06 Ocak 2019 Güneş Tutulması

solar-4

KOŞMAYA HAZIR MISINIZ?

VEDİK ASTROLOJİ IŞIĞINDA 6 OCAK GÜNEŞ TUTULMASI

2019 yılı için yazıları hazırlarken bu yılın enerjisinin “Hızlandırılmış Gerçeklik” yılı olacağını söylemiştim. Yıla adım attığımız ilk ay gerçekleşecek tutulmalar bu enerjiyi tanımlar nitelikte olacak.

Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi tutulmalar etkisi güçlü ve sadece o gün için değil, sonraki ayları da etkisi altına alan enerjiler barındırır. Tutulmalar tamamlanmadır ve sonrasında ki yeni başlangıçları temsil eder. 2019 yılının ilk tutulması Vedik Astrolojiye göre 6 Ocak’ta Yay Burcunda ve Purva Ashadha takımyıldızında gerçekleşecek. Bu yıla başlarken niyetlerimizi net olarak belirlemek çok önemli bence. Çünkü bu yıl en derinliklerimizi keşfedeceğimiz, sorumluluk alacağımız ve artık saklanmak yerine sahneye çıkacağımız bir yıl olacak. Bunu hem tutulmalara baktığımızda, hem de Karmik Düğümlerin (Rahu ve Ketu) ve Satürn’ün enerjilerinde görebiliyoruz.

Bu Parçalı Güneş Tutulması ülkemizden gözlenemeyecek olsa da etkileri tüm dünya için geçerli olacaktır. Ay ve Güneş’in baş rolde olduğu tutulmaya Satürnve Merkür de eşlik edecek ki bu tutulmanın muazzam gücüne işaret etmekte.

Solar eclipse August 21 Wisconsin

Purva Ashadha “Yenilmez Yıldız” olarak bilinir. Venüs tarafından yönetilen bu takımyıldız olaylarla yüzleşmekten asla kaçınmaz. Cesurdur ve gerekirse savaşmayı da bilir ancak bir yanı hep uzlaşmadan yanadır. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal enerjilerini amaçları doğrultusunda kullanmak ve bunu yaparken de başkalarına ilham verip harekete geçirmek ister. Venüs’ün en yüceldiği yıldızdır. Dolayısıyla kreatiftir. Psişik olarak da güçlü olan bu yıldız bazı Hint kaynaklarında Simya’nın başladığı yer olarak görülür. Son derece sabırlıdır fakat bazen bir inat uğruna fayda sağlamayacak hedefler için uzun süreler harcayabilir.  Sularla alakalı bir yıldız olduğu için bu tutulmada sularla alakalı her türlü aşırılığın (sel, deniz kazaları gibi) yaşanma ihtimali bulunmakta.

2019 yorumlarım da belirttiğim için tutulmanın hangi burcu ne ölçüde etkileyeceğini buradan okuyabilirsiniz.

solar-1

Bu yıl köklü değişiklikler vaadi ile geldi ve emin olun bunun hakkını vermek için de tüm yıl var gücüyle çalışacak. Hepimiz gökyüzünün bizlere vaat ettiği enerjileri ve bize yansımalarını biliyoruz (Yıllık Yorumlar Bölümü). Hangi alanda sınanacak ve değişime davet edileceğimizden bağımsız, hepimizin artık sorumluluk alma, disiplinli olma, keşfetme ve sahne önüne atılma zamanı. Yersiz korkuların, egonun, konforlu zannettiğimiz alanların dışına çıkma ve kendimizi gösterme anı. Kendimizden yeni bir ben yaratma zamanı. Bu yıl denge çok ama çok önemli. 2019 listenizi yaparken maddi ve manevi dünyanın dengesini göz ardı etmeyin. İçinizde ki engin okyanusu da keşfedin, aynı zamanda yaşadığınız dünyanın da sonsuz ormanlarını görün. Başkalarının size söylediği veya gösterdiği şeye değil, sadece ve sadece kendi gerçekliğinize inanın ve buna güvenin. Koşu başladı; sen hazır mısın?

Hepinize harika dönüşümlerin olduğu bir tutulma dönemi diliyorum.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

05.01.2019