başladı ve ayın tamamında bu enerji aktif olacak. Bu dönem dikkat çektiğiniz, sizin de ışığınızın parladığı ve bazı girişimlerinizin kendiliğinden rayına girdiği bir süreci de başlatmış oluyor.

Dolunay sürecinde ise aşk hayatınız adına bazı sürpriz gelişmelerin yaşanmasına aracılık edebilir. Bir bebek haberi, ya da eşiniz, partneriniz ile ilgili güzel gelişmelerin yaşanmasını sağlayabilir.

Ay ortasından sonra ise Merkür retrosu sebebiyle adımlarınızı atarken biraz daha ince eleyip sık dokumanız, dikkatli ve sakin kalmanız gereken bir süreci deneyimliyor olacaksınız. Bu süreçte kendinizi biraz huzursuz ve dengesiz bir ruh halinde bulabilirsiniz. Sakin, dengede ve sezgisel kalarak süreci atlatabilirsiniz.

Burcunuzun yöneticisi Jüpiter kariyer evinizde artık Satürn olmadan yolculuğuna devam ediyor ve bu bağlamda yeni açılımlar, sürpriz gelişmeler ve yeni başlangıçları da destekleyici enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. Mars’ın da cesaret ve adım atma dürtüsü vereceği bu süreçte kalbinizin sesini dinlediğiniz müddetçe bir problem yok. Yeni Ay süreci ise unuttuğunuz, geçmiş bir ödemenin, borcun önünüze sürpriz bir şekilde çıkmasına ve dikkatinizi o alana çevirmenize sebebiyet verebilir.

 

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Analiz-15