İnisiye

"05 Temmuz Ay Tutulması"

Analiz-15
images

Vedik Astrolojiye göre yaklaşık 1,5 yıldır süren İkizler-Yay hattı tutulmalarının sonuncusuna geliyoruz. Mikro düzeyde 1,5 yıllık, makro düzeyde ise 19 yıllık bir döngüyü kapatıyor bu tutulmalar. 2001 de açılan kapılar kapanıyor artık ve o açık kapılardan geçen, hayatımıza giren ama artık geçerliliğini yitirmiş her şeyin de son kullanma tarihi bitiyor. İnsanoğlunu geriye çekmeye çalışan herkes ve her sistem çöküyor. Çünkü evren bizleri İnisiye’ye götürecek kaldırım taşlarını döşüyor uzun zamandır. Bu öyle bir yol ki, yolculukta hem eski kilit taşları sökülüyor, hem de yeni yolu oluşturacak taşlar yerine oturtuluyor. Yıkan da, yapan da bizleriz bu yolu, bir başkası değil. Biz istediğimiz için bunca hadise ve olay! O yüzden zaman mızmızlanma zamanı değil, zaman yaradılışın bizleri tabi tuttuğu inisiyasyonları tamamlama zamanı.

Ezoterik bilgiler birçoğumuza çekici gelir, çünkü içerisin de sır ve gizem barındırır. Bilinmeyeni merak ederiz etmesine ama bilgiyi, değişimi hep dışarıda arar dururuz. Biri gelsin, bir olay olsun ya da birileri bize anlatsın ve her şey değişsin!!! Bu hiç olmadı ve olmayacak. Çünkü değişim hiçbir zaman dışarıdan içeriye doğru ilerleyen bir süreç olmadı. Bir tırtıl muhteşem bir kelebeğe dönüşmek içi ne yapar? İçine kapanır. Başta kendi hapishanesini yapıyormuş gibi görünebilir. Bilerek ve isteyerek kendini hapis etmiş gibi. Oysa görünenin ardında gizlidir değişimin dinamikleri. O görece  “Çirkin Tırtıl” içinde ki özü görmeye niyet eder manada aslında. Alanında olan, An’ın da olan muhteşemliği görür ve sonra gördüğüne dönüşür aslında.

Tarihin en büyük inisiyelerinden biri olan Orfe –Şifalı Işık- Yunanistan’dan kaçıp Mısırlı Üstat Osiris’in Rahiplerine sığındığında 20 yıl sürecek bir koza örüyordu kendine. İnisiyasyonlarla geçen bilgelik yolculuğunu tamamlayıp döndüğünde halka açıkladığı büyük sır şuydu; “Kendini Bil”. Ne kadar tanıdık bir kelime değil mi bizler için! Tasavvufun, Sufizmin de ve aslında birçok öğretinin de temelinde yatan sırdır bu. Bu uzun bilgelik yolculuğundan sonra çıkan öğreti ne kadar basit görünüyor değil mi? Hani o çok merak ettiğimiz ve gizli bilgiler ve öğretiler yumağında karmaşık ve kompleks bilgiler bekleyen bizler basit iki kelimeye yöneltildik; “Kendini Bil” çünkü gerçek her zaman kurgudan daha gariptir. Eğer kim olduğumuzu, ne olduğumuzu bilmezsek nasıl dışımızda olanı anlamlandırabiliriz? Kendimizi bilmiyorken başkasını nasıl bilebiliriz? Kendini bilmek İn’ine girmekle başlar insanın; ifşa edecekte, ifşa edilecekte sensin. Sonra fark edeceksin ki, içeride ne varsa, dışarıda da o var aslında.

Analiz-15

Vedik Astrolojiye göre 05 Temmuz da Yay burcunda ve Purva Ashadha Takımyıldızında gerçekleşecek bu döngünün kapanışı ve dokuz yıl sonra tekrar İkizler-Yay hattına uğrayacak Tutulmalar. Güney Ay Düğümü Ketu’nun önderliğinde, yani geçmişin temizlenmesi üzerine. Ne kapanış ama! Ölümsüzlüğün sırrını barındıran bir yıldızda; Evrenin arındırıcı iksiri Su ile temizleyecek bizleri bu tutulma. Purva Ashadha’yı ‘Yenilmez’ olarak çevirebiliriz. Venüs’ün en yüksek ifadesini barındıran bu yıldız yukarı ile olan nihai birliği simgeler. Kusursuz aşk için ‘2’ kişi gerekli sanır önce zihnimiz, ama aşk tek vücut olmuş ‘0’dır aslında, yani tamamlanma ve sonsuzluk. Uzun süredir bizlere sunulmuş en büyük inisiyasyon bu tutulma, eğer biz arınmayı seçersek.

Yükselen Koçlar; arınmayı seçerse kadersel bir kontak kuracaklar kendileriyle. Yaşam amaçlarıyla karşılaşıp, ne ile yola devam etmeleri gerektiğiyle buluşacaklar belki de. İlerlemek için neleri bırakabilirsiniz?

Yükselen Boğalar; arınmayı seçerse tırtılın kelebeğe dönüşümüne şahitlik edebilirler. Kendinizden yeni bir ben yaratmak için kozanın içine girebilir misiniz?

Yükselen İkizler; arınmayı seçerse yola kimle devam etmek istediklerinin idrakine varabilirler. Yolculuğunuz da yanınızda olanlar sizin gibi birer yolcu mu? Yoksa size engel olan birer bariyer mi? Yolculuğunuz da kimleri geride bırakabilir, kimlerden vazgeçebilirsiniz?

Yükselen Yengeçler; arınmayı seçerse adına hastalık dediğiniz ama aslında bir süredir vücudunuzun sizle konuşmaya çalıştığı fiziksel tezahürleri şifalandırabilirsiniz. Bedeniniz size ne söylüyor? İyi dinleyin ve aslında tanıdığınızı zannettiğiniz ama özünü göremediğiniz insanları hala yaşamınız da tutacak mısınız?

Yükselen Aslanlar; arınmayı seçerse aşk iki kişilikli midir? Bunu fark edecekler. Kendinizi sevmeden bir başkasını sevmek mümkün mü? Sizin kendinize vermediğiniz bir şeyi bir başkası size verebilir mi? Sıfır noktasına girip tamamlanmayı ve özünüzde olanı görebilir misiniz?

Yükselen Başaklar; arınmayı seçerse içine dönmenin dayanılmaz hafifliğini hissedebilirler. Maddi düzlem de sizlere serilebilir, aynı zamanda ruhsal arınmanın güzelliği de. Her iki alanın dengesi var önünüz de. Pekiyi, içinize bakmaya niyetli misiniz?

Yükselen Teraziler; arınmayı seçerse cesaretin testinden geçecekler bu dönemde. Atmak istediğiniz adım kime ait? Size mi, yoksa başkalarına mı? Kalbinizin sesini açmanın zamanı geldi. Daha ne kadar o hassas kefe’nin belirsizliğini yaşayabilirsiniz?

Yükselen Akrepler; arınmayı seçerse maddi alem önlerine serilecek belki de. Ne kadar çok şey istediniz bu geçtiğimiz uzun dönemde. Onların hepsi size verilebilir. Değer kavramı sizin için maddi mi, yoksa manevi bir anlam ifade ediyor buna bakın! Gerçekte hiçbir şeyin sahibi olmadığınızı anladığınızda o maddi oyuncaklarınızı bırakabilecek misiniz?

Yükselen Yaylar; arınmayı seçerse neyi hasat edeceklerini görebilecekler hayatlarında. İçini idrak edenleriniz dışarıda da onu tezahür ettirecekler büyük ihtimalle. Eski yolun sonu; yeni yola çıkmaya hazır mısınız?

Yükselen Oğlaklar; arınmayı seçerse anlamadığını anlayacak, anladığını bırakacak hayatında. Ne yük var valizleriniz de ve ne zor yolculuk o kadar yükle. Güvenli zannettiğiniz alandan çıkıp, evrenin kollarına özgürce kendinizi bırakabilir misiniz?

Yükselen Kovalar; arınmayı seçerse büyük resim netleşecek önünüzde. Parçalara ayırdığınız bütünü yeniden tamamlayacaksınız belki de. Tam ve bütün olan sizler gördüğünüz yolda ilerleyebilecek misiniz? Tadına vardığınız akışın ritmine kendinizi sonsuz teslimiyetle bırakabilecek misiniz?

Yükselen Balıklar; arınmayı seçerse nerede olduklarını ve nerede olmak istediklerini idrak edebilecekler. Bulduğunuz yöntemler işe yarayacak artık. Yol önünüzde, siz değişmeye, yön değiştirmeye istekli misiniz?

Analiz-15

Gelelim Ay Tutulmasının Mundane/Ülkeler üzerinde ki etkilerine; Purva Ashadha sırları açığa çıkarır. Dolayısıyla önümüzde ki dönemde bazılarınız şoke edici ifşaatlara hazırlıklı olun derim. Bazılarının görülmesini istemediği birçok şey serilecek gözler önüne. Daha önce defalarca yazıldı; artık sır yok, artık kral çıplak diye. Özellikle siyasi arenada, dinsel topluluklarda ve tanınmış kişilerde neler gizlenmeye çalışıldıysa bir bir gelecek önümüze. Pandemi bitmedi ve bitmeyecek uzun bir süre de… bir azalıp, bir çoğalıp yaşayacak bizlerle bir süre. Pekiyi bunun ardında devam eden dinamikler ne zaman ifşa olacak bizlere? Sizce aşı neyi tedavi edecek? Hep birlikte göreceğiz önümüzde ki süreçte. Sürekli yazılıyor ama belki rast gelmemiş okuyucular için tekrar hatırlatmakta fayda var; Bu süreç doğa olaylarını aktifleştiriyor –ki zaten bir süredir ülkemizde dahil dünya genelinde yaşıyoruz- Purva Ashadha Su ile bağlantılıdır ve önümüzde ki dönemde bu element kendini hatırlatabilir bizlere. Ülkemizde ekonomi, siyaset ve toplumsal hareket refleksleri kaynıyor bir süredir. Önümüzde ki süreç daha keskin ve yoğun; sınırlarımız, askeri konular, dış ilişkiler yine bir numaralı gündem maddeleri. Ama ülkemizde de bu gündemi alaşağı edecek ifşalar olabilir önümüzde ki altı aylık süreçte. Birbirimize tahammül etme güdümüzü korumamız şart. Unutmayalım ki olan her şey bir sebepten ve bir şeylerin değişmesine neden olmasından kaynaklı. Görünürde ki bize hoş gelmeyebilir ama görünenin ardındaki gerçeği hatırlayalım. 2019 yılından bu yana söylüyorum; yaşanılanları zihin gözüyle anlamlandırmamız mümkün değil, bunu anca sezgisel yani kalp gözüyle algılayabiliriz bu süreçte. Bu yüzden boşa kürek çekmek yerine, küreği sala alıp akışa teslim olmak var önümüzde ki süreçte. Her yazıda yazmaya çalışacağım ve tekrar düşsem de yazmaya devam edeceğim; Birçok astrolog -ister Batı, ister Vedik olsun- söylüyor ve söylemeye de devam edeceğiz. Önümüzde ki süreçte en önemli konu Gıda ve Su !!! Bu konuda şimdiden adım atmazsak hasat zamanı toplayacak bir ürün olmayacak elimizde. Emin olun ki kimse de birbiriyle paylaşmayacak bu süreçte. Bu yüzden bu konularda acil harekete geçmeliyiz. Pekiyi bizler bireysel olarak ne yapabiliriz? Gıda israfına son verebilir, yiyeceğimiz kadarını satın alabilir ve su israfının önüne geçebiliriz. Bu niyet bile birçok şeyi değiştirecek dinamikleri harekete geçirir emin olun. Bu yüzden burun kıvırdığınız sebzelere iyi bakın. Yakında en çok özlediğiniz şey o olabilir !!!

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

Analiz-15