26 Aralık Güneş Tutulması

solar eclipse

“İFADE”

26 ARALIK GÜNEŞ TUTULMASI

“Evrendeki en büyük gösteri, Sen aklını keşfettiğin zaman başlar”

Sigmund Freud

Kim bilir kaç hayat yaşadık, kaç beden değiştirdi ruhlarımız ve kim bilir hangi kimliklerdeki rollerimizi oynadık bu serüvende. Ruh her bedenin kaydını tutarda evrensel alemde, zihin hatırlamaz bu ebedi bilgeliği çoğu zaman. Bazen su yüzüne çıkar kırıntıları, ruhlarımızla bağlantıya geçtiğimiz zaman. Bir şeyi biliriz bazen, ama nerede ve ne zaman öğrendiğimizi hatırlamayız. Eter’dedir, Akaşik kayıtlardadır tüm bilgiler lakin oraya ulaşmak çaba, sabır ve bilinçli eylem gerektirir. Akaşa yani Boşluk her yeri kaplar. Tüm zihinler, tüm bilinçler kaydedilir boşluğun kodlarıyla. Kim bilir kaç defa doldurulup boşaltıldı bu kayıtlar ve kim bilir hangi eylemler sahnelendi boşluğun tiyatrosunda. Tüm elementlerin var olduğu ve aynı zamanda hiçbirinin olmadığı bir alandır. Düalite de ordadır, sonsuz sevgi de. Karma ordadır aslında; her eylemin oluşturduğu varoluş alanı. Hangi karmik düzlemde ilerliyorsak, çoğunlukla o bilgilerle doldururuz Akaşa’yı. Bazen o kadar doldururuz ki, diğer elementlerin (Ateş, Toprak, Hava, Su) hareket etmesine bile izin vermeyiz sonsuz boşlukta. Her hafıza farklı bir evrendir tezahürde; Nasıl ifade edersek öyle vuku bulan. Artık nerden geldiğimizi, kim olduğumuzu, ne olmadığımızı ve nereye gittiğimizi idrak etme zamanları. Tüm o kayırlar orada yani bizde ve bu kayıtlara ulaşabilecek olan da yine bizleriz. Önce düşündük, sonra planladık, sonra eyleme geçtik ve artık ifade etme yani tezahür ettirme vakti.

Son on yılın kapanışına sahne olacak olan 26 Aralık Güneş Tutulması Vedik Astroloji’ye göre Yay burcunda ve Moola Takımyıldızında gerçekleşecek. Tutulma gününün sayısı “5” yani ifade. Evren artık olduğumuz kişiyi ifade etmemizi isteyecek bizlerden. Birçoğumuzun farkına vardığı ve aslında hepimizin derinlerde bildiği ama ifade etmediği gerçekleri dillendirmemizi söyleyecek enerjiler. Bu tutulma Boğaz Çakrası ile bağlantılı ve bu çakranın elementi Eter/Akaşa’dır. İşit ve ses ver diyor bize evren, orada olduğunu ve bildiğini ifade et. Adeta ilan et tüm varoluşa, hatta haykır benliğini. Çünkü bir kez ağzımızdan gerçekler ifade edilmeye başlandı mı; işte tüm maskelerin düştüğü zamanı tezahür ettiriyoruz demektir.

solar eclipse-3

Artık uyuyanların değil, uyanmışların sesinin daha fazla duyulması gerektiğini ifade ediyor bu tutulma. Bu başta kakafoni gibi gelebilir kulaklara ama iyi işiten ruhlar duyacaktır evrenin çağrısını. Arasından seçecektir koşulsuz sevginin muazzam tınılarını. Tüm ifade yöneticileri Yay da olacak, ilahi olanın ifadesini yaratmak için. Geçmişin, nerden geldiğimizin efendisi Ketu, Karmanın, eylemin efendisi Satürn, ilahi sevginin ve bilginin Gurusu Jüpiter, ruhumuzun temsilcisi Güneş, zihnimizin temsilcisi Ay ve ifade etmenin, işitmenin prensi Merkür. Yay da yani tüm kadim bilgilerin keşfedildiği ve ifşa edildiği alanda bizi bekliyor olacaklar. Doğru ifade özgürlüktür çünkü gizleyecek bir şey yoktur o alanda ve aslında gerekte olmadığını idrak ettiğimiz yerdir orası. Neysek oyuzdur; kusursuz ifadenin birer yansıması. Ateşte oradadır, Toprakta, Hava da oradadır, Su da ve hepsi Akaşa da tezahür alanı bulur kendisine. Hayır demenin özgürlüğü de, Evet demenin bireyselliği de oradadır.

Bu tutulma öyle kolay unutulmayacak, bunu bir kenara not edin. Karmik yöneticiler Rahu ve Ketu burç değiştirdiğinde analizimde şunu yazmıştım; “Bundan yıllar sonra her şey 2019 yılında başlamıştı diyeceğiz.” Son dönemde öyle ruhlar bu dünyada enkarne olmayı seçiyor bir bilseniz ve haritalarına bir göz gezdirseniz hayret edersiniz. Bizler geçmişin bozuk temelli yapılarını yıkarken, onlar yeniyi inşa etmek için geliyorlar. Kökten değişimin başrol oyuncuları onlar olacak. Bu yüzden son dönemde anne ve baba olanlara tavsiyem; O güzel meleklere iyi bakın, kendilerini ifade etmelerine olanak tanıyın ve olmak için doğdukları kişi olmalarına yardım edin.

Evren, yaradılış, varoluş bizlere haykırıyor;

Sevgili; hiçbir zaman cennetten kovulmadın, çünkü hiçbir zaman oradan ayrılmadın. Yaradılışın her tezahüründe saftın ve temizdin. Sen koşulsuz sevginin tezahür ettiği sonsuz enkarnasyonun ifadesisin. Hep oradaydın, hep buradaydın. Şimdi gayret ve kararlılıkla olduğun kişiyi haykır ve gerçek benliğini ifade etmeyi seç.”

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik yorumlar tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır