Ekim 2019 Türkiye

dönüşüm-1

EKİM-2019 TÜRKİYE

Ekim ayı ülkemiz haritası açısından, aylık burç analizinde bahsetmiş olduğum olumlu havadan nasibini alamayacak maalesef. Kuruluş haritamızın yerleşimleri ve pek tabi ki Ülkeler/Mundane astrolojisinin işleyişi nedeniyle durum bu şekilde.

Geçtiğimiz ay, bir deprem ülkesi olduğumuzu yine hatırladık. Başak burcunda toplanan gezegenler ülkemiz haritasında 4.ev yerleşimleri ile bu enerjileri tetikledi. Tabi ki doğal afetler denince Vedik Astrolojide aklımıza gelen ilk gezegen Mars! Ve Mars Kasım’ın 10’una kadar Başak burcu içerisinde ki yolculuğuna devam edecek. Bu ev alanı toprak bütünlüğü ile ilgili konuları tetiklediği için sadece doğal afet anlamında değil, sınır güvenliğimiz ile alakalı konuları da gergin bir yay kıvamında tutmaya devam edecek. Özellikle ayın sonlarına doğru Mars’ın Satürn ile yapacağı sert görünüm bu hususlarda tatsız haberlerin ve gelişmelerin yaşanmasına sebebiyet verebilir. Mars kuruluş haritamızda 6.ve 11.evlerimizin yöneticisi konumunda; bu da düşmanlar, savunma, ordu, halk sağlığı, istihdam (6.ev) ve Millet Meclisi, ortaklıklar, müttefikler (11.ev) gibi konuların 4.ev bağlamında gündeme gelmesine sebebiyet veriyor. Dolayısıyla zor enerjilerle başladığımız bu yılı diğer ayları da hesaba katarsak yine zor ve zorlayıcı enerjilerle geride bırakacağız gibi görünüyor.

dönüşüm-2

Gelelim Venüs ve Merkür transitine; Normalde burç yorumlarında yazmış olduğum olumlu etki maalesef ülke haritamız açısından öyle değil. Bunun sebebi bizim kuruluş haritamızda ki 5.evimizin durumu. Haritamızda 5.evimizde sabit/natal gezegen sayısı 4! Yani Güneş, Venüs, Merkür ve Satürn kuruluş anı haritamızda 5.evimizi süslüyorlar. Bir de buna transit Venüs ve Merkür’ü eklersek bu evin konuları hakkında da pek içi açıcı gelişmelerin yaşanacağını açıkçası düşünmüyorum. Bu evin konularını hatırlayacak olursak; Kadın, çocuk, sanat, eğitim ve borsa ve döviz gibi spekülatif kazanları temsil eden konularda da can sıkıcı haberler alma olasılığımız yüksek. Bir de burada yani 5.evimiz olan Terazi burcu içerisinde ayın 28’inde yaşayacağımız sert görünümlü bir Yeni Ay var ki, hem de paranın patronu Swati takımyıldızının eşliğinde! İşte o süreçte gerçekten zorlayıcı enerjiler ortaya çıkacak.

Ayın 14’ünde Vedik Astrolojiye göre Balık burcu içerisinde ve bizim 10.ev alanımızda bir Dolunay gerçekleşecek. Bu evin konuları, Hükümet, iktidar partisi, otorite konumunda ki kişiler, ülkenin dış dünyada ki itibarı gibi konularda gündemi belirleyecek açıklamaların, kararların alınmasına sebebiyet verebilir. Onuncu evin tam karşısında 4.ev durduğu için, sınırlarımız, sınır güvenliğimiz gibi konularda otorite tarafından alınacak kararlara ve bu alınan kararların yaratacağı sonuçlara odaklanıyor olacağız.

Satürn ise yaklaşık 2 yıldır bizi dönüşüme davet ettiği alan olan 7.ev konularında zorlamaya ısrarla devam edecek. Israrla diyorum çünkü biz değişmemek için direndikçe Satürn’ün sınavları daha da ağırlaşıyor. Dış ülkeler ile olan ilişkilerimiz de, ortaklıklarımız da bu süreçte yaşadığımız sıkıntılar ve bu konuların sürekli bir şekilde öncelikli gündem maddesi olması Ekim ayında da devam edecek. Özellikle yukarıda bahsettiğim gibi ayın sonlarına doğru Mars ile gireceği görünüm dereceleri, yine sınırlarımız ile ilgili bir konu vesilesiyle yurt dışı ile papaz olmamıza veya bir şeylerin patlak vermesine sebebiyet verebilir.

dönüşüm-3

Merkür ayın 23’ünde Akrep burcuna geçecek ve önce durağan pozisyona geçip, 31 Ekim itibariyle geri/retro hareketine başlayacak. Akrep burcu ülke kuruluş haritamızda 6.evimizi temsil ediyor. Yani dış güçler, rakipler ya da düşmanlar diyebileceğimiz alan, ordu ve savunma, halk sağlığı gibi konuların 7 Kasım’a kadar gündemi işgal etmesine sebebiyet verebilir. 7 Kasım diyorum çünkü Merkür geri hareketine Akrep burcunda başlayacak ama 7 Kasım itibariyle tekrar Terazi burcuna geçecek ve geri hareketini 20 Kasım’a kadar bizim 5.evimizde sürdürecek. Buda demek oluyor ki, 5.ev ve 6.ev konularında yine tatsız hadiselerin veya haberlerin gündeme taşınmasına aracılık edebilir.

Yılın son 3 ayına girdiğimiz bu dönemde neredeyse yılın tamamında olduğu gibi Gezegen enerjileri yılın kalanında da ülkemizi zorlamaya devam edecek gibi görünüyor.

 

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

01.10.2019

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik yorumlar tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır