Başak Burcu-2019

BAŞAK-1

2019 BAŞAK BURCU

Sevgili Başak Burçları, 2019 sizler için yuvanıza, köklerinize, ailenize döndüğünüz ve burada ki karmik yüklerinizi temizlediğiniz, statünüzü ve toplum içerisinde nerede olmak istediğinizi belirlediğiniz bir yıl olacak.

Geçtiğimiz yıl boyunca Satürn sizlerin köklerinizi, yuvanızı ve içinden çıktığınız aileyi anlamaya davet etti. İçsel ve kalbi mutluluğunuzun buradaki yükleri temizlemenizden geçeceğini sizlere vurguladı. Bunu yaparken Ketu ruhsal tarafınızı geliştirmeniz gerektiğini, Rahu ise kabuğunuzdan sıyrılmanızı ve büyük resmi görmenizi istedi. Ocak ayında ki tutulmalarla (6 Ocak Güneş, 21 Ocak Ay) beraber bu ödevleri ne ölçüde yaptığınızı ve neleri tamamlayıp yeni yıla yeni bir sayfayla başlayacağınızı görebilme fırsatını yakalayacaksınız.

Mart ayıyla beraber Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştirecekler ve bu yılın sizin için neyi ifade ettiğini vurgulayacaklar. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçecek ve yaklaşık bir buçuk yıl boyunca bu alanlarda konaklayacaklar. Yaşanacak Satürn-Ketu kavuşumu doğduğunuz yer, aileniz, kökleriniz hatta geçmiş atalarınızdan getirdiğiniz karmik yükleri temizlemeniz için enerjilerini sizlere yansıtacaklar. Başlarda kendinizi biraz bunalmış, yorulmuş hissetmeniz doğal ama unutmayın ki tüm bunlar ruhsal gelişiminiz için gerekli enerjiler. Ketu bu yükleri temizlemeniz için sizleri Rahu’nun bulunduğu alana yönlendirecek. Rahu sizlere hayatta ki statünüzün, yeteneklerinizin ve bu konuda ki aileden aldığınız desteklerin neler olduğuyla ve hangi yöne gitmek istediğinizi belirlemeniz gerektiğini hatırlatacak. Kendinizi nerede görmek istiyorsunuz? Bu sorunun yanıtlarını ve yapmanız gerekenleri anlarken bir yandan da bu konularla ilgili ortaya çıkan karmik yüklerinizi temizlemeniz ve serbest bırakmanız gerekecek. Toplum içerisinde kendinizi nerede görmek istediğinizi belirleyeceğiniz bir dönem olacak. Ayrıca bu dönem başarılar adına da destekleyici ve varlık edinme anlamında da verimli enerjiler barındırmakta. Bu yıl Ketu’nun verdiği ödevleri anlayıp, çözdüğünüz ve bunu yaparken de özverili ve disiplinli olduğunuz takdirde yılsonunda hedeflerinize ulaşmanız olası görünüyor.

Jüpiter ise Kasım 2019’a kadar Akrep yolculuğunu sürdürecek. Çevrenizle kurduğunuz iletişiminizde artık başkalarını dinlemekten vazgeçip iç sesinize güvenmeniz gerektiğini söyleyecek. İletişiminizi yeniden şekillendirmenizi ve özgün olmanız gerektiğini, ilişkilerinizi kurarken adım adım ilerlemenizin daha sağlıklı olduğunu sizlere hatırlatacak.

Mars ise 5 Şubat’a kadar Balık yolculuğunda olacak ve partnerinizle ya da eşinizle olan iletişimlerinizde gergin enerjilerini sizlere yansıtacak. Bu aralıkta çok alıngan olmamanızı, ağzınızdan çıkan sözcükleri önce düşünüp sonra söylemenizi tavsiye ediyorum. Sakin olmanız ve yaşanılanları büyütmemeniz olası gerginlikleri de ortadan kaldıracaktır. 22 Haziran 8 Ağustos arası hedeflerinize kitlendiğiniz ve daha rahat ulaşabildiğiniz bir dönem olacak. Tabi ki bu dönemde Satürn ve Jüpiter Retro hareketinde olacağı için, disiplinden vazgeçmeden, sakin, serinkanlı olmanız ve yaşananları da dev aynasında görmemeniz isabetli olacaktır.

İlişkiler ve aşk hayatınız anlamında Venüs, 25 Şubat 21 Mart aralığında, 16 Nisan 9 Mayıs aralığında ve 9 Eylül 3 Ekim aralığında pozitif enerjilerini yansıtıyor olacak.

Sevgili Başak Burçları, 2019 yılı enerjileri iyi kullanmanız halinde kariyer hedeflerinize ulaşabilmenizi sağlayacak potansiyelde. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.