“Işığın Dönüşü”

Analiz-16

OCAK 2020 ve AY TUTULMASI

“Hayat yollarında kendimizle tekrar tekrar, binbir kılıkta karşılaşırız.”

Carl JUNG

Hatırla! Kim olduğunu, ne olduğunu ve nereden geldiğini; Birçok yer gezmiş olabilirsin, birçok hayat yaşamış olabilirsin, birçok şey olduğunu düşünebilirsin ama Hatırla! Gerçekte kim olduğunu ve nereye gittiğini. Eve dön; yuvana yani içine. Düşün, kendini daha rahat hissettiğin başka bir yer var mı bu hayatta? Hangi ev? Hangi yorgan ısıtabilir içini yüreğinden başka? Hangi ampul aydınlatabilir özünü Yaratıcının ışığı kadar? Çok dolaştın ey sevgili ruh; ama artık eve, ışığa dönme zamanı.

Analiz-16

Ocak ayı yılın enerjilerine hızlı bir giriş kapısı adeta. Yılın başında yaşayacağımız Ay Tutulması diğer tüm etkileri bertaraf eder nitelikte. Hakikat yılının başında Hakikati vurgulayacak bir tutulma var karşımızda. Vedik Astroloji’ye göre İkizler Burcunda ve Rahu (Kuzey Ay Düğümü) önderliğinde gerçekleşecek bu tutulmaya Punarvaşu Takımyıldızı eşlik edecek. Punarvaşu’nun anlamı “Işığın Dönüşü”dür. Olanı, olması gerekeni, özümüzü idrak ettiğimiz iç yuvamıza dönüştür. Bilge Jüpiter tarafından yönetilen bu yıldız ilahi olanın, evrensel olanın, sevginin, ışığın frekansını taşır. Bolluk ve berekettir Punarvaşu, bir amaca yürüyüştür. Kendini yeniden tasarlamak, restore etmektir yani aslına tezahür etmektir aslında. Aklın ve ruhun birlikteki dansıdır, bilgeliğe açılan bir kapıdır Punarvaşu.

Bu tutulma bolluk ve bereketin gerçek frekanslarının farkına varmamıza yardım edecek enerjiler barındırıyor. Dünyevi yaşama, evrensel bolluk ve bereketi nasıl taşıyabileceğimizi fısıldıyor. Bu konuda neredeyiz ve neyi tamamlamamız gerekiyor gibi soruların cevabını bulacağımız bir döngüdeyiz. Tutulma da Ajna/Üçüncü Göz Çakrası aktif; bu da demek oluyor ki olayları gerçek halleriyle görmeye niyet etmek yapılacak en akıllıca davranış olur hepimiz için.

Ülkemiz açısından baktığımızda bu tutulma tam da Yükselen ve Ay Burcumuz olan İkizler de gerçekleşiyor. Bu da demek oluyor ki bir süre daha göz önünde olacağız ve dikkatler üzerimize çekilmiş durumda. Parasal ihtiyacın, güvenin vurgulandığı bu Tutulmada, Para evimizin yöneticisinin de Ay olduğunu düşünürsek piyasalar açısından hayli hassas etkilerin başladığı bir dönemece giriyoruz demektir. Bunu etkileyecek olan sadece iç hattaki gelişmeler değil, dış kaynaklı dalgalar da olabilir zira Tutulmanın karşı tarafında yani Güneş yönünde yine birçok gezegenin dahil olduğu bir gruplaşma var. Bu yönün Yay burcunda ve bizim 7.evimizde olduğunu düşünürsek, dış ülkeler ile olan iletişim, ilişkiler bağlamında gerginlikler ve anlaşmazlıklar yaşanması olası. Satürn-Güneş kavuşumu otoriteleri yaralı bir aslana çeviriyor. Dünya açısından baktığımızda da durum pek farklı değil. Özellikle tutulmanın aktif olacağı Güney Doğu Asya piyasalarından da spekülatif haberler ve gelişmelerin global ölçekli etkiler yaratması muhtemel. Tabi ki bu etkilerin içerisinde doğa olayları da yine aktif olacak. Geçen yıldan bu yana yazılarımda sıklıkla değiniyorum; Doğa’nın artık bu şekilde devam etmeyeceği ve kendi düzeltmesini kendisinin yapacağına dair. Bu yıl yazılarında da bahsettim artık bu konuda geri dönüşü olmayan bir yola girdik. Bizler tarafından bozulan denge doğa tarafından dengelenecek. Avustralya da aylardır devam eden ve hala kontrol altına alınamayan yangınlar maalesef sadece bir başlangıç. Görünür de her ne kadar çok üzücü ve katlanılması zor gibi görünse de (Yaşamını yitiren insanlar, canlılar) bu tablonun oluşmasına sebep olan bizleriz. Kısacası ne ektiysek onu biçiyoruz şu an. Yaşam biz yokken de vardı, biz varken de var olmaya devam ediyor. Biz olmasak da yine döngüsünü sürdürecek bu düzen. Bundan dolayı ne kadar çabuk farkına varır ve onunla uyum içinde yaşamaya başlarsak bu kaotik tablo o kadar şeffaflaşacak.

Tutulma döngüleri günlük enerjiler barındırmazlar. Etkileri o kadar kuvvetli ve volümlüdür ki en az 2,5-3 aylık döngülerde etkilerini devam ettirebilirler. Hata makro düzlemde bu etki 6 aya kadar çıkar. Bu yüzden aşağıdaki yorumlarda ki etkileri okurken bu bağlamda düşünmeniz ve değerlendirmeniz yerinde olacaktır.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm astrolojik bilgiler tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır. Yıllık Burç yorumlarını Yükselen burcunuz üzerinden değerlendirmelisiniz. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu bilmiyorsanız ve burç takiplerinizi Batı Astrolojisine göre yapıyorsanız buradaki yorumlar sizin yanlış yönlenmenize sebebiyet verebilir. Vedik Astrolojiye göre Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Koç-S

KOÇ BURCU

Kendinize cesaretle bakacağınız bir tutulma döngüsü var önünüzde. Görüşünüzün daha berraklaştığı ve netleştiği bir süreç yaşayabilirsiniz. Özellikle yakın çevreniz, kısa ve orta vadeli planlarınız ve bir süredir planladığınız girişimleriniz ile alakalı hızlı ve yoğun enerjiler sizleri bekliyor. Önemli kararlar alma arifesinde olabilirsiniz ama bu kararlarınızı tutulma döngüsünün sonrasına bırakmanızda fayda görüyorum. Çünkü Ay tutulmaları duyguların çok yükseldiği dönemlerdir ve bu süreçte bazen çok da istemediğimiz, tabiri caizse duygularımızın gazına geldiğimiz kararlar alınması olasıdır. Bu yüzden alacağınız kararların bilinç düzeyinde de netleşmesi adına tutulma döngüsünün sonrasında yeniden bir değerlendirme yapmanız ve hala aynı fikirdeyseniz yol almanız daha isabetli olacaktır.

Boğa-S

BOĞA BURCU

Tutulma döngüsü yukarıda bahsetmiş olduğum gerçek bolluk ve bereket frekansına uyumlanmanız için en çok sizleri destekliyor. Artık bir şeyleri fark edip, farklı yapma zamanları sizler için. Maddi alanlarınız ile ilgili zaten bir süredir tutulma döngüleri sizleri harekete geçmeye çağırıyor ve eğer bu konularda harekete geçtiyseniz ve yine de eksik bir şeylerin olduğunu, her şeyin yerli yerine oturmadığını düşünüyorsanız işte bu döngüde bunları fark edip tamamlama enerjilerini bulacaksınız. İç potansiyelinizi keşfettiğiniz ve bunun idrakine vardığınız bir süreç var önünüzde. Yalnız duyguların tavan olduğu tutulma sürecinde ağzınızdan çıkacak kelimelere çok dikkat edin derim. Çünkü söz bir kere söylendi mi, artık geri dönüşü yoktur. Bin düşünüp bir söz söylemeniz gereken enerjilerden geçeceksiniz. Bu alanları iyi yönetmeniz yararınıza olacaktır.

İkizler-S

İKİZLER BURCU

Duygular tavan, spotlar size dönmüş ve sahne sizin bu tutulma sürecinde. Burcunuz üzerinde gerçekleşecek bu döngü dünyevi yönden sizleri çok olumlu etkilemekle beraber bana göre en önemli etkisi; iç bilgeliğinizle bağlantıda olacağınız ve birçok farkındalık yaşayacağınız bir süreci getiriyor olması. Özellikle tutulma sürecinde ne kadar çok sessizlikte kalır ve içinize dönerseniz, o kadar ışığın yandığını görebileceksiniz. Dünyevi tarafta size bu süreç ele aldığınız, planladığınız birçok şey ile ilgili sonuçlanmaların, yeni bağlantıların gelmesine sebebiyet verecek. Tutulma döngüsünden sonra ki süreçte de yaşamınızda ilişkiler, meslek, kariyer, bolluk ve bereket enerjileri hayli aktif olacak ve yıla güçlü bir giriş yapmanıza vesile olacak. Sadece tutulmanın volümünün en yoğun olduğu bölümde önemli kararlar almamaya dikkat edin yeter.

Yengeç-S

YENGEÇ BURCU

Tıpkı İkizler burcu gibi sizin de ruhsal volümünüzün çok arttığı bir tutulma döngüsü var önünüzde. Sizler bu süreci biraz daha yoğun ve karışık etkiler içinde karşılayabilirsiniz ama en nihayetinde öz benliğinizle bağlantıya geçebileceğiniz ve yeni farkındalıklar, iç bilişler ve kavrayışlar yaşayabileceğiniz bir süreç var önünüzde. Bu dönemde özellikle fiziksel olarak vücudunuzu fazla yıpratmadan, sakin, dingin, sessiz kalmanız ve içe dönmeniz elzem ve gerekli. Sizi ne rahatlatıyorsa onu uygulamaya koyun bu döngüde. Mümkün olduğu kadar az konuşun çünkü duygular kabarmışken ve bir hayli karışıkken ağzınızdan çıkacak kelimelerin gücü ve önemi de bir hayli artıyor. Fazla polemiklere girmeden, alıngan ve kırıcı olmadan olayları ele almanız yaşayacağınız tatsız münakaşaları da bertaraf edecektir.

Aslan-S

ASLAN BURCU

Tutulma döngüsü bir süredir odaklanamadığınız büyük resme tekrar dikkatinizi çekecek. Hedefleriniz, arzularınız ve uzun vadeli planlarınız adına bir hayli güzel etkiler mevcut. Bazı şeylerin farkına varabilir ve yeni davranış ve eylem şekillerini uygulamaya alabilirsiniz bu süreçte. Bu konuda çevrenizden de tabiri caizse, kafanızda ampul yanmasına neden olabilecek güzel fikirler ve bakış açıları da kazanabilirsiniz. Ama tutulmanın Güneş tarafı yani burcunuzun yöneticisi olduğu taraf bir hayli karışık ve yoğun. Bu nedenle özellikle tutulma sürecinde ani ve fevri olmamaya, iletişiminizi daha yapıcı tutmaya gayret edin. Özellikle ikili ilişkileriniz de sanki desteklenmiyormuşsunuz, hayalleriniz karşı tarafta paylaşılmıyor ve anlaşılmıyormuş gibi görünebilir ve bu durum sizi gerebilir. Bunlara çok takılmadan, kendi hisleriniz doğrultusunda hareket etmenizde fayda var.

Başak-S

BAŞAK BURCU

Tutulma döngüsünde kariyer alanlarınız hayli aktif ve yoğun. Bu süreç belki de bir süredir devam eden, sonuçlanmayan ya da askıda bıraktığınız birçok konunun netleşmesini sağlayacak. Çünkü mesleğiniz, kariyeriniz ve olmak istediğiniz yer konusunda bilinciniz de yeni farkındalıklar kazanacaksınız. Olayları bu yeni bakış açılarıyla ele aldığınızda ise önünüzde bu konularla ilgili hayli güzel ve köklü değişiklikler yaşamanız olası. Tutulmanın Güneş tarafında ise daha çok aileniz ve yakın çevreniz ile ilgili alanlar tetikleniyor. Ay tutulmaları duyguların çok yoğun olduğu süreçlerdir. Bu yüzden bu döngüde iletişiminize dikkat etmeniz ve özen göstermeniz yerinde olacaktır. Gereksiz alınganlıklardan, olayları fazla kişiselleştirmeden bu süreci geçirmeniz sağlıklı olacaktır.

Terazi-S

TERAZİ BURCU

Tutulma döngüsü ruhsal açılımlar adına hayli etkin enerjiler barındırıyor sizler için. Bu süreci kendi içinize dönmeye, fark etmeye, görmeye niyet ederek geçirirseniz bu dönem iç bilişler, farkındalıklar yaşamanız çok olası. Bunların dünyevi hayatta tezahürü de sizleri sevindirecek ve çok güzel gelişmeleri tetikleyebilecek güçte. Tutulma süreci ve sonrasında şans melekleriniz yanınızda diyebilirim. Bu yüzden bu döngüyü verimli geçirmenizde fayda var. Özellikle meditasyon yapıyorsanız bu süreçte buna ağırlık vermeniz ve bedeninizi mümkün olduğu kadar zorlamamanız sizler için önemli. Tutulmanın Güneş tarafında ise özellikle yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde gerginlikler yaşanması muhtemel. Bu yüzden bu süreçte kullandığınız dile özen göstermenizde fayda var. Olayları kişisel algılanmadan, fazla kurcalamadan daha ılımlı ele almanız ve buna göre bir hareket planı belirlemeniz önemli.

Akrep-S

AKREP BURCU

Tutulma döngüsü ruhsal dönüşüm enerjileri adına çok randımanlı ve aktif çalışacak sizler için. Özellikle bu süreçte iç sesinize çok iyi kulak verin ve onun dediklerini dikkate alın derim. Sezgileri zaten yüksek bir burçsunuz ve bu dönem sezgisel bakış açınızın doruğa ulaşacağı bir süreci beraberinde getiriyor. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta özellikle tutulma sürecinde ve hemen sonrasında çok ani ve önemli kararlar almamaya bunu biraz daha ötelemeye ve netleştirmeye gayret edin derim. Tutulmanın Güneş yönünde ise zaten uzunca bir süredir devam eden parasal hassasiyetlerin devam ettiği bir döngü var ama Satürn yazısında bahsettiğim gibi bu sürecin sonuna yaklaşıyorsunuz ve ay sonuna doğru artık maddi alanlarınızın daha rahat aktığı ve fırsatların belirginleştiği bir döngüyü deneyimliyor olacaksınız.

Yay-S

YAY BURCU

Son yıllarda yoğun ve dönüştürücü enerjiler bakımından en çok sınanan ve bu konuda artık birer uzman konumuna gelen burçların başında geliyorsunuz. Bu süreçlerde birçoğunuzun içinden birer usta çıktı diyebilirim. Tutulma döngüsü ikili ilişkiler, meslek, eğer varsa yurt dışı bağlantıları konularında hayli hareketli ve aktif bir süreci başlatıyor sizler için. Yeni bir ilişki ya da mevcut ilişkinizde yeni bir evrenin başladığı, mesleki olarak yeni bazı tekliflerin geldiği bir döngüyü deneyimliyor olacaksınız. Tutulmanın Güneş tarafı ise tam burcunuz üzerinde ve orada bir hayli yoğun ve karışık enerjiler söz konusu. Ama dediğim gibi sizler zaten bu duruma alışkınsınız ve ayın sonlarına doğru Satürn burcunuzdan ayrıldığında artık çok zorlu bir süreci de geride bırakmış olacaksınız. Tutulma döngüsünde sakin, ılımlı, yapıcı olmanız ve iletişiminizi buna göre kurmanız sizler için önemli.

Oğlak-S

OĞLAK BURCU

Tutulma döngüsü özellikle iş ve meslek alanlarınızı hayli hareketlendirecek enerjiler barındırmakta. Bu süreçte işiniz ile ilgili yeni açılımlar, kararlar, teklifler ve gelişmeler yaşanabilir. Süreç yoğun olduğu için özellikle tutulma döngüsünde önemli kararlar almamaya, bu kararları daha sonraya bırakıp netleşmesini sağlamanızda yarar var. Ayrıca bu süreç tanıdığınızı zannettiğiniz ama aslında iyi tanımadığınız insanların da su yüzeyine çıktığı bir süreci beraberinde getiriyor. Bir anlamda bu süreç sonunda bazı insanların yaşamınızdan çıkışına şahit olabilirsiniz ama unutmamalısınız ki gitmesi gereken insanlar yaşamınızdan ayrılacak. Siz sakin ve kararlı bir şekilde yolunuza devam etmelisiniz. Tutulmanın Güneş yönü ise bedensel sağlığınıza dikkat etmenizi ve bu alanları iyi yönetmenizi söylüyor sizlere. Kendinizi fazla yormadan, sağlıklı ve hafif beslenmeniz ve bu süreçte ekstra vitamin depolamanız yerinde olacaktır.

Kova-S

KOVA BURCU

Tutulma döngüsünde şans melekleriniz sizlerle beraber. Bu güzel ve yoğun etki yetmiyormuş gibi tutulmanın hemen öncesinde yani ayın 9’ün da Venüs burcunuzun üzerine geliyor ve yıldızınızın parlamasına sebebiyet veriyor. Bu süreçte önünüzde tıkanan, ilerlemeyen, ya da başlamasını istediğiniz birçok şey ile ilgili güzel gelişmeleri deneyimleyebileceğiniz ve bu potansiyellerin artığı bir süreci yaşıyor olacaksınız. Bu tutulma sizleri dünyevi düzlemde çok olumlu etkilese de bana göre asıl hadise iç dünyanızda gerçekleşebilir. Sezgilerinizin, iç bilişlerinizin hatta vizyonlarınızın arttığı bir döngüyü deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte içinize dönmeniz, sessizleşmeniz ve oradan gelecek farkındalıklara bilincinizi açmanız son derece önemli sizler için. Çünkü bu süreci verimli geçirirseniz bu etkilerin dünyevi düzlemde ki tezahürü de sizler için olumlu gelişmeleri tetikleyecektir. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken tek şey diliniz. Kullandığınız dile ve kurduğunuz iletişime dikkat edin lütfen.

Balık-S

BALIK BURCU

Tutulma döngüsü sizler için dünyevi düzlemden daha ziyade ruhsal potansiyelleri barındıran bir süreci gösteriyor. Özellikle iç huzurunuz, mutluluk, ferahlık gibi sizi rahatlatan enerjileri deneyimleyebilmeniz ve bu konular üzerine çalışabilmeniz adına hayli verimli bir süreç var önünüzde. Bu süreci verimli kullanırsanız karmik bazı bağlantıların netleştiği ya da farkına vardığınız ve aslında olduğunuz kişiyle bağlantıya geçebileceğiniz ve bunu idrak edebileceğiniz bir döngüyü deneyimleyebilirsiniz. O yüzden bu süreçte özellikle bol nefes ve su eşliğinde kendinizle baş başa kalabileceğiniz, sessizleşebileceğiniz ortamlar yaratmanız yararınıza olacaktır. Tutulma döneminde ailevi alanlarınız da aktive olacağı için ve tutulmanın gölge tarafının, yani Güneş bölümünün kariyer, statü ve otorite alanınızda olması sebebiyle kullandığınız dile ve kurduğunuz iletişime dikkat etmenizde fayda var.