Koç Burcu-2019

KOÇ-1

2019 KOÇ BURCU

Sevgili Koç Burçları, 2019 yılı sizlerin hayatında iş, meslek ve kariyer konularının yeniden vücut bulduğu bir yıl olabilir.

Geçtiğimiz yıl Satürn sizleri dönüşmeniz konusunda çokça sınadı. Nerede olduğunuzu, ne yapmak istediğinizi, hayatınızın neresinde disiplin ve özveriye ihtiyaç duyduğunuzu, şu an bulunduğunuz konumun sizi mutlu edip etmediği gibi daha çok kariyer odaklı konularda sizleri düşünmeye davet etti. Geride bıraktığımız yılı Satürn’ün verdiği ödevleri anlayıp, içselleştirip planlama yapanlarınız için 2019 yılı kariyer ve mesleki anlamda köklü değişikliklere sahne olacak. Satürn 2019 yılı boyunca da Yay burcunda ki yolculuğunu sürdürecek. Sizlere çalışmayı bırakmamanızı, disipline olmanızı hatırlatmaya devam edecek. Otoriteyle girdiğiniz sürtüşmelerin yersiz olduğunu ve bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini sizlere sıklıkla vurgulayacak. Mayıs ayına kadar planlarınızı hayata geçirmeniz için gerekli enerjiler mevcut. 6 Ocak’ta ki Yay burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması geçtiğimiz yıl kariyeriniz ile ilgili odaklandığınız bir konunun netleşmesini sağlayabilir. Ayrıca mesleki ve ya kişisel bir eğitim planlamanız varsa yine bu dönemde başlangıçlar yapabilme olasılığınız bulunmakta. Hemen ardından 21 Ocak’ta ki Yengeç burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması ise uzun bir süredir düşünmüş olduğunuz taşınma, yeni ev alımı veya satmayı planladığınız mülklerinizle ilgili bir konunun tamamlanmasına aracılık edebilir. Mayıs- Eylül arası Retro sürecine girecek olan Satürn bu devreye kadar neler yaptığınızı, yeterince çalışıp çalışmadığınızı, gerekli özveriyi verip vermediğinizi sorgulamanız ve eksiklikleri tamamlamanız için sizlere fırsat verecek.

Akrep burcunda ki yolculuğuna Kasım 2019’a kadar devam edecek olan Jüpiter, sizlere hem iş hayatınızda hem de ilişkilerinizde basmakalıp yargılardan kurtulmanızı ve artık sezgilerinize güvenmeniz gerektiğini hatırlatacak. Dönüşüm sürecinizde bakış açınızı “Başkaları Ne Düşünür”den “Beni Mutlu Eden Nedir?” sorusuna yöneltmeniz ve cevapları bulmanız konusunda sizler için itici güç oluşturacak. Bu dönemde başkalarının kaynaklarından faydalanma ihtimaliniz güçleniyor. Özellikle varsa komisyon, sigorta, prim ve aracılık ettiğiniz işlerden doğan gelirleriniz de bu yıl artış yaşamanız olası. Nisan-Ağustos arası Retro sürecine girecek olan Jüpiter bu sürece kadar sezgilerinizi dikkate alıp almadığınızı, hala maskeleri takıp başkalarını memnun etmeye çalışıp çalışmadığınızı, kısacası dönüşüm için ne kadar samimi olduğunuzu sorgulamanıza ve görmenize neden olacak. Yaşamınızda ne kadar adil ve etik davrandığınızı tartmanıza ve dengelemenize olanak sunacak.

Bütün burçlar için 2019’un en önemli gökyüzü hareketi ise Mistik Düğümlerin (Rahu ve Ketu) 08 Mart itibariyle burç değiştirecek olması. Rahu İkizler burcuna, Ketu ise Yay burcuna geçecek ve yaklaşık bir buçuk yıl burada konaklayacaklar. Geçtiğimiz bir buçuk yıllık süreçte hayatta ki statünüz ile ilgili yüklerinizi ortaya çıkaran ve bunları halletmeniz için köklerinize dönmenizi size fısıldayan mistik düğümler, önünüzde ki uzun bir süreçte sizlere ruhsal farkındalığınızı artırmanızı, otoriteyle olan problemlerinizi anlamanızı ve çözmenizi ve bunu yaparken de iletişim kanallarınızı yargısız, esnek ve dolaysız kullanmanızı öğretmeye çalışacak. Bu süreçte ruhsal farkındalığınızı geliştirmek için çabalamanız önemli. Bu bir eğitim olabileceği gibi, meditasyon, yoga ya da sizleri dinginliğin kucağına bırakacak herhangi bir hobinizi hayata geçirmeniz bu dönem gelişiminiz için çok önemli. Mistik düğümlerin verdiği enerjileri olumlu kullanmanız halinde bu dönem sonunda tamamıyla değişmiş bir ‘SİZ’le karşılaşma olasılığınız çok yüksek.

Burcunuzun yöneticisi Mars ise 5 Şubata kadar Balık burcunda ve maddi yönlerinizi hassas etkilere sokuyor, 6 Şubat 22 Mart arası kendinizi gergin ve öfkeli hissedebilirsiniz. Bu dönemde dengede ve sakin kalmaya çalışın. 8 Mayıs 21 Haziran arası ise işinizle alakalı ela aldığınız konularda daha rahat çözüme ulaşabileceksiniz.

Venüs ise ilişkiler ve her türlü ortaklıklarınız ile ilgili verilen ödevleri ne kadar uygulayıp uygulamadığınızı denetleyecek. 30 Ocak 24 Şubat arası bolluk enerjilerini, 22 Mart 15 Nisan arası hedeflerinize daha kolay ulaşma enerjilerini, 10 Mayıs 3 Haziran arası ise aşk enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak.

2019 yılının sizler için dönüşüm yılı olacağını düşünüyorum. Gökyüzünün sizlere vadettiği enerjileri doğru kullanmanız ve kendinizden yeni bir ‘BEN’ yaratmanız temennisiyle hepinize mucizelerle dolu, sezgilerinizin keskin ve berrak, ışığınızın parladığı bir yıl diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ayburcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.