Terazi Burcu

TERAZİ-1

2020 TERAZİ BURCU

2020 yılı sizler için iç barışınızı korumanız, içinize dönmeniz ve birikmiş olan şeyleri görmeniz, anlamanız ve düzene koymanızı gerektiren bir yıl. Ayrıca kariyer ve statü alanlarınızda da deneyimler yaşamanız muhtemel.

Satürn; 24 Ocak itibariyle yaklaşık 2,5 yıl konaklayacağı ve yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçişini gerçekleştirecek. Karmanın efendisi bu yıl sizleri içinizi organize etmeye çağırıyor. Kim olduğunuz, ne olmak istediğiniz, neleri yapıp yapmadığınız, ruhsal tarafınızı ne kadar tanıdığınız ve dikkate aldığınız gibi konuları netleştirmeniz gereken bir yıl. 2020 bir “4” senesi. Bu sayı dünyevi enerjileri yoğun bir sayı olmasına rağmen aslında kişinin kendisini evrensel sevgiye açması ile ilgilidir. Bu yüzden de kalp çakrası ile bağlantılıdır. 4 kişiden istikrar bekler, disiplinli ve özgüvenli olarak emin adımlarla yol almasını bekler. Ancak ruhun dünyevi alemde istikrarlı, disiplinli ve özgüvenli yol alabilmesi için öncelikle iç huzurunda bir istikrar sağlaması gerekir. Eğer dengesiz bir iç dünyaya sahipsek, yaşam düzleminde fiziksel olarak tezahür eden deneyimlerde dengesiz ve istikrarsız olur. Hedeflerinizi, arzularınızı yaratıma geçirmek istiyorsanız bunu adım adım planlamanız ve üzerinde sebat ile durmanız gerekmekte. Çünkü koca bir yolculuğu attığınız o küçücük adımların toplamı oluşturur. Ama dediğim gibi öncelikle kendi içinize, kalp gözünüze bakmayı öğrenmeniz gerekiyor. Bunu yapmak demek kendi içinize sezgisel bir bakış atmanız anlamına gelir. Bu güne kadar yaşamış olduğunuz deneyimleri gözünüzde canlandırın; ne kadarını zihinsel-ego tabanlı kararlar oluşturuyor? Ne kadarını kalp gözüyle bakabildiğiniz sezgisel kararlar oluşturuyor? Sevgi enerjisini aktive etmeye başladığınızda göreceksiniz ki yaşadığınız deneyimlerde değişmeye başlayacak. Ama bunun bir süreç olduğunu unutmamak gerekir. Şu an bulunduğunuz kişiye nasıl bir anda gelmediyseniz, olmak istediğiniz kişiye de bir adımda ulaşmayacaksınız. Mutluluğu dışsal sebeplerde aramayı bırakıp, kaynağının bizzat siz olduğunu fark ettiğiniz an işler de değişmeye başlayacaktır emin olabilirsiniz. Yaşamın sorumluluğunu almaya ve ne yaşıyorsanız bizzat sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmeye istekli olmalısınız. Bu yıl kendinize günlük olarak sessiz anlar yaratın. Bunu meditasyon, yoga, nefes çalışmaları (Prayanama) gibi tekliklerle yapabilirsiniz. Ama ne yaparsanız yapın, kendinizi yargısız, olduğu gibi kabul etmeye, sevmeye ve kucaklamaya niyet edin. Bu saymış olduğum etkileri Ay burcu Terazi olanlarınız biraz daha yoğum ve şiddetli yaşayacaktır. Çünkü Vedik Astrolojiye göre Satürn’ün Ay’a göre 4.ev geçişi olan Kandaka Sati dediğimiz bir süreci deneyimliyor olacaksınız.

Jüpiter; büyük bilge yılın çoğunluğunu yöneticisi olduğu Yay burcunda geçirecek. Sadece 29 Mart-30 Haziran arası Satürn’ün yanına Oğlak burcuna kısa süreli bir geçiş yapacak ve yukarıda saymış olduğum Satürn ödevlerinin ne kadarını yapabildiğinizi görmenize yardımcı olacak. Ayrıca sezgisel bakış açınızı kuvvetlendirip yaşadığınız deneyimleri idrak etmenize yardımcı olacak. Jüpiter Yay da bulunarak sizlere Satürn’ün yüklediği istikrar ve süreç olgularını uygulamaya koymanız için yardımcı olacak. Bu dönemde daha kısa vadeli planlar, adım adım işlenen ama en önemlisi sağlam bir temele (Bu kalpten ve sezgiyle alınan kararlar anlamına geliyor) dayanan prensipler geliştirmeniz için sizleri enerjisiyle destekliyor olacak. İçsel olarak yorulacağınız ve yoğun bir yıl geçireceğiniz için özellikle zihinsel ve ruhsal sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bunu yukarıda bahsetmiş olduğum gibi farklı tekniklerle, ya da sizin belirlediğiniz bir uygulamayla dengelemeniz çok önemli. İnsan bazen her şeyin üstüne geldiğini ve evrenin kendine karşı çalıştığını hissedebilir ki bu yıl bunu hissetmeniz doğal. Ama aslında hiçbir evrensel enerjinin sizi mutsuz etmek için değil, gelişiminize katkıda bulunmak için bu deneyimleri yarattığını anlar ve görürseniz, olayları ele alış şekillerinizin de değiştiğini fark edeceksiniz.

Venüs; burcunuzun yöneticisi, aşk tanrıçası 28 Mart-01 Ağustos tarihleri arasında Boğa burcunda konaklayacak ve özellikle dolaylı gelirleriniz anlamında olumlu enerjilerini sizlere yansıtıyor olacak. Burada dikkat etmeniz gereken tarih aralığı ise şu dönem; Venüs pekte sık gerçekleştirmediği Retro hareketini bu yıl yapacak. Yaklaşık 584 günde bir yaptığı Retro süreci 13 Mayıs-24 Haziran arasında gerçekleşecek. Bu süreçte maddi alanlarınızı dikkatli ele almanız, spekülatif veya elinize henüz ulaşmamış bir parayla planlar ve harcamalar yapmamanız konusunda sizleri uyarma ihtiyacı duyuyorum. Ayrıca Venüs gerilemelerinde estetik ve kreatif olan her şey beklemeye alınır ve Söz, nişan, evlilik gibi aktivitelerin yapılması tavsiye edilmez. Bu tarih aralıklarında bu tür organizasyonları denk getirmemeye hassasiyet gösterin derim. 16 Kasım-11 Aralık tarihlerinde ise burcunuz üzerinde konaklayacak olan Venüs, yıldızınızın parladığı, dikkat çektiğiniz bir dönemi beraberinde getirecek.

Mars; cesaretin efendisi de tıpkı Venüs gibi yaklaşık iki yılda bir gerçekleştirdiği Retro hareketini bu yıl tekrarlayacak. 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında önce Koç burcunda başlayıp daha sonra Balık burcunda tamamlayacağı Retro sürecinde özellikle ikili ilişkiler, mesleki alanlarınızda gergin hassas ve fevri bir enerji verebilir. Bu süreçte kullandığınız dile azami dikkat göstermenizde fayda var. Gereksiz tartışmalardan uzak durmanız ve fazla alınganlık göstermemeniz, ani kararlar almamanız ve öfkenize yenik düşmemeniz isabetli bir seçim olur. Ama Retro süreci bittikten sonra neredeyse yılsonuna kadar Balık burcunda konaklayacak olan Mars, sizlerin özellikle iş ve meslek alanlarınızda mücadeleci, cesur ve atılgan bir ruh halinde olmanıza ve iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak.

Merkür; gerilemelerini genellikle sadece İkizler ve Başak burçları için yıllık analize eklerim ancak burada sizler için de önemli bir hareketi söz konusu olacak. Merkür bir yılda yaklaşık üç veya dört kez geriler. Bu yıl yapacağı üç Retro hareketinin birini sizlerin burcu üzerinde gerçekleştirecek. 14 Ekim-03 Kasım tarihleri arasında iletişim alanınız kesintiye uğrayacağı için bin düşünüp bir kelam etmeniz gerekebilir. Bu süreçte de kullandığınız dile dikkat etmeniz ve özen göstermeniz yerinde bir davranış olur.

Tutulmalar; Güneş ve Ay tutulmaları bu yıl eğitim (-ki yukarıda bahsettiğim içsel gelişiminiz adına devreye alınabilir), talih, şans, yakın çevreniz, girişimleriniz, kısa vadeli planlarınız, maddi alanlarınız da etkileyecek. Bu saymış olduğum alanlarda (Tabi ki Satürn’ün ödevlerini yerine getirirseniz) sizlere güzel gelişmeler, tamamlanmalar yaşatabilecek düzeyde ve kuvvette olacaktır. 2020 yılının ruhunuzu, sezgilerinizi ve gerçekte olduğunuz kişiyi görmenizi ve idrak etmenizi sağlamasını diliyorum. Hepinize neşe, keyif ve coşkunun yaşamlarınızdan eksik olmadığı bir yıl dilerim.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.