Mart 2019

nebula-catseye_w11

MART 2019 VEDİK ASTROLOJİ BURÇ YORUMLARI

Mart ayı birçok gezegenin burç değişimine sahne olacak hareketli bir ayı işaret ediyor.

Öncelikle 5 Mart itibariyle Merkür Balık burcunda geri hareketine başlayacak. Ancak geri hareketi sırasından ayın 15’inde Kova burcuna geri dönecek ve Retro hareketini sonlandıracağı 28 Mart’a kadar Kova burcunda kalacak. İletişimden, ticaretten ve Ay ile birlikte zihinsel yapımızdan sorumlu olan Merkür temsil ettiği konularda kesintilere neden olacak. Ayrıca yazılarımdan hatırlayacağınız üzere Merkür Retroları teknolojik aletler konusunda da zorlayıcı enerjiler barındırır. Bundan dolayı Retro hareketini sonlandıracağı 28 Mart’a kadar yeni teknolojik alet alımlarınızı ertelemenizde fayda var. Bu gerilemeden kuşkusuz en çok etkilenecek iki burç Kova ve Balık olacak. Bu iki burcun gerileme süresince kendilerini gergin, kuruntulu ve huzursuz hissetmeleri doğal. Bundan dolayı bu dönemde konuşmaktan ziyade dinlemeleri, başkalarını yargılamaktan kaçınmaları bu iki burcun insanları için yerinde bir davranış olacaktır. Ayrıca bu dönemde imzalamaları gereken önemli bir evrak, yeni bir ticari başlangıç yapmamalarında ve ileri bir tarihe ertelemelerinde fayda görüyorum. Bu gerileme hareketi iki burç arasında gerçekleşeceği için az veya çok tüm burçları etkisi altına alacak.

Ayın 6’sında Kova burcunda ve Purva Bhadra takımyıldızında gerçekleşecek Yeni Ay süreci Kova burçlarının yılın gidişatı ile ilgili düşüncelerini netleştirmelerine ve kendilerini adamalarına olanak tanıyabilir. Jüpiter tarafından yönetilen bu yıldız geçmiş karma bağlantılı çalışır ve çift yönlüdür yani kişiyi karanlık taraflarıyla da yüzleştiren bir yıldızdır.

nebula-witch-s-broom-nebula-9

Mart ayının en önemli gökyüzü hadisesi ayın 7’sinde gerçekleşecek ama etkilerini 8’i itibariyle hissedeceğimiz Karmik Düğümlerin yani Rahu ve Ketu’nun burç değişimleri olacak. Ay düğümleri; Ay’ın Dünya etrafında dönüşünde ki izlediği yörünge ile Dünyanın Güneş etrafında çizdiği yörüngenin kesiştiği noktalardır ve birbirlerinin tam karşısında yer alırlar yani aralarında 180 derece bulunur. Burada bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Ay düğümlerinin yani Node’ların transit hesaplamalarında iki yol kullanılır. Bunlar True Node ve Mean Node’dur. Bu hesaplama yöntemlerinden True Node, Ay düğümlerinin bu yörünge ekseninde ilerlerken çekimsel kuvvetten ötürü yalpalayarak yani ile ileri-geri hareket ederek yol aldığını belirtir ve transit hesabını buna göre yapar. Benim kullanmış olduğum Mean Node ise bu yalpalamanın olmadığını varsayar ve düğümlerin sabit bir şekilde sürekli olarak geri harekette ilerlediğini baz alır. Bu ikisi arasında ki fark ise Rahu ve Ketu’nun burç değişimlerinde ortaya çıkar. Mean Node’a göre Rahu ve Ketu 7 Mart itibariyle burç değiştirecekler. Burada bilmeniz gereken bu iki hesaplama yönteminin birbirinden üstün ya da daha geçerli olmadığıdır. Her iki yöntemde kullanılabilir ve doğrudur. Yılbaşında ki genel analizde Rahu ve Ketu’nun burç değişimlerinin hangi burç için neyi ifade ettiğini aktardığım için sizleri sıkmamak adına burada tekrar paylaşmıyorum. Hatırlamak isterseniz Yıllık Yorumlar başlığından tekrar okuyabilirsiniz.

Bu ay bir diğer gezegen transiti ise Güneş’e ait olacak. 15 Mart itibariyle Balık burcuna geçecek olan Güneş 14 Nisan’a kadar transitini sürdürecek. Venüs ise 22 Mart itibariyle Kova burcuna yerleşecek.

21 Mart’ta Vedik Astrolojiye göre Başak burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın Ay tarafı Uttara Phalguni, Güneş tarafı ise Uttara Bhadra takımyıldızında olacak.

Mart ayının ortalarından itibaren ise Jüpiter Jyestha takımyıldızının son derecelerinde ilerlemeye başlayacak ve 29 Mart itibariyle Yay burcuna geçecek. 23 Nisan’a kadar kısa süreliğine Yay burcunda konaklayacak olan Jüpiter bu burçta 10 Nisan’da Retro hareketine başlayacak. Mart ortalarından itibaren su ve ateşin dansına şahit olacağımız bu dönemde sezgisel farkındalıkların üst seviyeye çıktığı bir döngü yaşayacağız. Farkındalıklarınızın çoğaldığı huzurlu bir Mart ayı geçirmeniz dileğiyle.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

koç

Yükselen veya Ay burcu KOÇ olanlar

Merkür gerilemesi gelir gider dengenizi iyi ayarlamanızı ve çevrenizle kurduğunuz iletişimde dikkatli olmanızı gerektiriyor.

5 Mart itibariyle başlayacak olan Merkür Retrosu ayın 15’ine kadar borçlar, giderler dengeleriniz üzerinde hassas etkiler barındırmakta. Bu dönemde tatsız sürprizlerle karşılaşmamak adına bu alanlarınıza özen göstermeniz ve dikkatli olmanız yerinde olacaktır. Ayın ortasından itibaren ise sosyal çevrenizle kurduğunuz ilişkilerde karşı taraftan anlaşılamama ya da yanlış anlaşılma, eski mevzuların tekrar gündeme gelmesi gibi problemler yaşamanız olası. Bu dönemde cümlelerinizi dikkatli seçmeniz ve fevri davranışlardan kaçınmanız doğru olacaktır.

Mars’ın burcunuz üzerinde ki transiti ayın 22'sine kadar devam etmekte. Bu da savaşma ve mücadele gücünüzü canlı tutuyor ama Mars aynı zamanda düşünmeden atılan adımları temsil ettiği için özellikle Merkür gerilemesi sebebiyle attığınız adımlara çok dikkat etmeniz gerekmekte. Ayın 6’sında gerçekleşecek Yeni Ay gerçekleştirmek istediğiniz bir hedefinizle ilgili zihninizde bir ışık yanmasına neden olabilir. Ayın ortasından itibaren sağlığınıza da dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Zira Güneş’in Balık burcuna geçişi sizlerin bağışıklık sisteminizi zorlayıcı etkiler barındırıyor.

21 Mart Başak Dolunayın da mesleki kariyeriniz ile ilgili bir konunun netleşmesini sağlayabilir. Ayın 22’sin de Venüs Kova burcuna geçecek ve yeni fırsat kapılarını sizlere aralayacak. Ancak Merkür Retrosu bitene kadar yani ayın 28’ine kadar atacağınız adımları bekletmeniz yerinde olacaktır. Çünkü bu Retro sağlıklı karar alabilme yetinizi zayıflatıyor.

boğa

Yükselen veya Ay burcu BOĞA olanlar

Bu ay iletişim problemleri yaşamanız, kariyer ilintili sorunların su yüzüne çıkması muhtemel.

Ayın 5’inde başlayacak Merkür Retrosu ayın ortasına kadar ilişkileriniz, dostlarınız ile kurduğunuz iletişimde problem yaratma potansiyeline sahip. Bu süreçte kendinizi fazla alıngan, biraz öfkeli, biraz kuruntulu ve huzursuz hissetmeniz doğal. Bu süreci dışarıya dönmekten çok içinize dönerek rahat atlatmanız mümkün. Ama zihniniz de çok konuşacağı için onu rahatlatmanın yollarını arayın ve buna uygun aktivitelerde bulunun. 6 Mart Yeni Ay sürecinde iş hayatınızla ilgili bazı fikirlerin filizlendiğini hissedebilirsiniz. Ayın ortasından itibaren ise mesleki ve kariyer anlamında bazı eski defterlerin tekrar önünüze gelmesi olası. Burada bir fırsat varsa düşünsel bazda değerlendirip bir kenara koyun (Gerileme bitene kadar), ama zaten çoktan kapanmış konularsa üzerinde ciddiyetle durmanız sizlere fayda sağlamayacaktır.

Koç yolculuğuna ayın 22'sine kadar devam eden Mars, sizi zaten bir hayli huzursuz ve gergin hissettiriyor ama ayrıca içinizde mücadele etme azmini de pompalıyor. Ayın 15’inden itibaren Balık transitine başlayacak olan Güneş hedeflerinizi şekillendirmenize ve bun ulaşmanın yollarını netleştirmenize yardım edecek enerjiler barındırmakta.

21 Mart’ta Başak burcunda gerçekleşecek Dolunay süreci Jüpiter’in verdiği sezgisel güçle yeni farkındalıkları, açılımları destekleyecek ve gerçekleştirecek enerjiler barındırıyor.

ikizler

Yükselen veya Ay burcu İKİZLER olanlar

Merkür Retro’sunun olumlu enerjilerini yansıtacağı tek burç sizlersiniz.

Özellikle Yükseleni İkizler olanlar ayın ortasına kadar olan süreçte Merkür farklı açılardan düşünme, analiz etme, farklı yaklaşımlar sergileme yeteneklerinizi besleyecek. Kendinizi bu dönemde büyük resmi ve onun içindeki ayrıntıları görebildiğiniz bir ruh halinde hissedebilirsiniz. 6 Mart Yeni Ay’ı yurtdışı ilintili bir konunun gündeminize gelmesine aracılık edebilir. Ayın ortasından itibaren algılama seviyenizin daha arttığı bir döneme gireceksiniz. Bu dönemde yeni eğitim planları yapmak isteyebilirsiniz. Ancak kendinizi ne kadar iyi hissederseniz hissedin, Merkür gerilemelerinin zihinsel illüzyona kapı araladığını unutmadan hareket etmeniz ve kararlarınızı netleştirirken ince eleyip sık dokumanız olası sürprizleri engelleyecektir.

Mars’ın Koç burcundaki ayın 22'sine kadar devam eden yolculuğu sizleri yeni fırsatlar yaratmanız konusunda ve hedeflerinize ilerleme anlamında desteklemeye bu ay da devam edecek. Ama hem Mars’ın gergin enerjileri hem de Merkür Retro’su düşünmeden atılacak adımlar adına dikkatli olmanızı gerektiriyor.

Ayın ortasından itibaren Mars’ın enerjilerine Balık burcuna geçecek olan Güneş de eşlik edecek ve statünüz ve mesleki kariyeriniz anlamında sizlere pozitif enerjilerini yansıtacak. Bu dönemde hem Güneş hem de Mars enerjisi üzerinize olumlu yansısa da vücut ısınızı hararetlendireceği için hafif gıdalar ile beslenmeniz ve bol su tüketmeniz fiziksel sağlığınız açısından yerinde olacaktır.

Ayın 22’sinden itibaren Venüs Kova burcuna yerleşecek ay içerisindeki olumlu enerjilerin kazançlara dönüşmesi adına destekleyici enerjilerini sizlere yansıtacak. 21 Mart Dolunayı ailevi alanlarınızı vurgulayıcı bir etki barındırıyor.

yengeç

Yükselen veya Ay burcu YENGEÇ olanlar

Merkür gerilemesi sizlerin farkındalık seviyenizi arttırdığınız, yurt dışı kontaklarınızı netleştirdiğiniz fırsat yaratan enerjiler barındırmakta.

5 Mart itibariyle Merkür ay ortasına kadar Balık burcunda gerilemeye başlayacak. Gerilemenin bu döneminde eğitim ilintili konularınızın netleşmeye başladığı, yurt dışı bağlantılarının da aralandığı ve farkındalığınızın berraklaştığı bir dönem yaşayacaksınız. Ama tabi ki tüm burçlar gibi sizin de bu gerileme döneminde zihinsel yanılgılara açık olduğunuzu unutmamanızda fayda var. Bu dönemde bu konularla ilgili daha önceden başlatmış olduğunuz girişimleriniz adına olumlu sonuçlar verecektir ancak yeni kararlar alma ve harekete geçme konusunda gerilemenin bitmesini beklemenizi tavsiye ederim. Ayın 6’sında gerçekleşecek Yeni Ay süreci ruhsal farkındalık seviyenizi yükseltecek bu dönemde rüyalarınıza ve vizyonlarınıza kulak vermenizi öneririm.

Mars ise ayın 22'sine kadar kariyer alanlarınıza olumlu etkilerini yansıtmaya devam edecek ama Merkür retrosu sebebi ile adımlarınızı atarken iki kere düşünmenizi tavsiye ederim. Özellikle ayın ikinci yarısından itibaren Güneş’in Balık burcuna geçmesi sebebiyle ruhsal karışıklıklar yaşamanız olası. Bir de Merkür’ün retrosunun 15’inden sonra Kova da tamamlayacağını düşünürsek sağlığınıza da dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

Venüs ise ayın 22’sine kadar ilişki alanlarınızı aktif ve hareketli kılacak. Bu dönemde iletişim problemleri yaşamanız olası olduğu için alınganlıktan uzak durmanız yerinde olacaktır. Ayrıca ilişkileriniz ile ilgili geçmiş defterleri açma ve karıştırma isteğiniz kabarabilir. Bu tip olaylara takılmamanızı tavsiye ederim. Ayın 21’inde gerçekleşecek Dolunay süreci kısa vadeli bir planınızın netleşmesine aracılık edebilir.

aslan

Yükselen veya Ay burcu ASLAN olanlar

Mart ayında Merkür gerilemesi kendinizi fiziksel olarak yorgun, bitkin ve karışık ruh hali içerisinde bulabileceğiniz bir ay olabilir.

Merkür gerilemesinin Balık burcunda ki ayın 15’ine kadar olan bölümünde daha çok sağlık alanlarınızın vurgulandığı bir süreç yaşayacaksınız. Bu dönemde beslenmenize özen göstermeniz ve vücudunuzu fazla zorlamamanız yerinde olacaktır. Ayın ortasından itibaren ise Merkür ilişki alanlarınızı zorlayıcı enerjilerini yansıtıyor olacak. Bu dönemde polemiklerden uzak kalmanız, eski defterleri karıştırmamanız, olayları akışına bırakıp daha çok gözlem yapmanız yerinde bir hareket olacaktır. Aksi halde sürtüşmelerin, kavgaların ve kopuşların yaşanabileceği durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle ayın 6’sında ki Yeni Ay sürecinde partneriniz ve ilişkinizle alakalı yeni bir yüzün farkındalığını yaşayabilirsiniz.

Mars’ın Koç yolculuğu ayın 22'sine kadar sizi gergin hissettirmeye ve yürüttüğünüz işlerde sonuca ulaşmakta zorlanmanıza neden olmaya devam ediyor. Bu ay daha çok dinlenmek, bedeninizi ve zihninizi yormamak kendinizi rahat hissettirmenize yardımcı olacaktır.

Venüs ayın 22’sine kadar bedensel sağlığınızı zorlamamanızı söylüyor. Bu bölüme kadar işinizle ilintili bir konuda beklemediğiniz bir gelişme gerçekleşebilir. Ayın 22’sinden itibaren Venüs’te tıpkı Merkür gibi ilişki alanlarınızı vurgulamaya ve dikkatinizi bu yöne çevirmenize neden olabilir. Dolunay sürecinde bir taşınmazınız ile alakalı bir konunun kesinleşmesini sağlayabilir.

başak

Yükselen veya Ay burcu BAŞAK olanlar

Merkür’ün gerileme süreci sizlerin sağlık, meslek alanlarına odaklanmanızı sağlayacak.

5 Mart itibariyle Retro sürecine girecek olan Merkür ayın ortasına kadar sizlerin ikili ilişkilerinize ve ortaklıklarınıza dikkatinizi yönlendirmenize sebep olacak. Bu dönemde halledilmemiş, üstüne sünger çekilmiş konuların yeniden gündeme gelmesine şahitlik edebilirsiniz. Ayın 6’sın da gerçekleşecek Yeni Ay sürecinde ilişkiniz ile alakalı sürpriz bir gelişmeyi yaşayabilirsiniz. Zaten ayın ortasından itibaren Kova da geri hareketine devam edecek olan Merkür sizlerin sağlık alanlarınızı etkileyecek hassas enerjiler barındırmakta. Ayrıca bu dönem mesleki bağlantılarınız adına yeni gelişmelere şahitlik edebileceğiniz gibi bunları değerlendirirken dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu süreçte sağlıklı karar alma yetiniz zayıflayacaktır. Ayın 22’sinden sonra Kova burcuna yerleşecek Venüs’te sağlık alanlarınızın hareketlenmesine sebebiyet verecek.

Mart ayının 22'sine kadar Koç yolculuğuna devam eden Mars sizleri kazalara, aksaklıklara açık bir hale getiriyor ki dikkatli olmanızda fayda var. Ayın ortasından itibaren yurt dışı kontaklarınızla ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Zira Güneş Balık burcuna geçmiş olacak ve bu alanları vurgulu hale getirmeye başlayacak.

21 Mart Dolunay süreci burcunuz üzerinde gerçekleşecek ve planladığınız bir konunun netleşmesine ve bu konu ile ilgili adım atmanıza olanak sağlayacak.

terazi

Yükselen veya Ay burcu TERAZİ olanlar

Mart ayı aşk hayatınızın vurgulandığı ve iş alanlarınızda hareketli enerjilerin yoğunlaştığı bir dönemi işaret ediyor.

Merkür Retrosunun 15 Mart’a kadar olan bölümü mesleki bağlantılarınızın hareketlendiği, geçmişten gelen sorunlarla yüzleştiğiniz ve kendinizi zihnen karmaşık hissettiğiniz bir süreç olacak. Bu dönemde sonuç odaklı davranmanız yerinde bir tercih olacaktır. Ayın ortasından itibaren geri hareketine Kova burcunda devam edecek olan Merkür aşk hayatınızı vurgulu hale getirecek. Bu dönemde gergin iletişimlerden kaçınmanız yerinde olacaktır. Eski defterlerin karıştırıldığı, geçmişten gelen bazı olaylarla tekrar yüzleşmeniz gerekebilir. Bunları bir sorundan daha ziyade çözmeniz gereken konular olarak görmeniz yararınıza olacaktır. Yine bu dönemde spekülatif kazançlar ile ilgili konularda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Ayın 6’sında gerçekleşecek Yeni Ay süreci ilişkilere bakışınız ile ilgili yepyeni bir yüzünüzün ortaya çıkmasına ve sizi şaşırtmasına neden olabilir.

Koç burcundaki yolculuğuna ayın 22'sine kadar devam edecek olan Mars ortaklık alanlarını ile ilgili gergin enerjilerini yansıtmaya devam edecek. Bu ayı hem kişisel, hem de ticari ilişkileriniz adına sakin kalarak ve olayların üzerine gitmeyerek geçirmeniz sizler açısından faydalı olacaktır. Ayın 22’sinden sonra Kova burcuna geçecek olan Venüs sizlerin bereketli bir döneme geçmenize aracılık edecek.

21 Mart Dolunay sürecinde ruhsal farkındalığınızın yoğunlaştığı bir süreç sizleri bekliyor olacak.

akrep

Yükselen veya Ay burcu AKREP olanlar

Mart ayı sezgilerinizin keskinleştiği ve zihin gözünüzden çok ruhsal gözünüzün aktive olduğu bir ay olacak.

Ayın 5’inde başlayacak olan Merkür gerilemesinin 15’ine kadar olan ilk bölümünde kişisel gelişiminize odaklandığınız ve bu konularda araştırmalara giriştiğiniz bir dönemi işaret ediyor. Ayın ortasından itibaren ise daha çok aile ve ev alanlarınızın vurgulandığı bir süreç yaşayacaksınız. Bu dönemde kendinize odaklanmak isteseniz de ailevi konularla meşgul edilmeniz olası. Ayın 6’sında ki Yeni Ay süreci aileniz içerisinde bazı kişilerin bambaşka bir yüzüyle karşılaşmanıza neden olabilir. Kendinizi sakin tutmanız ve gereksiz polemiklerden kaçınmanız yararınıza olacaktır.

Mars ayın 22'sine kadar yöneticisi olduğu ve güçlendiği Koç burcunda ki transitine devam edecek. Ayrıca sizin burcunuzun da yöneticisi olduğu için bu dönemde iş alanlarınızda atılgan, agresif ve öne geçtiğiniz bir dönemi size işaret edecek. Ama bence sizler için bu ayın en önemli olayı Jüpiter’in Jyestha Takımyıldızının son derecelerinden ilerlediği ve ayın sonunda kısa süreliğine Yay burcuna geçeceği süreç olacak. Bu dönemde sezgisel gücünüzün yüksek seviyelerde seyredecek olması nedeniyle vizyonlar, rüyalar, iç görüler ve bilişler yaşamanız olası. Özellikle kişisel gelişim, meditasyon veya yoga ile uğraşanlarınız varsa bu dönemde saymış olduğum etkileri çok kuvvetli yaşamaları muhtemel. 21 Mart’ta gerçekleşecek Dolunay sürecinde bir süredir tamamlayamadığınız ama gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir.

yay

Yükselen veya Ay burcu YAY olanlar

Mart ayı yakın çevreniz ile olan iletişimlerinizin ve aile hayatınızın vurgulandığı bir ay olacak.

Merkür Retrosunun 15 Mart’a kadar olan bölümü daha çok aile alanlarınızı hareketlendirecek ve bu dönemde sağlıklı iletişim kurmak adına azami çaba göstermeniz gerekebilir. Sözlerinizi dikkatli seçmeniz ve yargılayıcı olmadan iletişim kurmanız olası sorunları bertaraf edecektir. Ayın ortasından itibaren geri hareketine Kova burcunda devam edecek olan Merkür bu sefer yakın çevrenizle kurduğunuz iletişimde hassas ve karışık etkiler verecek. Bu dönemi daha çok dinleyip, daha az konuştuğunuz ve gözlemlediğiniz bir dönem olarak geçirmenizi tavsiye ederim. Ayın 6’sında ki Yeni Ay süreci sizi huzursuz ve bunalmış hissettirebilir. Bu süreçte biraz kendi alanlarınıza çekilmeniz ve sizi rahatlatacak aktivitelerle uğraşmanız yerinde bir tercih olacaktır. Zira Mars ayın 22'sine kadar Koç burcundaki transitine devam edecek ve sizleri zihinsel ve duygusal olarak hassas etkilere maruz bırakacak. Bu ay yeni bir şeylere adım atma istediğiniz sizi zorlasa da Retro süreci geçene kadar beklemenizi tavsiye ederim.

Jüpiter size bu hassas süreçte ruhsal konularla uğraşmanız ve ruhunuzu beslemeniz gerektiğini işaret ediyor olacak. Tıpkı Akrep burçları gibi sizlerin de bu ay ruhsal farkındalığınız üst seviyelere ulaşacak ve Jüpiter’in 10 Nisan da burcunuz üzerinde başlayacak retrosuna kadar bilinç düzeyinde farkındalıklar ve deneyimler yaşamanız olası. 21 Mart Dolunayı kariyeriniz ile ilgili bir konunun netleşmesine ve sonuçlanmasına aracılık edebilir.

oğlak

Yükselen veya Ay burcu OĞLAK olanlar

Mart ayı yakın çevreniz ile olan iletişimlerinizin ve maddi alanlarınızın vurgulanacağı bir süreç olacak.

Ayın 5’inde başlayacak Merkür gerilemesi ayın ortasına kadar yakın çevreniz ile ilişkilerinizde, dostlarınız ile kurduğunuz iletişimde problem yaratma potansiyeline sahip. Bu süreçte kendinizi fazla alıngan, biraz öfkeli, biraz kuruntulu ve huzursuz hissetmeniz doğal. Bu süreci daha çok içinize dönerek rahat atlatmanız mümkün. Ama zihniniz de çok konuşacağı için onu rahatlatmanın yollarını arayın ve buna uygun aktivitelerde bulunun. Ayın ortasından itibarense maddi kaynaklarınız adına gelişmelerin tetiklenebileceği bir süreci beraberinde getirecek. Bu dönemde gelir gider dengenizi ayarlamanız ve yeni adımlar atmamanız yerinde bir davranış olacaktır. Retro süreci bitene kadar izlemek ve şekillendirmek size fayda sağlar.

Ayın 15’inden sonra Balık burcuna geçiş yapacak olan Güneş kendinizi sağlıklı, güçlü ve enerjik hissettirebilir. Ayrıca 22 Mart’a kadar Venüs burcunuz üzerindeki seyrine devam edecek ve bu dönem sizlerin dikkat çektiğiniz bir enerji alanı yaratıyor. Yine bu dönem size yeni fırsatlar sunması ve yaratması muhtemel. Ancak belirttiğim gibi bu dönem Merkür Retrosu sebebiyle adım atmaktan daha ziyade bunları değerlendirip, olgunlaştıracağınız bir dönem olmalı. Ama illa adım atmanız gerekirse ince eleyip sık dokumanız yerinde bir davranış olacaktır. 21 Mart Dolunay süreci kişisel gelişimizin ile ilgili ruhsal farkındalıklar yaşamanız adına destekleyici enerjiler barındırmakta.

kova

Yükselen veya Ay burcu KOVA olanlar

Mart ayı ruhsal ve zihinsel karışıklıklar yaşamanız adına hassas etkiler barındırmakta.

5 Mart itibariyle başlayacak olan Merkür Retrosu ayın 15’ine kadar maddi alanlarınızı vurgulayacağı için bu dönemde gelir gider dengenizi ayarlamanız ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız isabetli bir karar olacaktır. Ama sizler için önemli olan hadise Retro’nun ikinci kısmının burcunuz üzerinde gerçekleşecek olması. Ayın 15’inden itibaren Merkür sizleri büyük resmi görmekte zorlanacağınız, düşüncelerinizi toparlamakta sıkıntı yaşayabileceğiniz bir sürecin içerisine atacak. Bu dönemde geçmiş bağlantılı konuları tekrar gündeme getirmeniz, sürekli zihninizle konuştuğunuz bir süreç olabilir. Ama unutmamanız gereken ise ortaya çıkan her şeyin şifalanmak için huzurunuza geldiğidir. Başkalarını ve bilhassa kendinizi yargılamadan geçmişten gelen durumları gözlemlemeniz ve serbest bırakmanız sizler için zor geçmesi beklenen bu süreci verimli ve kolay sonuçlandırmanızı sağlayacaktır. Ayın 6’sında gerçekleşecek Yeni Ay gölge taraflarınızla yüzleşmenize ve onları tanımanıza aracılık edebilir. Ama bilmelisiniz ki ruhumuzun zihnimizin karanlık tarafları biz oraya ışık tutmadığımız için o şekilde algılanmaktadır. Bu dönemde hareket ederken kalp gözünüze güvenmeniz yerinde olacaktır.

Mars ayın 22'sine kadar sizleri mücadeleci ve savaşçı bir ruh haline büründürmeye devam edecek. Ayrıca 22 Mart itibariyle burcunuz üzerine gelecek olan Venüs rahatlamanızı ve yıldızınızın parlamasını sağlayacaktır. 21 Mart Dolunay sürecinde yoğun bir ruh haline girmeniz muhtemel. Bu süreçte zihninizi susturup kalbinize kulak verirseniz size güzel şeyler fısıldadığını fark edebilirsiniz.

balık

Yükselen veya Ay burcu BALIK olanlar

Mart ayı kendinizi huzursuz hissettiğiniz ve biraz da bunaldığınız enerjiler ile geçebilir.

5 Mart itibariyle burcunuz üzerinde Retro hareketine başlayacak olan Merkür ay ortasına kadar sağlıklı düşünme yetilerinizi zayıflatıyor olacak. Bu dönemde kendinizle didişmekten vazgeçip, olanı olduğu gibi görmeye niyet edip bu doğrultuda hareket etmeniz yararınıza olacaktır. Özellikle bu süreçte kendinizi yargılamadan, geçmişe takılmadan davranmanız hem sizin için hem de çevrenize yansıttığınız enerji açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır. Ayın ortasından itibaren ise Kova burcunda geri hareketine devam edecek olan Merkür sizi ruhsal anlamda tam randımanlı besleyecek bir konuma ulaşıyor. Bu süreçte kalbinizden gelen her sinyalin doğru olduğunu unutmayın. Sezgilerinizin ve algınızın çağlayacağı bu dönemde rüyalarınızı not etmenizi tavsiye ederim. Ancak bu dönemi bir şeylere başlamaktan daha ziyade geliştirmeye odaklanmanız daha isabeti sonuçlar doğuracaktır. Mart’ın 6’sında gerçekleşecek Yeni Ay yurt dışı bağlantılı bir konunun gündeme gelmesine aracılık edebilir.

Mars ayın 22'sine kadar riskli adımlardan uzak durmanızı ya da adım atarken çok dikkatli davranmanız gerektiğini sizlere hatırlatıyor olacak. Merkür Retrosu sebebiyle bu dönemde ekstra dikkat ve hassasiyet göstermeniz yerinde olacaktır. Ayın ortasından itibaren burcunuz üzerine gelecek olan Güneş her ne kadar sizi parlatsa da bu süreç geçene kadar fikirlerinizi olgunlaştırmanız ve bu dönem sonunda harekete geçmenizi tavsiye ederim.

21 Mart’ta Başak burcunda gerçekleşecek Dolunay bir ortaklı girişiminiz ile ilgili konunun sonuçlanmasını sağlayabilecek enerjiler barındırmakta.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

01.03.2019