Boğa Burcu-2019

BOĞA-1

2019 BOĞA BURCU

Sevgili Boğa burçları 2019 yılı sizler için ruhunuzu arındıracağınız enerjiler barındırmakta.

Satürn geçtiğimiz bir yıl boyunca sizlerin bu yıla hazırlanmanız için çalıştı. Bu dönemde belki işinizi kaybettiniz, belki ciddi maddi problemler yaşadınız, kendinizi çoğu zaman karamsar ve mutsuz hissettiniz, ani değişikliklere ayak uydurmaya çalıştınız, hastalık ve ölüm korkunuz su yüzüne çıktı ve kendinizi çoğu zaman boğulmuş ve belki de sıkışmış hissettiniz. Satürn’ün size bu enerjileri yansıtmasının tek sebebi vardı; “DEĞİŞİME DİRENME”. Yaşamımızın belirli evreleri kendimizden yeni bir ben yarattığımız süreçlerdir. Sizler bu sürecin ortasındasınız ve öğretmeniniz Satürn’e kulak verdiğiniz takdirde değişim için gereken özgüveni ve disiplini alacağınıza emin olabilirsiniz. Eğer geçtiğimiz yılı bakış açınızı değiştirmeye, karmik korkularınızla yüzleşmeye ve maddi ve manevi dünyanın dengede olması gerektiğini anlayarak geçirdiyseniz 2019 yılı sizler için ruhsal arınma yılı olacak. Ünlü yazar Paulo Coelho’nun şu sözünü 2019 yılı boyunca kendinize düstur edinmenizi tavsiye ederim; “Başkalarını memnun etmek için yaşarsan herkes seni sever, Kendin hariç.” Bu 2019 yılını anlamanız ve dönüşümsel etkileri kavramanız açısından son derece önemli. Çünkü Mart 2019 geldiğinde Mistik Düğümler Rahu ve Ketu burç değiştiriyor olacaklar. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçiş yapacak. Satürn’ün de 2020’nin Ocak ayına kadar Yay burcunda olduğunu düşünürsek Satürn-Ketu kavuşumu yaşıyor olacağız. Bu kavuşum zorlayıcıdır evet ama sizler için en derinlerinizi keşfedeceğiniz, sezgilerinizi yükselteceğiniz ve karmik yüklerinizi temizleyeceğiniz enerjiler barındırmakta. Rahu ise İkizlerde size bu karmik temizliği nasıl yapacağınızı fısıldıyor olacak. Büyüdüğün aileye dön, köklerine dön ve oradaki karmik yüklerini gör, affet ve serbest bırak, sonrasında tekrar Yay’a ve Ketu-Satürn’e dön ve içindeki potansiyeli keşfet diyecek. Özellikle Mart ayının ortalarında Jüpiter’in Jyhesta (Yeşta) takımyıldızın son derecelerinde yapacağı yolculukta ruhsal farkındalığınız üst seviyelerde olacağı için bu yıla başlarken niyetlerinizi, yaşam amaçlarınızı doğru belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Jüpiter demişken Kasım 2019’a kadar Akrep yolculuğuna devam edecek olan Jüpiter ise sizlere şunu söylüyor; Kendine güven, hislerine ve sezgilerine güven, korkuların yüzünden başkalarının dediklerini uygulamaktan vazgeç ve olmak için doğduğun kişi ol. Şifalı enerjileriyle bu mesajları size verirken doğuştan gelen spritüel ve ruhsal yeteneklerinizi artık kullanma zamanının geldiğini sizlere hatırlatacak. Jüpiter’in Retrosuna başlayacağı 10 Nisan’a kadar bu enerjileri kullanmanız halinde bu sürece kadar yapmış olduğunuz tüm değişikleri değerlendirme ve netleştirme fırsatına sahip olacaksınız. Bu dönemde yeni yerler keşfetme, uzun seyahatler yapma arzunuz kabaracak. Hislerinize güvenmeniz halinde hem mevcut birlikteliğinizde harika gelişmeler yaşayacaksınız, bekarsanız yeni birlikteliklere yelken açacaksınız. Bekar Boğa burçları hayatınızın aşkını, ruh ikizinizi arıyorsanız sezgilerinizin ırmak gibi çağladığı bu yıl buna çok yakınsınız haberiniz olsun.

Burcunuzun yöneticisi Venüs’e baktığımızda Ocak başı itibariyle Jüpiter’e katılacak ve Ocak sonuna kadar el ele verip aşk tılsımlarını sizlere saçacaklar. 25 Şubat 21 Mart arası maddi bolluk bereket enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. 22 Mart 15 Nisan arası ise kariyeriniz ve statünüz ile ilgili güzel enerjilerini sizlere yansıtacak. 6 Ocak Güneş, 16 Temmuz Ay ve 26 Aralık Güneş tutulmaları Yay burcunda gerçekleşecek ki; bu hazır olmanız durumunda ve değişimin akışına direnmediğiniz takdir de geleceğiniz noktaya inanın sizde şaşıracaksınız.

Mars 6 Şubat’a kadar iş alanlarınızda ani gelişmeleri tetikleyebilir. 23 Mart 7 Mayıs arası ise burcunuzun üzerinde konaklayacak olan Mars, kendinizi gergin ve biraz kuruntulu hissetmenize neden olabilir. Sakin kaldığınız ve adımlarınızı düşünerek attığınız takdir de sizler için sorun olmayacaktır. Bu yıl kariyer alanlarınızdan daha ziyade kişisel ve ruhsal gelişiminize odaklanacağınız bir yıl olacak.

Sevgili Boğa burçları ipleri elinize aldığınızda ve değişmeye niyet ettiğinizde 2019 yılı sizler için harika dönüşümler yaşayacağınız bir yıl olacak. Hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.