Karanlıktan Korkmayın

interstellar

KARANLIKTAN KORKMA!!!

TUTULMA MEVSİMİ BAŞLADI

Bu yıl çok köklü değişimlere gebe. Değişim rüzgarının en fazla hissedileceği zamanlardayız, çünkü tutulma mevsimi başladı.

Tutulmalar bir yönüyle tamamlanma'dır; ektiğimizi biçme zamanıdır ve etkileri uzun vadelidir. Her tutulmanın dinamikleri farklıdır. Gerçekleştiği burç, bulunduğu takımyıldız ve tutulmaya eşlik eden gezegenler tutulmanın karakterini belirler.

Vedik Astrolojide daha doğrusu genel olarak astrolojide 2 ışık kaynağı vardır, Güneş ve Ay. Tutulmalar işte bu iki başrol oyuncusunun sahnesidir. Tutulma esnasında ışık yani güç bir an için durur ve sonrasında ise yoğun bir enerji akışı meydana gelir. İşte bu döngü dönüştürücüdür ve etkisi çok kuvvetlidir.

13 Temmuz da yani bugün gerçekleşen Güneş tutulması Vedik Astrolojiyegöre İkizler burcunda gerçekleşti ve bu tutulma Punarvaşu takımyıldızı rehberliğinde meydana geldi.

Punarvaşu takımyıldızlar içinde Ruhani olanla Dünyevi olanı dengelemeyi temsil eder. Jüpiter tarafından yönetilen bu yıldız 20 derece İkizler ve 03 Derece 20” Yengeç burçları arasında bulunur. Hayatında bir amacı olan, kendini yenileyen hatta gerekirse baştan yaratan, sezgileri ve yaratıcılığı çok kuvvetli (şair ve yazarlarda sıklıkla görülür) enerjiler taşır ki bu tutulmanın ana temasına çok uygun bir yıldız.

Dünyamız çok kuvvetli bir dönüşüm sürecine girdi ve bu dönüşüm giderek hızlanmakta. Artık hiçbir şeyin gizli kalmadığı, kalamadığı zamanlara yolculuk ediyoruz. Gün geçmiyor ki yeni bir skandal yani gerçek ortaya çıkmasın. Yolsuzluklar, cinsel taciz, dinleme, tarikatların deşifre olması, savaşlarda ki asıl kirli oyun, yozlaşmış politika ve politikacılar ve bunu gibi sayabileceğimiz birçok hadise ortaya çıkıyor ve çıkmaya da devam edecek. Daha önceden hallettiğimizi sandığımız ama halletmediğimiz, sadece ve sadece hasır altına süpürdüğümüz her şey ortaya saçılıyor. Her ruh aydınlıktır. Karanlık olan EGO’dur. Şimdi ruhumuz bize “EGO’yu yen ve karanlık taraflarını aydınlat” diye bağırıyor.

Bu dönemlerde kendinizi yargılamamanız, suçlamamanız çok önemli. Geçmişte ne yaşadıysanız artık bitmiştir. Ama bitmesi demek sizin o konuda gerekli dersi geçtiğiniz anlamına gelmiyor. İşte şimdi geçtiğimizi sandığımız derslerden bütünlemeye giriyoruz yani yeni bir başlangıç için geçmişi huzurla salıvermemiz gerekiyor.

Yaşam sizi bu dönemde nerede zorluyorsa bilin ki o dersten bütünlemeye kaldınız ve bu dersi geçmeniz lazım. Bu dönem kimimizi maddi, kimimizi ise duygusal olarak testten geçiriyor. Şuna emin olabilirsiniz; neyin şifalanması gerekiyorsa o size gelecek. Yeter ki siz artık geçmişte yaşamayı bırakıp yeni bir başlangıç yapma niyetinde olun.

Bu hayat size ait; sorumluluğu üstlenin !!!

Bu dönemde tabi ki yoğun enerjilerden dolayı fiziksel olarak da bazı olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Bunları bilip önlem almak ve bu enerjileri yumuşatmak yine sizin elinizde; Punarvaşu Takımyıldızı mide ile başka bir değişle Mide Çakranız (Manipura/Solar Plexus) ile alakalı olduğundan sindirim problemleri yaşamanız olası. Bu yüzden ağır, yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmanız ya da çok az tüketmeniz faydalı olacaktır. Sinir sisteminizin de (Merkür Retrosu ve Gandanta etkisi) hassaslaşacağı bir dönemdesiniz. Bu yüzden bol bol su tüketin, bol bol topraklanın ve eğer meditasyonla uğraşıyorsanız Çakra/Chakra (Özellikle Mide Çakrası)dengeleme çalışması yapmanız sizi rahatlatacaktır. Ayrıca nefes uygulamaları (Özellikle çakra nefes egzersizleri) da çok faydasını göreceğiniz spritüel uygulamalardan biridir.

" Ne gün doğumunu yenen bir gece, ne de umudu yenen bir dert olmadı bu alemde"

Bernard William

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

13.07.2018