Akrep Burcu

AKREP-1

2020 AKREP BURCU

2020 yılı girişimleriniz adına hayli hareketli, maddi alanlarınızın bereketli ve statünüzün yükselmesini sağlayacak enerjiler barındırıyor.

Satürn; Karmanın öğretmeni Satürn 24 Ocak itibariyle yaklaşık 2,5 yıl konaklayacağı ve yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçişini gerçekleştirecek. Bu süreç sizlerin girişimlerinin adına attığınız adımların daha akıcı, kalıcı ve başarılı olmasını sağlayacak. Arzularınız, hedefleriniz ile alakalı yeniden düzenlemeye gideceğiniz, daha akılcı düşünebildiğiniz, kalıcı başarıların yaşamınıza girmesi adına destekleyici enerjilerini sizlere yansıtacak. Satürn’ün bu transitinden en olumlu şekilde faydalanacak burçların başında geliyorsunuz. Bu alanlarınızı iyi organize etmenizi, gelen fırsatları bu yıl değerlendirmenizi ve kalıcı başarılara yelken açmanızı tavsiye ederim. Kısa ve orta vadeli planlarınızı yürürlüğe almanızı ve yapmak istediğiniz girişimleri cesaretle ele almanızı vurgulayan bir yıl var önünüzde. Yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde de köklü bir değişikliğe gitmeniz söz konusu. Bu dönem sonunda yakın çevrenizden birçok kişi yaşamınızdan çıkabilir ve yeni insanlar hayatınıza girebilir. Tüm bu enerjiler dönem sonunda kariyerinizin, statünüzün yükselmesine ve olmak istediğiniz yere yaklaşmasına yardımcı olacaktır. 2020 yılı bir “4” senesi yani kalp çakranın aktive olduğu bir yıl. Bu sayı kişiden istikrar bekler, disiplinli ve özgüvenli olarak emin adımlarla yol almasını bekler. Ancak ruhun dünyevi alemde istikrarlı, disiplinli ve özgüvenli yol alabilmesi için öncelikle iç huzurunda bir istikrar sağlaması gerekir. Eğer dengesiz bir iç dünyaya sahipsek, yaşam düzleminde fiziksel olarak tezahür eden deneyimlerde dengesiz ve istikrarsız olur. Zaten doğuştan var olan muazzam sezgilerinizle yol aldığınız takdirde sizlerin sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Bu yıl daha fazla sezgilerinize güvenin ve kendinizden şüphe etmeyin. Zira şüphe sizlerin birçok adımı yarım bırakmasına neden olan bir duygu. 4 sayısı zorlu bir sayıdır ve dünyevi enerjileri fazladır. Kişiye “Değişmek zorundasın ! eğer değişmezsen o basamağı çıkamayacaksın” der. Bu yüzden birçok ruh bu tekamül seviyesinden üst basamağa çıkamadan vazgeçer. Ama sizle bu yıl Satürn’ün rehberliğinde hem değişip, hem de güvenle yol alabilirsiniz. Bu yıl kulaklarınız Zihninizi ve Egonuzu değil, sezgilerinizi ve kalp gözünüzü dinlesin.

Jüpiter; Zodyak’ın gurusu, bilge gezegen bu yıl maddi alanlarınızda güzel gelişmeleri tetikleyecek. Jüpiter büyüktür, dolayısıyla girdiği alanı büyütür. Yılın büyük bir bölümünde kendi yönettiği Yay burcunda konaklayacağı için sizlerin maddi alanlarına güzel katkılarını sunuyor olacak. Sadece 29 Mart-30 Haziran arası Satürn’ün yanına Oğlak burcuna kısa süreli bir geçiş yapacak ve bu dönemde kısa vadeli planlarınızı uygulamaya koymanız adına odaklanmanızı sağlayacak. Sadece bu dönemde fiziksel sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var.

Mars; Burcunuzun yöneticisi, cesaretin efendisi bu yıl aşk alanlarınızı hareketlendirecek. Ancak yaklaşık iki yılda bir gerçekleştirdiği Retro hareketini bu yıl tekrarlayacak. 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında önce Koç burcunda başlayıp daha sonra Balık burcunda tamamlayacağı Retro sürecinde aşk hayatınız, iç huzur alanlarınız, işle ilgili süreçleriniz dalgalı bir seyir izleyebilir. Sizler her ne kadar Mars enerjilerine alışkın olsanız da, bu süreçte durup beklemeye, öfkeli ve sabırsız bir iletişim şeklinden kaçınmaya gayret edin. Mars Retro hareketini sık yapmadığı için enerjiler daha yoğun ve baskılı hissedilir. Bu süreçte sakin kalmanız, biraz içe dönmeniz ve rölantide hareket etmeniz yerinde olacaktır.

Venüs; Bu yıl uzunca bir süre Boğa burcunda sizlerin ilişkiler alanınızda olumlu enerjilerini yansıtacak. Ancak aşk tanrıçası Venüs de tıpkı Mars gibi pekte sık gerçekleştirmediği Retro hareketini bu yıl yapacak. Yaklaşık 584 günde bir yaptığı Retro süreci 13 Mayıs-24 Haziran arasında Boğa burcunda gerçekleştirecek. Bu süreçte ani atılımlar yapmamanızı, estetik ve kreatif olan ne varsa bekleme sürecine almanızı tavsiye ederim. Ayrıca Venüs gerilemelerinde Söz, nişan, evlilik gibi aktivitelerin yapılması tavsiye edilmez. Bu tarih aralıklarında bu tür organizasyonları denk getirmemeye hassasiyet gösterin derim. Zaten bu gerileme ilişki alanlarınız üzerinde gerçekleşeceği için mevcut ilişkilerinizde de çok dikkatli olmanızı, gereksiz polemiklerden kaçınmanızı ve olayları kişisel değil, daha geniş açıdan değerlendirmenizi tavsiye ederim. 02-28 Şubat arası burcunuz üzerinde seyredecek olan Venüs, bu dönemde ön plana çıkmanızı, dikkat çekmenizi ve ilişki potansiyellerini artıracak enerjileri de beraberinde getirecek. Eğer bu süreçte yeni bir ilişkiye başlarsanız resmiyete dökme tarihlerini yukarıda yazmış olduğum Retro sürecine kesinlikle denk getirmeyin.

Tutulmalar; Güneş ve Ay tutulmaları bu yıl maddi alanlarınızda, iş ve meslek alanlarınızda hayli güzel tamamlanmalara, sonuçlara yol açabilecek düzeyde. Başlattığınız girişimlerin sonuçlanması adına hasat edebileceğiniz dönemleri sizlere sunacak. Özellikle Ocak, Haziran ve Temmuz tutulmaları bu alanları aktive edecek. Ayrıca burcunuz üzerinde de gerçekleşecek. 05 Haziran ve 14 Aralık tutulmaları burcunuz üzerinde olacağından yaşam akışınız, hayata bakışınız, hedefleriniz ile ilgili birçok şeyin netleşmesine ve yeni kapıların açılmasına vesile olabilir. 2020 yılının, sezgilerinizin coştuğu, adımlarınızı güvenle attığınız ve yepyeni kapıların önünüze açıldığı bir yıl olmasını dilerim. Neşe, keyif ve coşkunun tüm yıl boyunca sizlerle olması dileğiyle.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.