Balık Burcu

BALIK

2020 BALIK BURCU

2020 yılı sizler için kariyer, statü, hedefler, arzular ve olmak istediğiniz yer ile alakalı deneyim, dönüşüm ve güzel gelişmeleri de beraberinde getirebilecek potansiyeller barındırmakta.

Satürn; karmanın öğretmeni ve gökyüzünün ağır topu Satürn bu yıl burç değiştiriyor. 24 Ocak tarihinde Satürn Oğlak burcuna geçecek ve yaklaşık 2,5 yıl yani 2022’nin Nisan ayına kadar kendi yönettiği krallığında konaklayacak. Bu süreç içerisinde yaşama dair hedef ve arzularınızı, olmak istediğiniz yeri ve kurmak istediğiniz çevreyi sorgulamanızı, bunları netleştirmenizi ve bu doğrultuda gerekli çabayı, disiplini ve özveriyi göstermenizi bekleyecek. 2020 yılı bir “4” senesi yani kalp çakrasının aktif olduğu ve ruhsal enerjilerin yoğun olarak yaşandığı bir sene. Bu yüzden artık doğuştan içinizde var olan güçlü sezgilerinizi harekete geçirmenin vaktidir derim. Çünkü bu öyle bir yıl ki; yaşananları zihin gözünden anlamlandırmanın çok zor olduğu bir süreç. Bana, çevreme, dünyaya neler oluyor? Sorusunun yanıtını alabilmeniz için sezgisel hareket etmeniz gerekmekte, yoksa yaşanılanlar sizlere bir kaos gibi görünebilir. 4 sayısı tekamül seviyeleri içerisinde en zorlayıcı enerjilerden birini barındırır, çünkü size şunu söyler; Değişmek zorundasın ! eğer değişmezsen o basamağı çıkamayacaksın. Bu yüzden birçok ruh bu tekamül seviyesinden üst basamağa çıkamadan vazgeçer. Kalp ile bağlantı kurmak siz Balıklar için çok zor bir hadise değil. Çünkü ruhani enerjileriniz doğuştan açık ve o potansiyele diğer burçlardan daha yakınsınız. Siz Balıkların en zorlandığı alan ise dünyevi olan ile manevi olan arasında ki dengeyi kurmaktan geçiyor. Bu yüzden bu döngüde yaşadıklarınızı sezgisel bir bakış açısı ile ele almanız ve yaşadığınız deneyimleri bu doğrultuda değerlendirmeniz yerinde olacaktır.

Jüpiter; burcunuzun yöneticisi, büyük bilge 2020 yılının büyük bir bölümünü yine yöneticisi olduğu Yay burcunda geçirecek. Bu alan sizlerin kariyer ve statü alanınız. Bir süredir (Satürn nedeniyle) ağır aksak ilerleyen, sonuca ulaştıramadığınız işlerin daha akıcı yol almasına katkı sağlayacak. Uzunca bir süredir sonuçlandıramadığınız projeleri yeniden ele alabilir ve değerlendirebilirsiniz. Ama unutmayın ki hedef ve arzularınızı yeniden inşa edeceğiniz bir dönemdesiniz. Bu yüzden belki o çok istediğiniz projeler artık sizler için çokta anlamlı gelmeyebilir. Bundan dolayı bir şeyleri harekete geçirirken hedef ve arzularınız ile ne kadar bağlantısı olduğuna dikkat ve özen gösterin derim. Bunu yaparken de iç dinamiklerinizi dengede tutmaya dikkat edin. Eğer dengesiz bir iç dünyaya sahipsek, yaşam düzleminde fiziksel olarak tezahür eden deneyimlerde dengesiz ve istikrarsız olur. Zaten doğuştan var olan muazzam sezgilerinizle yol aldığınız takdirde sizlerin sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Mars; bu yıl sizler için çok kritik bir öneme sahip. Çünkü burcunuzda epey bir vakit geçirecek ve yaklaşık iki yılda bir tekrarladığı Retro sürecinin de bir bölümünü yine bu alanda sürdürecek. 10 Eylül-14 Kasım arası Koç ve Balık burçlarında gerçekleştirecek. Bu dönemde özellikle maddi alanlarınız, adına zorlayıcı ve dikkat etmeniz gereken bir döngü yaşayacaksınız. Yine bu döngü kendinizi biraz öfkeli, gergin ve dalgalı bir ruh halinde hissetmenize neden olabilir. O yüzden ani ve fevri hareketlerden kaçınmanız ve bu dönemde özellikle maddi bir girişim başlatmamanız yerinde bir tercih olacaktır. Bu Retro sürecinden sonra ise Mars bu sefer sizlerin daha önde ve olayların üzerine daha cesaretli ve özgüvenli gitmenize ve hareket etmenize olanak tanıyacak. Ama yine de çok gerekmedikçe bu yıl çok radikal kararlar almamaya dikkat edin. Maddi alanlarınızda yüklü borçlanma enerjileri ne sizler için ne de aslında tüm Zodyak burçları için desteklenmiyor. Çünkü 2020 kendi yağınla kavrulma, ağır ama emin adımlarla ilerleme senesi.

Venüs; bu yıl tıpkı Mars gibi pekte sık gerçekleştirmediği Retro hareketini yapacak. Yaklaşık 584 günde bir yaptığı Retro süreci 13 Mayıs-24 Haziran arasında Boğa burcunda gerçekleştirecek. Bu süreçte özellikle yakın çevreniz ile olan iletişiminize ve girişimlerinize dikkat edin derim. Kullandığınız dil kırıcı değil, yapıcı olsun ve gereksiz polemiklerden uzak durun. Ayrıca bu dönem yeni girişimleri beklemeye alın. Tabi ki tüm burçlar için geçerli bir hadise sizler içinde önemli; bu dönemde evlilik, nişan gibi aktivitelerin yapılması kadim metinlerde kesinlikle tavsiye edilmez. Ayrıca estetik ve kreatif olan her şeyin bekletilme dönemidir bu süreç. Retro süreci dışında kalan ve neredeyse Ağustos sonuna kadar olan bölümde girişimleriniz, ailevi alanlarınızda sizlere güzel ve olumlu enerjilerini yansıtacak aşk tanrıçası Venüs. 31 Ağustos-27 Eylül ve 23 Ekim-16 Kasım aralıklarında aşk, ikili ilişkiler ve ortaklılar alanlarınızda güzel gelişmelerin yaşanmasına sebebiyet verebilir.

Tutulmalar; Tutulmalar; Güneş ve Ay tutulmaları yılın ilk yarısında kariyer ve statü alanlarınız ile aile, taşınmazlar, iç huzurunuz gibi alanları aktive edecek ve buralarda çözülmeyi bekleyen noktaları ve yeni kapıları sizler açacak potansiyelde enerjiler barındırmakta. Bir süredir askıda bekleyen, yolunda gitmeyen uzun vadeli planlarınız adına tamamlanma enerjilerini ve sonuçlarını hasat edebileceğiniz bir dönemi işaret etmekte tutulma döngüleri. Yılın ikinci yarısından itibaren ise girişimleriniz, yurt dışı kontaklarınız, şans ve bereket alanlarınızda çok güzel gelişmelerin habercisi olma potansiyeli vadediyor. 2020 de hayatınızdan neşe, keyif ve coşku eksik olmasın. Tüm girişimlerinizin yaratıma girdiği bir yıl dilerim hepinize.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.